Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 2 of 33 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Јан 17 2015, 21:25

Љубомора
-Кај си..
-У црквата
-Де речи му на попот да запее, да го чуам.... Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Пон Јан 19 2015, 02:21

shto ima za ruchek ?
nishto !
pa i vchera nemashe nishto za ruchek ?
pa ja "praam "za dva dena !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Јан 19 2015, 10:41

Смеа, забава, вицови - Page 2 B7rQ0YECYAE0t8Z

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пон Јан 19 2015, 10:42

Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 01:36

reiter напиша:Very Happy

toa ti e zelba ,ama ke pochekash !!!!!
ova e makedonija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Вто Јан 20 2015, 10:19

osa напиша:
reiter напиша:Very Happy

toa ti e zelba ,ama ke pochekash !!!!!
ova e makedonija
ех,оса..потписот го ставив затоа што секој еден неможе да ја почуствува слободата иако и самиот не е свесен дека изборот е само личен..односно дали ќе ја прифати слободата и почне јавно и силно да зборува или ќе остане заробен во туѓи мисли-идеи на некој итрец, и секогаш ќе мисли како ТОЈ некој друг подобро размислува од него.За жал во Македонија некако полесно луѓето се ставаат во втора улога без сопствено размислување и прифаќаат се она што ќе им се сервира.Слободата е самоизбор на секој.

ајде и малку смеа да ни тргне денот Very Happy

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 2w6w77s[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Вто Јан 20 2015, 21:12

Сакаш децата да ни бидат нормални.......
Пинокио,лаже цело време…..
Бетмен,возе 320км/h…
Пепелашка,дома си иде на полноќ….
Аладин,крал на крадците....
А Снежана живее со 7 машки..... Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Чет Јан 22 2015, 13:20

pozdrav do strumichani

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Чет Јан 22 2015, 23:24

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 14nzddk[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Чет Јан 22 2015, 23:34

reiter напиша:Смеа, забава, вицови - Page 2 <img src=" />

lele ke umrev od smeenje ....sledniot pat ke te "tuzam "stvarno nema smisla ,ti postiraj ,ama ne do tolku smeshno ...kaj go najde neznam ha ha ha .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Јан 24 2015, 19:46

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 2zoiwbm[/img]

мачка селфи Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Јан 24 2015, 19:52

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 2mcbofm[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Јан 24 2015, 19:56

Смеа, забава, вицови - Page 2 Smiley-laughing021 Смеа, забава, вицови - Page 2 Smiley-laughing021 Смеа, забава, вицови - Page 2 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пон Јан 26 2015, 21:07

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 280s0tz[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Бело конче Вто Јан 27 2015, 17:47

Смеа, забава, вицови - Page 2 %D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B8-3

Бело конче

Број на мислења : 23
Join date : 2015-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Бело конче Вто Јан 27 2015, 17:51

Смеа, забава, вицови - Page 2 D5e23fac-bb67-6da9

Бело конче

Број на мислења : 23
Join date : 2015-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Јан 28 2015, 01:14

Смеа, забава, вицови - Page 2 B8YsMMcCUAEdsVk

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Сре Јан 28 2015, 10:11

филџан за дами

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 Fm7uhh[/img]


Последната промена е направена од reiter на Сре Јан 28 2015, 10:13. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Сре Јан 28 2015, 10:12

[img]Смеа, забава, вицови - Page 2 2lmt4pj[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Един дълъг виц

Пишување by sofmak Сре Јан 28 2015, 12:50

при това от миналото.
Вицът се появи, преди Горбачов да отиде на почивка в Крим и да обяват, че той е болен и т.н. (Пучът).
Та на Горбачов му изпращат съобщение, че има право на почивка. Той много се разтревожил. Толкова важни работи съм захванал и сега да ги зарежа за цели 14 дни. Но Раиса му казала: Гледай сега, друг път я ни се появи тази възможност. Дай да отиваме.
Отива Горбачов при Ленин в мавзолея и пита Ленин: Можеш ли да ме заместиш.
Младо момче, защо не ме оставите на мира. Аз революция правих, много съм уморен. Оправяй се сам.
Отива при Сталин.
Няма проблеми, първо Политбюро - разстрел, после ЦК - разстрел и всичко ще тръгне както трябва.
Омърлушил се Горбачов. И както е един такъв посърнал, замислен, явяват се Петка и Чапаев.
Какво си обесил нос? ние ще те заместваме.
Вицът е много дълъг и ще го съкращавам.
Връща се Горбачов от Крим и още от летището започват едни смущаващи неща. Непрекъснато, през 2 минути излитат препълнени самолети за Европа.
Пътувайки със специална кола забелязва, че по магазините е пълно с водка, при това на смешна цена.
Разярен нахлува в кабинета си в Кремъл, където Петка и Чапаев си играят карти, пушат и попийват коняк.
Какво сте направили вие, бе?
Всичко е наред.
Как е наред, като магазините са заляти от евтина водка?
Ха-ха. Ние отначало я пуснахме без пари. Всичко, що е алколик в СССР измре. Сега в СССР няма алкохолици.
А какви са тези самолети за Амстердам, Париж и т.н.?
Спокойно бе, те кацат в Сибир Smile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Јан 28 2015, 16:32

Можеби е виц sofmak, но мислам дека човек сепак треба да се замисли над него...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Чет Јан 29 2015, 21:32

...не си играјте со женското срце..
едно е
...играјте си со цицките..
две се Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пет Јан 30 2015, 09:20

а окрка клоцата Very Happy


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пет Јан 30 2015, 23:26

се се измени,и швалерајот не е како порано

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Пет Јан 30 2015, 23:28

Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 2 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 33 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот