Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бришење на историјата

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Бришење на историјата Empty Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Вто Jул 11, 2017 4:30 pm

Во Љуботен, место во кое на последните избори огромно мнозинство гласаше за режимот на Заев, Ахмети и Села вчера беа осквернавени православните гробишта. Тоа е претпоставувам обид за бришење на македонската историја, затоа што гробовите се дел од историјата. Нели е чудно наводни староседелци да немаат стари гробови ни како археолошки артефакти, како што е случај со малцинството што е главен стожер на новата македонска власт.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by defo on Вто Jул 11, 2017 7:59 pm

За осуда е ова. Само не треба да се поврзува со политички партии, ова е група идиоти, кои МВР треба да ги открие.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by nino on Сре Jул 12, 2017 10:44 am

ова 100% е организирано од дпмне

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Сре Jул 12, 2017 10:33 pm

defo напиша:За осуда е ова. Само не треба да се поврзува со политички партии, ова е група идиоти, кои МВР треба да ги открие.
Само ја почитувам традицијата на форумов од времето кога аболицираниот криминалец Зоран Заев не беше премиер. Доколку двоецот во МВР што ги спроведуваше изборите во декември, Спасовски и неговиот заменик Нухиу, не ги најдат сторителите, нормално е да се сомневаме дека не сакаат да го сторат тоа или дека се неспособни. Во двата случаја треба да бидат разрешени. Патем, сега имаме преседан во Собранието кога еднаш веќе амнестиран криминалец со помош на своите пратеници се обидува да го разреши обвинителот кој има собрано докази против него за нов криминал, барање поткуп.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 13, 2017 1:58 am

trendafil son ne me faka pred da ti odgovoram ,ako navistina premierot bil kriminalec a ministerkata gocka pa i chavkata sigurno ke go smestea vo zatvor vo izminatite 11 godini ...
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Чет Jул 13, 2017 7:41 am

За едното дело, Глобал, е амнестиран и не може да биде гонет. За второто дело Пуч работата ја презема обвинителството кое има специјална намена да води случаи, изгледа и наместени, само против една партија. За третиот случај Поткуп Заев со помош на притисоци врз судот, и од странски амбасади, до сега го одлагаше судењето, а сега е прв криминалец кој навидум по легален пат ќе успее да го разреши обвинителот што го гони. Но да не бидеме клапчовци како што вели Дефо и да се вратам на темава.
Вашиот Бугарин Перов изјави во емисијата само вистина на Канал 5 дека освен соросоидите кои добиваа грантови од фондовите на различни европски држави, но и од УСАИД за организирање на т.н. „шарена револуција“, грантови за ширење на бугарштината во Македонија им биле понудени и на бугарофилите од здружението „Радко“ со цел отворање на бугарски училишта во Македонија, но и покривање на сите трошоци за наставнички кадар и учебници, слично на времето по 1903 до 1944 година. Вашиот поддржувач смета и дека Бугарите не биле фашисти и што е најчудно дека Македонија ги дала списоците на Евреите иако тогаш немавме држава и бевме под бугарска окупација. За жал во духот на демократското информирање што го воведува режимот на Заев со помош на бандата што се самонарекува меѓународна заедница, пристапот до видеата е блокиран.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by PRVOBOREC on Чет Jул 13, 2017 12:10 pm

трендафил напиша:
defo напиша:За осуда е ова. Само не треба да се поврзува со политички партии, ова е група идиоти, кои МВР треба да ги открие.
Само ја почитувам традицијата на форумов од времето кога аболицираниот криминалец Зоран Заев не беше премиер. Доколку двоецот во МВР што ги спроведуваше изборите во декември, Спасовски и неговиот заменик Нухиу, не ги најдат сторителите, нормално е да се сомневаме дека не сакаат да го сторат тоа или дека се неспособни. Во двата случаја треба да бидат разрешени. Патем, сега имаме преседан во Собранието кога еднаш веќе амнестиран криминалец со помош на своите пратеници се обидува да го разреши обвинителот кој има собрано докази против него за нов криминал, барање поткуп.

А бе лоботомиран ај види колклу такви злочини беа извршени во ваше време и ниеден од нив не е решен ниту некој е изведен пред суд. Небањатата Гоца брк тоа не сакаша да го направи тоа или беше неспособна. И зошто не ја разрешивте абдали едни?


Листа на оштетени и осквернавени цркви и гробишта во реони со доминатно албанско малцинство

http://ednimakedonci.blogspot.mk/search/label/oskvernaveni

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by nino on Пет Jул 14, 2017 12:11 pm

ова ништо ново, се случуваа овакви вандализми и претходните 10 години.
и никогаш сторителите не биле откриени, затоа што тешко е да водиш истрага во области со доминантно албанско население. сите патат од колективна амнестија, ова де амнезија.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 6:52 pm

Пред два дена Заев кажа дека договорот не е усогласен. Денес бугарската министерка за надворешни работи кажа дека договорањето е завршено и останува само договорот да се потпише. До сега нема реакција од нашиот црпнат премиер или од неговиот кабинет, па лесно е да се заклучи дека Заев е тој што не ја зборува вистината. Всушност тоа му е обичај.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo on Чет Jул 20, 2017 7:50 pm

Ve dupi pochituvan Trendafile i cheka da ja napravite slednata greshka...Bugarite se vekje razocharani od vas kako nivni puleni i ako se izjasnite protiv dogovorot kje ve prechkrtaat nachisto...Koga SJO i reformiranoto sudstvo kje trgnat po vas nitu bugarskite pasoshi nema da vi pomognat....
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 7:58 pm

Колку што ми е познато министерот за здравство што побегна во Бугарија, Владо Димов, беше од СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by luxor on Чет Jул 20, 2017 7:59 pm

Е така де, и што ти кажува тоа?
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Чет Jул 20, 2017 8:16 pm

Не знам. Но знам дека и поранешниот премиер што со бугарски пасош замина о сега живее во Бугарија е исто така поддржувач на режимот на Али Ахмети, Зоран Заев и Зијадин Села.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by luxor on Чет Jул 20, 2017 10:02 pm

Страшно, сигурно и Пишев, Милошоски, Бонева, Петровски и многу други дпмне-офци го поддржуваат Заев бидејки имаат бугарски пасоши.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 4:24 pm

Има многу Македонци во САД, Австралија и други земји, од кои некои се иселени уште во почетокот на минатиот век, да прецизирам, пред Тито и сите се Македонци, што јасно докажува дека Заев и Борисов лажат кога тврдат дека порано сме биле еден народ, односно дека имаме заедничка историја. Да не беше така, секој Македонец по напуштањето на диктатурата на Тито, Кљусев, Црвенковски, Георгиевски, Костов, Бучковски, Груевски и Димитриев во странство ќе се прикажеше како Бугарин. Не ќе чекаше „ослободување“ од Заев. Дали е Заев најумниот или најбудалиот македонски политичар?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 21, 2017 6:05 pm

Лоботомиран бидејки не си го видел договорот што ако со терминот заедничка историја се опфаќаат периодите од окупацијата на бугарските војски на територијата на сегашна Република Македонија?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 7:31 pm

Евреите и Германците немаат заедничка историја. Доколку Бугарите ни се извинат за окупацијата би било во ред, но нема таква најава. На пример заедничко одбележување и оддаваше на почит на стреланите во Ваташа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 8:46 pm

Pa zoshto pochituvan Trendafile ne baravte bugarite da vi se izvinat dodeka bevte na vlast tuku togash trchavte kako budali vo Sofija po bugarski pasoshi...I nemoj pak onaa samo Ljubcho ima...Na Melnica ima mnogu dokazi za mnogu vashi funkcioneri i mene ne mi e teshko da gi najdam...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:21 pm

Пасошите за кои зборуваш беа фалсификувани од страна на вашиот партиски фалсификатор на документи, Чаушот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:44 pm

Nemoj sega da se lazheme pochituvan Trendafile...Na primer pasoshot na Pishev koj e objaven javno e original i Pishev ne go spori toa...Isto originalna e izjavata deka toj i site negovi predci i potomci se bugari, bidejki bez taa izjava bugarite pasosh ne davaat...Nemash nitu demant od Antonijo koj isto ima bugarski pasosh, nitu od Vilipche, Boneva i ostanata dpmneovska bagra so bugarski pasoshi...

PS. Prestani da tresesh zeleni za pasoshite koi gi falsifikuval Chaush...Ushte ne sum zaboravil  deka tie pasoshi i lichni karti sakavte da gi koristite za falsifikuvanje na izborite pa zatoa i mu gi porachavte na Chaush...So bugarski pasoshi ne se glasa vo Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:51 pm

Може ли некој да го фотографира твојот пасош или документот што си го дал кога си барал негово издавање? Истото не е можно ни во Бугарија. Патем на пратениците не им треба бугарски пасош затоа што со дипломатскиот може да патуваат во истите држави.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:53 pm

Pak kje pobaram da se skoncentrirash pochituvan Trendafile...Od koga toa pratenicite imaat diplomatski pasoshi, koi patem se izdavaat samo vo odredeni priliki...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:56 pm

Може линекој да го сними твојот пасош и документите што си ги дал кога си побарал негово издавање?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:58 pm

Mozhe toj shto go izdava...A bugarite kako shto znaesh krenaa race od vas i sega so ova samo ve ucenuvaat da go prifatite dogovorot za dobrososedstvo...Na kraj site vashi pratenici kje glasaat za nego, a ova shto go pravite pochituvan Trendafile e samo svrtuvanje uste eden krug za da ne mislat deka ste lesni...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 10:00 pm

Без гласовите на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ договорот не може да се ратификува. Вие имате мнозинство во Собранието.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бришење на историјата Empty Re: Бришење на историјата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот