Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa Сре Jул 12 2017, 11:47

Машки имиња

А
Б
В
Г
Д
Ѓ
Е
Ж
З
S
И
Ј
К
Л
Љ
М
Н
О
П
Р
С
Т
Ф
Х
Ц
Ч
Аврам
Александар
Алимпиј
Атанас
Ангел
Андон
Андреј
Антим
Антониј
Апостол
Аритон
Арсениј
Атанасиј

http://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/mashki-i-zhenski-iminja-od-makedonsko-i-crkovno-poteklo/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa Сре Jул 12 2017, 12:01

Прикажи
Натаниел
Наум
Немања
Ненад
Нино
Никола
Новица

Пол
Машки имиња
Значење на името:
Победа на народот, победнички народ
Потекло на името:
Името има грчко потекло

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa Сре Jул 12 2017, 18:27

mnogu interesni primeri za iminjata i sekako za nivnoto znachenje ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 00:08

Тео
Пол
Машки имиња
Значење на името:
Бог
Потекло на името:
Името Тео има грчко потекло. Може да биде кратенка од Матеј или Теодор.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 00:09

ete i tuka interesni primeri za iminja i nivnoto znachenje .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 00:11

primerote se na nekoi od chlenovite na forumot ,se nadevam nema da se lutat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА Empty Re: МАКЕДОНСКИ МАШКИ ИМИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот