Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

4 posters

Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by трендафил Чет Сеп 07 2017, 20:18

Ако некој сака да го претстави Ѓорѓи Лазаревски како македонски Сноуден треба да разбере дека постои една огромна разлика. Сноуден ја разоткри работата на ЦИА и НСА, а Лазаревски е нивен соработник. Веројатно и на нивниот платен список.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by Teo Чет Сеп 07 2017, 21:11

Ama ja razotkri krminalnata rabota na tvojot pastir za unishtuvanje na makedonija i makedoncite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by трендафил Пет Сеп 08 2017, 08:31

Не знам за што зборуваш. Кој е осуден или бегал од судење со наводни средби со амбасадори за тоа што обвинуваш. Да не кажам клеветиш? Можам да се согласам дека странските служби за кои работи Лазаревски како дел од тимот сакаат да претстават дека последната демократски избрана македонска влада работела против интересите на Македонија, но до сега нема потврда за такво нешто. Најтешко обвинение против последниот демократски избран македонски премиер е дека нарачал да му се удрат шамари на Жерновски, па веројатно сега тој што во вашата фантазија го сметате за ударач на шамарите ќе го прогласите за херој затоа што не ги удрил. Основното обвинение за наводни фантомски гласачи што доведоа до предвремени избори веќе на секој му е јасно дека се обична лага. Зошто би верувал дека другите работи се вистина, а не дека се работи за технички обработени разговори кога и по повеќе од две години од формирањето на вашето (на НАТО, ЕУ и актуелната вазалска власт) обвинителство уште немаме ни една пресуда. Макар и во монтирано судење како тоа на Ченто на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by Teo Пет Сеп 08 2017, 12:28

Ne se pravi so sila glup...Dobro znaesh za shto zboruvam...Nad dveset obvinenija shto SJO gi podnese za kriminalni dela na vrshushkata na tvojata partija jasno zboruvaat za vashata namera da ja ograbite i na kraj unishtite drzhavata na makedonskiot narod so pomosh na stranski shpioni i ambasadori na drzhavi koi i vo minatoto ja delele i parchele makedonskata zemja...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by трендафил Пон Сеп 11 2017, 10:43

Ќе видиме колку пресуди ќе има, па тогаш ќе знаеме дали имало криминал и колку сработило СЈО. Обвинение посебно од партиско обвинителство не мора да значи ништо. Да сме живи и здрави тоа би требало да се случи наскоро. Нема ваљда да славиме 10 или 25 години од поднесувањето на обвиненијата и толку време обвинетите да ги сметаме за виновни без пресуда. СЈО постои две години до сега без ниту еден конечен резултат. За некое поситно дело. На пример за нарачани шамари што не се удрени.
Не ми одговори ни на прашањето како може соработник на странски тајни служби да биде македонски патриот?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by Luxor Пон Сеп 11 2017, 15:52

Според законите на Македонија и порачување на шамари за градоначалник од друга политичка провиниенција посебно во просториите на самата општина подлежи на санкции, биле тие удрени или не. Тоа е поттикнување на насилство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by трендафил Пон Сеп 11 2017, 20:04

Се согласувам дека е така доколку е тоа вистина. Ако не е пак се работи за клевета. Но во секој случај за санкционирање на такво дело не е потребно обвинителство што троши повеќе милиони евра наши пари, ниту ангажирање на специјалните служби на повеќе земји и ангажирање на новинари што дупат без куртон затоа што истите ги потрошија за боење на споменици на етничка основа, само на Македонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by Luxor Пон Сеп 11 2017, 20:28

Ќе утврди судот дали е вистина нели? Што се однесува за надлежноста СЈО беше формирано за случаи кои произлегуваат од бомбите па така овој случај е во нивните ингеренции.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by трендафил Саб Сеп 16 2017, 20:41

Дали сметаш и на тоа и дека можеби и обвинителите од СЈО ќе бидат осудени ако Лазаревски требало да биде осуден, а обвинителството од партиско политички причини или за пари го ослободи од обвинението?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by Teo Саб Сеп 16 2017, 22:20

A ti smetash i na toa deka Jovo Vangelovski koj od partisko politichki prichini ili za pari go ovozmozhi begstvoto na Grujovski i Boshkovski treba da bide osuden???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски Empty Re: Еден од тројцата патриот, кои Заев ги поздрави на митингот кога беа објавени нелегално прислушуваните разговори Г-ин Ѓорѓи Лазаревски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот