Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВИНАРСКИ ''ЌЕЛЕШ" ТЕФТЕР - ФОРУМ ВОДЕНИЦА

Go down

НОВИНАРСКИ ''ЌЕЛЕШ" ТЕФТЕР - ФОРУМ ВОДЕНИЦА Empty НОВИНАРСКИ ''ЌЕЛЕШ" ТЕФТЕР - ФОРУМ ВОДЕНИЦА

Пишување by Гостин Пет Јан 30 2015, 12:46

Новинарски „ЌЕЛЕШ тефтер“


Автор: Членовите на форумот „Воденица“
Идеја: Слободан Унковски
Напомена: Листата редовно се ажурира со нови примери


Ова е т.н. Новинарски ЌЕЛЕШ тефтер каде што ќе се запишуваат имињата на новинарите кои што одлучија да бидат слепи послушници на власта и уривачи на демократските капацитети, за да може еден ден, кога ќе се суди за грубите злоупотреби на овој систем, да не се заборави кој спинувал во интерес на ненародниот режим.


1. Драган Павловиќ - Латас ... Уредник во „Вечер“ и „Сител“

2. Мирка Велиновска - Мирко ... Колумнист во „Нова Македонија“

3. Миленко Неделковски - Африм ... Водител во „Канал 5“

4. Јанко Илковски - Бурекојадач ... Уредник и водител во „Наша ТВ“

5. Снеже Велков ... Водител во „Сител“

6. Коле Чашуле ... Уредник во „ТВ Алфа“

7. Горан Момировски ... Новинар и уредник во „Канал 5“ и „Република“

8. Александар Русјаков ... Колумнист

9. Дарко Јаневски ... Главен и одговорен уредник на „Дневник“

10. Панде Колемишевски ... Новинар и уредник

11. Александар Дамовски ... Уредник на „МКД.мк“

12. Борис Дамовски ... Креатор на „Еднооки“

13. Братислав Димитров ... Колумнист

14. Александар Чомовски ... Новинар и уредник во МТВ

15. Иван Мирчевски ... Новинар и поранешен директор на „Канал 5“

16. Лидија Богатинова ... Главен и одговорен уредник на „Канал 5“

17. Сашо Клековски ... Аналитичар и колумнист

18. Владимир Божиновски ... Аналитичар и колумнист

19. Ивона Талевска ... Главен и одговорен уредник во „Вечер“ и „Сител“

20. Милан Банов ... Новинар и уредник

21. Марјан Николовски ... Новинар во „Сител ТВ“

22. Александар Ѓорѓиев .. Портпарол во Влада на РМ

23. Александар Спасовски - Сарма ... Новинар во „Сител“ и Заменик главен уредник на „Прес 24“

24. Горан Петрески - Чизмар ... Главен уредник на МТВ

25. Славица Арсова - Цаци ... Новинар во „Сител“ и Главен уредник на „Прес 24“

26. Дејан Николовски ... Главен и одговорен уредник на „Нетпрес“

27. Саше Стојановски ... Главен и одговорен уредник на „Курир“

28. Ивона Петрова ... Заменик главен и одговорен уредник на „Курир“

29. Бојана Димитријевска ... Новинар во „Сител“

30. Љупчо Цветановски ... Новинар во „ТВ Алфа“

31. Градимир Марковски ... Новинар во „ТВ Алфа“

32. Билјана Зафирова ... Главен уредник на „Република“

33. Зоран Трајчевски ... Главен уредник на „Република“

34. Илија Димовски ... Директор на центар за лаги и манипулации

35. Ивана Цветановска ... Помошник главен и одговорен уредник на „Курир“

36. Тони Науновски ... Новинар, колумнист во „Дневник“ и „Курир“

37. Костадин Делимитов ... Новинар во „ТВ Алфа“

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот