Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кога си пред времето

Go down

Кога си пред времето Empty Кога си пред времето

Пишување by defo Сре Сеп 15 2021, 09:56

Темава е да искажам револт одреден, како е го си пред времето, а немаш подршка, т.е не само шо немаш подршка него си опструиран од луѓе со мали рукиња....
Туристичко-угостителскиот сектор ќе се дигитализира преку платформа е-туризам


Токму во ваков ист проект учествував во 2010-2012 година, спроведен прво да биде локален проект а после преку УСАИД и ЕУ проект да стане национална платформа, буквално истово. Скроз истово. Само во тој период од истава екипа проектот беше опструиран, од истава агенција. Сега истава агенција со истите луѓе само променат директор се удира на високи ѕвона. Буквално со 10 години каснење е направено ова.

Целта на овој информациски систем за дигитализација на дел од услугите во овој сектор е креирање на национална дигитална алатка за собирање податоци на давателите на услуги за сместување и нивните сместувачки капацитети на територијата на Република Северна Македонија, како и да се врши пријавување и одјавување на туристи од страна на давателите на услуги за сместување преку Интернет, велат од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот.

Ова е само еден од низата проекти кои во период од 2010-2012 учествував, ама не заживееа, и кој беа намерно уништени од тогашните испрдоци на владеачката гарнитура.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот