OD TVITER

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 1:59 am

Убавицата на Ѕверот@viki_kvikii2h
Има едни прегратки кои никогаш нема да можат да се повторат повеќе. Тие и најмногу болат.
8RETWEETS12FAVORITES


Натали@dajmunachovekot1h
-Кога легнуваш?
-Сеа.
-Епа добра ноќ.
-Не реков дека ќе спијам.
4RETWEETS19FAVORITES


ЖРТВА НА РИТУАЛ@jumalatuoni1h
Животов моментално ми се состои од милион „Одвај чекам“.
6RETWEETS11FAVORITES


♠Екатерина Велика♠@catherina_51h
Не е се до убавината, има нешто и во паметот.
6RETWEETS13FAVORITES


С.А@angelova231h
ај еден оскар за мене пошо преќутувам работи
4RETWEETS15FAVORITES


В!Дана@vidanadesign2h
Имате премиер име не му знаете. ехПремиер кој се понаша како крал. Криминалци на чело на држава. Барате одговорност од опозиција. Опрајте се
5RETWEETS14FAVORITES


♠Екатерина Велика♠@catherina_51h
Во ноќта недостасува само прегратка.
4RETWEETS16FAVORITES


Трпана@natalijaaat48m
Не е љубов нешто друго е.
4RETWEETS14FAVORITES


Артистот ППКГ@shkottt2h
и за крај, замисли си го груевски како лиже пичка
5RETWEETS13FAVORITES


Шишарка@shisharka_2h
Улав е мајко, не ми пишува.
5RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:05 am

od twiter:
На „тајни преговори“, #ЗЗ и #Ж се договориле да се формира експертска твитерџиска влада. Твитерџиите не се согласуваат.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:11 am

subrata roj napisha na twiter:
Г рaѓaнскo
Д удлaчкa
O ргaнизaцијa нa
М aкдoнијa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:14 am


Ебачот од Никарагва@cherga_omnes2h
Па подобро е да има еден парк за мајмуни отколку да се собираат на секаде и да прават контра-протести.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:15 am


Револуционерка@jungle_dancer

Ако се нервирате за сѐ што слушате за вас, пола живот во нервози ќе ви пројде. На крај краева, само зад добри коњи се дига прашина

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:17 am


rramadani@rramadani

има два и пол милиона државјани, неколку милиона жители и уште толку кусур гласачи, да имаше памет и математика немаше ДИК да се вика Smile

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:19 am

Squirrel@lovelysquirrel_

Дa те сaкa мoже секoјa, aј некa те нервирa некoјa кaкo мене дa видaм.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:21 am


Annah@theateam7003

- Докторе, после операцијата ќе можам ли да свирам на клавир?
- Да, секако.
- Супер, оти претходно не знаев.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:25 amleonidspar@leonidspar1

а, да не е Твитер, немаше ни да знам дека вечерва имало Евровоизија. Како и за многу други работи...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:30 am


Манци@ednofino

Убаво е во животот да имаш личност со која одвреме навреме ќе си ги отварате душите.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:31 am


Манци@ednofino
Поради инатот и гордоста можеш да изгубиш многу вредни работи.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:32 am


Манци@ednofino
Најубаво е да има со кој да си праеш искрен муабет, да се гушкаш и да се смееш, не ти треба ништо друго.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:33 am


Манци@ednofino
Она што нема да те убие, ќе те боли и недостига цел живот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Сре Мај 11, 2016 2:36 am


Манци@ednofino
Ми фали правење муабет со тебе, смеење, гушкање. Се ми фали со тебе.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by defo on Сре Мај 25, 2016 9:57 pm

Генералниот ‏@generalniot
Баба ми за власта: ,,Синко, нели фашистите си заминаа од Скопје уште '45?" -Бабо, овие се изроди од кукавичките јајца што ги оставија овде.

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:47 am

Медо ‎@MedoDimoski
Кога ме гледаат Шведиве како 4 пати станувам да си допунам од шведската маса си викаат: "Сакам и јас да бидам слободен како Македонецот"

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:48 am

Курва ‎@Shushmula
Во Македонија имаме Game of Poltrones.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:49 am

Влатко Васиљ ‎@VlatkoVasilj
Поради донесувањето аболиција ти ја демолираат канцеларијата, па после ја повлекуваш, нели треба да бидат ослободени овие што се во притвор?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:50 am

Влатко Васиљ ‎@VlatkoVasilj
А бе ова селективнава аболиција им направи проблем на релативизаторите. Некако не оди дека сите се исти, нели?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:51 am

Е. ‎@EStavrevska
Со цел да покаже дека не практикува селективна правда, #Хорхе ја повлече аболицијата за 22 од 56-те помилувани. Има логика бе, што да не.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:51 am

В!Дана ‎@VidanaDeSign
не тресете глупости. ЌЕ ОДГОВАРААТ. нема судири. ВМРО ЌЕ ВИСАТ ЗАЕДНО!!! #шаренаРеволуција

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:52 am

Т-REX ‎@toVornottoV
"Ниту еден политичар не е над законот, секој ќе одговара за своите постапки!"

У право си #Хорхе, ќе одговараш!
#Протестирам

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:52 am

Т-REX ‎@toVornottoV
#Хорхе вика дека бил обвинет дека спроведуе селективна правда и за да го демантира тоа спроведе селективна правда! #Протестирам

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:53 am

Влатко Васиљ
‏@VlatkoVasil

OD TVITER - Page 38 CjdaBm5WkAEiXyx

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мај 28, 2016 10:54 am

Гроздан Темелковски ‎@Jane_Sk

OD TVITER - Page 38 CjdSJOAXEAAv7TU

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 38 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот