Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македония нема шанси за влез во ЕУ

+2
tmoro
хан Ацо
6 posters

Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by хан Ацо Сре Мар 18 2015, 21:31

Зошто?Зато што Грция никогаш нема да прифати дел од ЕУ да стане држава коя се обидува да користи грчката античка история како своя.Антиквизацията е най големиот грев на ДПМНЕ спрема Македония.Шансите на македонците за ЕУ са или поединечно со бугарски пасоши,или ако Македония стане дел од Србия.Се види дека србоманската влада на Груевски я влече Македония одново под србска чизма.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by tmoro Сре Мар 18 2015, 22:40

хан Ацо напиша:Зошто?Зато што Грция никогаш  нема да прифати дел од ЕУ да стане држава коя се обидува да користи грчката античка история како своя.Антиквизацията е най големиот грев на ДПМНЕ спрема Македония.Шансите на македонците за ЕУ са или поединечно со бугарски пасоши,или ако Македония стане дел од Србия.Се види дека србоманската влада на Груевски я влече Македония одново под србска чизма.

батка Ацо,кога ке паднит оваа злосторничка влада Македонија ке влезит во Еу и Нато без проблеми.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин Сре Мар 18 2015, 23:21

Aco, nemoj bre...Deka antikvizacijata e glupost znaeme...No toa ne e nereshliv problem...Zhelbite za vlez so bugarski pasoshi ili kako del od Srbija kje vi ostanat neostvareni...Osven ako na kraj ne izleze deka Bugarija e taa koja ne saka Makedonija da stane chlenka na EU i NATO...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мар 18 2015, 23:23

Hanaco intimno saka da ne pobugarchat... ama toa nema javno da go priznae! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин Сре Мар 18 2015, 23:25

Kalifu, ako se dogovorime za ime koe nema da zadira vo identitetot i jazikot, Grcija kje popushti...Togash se mozhni dve opcii...Bugarija da gleda mirno kako vleguvame vo EU, ili, ako imaat zadni nameri konechno da go pokazhat vistinskoto lice...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин Чет Мар 19 2015, 10:30

Хацон, не ми се верува дека си тргнал по умот на Пат...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин Чет Мар 19 2015, 11:14

Tоа се само пусти желби на бугарите. Како и секогаш сакаат некој друг да ја заврши работата место нив. Не смеат тие да го блокираат влезот во ЕУ, затоа што продаваат лажно братство, па со задоволство и помагаат на Грција да го прави тоа. Толку се злобни, што повеќе би сакале да станеме дел од Србија, отколку да бидеме независна држава. Залудни се бакнувањата дупе на грците од страна на официјалните бугарски политичари. Прагматици какви што се, грците ќе прифатат договор кој би бил во интерес и на двете земји. А бугарите ќе останат со прстот во устата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by трендафил Сре Дек 16 2020, 14:56

Гостин напиша:Kalifu, ako se dogovorime za ime koe nema da zadira vo identitetot i jazikot, Grcija kje popushti...Togash se mozhni dve opcii...Bugarija da gleda mirno kako vleguvame vo EU, ili, ako imaat zadni nameri konechno da go pokazhat vistinskoto lice...
Епа Бугарите и од Бугарија и од СДСМ го покажаа своето вистинско лице и од Македонците направија два народа еден северен што до преспанскиот договор сметаше дека Македонците правеле антиквизација, а сега истите сметаат дека сме правеле и македонизација (на Бугарите да објаснам за секој случај). По мене не може да се прави антиквизација затоа што историјата е наука. Говорат фактите, а тоа се дека немало геноцид врз античките Македонци од страна на доселените Словени, туку дека сите живееле заедно и се интегрирале во еден народ. Ние сега преговараме и за Гоце Делчев. Може ли некој да си замисли дека некој Британец ќе му каже на некој Американец дека Џорџ Вашингтон не е Американец, туку Британец. Затоа што од Велика Британија као британски полковник отишол во Америка. Дали САД би прифатиле да преговараат за таква глупост, како што прифаќа најпаметниот од СДСМ, ЗОран Заев.
Дали ви е познато дека во Македонија според реформите се укинува предметот историја во основното образование и се предвидува еден предмет „Општествени науки“ во кои заеднички ќе се учат историја, географија и граѓанско образование. Толку мислат да ни избришат од историјата, што нема да има ниту што да се учу. Чудно ќе им биде на децата и ако за други земји се учи историја од праисторијата до денес, а за нас ќе има историја помлада од нивните дедовци.

https://kariera.mk/article/6842/se-ukinuva-predmetot-istorija-reforma-na-obrazovanieto

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 16 2020, 15:07

Само во партијата на небањатите морони кои се наследници на предавниците кои за време на втора светска војна им служеа на бугарите и мачеа и убиваа македонци има бугари кои плачеле од радост што се освестиле и ги спознале своите бугарски корени. У превод небањатите морони биле фашистите. СДСМ се партизаните.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by трендафил Сре Дек 16 2020, 22:09

Заев ни го донесе договорот на кој се повикуваат Бугарите кога тврдат дека не биле фашисти туку ослободители. Додека не го прифатиме тоа, нема членство во ЕУ. За мене тоа збогум требаше да го кажеме уште пред Преспанскиот договор. Но поарно некогаш, сега, отколку никогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Luxor Сре Дек 16 2020, 22:13

Тие тврдења се уште од времето на Тодор Живков и Цола Драгојчева. Другпат кога ќе лажеш сети се дека ова е од поблиската историја и има повеќе од доволно докази.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by трендафил Пет Дек 18 2020, 20:56

Во тоа време тоа беше локална бугарска работа, но за жал по педесетина години бидејќи сите како деца така учеле во училиштата тоа мислење е прифатено кај мнозинството Бугари. Исто ќе биде и во Македонија ако учат од учебници пишувани под диктат на живковистите, на чело со братот на Заев Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот