Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

Страна 1 of 32 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Next

Go down

Смеа, забава, вицови Empty Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 2:04 am

Двајца полицајци се шетаат по еден мост.
- Знаеш дека вчера од овој мост се фрли една жена.
- Од меланхолија ли?
- Не, велат била од битолските села.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 2:05 am

Влегува плавуша во аптека:
- Здраво, еден диазепам.
- Рецепт имате?
- Да имав рецепт сама ќе си го направев.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 2:06 am

Бродолом кој се спасил кој не ама една згодна девојка допливала до еден остров.
На островот некој Балканец брадосан целиот ко Робинсон Крусо.
Ја прибрал девојката и помогнал. И ја прашал
- Сакаш ли да јадеш?
- Да многу сум гладна дај ми нешто да јадам.
- А ти мене што ќе ми дадеш?
- Е па можам да ти дадам нешто што не си видел со години.
Балканецов пресреќен, станал ја гушнал и рекол:
- Каде е ракијата? Дај да се напијам една!!!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 2:18 am

Od tviter ... Noviot izgled na makedonskiot parlament ...

Смеа, забава, вицови B6_DQSoCIAA9pBn

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa on Пон Јан 12, 2015 2:29 am

me iznasmea iako bev nervozna nikako nemozam da pratam poraka ,neznam shto e
problemot ,dali net ili ili lap topot neznam ,ama .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15877
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa on Пон Јан 12, 2015 2:35 am

YAS напиша:Od tviter ... Noviot izgled na makedonskiot parlament ...

Смеа, забава, вицови B6_DQSoCIAA9pBn

ti od koja si ????gleam neshto si im se nalutil ili mi se chini ....
mi tekna ..ti si neutralen ?...pogodiv ? Very Happy
osa
osa

Број на мислења : 15877
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot on Пон Јан 12, 2015 3:47 am


_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 40
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 5:26 pm

Пастирот постојано се чудел кога луѓето зборувале дека е ограничен:
„Како, кога глупоста е неограничена!?“

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by gerasim on Пон Јан 12, 2015 6:17 pm

YAS напиша:Пастирот постојано се чудел кога луѓето зборувале дека е ограничен:
„Како, кога глупоста е неограничена!?“

Да..глупоста е неограничена но, затоа Пастирот е ограничен Wink

gerasim

Број на мислења : 15
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by gerasim on Пон Јан 12, 2015 6:27 pm

Смеа, забава, вицови B1OTlx9CEAAwXLc

gerasim

Број на мислења : 15
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 6:54 pm

Deneska na shega ni trgnalo , pa ajde ...

ЕКСТЕРНО ТЕСТИРАЊЕ ЗА ЗАЧЛЕНУВАЊЕ ВО ВМРО-ДПМНЕ!?

Откако наиде на силен отпор кај студентите, владејачката партија реши барем во сопствените редови да го воведе екстерното. Ексклузивно „Фокус“ дојде до прашањата и точните одговори!

Смеа, забава, вицови Test098-620x784

Смеа, забава, вицови Test099-620x637

http://fokus.mk/eksterno-testiran-e-za-zachlenuvan-e-vo-vmro-dpmne/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by gerasim on Пон Јан 12, 2015 11:11 pm

Двајца љубовници:
- Знам супер нова поза: - застануваш наведната пред прозорецот, јас се фаќам за лустерот и оттаму - директно врз тебе!
- Ммм, интересно ... сепак, знаеш - имам папагал што зборува, сè ќе каже на мажот ми.
Папагалот:
- Исечете ми го јазикот! ОВА МОРА ДА ГО ВИДАМ!!!

_________________
"Неспособните се толку способни што можат да ги онеспособат способните"

gerasim

Број на мислења : 15
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by gerasim on Пон Јан 12, 2015 11:12 pm

Отишол Влав да купува автомобил.
- Колку чини овој автомобил?
- 10 000 евра!
- А колку троши?
- 10 литри на 100км.
…- Скапо, а овој колку чини?
- 8 000 евра!
- Колку троши?
- 7 литри на 100км!
- Скапо, а овој малиот?
- 6 000 евра?
- А колку троши?
Продавачот видно изнервиран му одговара:
- Една лажица на 100 км!
- Супена или кафена?

_________________
"Неспособните се толку способни што можат да ги онеспособат способните"

gerasim

Број на мислења : 15
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 11:32 pm

По 20 години Мујо се враќа од странство. Оди кај другар му Хасо и го прашува:
- Хасо може само една вечер да преспијам кај тебе?
- Другар си ми, може да преспиеш, но имам само еден кревет за мене и за жена ми.
- Ајде ти се молам.
- Добро тогаш сите тројца ќе спиеме на тој кревет, ти ќе бидеш во средината…
Удредента се будат и Хасо го прашува Мујо:
- Мујо се беше во ред ноќеска?
- Се беше, само да ти кажам право жена ти цел ноќ ме држеше за к**.
- Не бе, не беше тоа жена ми… јас бев…
- Е зошто ти???
-Сигурно си е сигурно…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot on Вто Јан 13, 2015 4:53 am

да има натпревар во НЕСПОСОБНОСТ
нашата влада ке постигне ВТОРО МЕСТО.
еее зошто бе второ место???
па зошто е НЕСПОСОБНА БЕЕЕЕЕ!!!!.

_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 40
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 9:02 pm

-Добар ден. Го добивте центарот за помош за алкохоличари. Како можеме да ви помогнеме?
-Добар ден, Александар на телефон. Ве молам, кажете ми како се прави текила санрајз?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 9:03 pm

Дошол Тарзан покрај Вардар и сакал да скокне во реката.
-Немој, Тарзане, има школки! - го предупредил Коце Трајановски.
-Немај гајле, во џунгла има и поопасни работи - одговорил Тарзан и скокнал.
Откако скокнал, излегол за две минути, целиот крвав.
-Какви ви се овие школки, бре?!
-Од фиќо, југо, стокец...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter on Сре Јан 14, 2015 9:10 pm

ВИЦ: Ако неможеш да заспиеш навечер,тоа значело дека си буден во нечии сни...ја замолувам будалата што ме сонува,да престане да ме сонува затоа што утре треба во 6.00 часот да станам Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter on Сре Јан 14, 2015 9:12 pm

ВИЦ:
-Убива наркоман цајкан, и се јавува у МВР
-Ало, тоа 192 ли е...
-Да,
-Хахаха, е сеа сте 191.... Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by bratucedot on Чет Јан 15, 2015 1:52 am

Ајде за добра ноќ


_________________
17 44 52 59 0 36 23 0 11 72 68 31 0 44
47 41 59 12 25 0 72 0
bratucedot
bratucedot

Број на мислења : 51
Join date : 2015-01-12
Age : 40
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa on Чет Јан 15, 2015 2:01 am

bratucedot напиша:Ајде за добра ноќ


abe bratuched kaj gi naogash ovie degenive (chitaj glasachite na nebanjative )

aman umrev od smeenje ,me zabole stomak ....i shto vikadoktorot mu ja udaril ....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15877
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa on Чет Јан 15, 2015 2:03 am

reiter напиша:ВИЦ: Ако неможеш да заспиеш навечер,тоа значело дека си буден во нечии сни...ја замолувам будалата што ме сонува,да престане да ме сонува затоа што утре треба во 6.00 часот да станам Very Happy

dobar si ,vo polna kondicija ...ke me iznasmeesh ...smeenjeto bilo pola zdravje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15877
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter on Пет Јан 16, 2015 12:01 am

ако се сомневате дека женската ве изневерува,
однесете ја пред неговата куќа,
и видите дали WI-FI-то на телефонот автоматски ќе и се конектира.. Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa on Пет Јан 16, 2015 12:03 am

reiter напиша:ако се сомневате дека женската ве изневерува,
однесете ја пред неговата куќа,
и видите дали WI-FI-то на телефонот автоматски ќе и се конектира.. Smile

ha ha ha ha ha ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15877
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter on Саб Јан 17, 2015 9:19 pm

е Симо Симо... Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 32 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот