Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

+3
defo
osa
PRVOBOREC
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 30 2017, 22:52

Читам по интернет страните и се чудам .Како е можно да има некој што ова насилие би го релативизирал .Но откако јавно ги соопштија на медиумите оние насилници и убијци кои учествуваа во насилството и тепањето на пратеници во четвртокот ,веке ми е јасно зошто се случи ова крвопролевање .Па сите учесници имаат криминално досие ,убијци ,препродавачи на дрога ,и што може да се очекува од вакви "домакини " ? Цело време се потенцираше дека учесници во демонсрациите се угледни луге ,учени луге ,домакини луге ,и сега што излезе ,дека цело време протестирале криминалци кои имаа за цел да го одбранат досегашново раководство на државата од лежење затвор .
За жал не ви успеа !За кратко ке се формира и нова влада која ке работи за иднината на државата и за иднината на секој граѓанин
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 30 2017, 22:55

Сепак морам да упатам еден апел до новото парламентарно мнозинство дека мора да направат се и сите оние кои учествуваа во насилствата ,поточно сите кои влегоа во собранието да добијат соодветна казна ,секој според стореното .
НИКОМУ НЕСМЕЕ ДА МУ СЕ ПРОСТИ ,НИКОМУ

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Апр 30 2017, 23:23

badijala si pishal ,glej ova :
Толпата која нападна и тепаше пратеници бара амнестија од Иванов
Горан Ангелов, лицето кое упадна со толпата во Собранието, по што беа повредени пратеници и претставници на медиумите, бара за нив амнестија од Ѓорге Иванов.

„Граѓанска иницијатива до претседателот на РМ Ѓорге Иванов! Претседателе, ние народот на Р.Македонија, барамае да ги амнестирате и ослободите од сите судски прогони сите патриотски и родољубиви граѓани кои влегоа во Собранието да го спречат државниот удар и растурањето на сопствената татковина Македонија.
Вашиот народ“ напиша Горан Ангелов на својот Фејсбук профил.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Апр 30 2017, 23:24

znachi ovie se bre idioti ...nedajboze da gi amnestira !!!???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Апр 30 2017, 23:27

Додека МВР бара притвор за актерот Јовановски, тој настапи во Слепче
Актерот Владо Јовановски кој е еден од фронтмените на протестите на „За заедничка Македонија“ и е меѓу лицата за кои МВР бара притвор за организирање на протестите и нападот на пратеници и новинари во Собранието, денеска настапи со перформанс во културно-уметничката програма на народниот собир, по повод на канонизирањето на Кипријан Слепченски за светец во манастирот „Свети Јован Претеча“ во Слепче, демирхисарско, пишува проталот sdk.mk


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Апр 30 2017, 23:32

ВИДЕО: Снимка од приведените тепачи на пратеници
Телевизија Алсат-М го сними спроведувањето во Кривичниот суд на дел од приведените учесници во упадот во Собранието, при што беа претепани пратеници од парламентарното мнозинство.

Како што извести ОЈО, седум лица од петнаесетте осомничени за насилствата во Собранието се лишени од слобода. Од осомничените, за 14 е определена мерка притвор, а за едно лице предложени се мерки за претпазливост.


podobro ke be[e da zborea na Makedonski za da gi razberam ,ne deka mi smeta,no ne razbiram

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Апр 30 2017, 23:45

Се огласи Владо Јовановски – Во Собранието бил хуманитарец, не насилник
Еден од иницијаторите на протестите „За заедничка Македонија“ и актер Владо Јовановски, вели дека по враќањето с. Слепче што читал поема за св. Кипријан Слепчански го дочекала осуда за четврточните случувања во Собранието на Република Македонија.

„Кога пред малку го отворив компјутерот, има што да видам. Веќе ме осудиле Фејсбук “пријателите”. Ме осудиле и уште да ме запалат ако можат, без разлика што не сум сторил никому ништо лошо. Не сум повредил некого ниту го одобрувам насилството“, пишува Јовановски на Фејсбук.

Според неговиот статус тој имал улога на хуман човек, а не на насилник.

„Ако е грев да изнесеш повреден или колабиран човек од општ хаос, тогаш е во ред. Ако е грев тоа што во неколку наврати им давав вода на полицајците на врата и тоа е во ред. Или тоа што се дерев таму да ме чујат со апели да нема насилство. Како и да е само на злобниците кој од ново ме стрелаат, ќе им кажам само да не ме жалат мене, туку да се жалат себеси“, дополнува актерот.

Актерот Владо Јовановски беше осуден од поединци и кога на неговиот Фејсбук профил напиша дека во Македонија ќе има војна, по информацијата дека Зоран Заев потпишал договор со Албанските партии.

Прв од организацијата на „За заедничка Македонија“, кој се огласи во јавноста, беше Богдан Илиевски.


prostuvanje za ovoj nikako

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Апр 30 2017, 23:58

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО C-r-ZYmXcAACJhX

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by defo Пон Мај 01 2017, 10:08

Простување нетреба да има...кој е за во затвор за во затвор, за останатите Фејсбук револуционери подржувачи, јас на пример од одамна не одам во театар комедија, а никогаш не сум бил во нов МНТ, се дур се таму и како актери Жугич, Ванчо, Тодоровски, Михајловски, моја нога не стапнуе. Во Тинекс пазар само под присила, ако морам и во Кам. Не пијам пелистерка. Сакам да кажам тотална болокада на нив, ќе бојкотирам. Да за работниците ми е жал, тие се во незавидна состојба и не се за ништо криви. Затоа се по закон и ред да си биде. И ако сме нормална дрѓава на следното рочиште за случајкот шамари во општина центар Грујо ќе добие притвор, пошо го повтори делото.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by трендафил Пон Мај 01 2017, 19:39

Ајде да не се мајтапиме овде. Како нема простување за никого кога на Талат Џафери му имате простено за командната одговорност за масакрот кај Вејце кога тројца ранети бранители беа живи запалени од страна на терористите, да не кажам „војниците“ под команда на Џафери. Настанот се случи на 28 април 2001 година и веројатно настаните на 27 беа ваша честитка за 16 годишнината од ова негово дело. Приказната на Томас Џеферсон што ја пренесуваш се гнасна лага. Директен контакт со пратениците имаше многу кусо време. После тоа прво 21 припадник на Алфите се поставуваат како жив штит помеѓу пратениците и протестантите до доаѓањето на специјалните сили коли обезбедија сигурна евакуација на пратениците предавници. Полицијата за жал немала известување дека се спрема илегалното прогласување на т.н. претседател на собранието. Можеби бил известен министерот, кој е член на ДУИ, но не и оперативниот штаб и структурите на полицијата.
Кога сме кај простување да кажам дека му имате простено и на Заев и за прифаќањето на Еди Рама како свој (со тоа и ваш шеф) и за криминалите со Глобал и менувачницата кај Вицето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Пон Мај 01 2017, 19:53

trendafile aj po red ....koj go amnestira i go namesti talat dzaferi za minister i toa na odbrana ,direktno vo ustata na volkot shto bi se reklo.....vie gi pomiluvavte a so toa i gi ISCHISTIVTE od prljavshtinata site za koi sega tvrdite deka se NECHISTI ....e sega boli ,ama vistinata e taa .....i ne zaboravaj deka istiot toj den koga nastradaa vo vejce ,tvojot IDOL Ж ,potochno negovata ceneta MAMA kupi stanovi i toa tri ,se razbira so parite od nas graganite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by трендафил Пон Мај 01 2017, 20:07

Талат Џафери, Али Ахмети и другите команданти на УЧК од воените злосторства ги амнестира меѓународниот суд за воени злосторства од поранешна СФРЈ во Хаг на ист начин на кој СЈО ги амнестира Верушевски, Заев и другите членови од нивната банда за прислушкувањето. На тоа му претходеше Законот за амнестија за кој под притисок на ЕУ и НАТО гласаа пратениците од тогашниот состав на парламентот. Лидери им беа Љубчо и Бранко, а претседател беше Борис Трајковски. Со тој закон Македонија се откажа од гонењето на воени злосторници и тоа го префрли на судот во Хаг, а овој како единствен злосторник го прогласи Јохан Тарчуловски. Му препиша командна одговорност иако не беше командант. Талат Џафери не го гонеше за Вејце, Даут Реџепи Лека за 12те киднапирани, а Али Ахмети за сите воени злосторства на УЧК.
Па изгледа дека простување нема само за ВМРО. На слугите на меѓународната банда што се само нарекува како меѓународна заедница се им е простено. И на Пенов за исечените диви костени на плоштадот Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Пон Мај 01 2017, 20:14

трендафил напиша:Талат Џафери, Али Ахмети и другите команданти на УЧК од воените злосторства ги амнестира меѓународниот суд за воени злосторства од поранешна СФРЈ во Хаг на ист начин на кој СЈО ги амнестира Верушевски, Заев и другите членови од нивната банда за прислушкувањето. На тоа му претходеше Законот за амнестија за кој под притисок на ЕУ и НАТО гласаа пратениците од тогашниот состав на парламентот. Лидери им беа Љубчо и Бранко, а претседател беше Борис Трајковски. Со тој закон Македонија се откажа од гонењето на воени злосторници и тоа го префрли на судот во Хаг, а овој како единствен злосторник го прогласи Јохан Тарчуловски. Му препиша командна одговорност иако не беше командант. Талат Џафери не го гонеше за Вејце, Даут Реџепи Лека за 12те киднапирани, а Али Ахмети за сите воени злосторства на УЧК.
Па изгледа дека простување нема само за ВМРО. На слугите на меѓународната банда што се само нарекува како меѓународна заедница се им е простено. И на Пенов за исечените диви костени на плоштадот Македонија.

greshno ti kazale ...potochno te izlazale ....ajde pushti bombata i ke slushnesh kako i kazuva gujo na silvaneva okolu amnestija na hashkite sluchai .....
ili pishuj normalno ,ako neznaesh prashaj ke ti kazat ,pred da ti kazat mozesh da si prochitash na internet ...ama sepak mislam deka ZNAESH I SO SILA SE PRAISH MUTAV ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Пон Мај 01 2017, 22:26

trendo da ti pomognam eve slushni si so tvoi ushi ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Вто Мај 02 2017, 20:50

eve trendo od TVOJOT IDOL na koj mu veruvash :


ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО C-08dlEWsAAiUzS

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by TRAJCHE Вто Мај 02 2017, 22:52

edna budala ja gledav na tviter postiral od demonstraciite vo prilep i imash rechenica : vednash da go oslobodat nashiot sograganin dime zabata zatoa shto ne e vinoven on si ja braneshe drzavata ,plus oni go osuduvaat za neshto shto voopshto ne go napravil pred mnogu godini ,i tuka tolpata aplaudira i izvikuva "sloboda za zabata "
so ovie ziveeme zaedno ,ovie glasaat i izbiraat ,a nie ziveeme spored nivniot izbor
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by TRAJCHE Вто Мај 02 2017, 22:54

ako idnata ,nova vlada ,se obide nekogo da go oslobodi i da ne go kazni ,slobodno moze da smeta deka vednash ke gi smenime ,nema prostuvanje
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by трендафил Сре Мај 03 2017, 07:56

Еве ви подолу еден што го посакувате во идната влада. Јас повеќе пати сум напишал на форумов и еве пишувам повторно дека секој што направил некаков криминал треба да одговара за стореното. Од платениците на Сорос, тие со испран мозок на социјалните мрежи од екипата на Сорос и други учесници на овој форум што го поддржуваат Заев и Зијадин Села не сум сретнал нешто такво.


Значи повторно, вие сте спремни да му простите на секого и им простувате и на злосторниците против човештвото од УЧК и на нивните газди кои во моментов се и ваши газди, само не на Македонците што се борат за слобода. Зошто ако сметате дека народот ве сака не прифатите предвремени избори како наједноставно решение. Кредибилни избори на кои нема да има мешање од странци ниту со пари ниту со платформи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by Kalinda Пет Мај 12 2017, 23:47

Чудно сеуште верувате
дека председателот
ке не изневери
и ке го даде
мандатот на опозицијата ?
Грешите ,верувајте !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by трендафил Нед Мај 21 2017, 20:22

За жал и претседателот потклекна пред притисоците на меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница. Но СДСМ му прости на амнестираниот терорист осомничен за злосторство против човештвото во масакрот на ранети полицајци кај Вејце и амнестиран за дезертирање од АРМ. За волја на вистината му прости и ВМРО кога го постави за министер за одбрана. Шилегов му даде два гласа, со секоја рака по еден. Можеше да ги соблече гаќите и да му даде и трет глас со тоа меѓу нозете, доколку можел од возбудување да го подигне, се разбира.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Нед Мај 21 2017, 21:31

трендафил напиша:За жал и претседателот потклекна пред притисоците на меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница. Но СДСМ му прости на амнестираниот терорист осомничен за злосторство против човештвото во масакрот на ранети полицајци кај Вејце и амнестиран за дезертирање од АРМ. За волја на вистината му прости и ВМРО кога го постави за министер за одбрана. Шилегов му даде два гласа, со секоја рака по еден. Можеше да ги соблече гаќите и да му даде и трет глас со тоа меѓу нозете, доколку можел од возбудување да го подигне, се разбира.tvojot pastir vika deka STE go prisilile Zaev da potpishe deka se otkazuva od platformata ....ti sega pishuesh deka horhe imal pritisoci ...shto e tochno ? ili mislish mozesh postojano da izmisluvash gluposti i da ti veruva nekoj ?
mora da priznaesh deka od samiot pochetok trebashe da mu se dade mandatot na SDSM zatoa shto imashe mnozinstvo .....okolu glupiranjeto za glasanjeto so dve race samo ke te prasham TAKA GLASAAT DPMNE ? od tamu znaesh ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by трендафил Пон Мај 22 2017, 08:56

Народот со протести успеа да го натера Заев да се откаже (лично не сум сигурен дека навистина ќе биде така) од т.н. Тиранска платформа. Да ги потпише изјавите го натераа истите тие што го натераа Иванов да му даде мандат, странците од меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница.

Еве како гласаше Шилегов

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Akt244-sobranie-sds-glasa-1-520x228

Од 67 пратеника потпишани како мнозинство, 5 од БЕСА не учествуваа на гласањето затоа што и сега инсистираат наместо Талат Џафери претседателот на СОбрание да биде од нивните редови, како што се договориле со Заев пред изборите, а не беа присутни ниту Али Ахмети и Бранко Мојсиловски од ДУИ. Али за да не биде претепан, како што изјави Заев кој очигледно знаел за групата со качулки и нејзиниот „успешен“ влез во Собранието пред тоа да се случи, а Бранко да беше во салата ќе требаше да ја води т.н. седница како најстар пратеник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 12:22

Ajde dozakopajse  sam trendafile so odgovorot na ova moe prashanje : ZOSHTO NARODOT KOJ GO SAKA GRUJO I NEGOVATA POLITIKA NE USPEA DA GO NATERA DA SOSTAVI VLADA SO DUI ITAKA HORHE MU GO DADE MANDATOT BEZ USLOV ....KOLKU SAMO UBAVO KE SI VLADEESHE PAK SAMO DUI DA SE OTKAZESHE OD " PLATFORMATA"... ZAMISLI DUI SE OTKAZALE AMA ZA ZAEV ,NE ZA GUJO ? ZOSHTO?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by трендафил Пон Мај 22 2017, 14:55

Ајде откопај се. Груевски не продолжи со коалицијата со ДУИ затоа што не ја прифати тиранската платформа. Да ја прифатеше сега ќе беше премиер. Ајде да ви честитам на враќањето на вашиот лидер Зијадин Села во политички живот по три неделното боледување. Денес одржа конференција за печат во просториите на неговата партија. На влезот имаше знаме на Република Албанија, на партијата и на газдите, н ЕУ и НАТО. Знаме на Република Македонија не. Одоколу кажа дека Заев лажел кога потпишал и во негово име дека се откажува од тиранската платформа.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by OPOZICIONER Пон Мај 22 2017, 19:42

zosto bre lazes tolku?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО Empty Re: ПРОСТУВАЊЕ НЕМА ЗА НИКОГО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот