Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Едиција Македонски новинарски курви

4 posters

Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by defo Вто Дек 08 2015, 11:00

Број1: Александар Чомоски, гасеше светла, го консилидираше МРТ- беше на пушинела кај Грујо, па сега е пола-пола (ни риба, ни девојка)
Едиција Македонски новинарски курви Comovski
Број2: Овај е ни змија ни магаре (т.е змија да му го апне, магаре да му го бапне)
Едиција Македонски новинарски курви Kole-casule
Број3:Горан Петрески некогашен поборник за човекови и медиумски права, за после да го заборави својот колега Кежароски, и кон него да се понаша ко кон крадец на коњи.
Едиција Македонски новинарски курви 19577mala
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Гостин Вто Дек 08 2015, 11:21

Vasko Eftov...Komentar ne e potreben...

Едиција Македонски новинарски курви O12997


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Гостин Вто Дек 08 2015, 11:24

I ovaa ne treba da ja zaboravime...Snezhana Lupevska...

Едиција Македонски новинарски курви Hqdefault

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Гостин Вто Дек 08 2015, 11:33

Zoran Dimitrovski-Zhoro...Od demokrat stigna do najognen apologet na rezhimot...Go napravi Dnevnik kurton medium...Za srekja (negova) go osvesti sudbinata na Kezharovski...

Едиција Македонски новинарски курви Zoro-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by трендафил Чет Дек 24 2015, 19:29

Според вас за да не биде еден новинар курва треба да биде сороспија и поддржувач на криминалецот Заев и фалсификатите на албанската група социјалдемократи од мојата општина (Чаир) да ги пренесува лажно како оригинали. И да верува дека евентуална диктатура на опозицијата која би владеела наместо партијата што добила мнозинство на изборите е демократија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by defo Чет Дек 24 2015, 21:39

трендафил напиша:Според вас за да не биде еден новинар курва треба да биде сороспија и поддржувач на криминалецот Заев и фалсификатите на албанската група социјалдемократи од мојата општина (Чаир) да ги пренесува лажно како оригинали. И да верува дека евентуална диктатура на опозицијата која би владеела наместо партијата што добила мнозинство на изборите е демократија.

Не Трендо, за да биде новинар -новинар, треба да е човек кој:
-Ќе биде визионер(човек кој ќе гледа во иднинта не минатото)
-Човек кој ќе се бори за подобро општество и во таа насока ќе креира дневни и подолгорочни политики
-Ќе пофали, но пред се ќе критикува.
-нема премиерот да му е куќен пријател
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by osa Чет Дек 24 2015, 21:43

eh defo ti mislish deka ke te razbere trendo ...ne nema shansa ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Дек 24 2015, 23:42

Razbira razbira.....ama sto da pravi kutriot.....jajcata u mengeme Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by defo Саб Дек 26 2015, 10:50

osa напиша:eh defo ti mislish deka ke te razbere trendo ...ne nema shansa ....

Па го снема Трендо, галиба бил во петокот на прослава со државна администрација со „наши“ пари, а сега е на викенд, па ќе се јави во понеделник по инструкции од штабот Smile
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by трендафил Нед Јан 10 2016, 23:16

defo напиша:
трендафил напиша:Според вас за да не биде еден новинар курва треба да биде сороспија и поддржувач на криминалецот Заев и фалсификатите на албанската група социјалдемократи од мојата општина (Чаир) да ги пренесува лажно како оригинали. И да верува дека евентуална диктатура на опозицијата која би владеела наместо партијата што добила мнозинство на изборите е демократија.

Не Трендо, за да биде новинар -новинар, треба да е човек кој:
-Ќе биде визионер(човек кој ќе гледа во иднинта не минатото)
-Човек кој ќе се бори за подобро општество и во таа насока ќе креира дневни и подолгорочни политики
-Ќе пофали, но пред се ќе критикува.
-нема премиерот да му е куќен пријател
Ако добро те разбирам, за да не биде новинарот курва треба да биде куќен пријател со амнестиран криминалец (Заев) и услугата да му ја плаќа Џорџ Сорос. Веројатно и да биде читан или слушан од помал број на читатели односно гледачи.
Ќе разберете ли еднаш дека дневникот на Сител, на пример, е погледан од тој на Телма, затоа што мнозинството во Македонија е поблиску до ставовите што се слушаат на Сител. Секој слободно одлучува што ќе гледа. Не ни се телевизорите запечатени на еден канал, како што биле запечатени радијата на една радио станица во почетокот на воспоставувањето на титоистичката диктатура. И дека мнозинството нема да дозволи диктатура, односно малцинството (опозицијата) да наметнува свои ставови, односно да воведува диктатура. Каква штѕо имаме делумно во моментов, однсоно имаме министри што загубиле на изборите. И ќе загубат на следните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Гостин Нед Јан 10 2016, 23:51

Trendafile si se zaebal...za da bidesh novinarska kurva ,treba da bidesh domashen prijatel na pastirot kako onoj kurtonot od vestite na shitel latas...pa koga vo javnosta ke se pojavat dokazi deka si shpion na udba ,ti ubavo ke se povikash na tvojot kuken prijatel pastirot i goca brk pod itno ke ti izdade potvrda deka si najgolemata novinarska kurva ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 11:29

Мечката излезе од пештерата. И веднаш отиде кај браќата срби на латасовиќ. Го доби тоа што една новинарска курва го заслужува.

Вучиќ до Ивона Талевска: Не држете пропаганда од Македонија

На прес конференција која се одржува во партиското седиште на СНС, партијата која вчера победи на изборите во Србија на Александар Вучиќ му беше поставено прашање од Ивона Талевска, уредничката на Вечер.

„Во име на Македонската асоцијација на новинарите, јас на вас ви заблагодарувам на испорачувањето на осомничениот криминалец Зоран Божиновски пред неколку дена, затоа што тој е осомничен криминалец кој правеше проблеми на новинарите…“ гласеше прашањето кое Талевска не успеа да го постави до крај, поради тоа што беше прекината од Вучиќ со зборовите:

„Не, не, се знам само немој да држите пропаганда од една страна од Македонија, затоа што ние постапивме по законот“, рече српскиот премиер Вучиќ.

Потоа Талевска продолжува да го прашува Вучиќ за тоа дали Србија е спремна да соработува за безбедноста на Балканот, поради мигрантската криза но и поради некои невладини организации како „Канвас“ кои делувале и во Србија и во Украина, по што Вучиќ повторно ја прекинува и вели:

„Ако смеам да одговорам. Србија на ниеден начин не се мешаше во внатрешните работи на Македонија, со ништо не сме наштетиле на нашиот братски и пријателски народ, верувам дека Македонија сама без влијание на било кого, ќе најде сила да си ги реши проблемите и ние тоа од се срце и го посакуваме, тоа е се што можам да ви кажам“.

Повеќе за целата ситуација во видеото во продолжение.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 19:58

Nikola Arsevski
‏@nikola_arsevski
@darkhour_seeker КУРирците си имаат свое име презиме и сурат....

Едиција Македонски новинарски курви ChnZ2AYVAAAoDr4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by трендафил Пон Мај 09 2016, 20:48

Ајде да го ставиме на списокот Љубиша Арсиќ кој не се извини за тоа што пласираше лични карти фалсификувани од активист на СДСМ како да се работи за фалсификат на ВМРО, а ајде да верувам дека не е и тој дел од фалсификаторската банда на СДСМ и Сорос го заштитува фалсификаторот и не му го открива идентитетот. А не се работи за свиркач, односно за човек кој дошол до некаков доказ и го објавува или дава на новинар да го објави, туку за криминалец фалсификатор. Кој, ајде да му верувам повторно на Арсиќ дека не е дел од криминалниот обид за лажно обвинување со цел измама на гласачите и т.н.меѓународна заедница. Кутрите амбасадори толку се навлезени во оваа измама за која на Арсиќ му дадоа награда за истражувачко новинарство наместо да добие казна за клевета, што уште веруваат дека имало фантоми и изборна измама, иако ДИК овие гнасни лаги ги отфрли по дооооооооолги административни и теренски проверки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Едиција Македонски новинарски курви Empty Re: Едиција Македонски новинарски курви

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот