Jugonostalgija

Страна 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 9:34 pm

Големата "демократка" Ядранка Костова отишла во УБК да кодоши Владо Перев кой што никогаш не е криел етничката си припадностSmile Да ти ебам и демократиятаSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 14, 2015 9:37 pm

Sto ti znaci koga mali deca tepaat deca po glava!?!?!?! zalosno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 9:40 pm

reiter напиша:
елај, и  освободи не
Вие самите треба да се ослободите од лагите. Да почнете начисто. Тоа не е история и факти одпред 1500 ниту од пред 200 години. тоа се факти одпред помалку од 100 години. Запишани, документирани со снимки па дури и со филми. Ти бе ройтере каква югоносталгичарска лага ке измислиш кога слушнеш со сопствените си уши дека Ванчо михайлов од Штип шефот на ВМРО не вели дека е бугарофил туку дека е етнички бугарин? Комунярите го направиа терорист нечовек и вака го дискредитираат. Ама ти шо ке каеш против ФАКТИТЕ? Он не знаел каков се осекява

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 9:42 pm

Фири ако уште еднаш му ја спомнеш некому фамилијата навистина ќе ме налутиш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 9:49 pm

Во што се обединети и СДСМ и ДПМНЕ ? Во тоа да продолжуват со лагите односно потеклото. Се едно небото ке падне ако се призна историската истина. Никой ви не сака ни кьорсокаците ни албанците, ниту државчето гном. За ваше сопствено добро е да сопрете да се лажете самите. Яс ке ги ослободувам од сопствената им глупост, ма немой Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 9:52 pm

Држава заснована на лага не може да продолжи долго. Или "демократията" ке победи, ке има плурализам на мисленята, ама како се допре до вистинскиот бугарски произход на лугето и ке треба да се лаже пак како се лагало 70 години? Е зошто? Австрийците разсипаа ли си државата како се бивши германци?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 9:53 pm

Фири1 напиша:Во што се обединети и СДСМ и ДПМНЕ ? Во тоа да продолжуват со лагите односно потеклото. Се едно небото ке падне ако се призна историската истина. Никой ви не сака ни кьорсокаците ни албанците, ниту државчето гном. За ваше сопствено добро е да сопрете да се лажете самите. Яс ке ги ослободувам од сопствената им глупост, ма немой Smile
фири,прво сам ослободи се од мислите,и запамти дека има Македонија и македонци..доколку сметаш дека не е така ти кажав..елај и освободи не..ене ти го Скопје и груевски...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 9:55 pm

[quote="reiter"]
Фири1 напиша:
фири,прво сам ослободи се од мислите,и запамти дека има Македонија и македонци..доколку сметаш дека не е така ти кажав..елај и освободи не..ене ти го Скопје и груевски...
Така е има, сега има и босанци, бошняци, има и црногорци. но само вие измисливте илядници лаги за вашето потекло, само вие си засравте центарот на престолнината со туга култура, само вие говеда со говеда си мразите сличниот народ од кой произлегувате.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 9:57 pm

Страв ги е од груйо кой што им го смени идентитетот од словенски на антички, а дедовците им не ги било страв од србите и србокомунярите. тие биле херои,а потомците им овци кои се плашат од еден криминалец Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 9:59 pm

нема лек изгледа...таа па таа...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:00 pm

Я си кажи напамет "предедо ми можеби бил етнички Бугарин" да видиш како ке се растрепераш да не би некой да те слушне надвор, тоа треперенйе е предадено генетски SmileСрпските джандари и комунистичките джелати добро си я свршиле работата Wink Кажи бе на тебе какви притисоци ти вршеле не се срамиSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 14, 2015 10:02 pm

Abe ima lek....ama ode mnogu pienje stanal imun!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:02 pm

Кажи бе Рицаре, витезе каков херой беше ти по комунистичко време, шо збореше за ВМРО Smile)))))))))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:02 pm

Фири1 напиша:Я си кажи напамет "предедо ми можеби бил етнички Бугарин" да видиш како ке се растрепераш да не би некой да те слушне надвор, тоа треперенйе е предадено генетски SmileСрпските джандари и комунистичките джелати добро си я свршиле работата Wink Кажи бе на тебе какви притисоци ти вршеле не се срамиSmile
притисоци?само од ЕВН и банките..други притисоци немам..не сум мерел крвен притисок од дамна така да сум во ред Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:03 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Abe ima lek....ama ode mnogu pienje stanal imun!
ти бе оти се праваш на груйчета со плуканйе не по суштината туку по соговорникот да продаеш муда за бубрези?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:03 pm

Фири1 напиша:Кажи бе Рицаре, витезе каков херой беше ти по комунистичко време, шо збореше за ВМРО Smile)))))))))))))
да живее ВМРО..ете тоа

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:04 pm

reiter напиша:
притисоци?само од ЕВН и банките..други притисоци немам..не сум мерел крвен притисок од дамна така да сум во ред Smile
Значи лажеше кога на воденица кажа дека те заплашувале зарад твоите ставови да те пратат во Косово ?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:06 pm

Фири1 напиша:
reiter напиша:
притисоци?само од ЕВН и банките..други притисоци немам..не сум мерел крвен притисок од дамна така да сум во ред Smile
Значи лажеше кога на воденица кажа дека те заплашувале зарад твоите ставови да те пратат во Косово ?
хмм,потсети ме...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:06 pm

reiter напиша:
да живее ВМРО..ете тоа
Хаха и тоа по комунистичко време? Ко ВМРО комунярите си избраа само ВМРО-обединета -другото беа бугарашки организации Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 14, 2015 10:07 pm

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:07 pm

Фири1 напиша:
reiter напиша:
да живее ВМРО..ете тоа
Хаха и тоа по комунистичко време? Ко ВМРО комунярите си избраа само ВМРО-обединета -другото беа бугарашки организации Smile
па и вие си мењате ВМРО-СМД во ВМРО-БНД..нели?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:09 pm

Заеби ова си е твоя работа да разбереш вистината, мене ме боли курот и за тебе и за целата србоманска пасмина околу Шкупи Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:10 pm

Ке го ослободувам од сопствената му глупост, а он ке слуша српско, ке чита спрско и ке гледа српскоSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:10 pm

Фири1 напиша:Заеби ова си е твоя работа да разбереш вистината, мене ме боли курот и за тебе и за целата србоманска пасмина околу Шкупи Smile
мене не ме боли,здрав ми е...исто и мене не ми е гајле како ќе си ги средувате работите таму кај што си и што си

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 14, 2015 10:12 pm

Firi za toa sto te boli ima lek! Napij se ASPIRIN!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот