Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛИСТА КОМУЊАРИСТАН - ФОРУМ ВОДЕНИЦА

Go down

ЛИСТА КОМУЊАРИСТАН - ФОРУМ ВОДЕНИЦА Empty ЛИСТА КОМУЊАРИСТАН - ФОРУМ ВОДЕНИЦА

Пишување by Гостин Пет Јан 30 2015, 12:44

Листа „КОМУЊАРИСТАН“


Автор: Членовите на форумот „Воденица“
Идеја: Воденичар „ROMA“
Напомена: Листата редовно се ажурира со нови примери


Ова е т.н. Листа „КОМУЊАРИСТАН“ каде што ќе се запишуваат имињата на сите поединци од актуелната власт кои што во минатото биле функционери во СКЈ или СКМ, како и функционери и членови на „левите“ партии во самостојна Македонија.


1. Никола Груевски – поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

2. Гордана Јанкуловска - поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

3. Зоран Ставревски - Вицегувенер во НБМ, како кадар на СДСМ

4. Сашо Мијалков - поранешен припадник на титова Гарда

5. Орце Камчев - поранешен кандидат за градоначалник на СДСМ

6. Минчо Јорданов – поранешен заменик на Влада на СДСМ

7. Ванчо Чифлиганец - поранешен член на СДСМ

8. Силјан Мицевски - поранешен член на СДСМ

9. Срѓан Керим – поранешен висок функицонер на СКЈ и близок до СДСМ во 90тите

10. Ивица Боцевски - поранешен член на партиските одбори на СДСМ

11. Благој Ханџиски - поранешен член на СКМ

12. Владо Поповски - поранешен министер во Влада на СДСМ

13. Вељо Тантаров - поранешен член на СДСМ

14. Ѓорѓе Иванов - поранешен член на СКМ и член на Управниот одбор на СОРОС фондација

15. Јован Донев - поранешен член на СКМ и член на Управниот одбор на СОРОС фондација

16. Паско Кузман - поранешен член на СКМ и член на Управниот одбор на СОРОС фондација

17. Влатко Мијалков - поранешен член на СКМ и поранешен припадник на титова Гарда

18. Драги Наџински - поранешен Потпреседател на ОО на СДСМ Берово

19. Миле Јанакиевски - во студентските денови во Солун на својот ѕид има слика од Бранко Црвенковски

20. Михајло Маневски – поранешен член на СКМ и последен Комунистички министер за Правда

21. Мартин Протуѓер - по лобирање на СДСМ,се вработува кај Срѓан Керим

22. Љубисав Иванов Ѕинго - поранешен член на СКМ

23. Драган Павловиќ Латас - поранешен член на СКМ и секретар на ОО

24. Димитар Мирчев - поранешен член на СКМ

25. Ристо Никовски - поранешен член на СКМ

26. Мирка Велиновска - поранешен член на СКМ

27. Бранко Азевски -поранешен член на СКМ

28. Слободан Чашуле - поранешен член на СКМ

29. Панде Колемишевски - поранешен член на СКМ

30. Владимир Талески - поранешен член на СДСМ

31. Страшо Милкоски - поранешен член на ЦО на СДСМ и пратеник

32. Ивица Конески - поранешен член на СДСМ

33. Панде Лазаревски - најмлад делегат на последниот конгрес на СКЈ

34. Виктор Камиловски - поранешен член на СДСМ

35. Никола Бакрачески - поранешен член на СДСМ

36. Јованка Точко - носител на листа на ДПМНЕ во Охрид, поранешен член на СДСМ

37. Зоран Алексов - екс градоначалник на Штип, поранешен член на СДСМ

38. Емил Угриновски - советник на ДПМНЕ во Карпош, поранешен член на СДСМ

39. Ванчо Каргов - поранешен член на СДСМ и директор на Царина

40. Сокол Митревски - генерал во ЈНА и член на КПЈ, аѓутант на Киро Глигоров

41. Панчо Минов - Бивш член на СДСМ, ЛП и ЛПД

42. Благородна Дулиќ - Член на Врховен суд, како кадар на СДСМ

43. Теута Арифи - Поранешен член на Управниот одбор на СОРОС

44. Илија Димовски - Поранешен функционер на младинскиот совет на СОРОС

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот