Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 19 of 33 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:46

– Столе, си бил ли ти во Охрид?
– Абе, сум бил, ама сум бил многу мал и ништо не се сеќавам.
– Е мал, колку мал си бил па да не се сеќаваш?
– Па… натаму одев со тато, а на враќање со мама!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:46

Рамче вика под прозорецот на гинекологија:
– Фато, роди ли ма?
– Родив Рамче, три машки!
– А од мене има ли ма?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:48

Жената се прибира од работа и го замолува мажот:
– Душо, те молам погледни преку прозорецот, ми се чини дека сум паркирана малку подалеку од тротоарот…
Тој гледајќи од прозорецот:
– Од кој точно тротоар, душо?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:49

Малиот Жарко отишол на гости кај баба. Баба му го прашува:
– Жаре, твоите да не се скарани нешто?!
– Даааа… Мама се врати од одмор и им донесе некаков трипер на тато и на двајца од соседите. Сега четворицата се караат… Или малку донела, или не им го подели подеднакво…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:49

Оди Црвенкапа кај бабата и и вели:
– Бабо, зошто ти се толку големи очите?
– За да те гледам подобро.
– А зошто имаш толку големи уши?
– За да те слушам подобро.
– А зошто имаш толку големи бицепси?
– Затоа што работев во „Гранит“!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:49

Почетници прв пат скокаат со падобран. Инструкторот наредува:
– Првиот да скокне!
– Вториот да скокне!
– Третиот да скокне!
– Не си ги заборавајте падобраните!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:50

Петок вечер. Жената направила салатата, испржила плескавици, помфрит и го чека мажот од работа. Осум – го нема, девет – го нема, 10 – еве го! Чука на вратата.
– Маричее, отвори, душоооо.
– Нема!
Чук-чук-чук.
– Марчеее, отворииии!
– Нема!
Чук-чук-чук.
– Душо, ако знаеш само со што чукам…!!!
– Офф, ајде влегувај. Прикажи да видам!
– Шише гроздоваааа…!!!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Ное 12 2015, 00:44

-Зошто зајакот мрда со ушите додека трча низ шумата?
-Менува брзини.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Ное 12 2015, 00:45

Мајката го прашува Трпе: Зошто не јадеш, рече дека си гладен како волк!
-А кога си видела волк да јаде грашок?!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 20:20

Смеа, забава, вицови - Page 19 Pogrebnici

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 20:20

Смеа, забава, вицови - Page 19 Radojka

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 20:42

Смеа, забава, вицови - Page 19 Glavno-je-da-ne-gleda-prema-gore

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 20:43

Смеа, забава, вицови - Page 19 Pametna-mac48dka

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 20:56

Смеа, забава, вицови - Page 19 1-lada-naspram-mercedesa

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 21:05

Смеа, забава, вицови - Page 19 Nemoj-piti-i-voziti

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Нед Ное 29 2015, 21:10

Смеа, забава, вицови - Page 19 Riblja-c48dorba

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Дек 02 2015, 10:56

Пуемиеуот ви го честита денот на дрвото. Twisted Evil

Смеа, забава, вицови - Page 19 T(3)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Дек 03 2015, 14:14

Мажот ја прашува жената:

- Што би сакала да бидам?

- Kалендар!

- За да ме гледаш секој ден? – радосно прашува мажот.

- Не, туку за да те менувам секоја година! – одговорила жената.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Дек 03 2015, 14:14

Му се жали пензионерот на докторот:

- Докторе, сите мои пријатели зборуваат дека имаат редовен сексуален живот. Дајте ми некој совет!

- Па, зборувај и ти, кој ти брани?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Дек 03 2015, 14:14

По што се разликува добра секретарка од одлична секретарка?

- Добрата секретарка вели: „Добро утро, шефе!“

- Одличната секретарка вели: „Веќе е утро, шефе!“

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Дек 03 2015, 14:15

Во еден отмен ресторан гостинот го прашува келнерот:

- Зошто во горниот џеб носите лажичка?

- Заради хигиена. Ако случајно, во нечија чинија слета мува, наместо со прст, јас хигиенски ја вадам со лажичка.

- Во ред, а зошто ви е тој синџир прикачен за коланот, а другиот крај ви е во панталоните?

-Па, знаете, исто заради хигиена. Кога одам во тоалет, не го допирам „она“ со раце, туку го вадам на синџирот.

- Навистина хигиенски - искоментирал гостинот - А како го враќате назад во панталоните?

- Хигиенски лесно го поттурнувам со лажичката.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Чет Дек 03 2015, 14:15

Адвокатот му се јавува на богатиот клиент и му вели: Имам една добра и една лоша вест за тебе...

Тајкунот без рамислување одговорил:

- Имам тежок ден, те молам прво да ја слушнам добрата вест.

- Твојата сопруга инвестираше 5.000 евра во две слики. Таа верува дека всушност вредат 2 до 3 милиони.

- Браво, секоја чест! Тоа е одлична вест, ми го разубави денот! А, рече имаш и лоша вест?

- На сликите си ти со твојата секретарка...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by chargerburnout Чет Дек 03 2015, 14:42

zosto Yugo ima greaci na zadnoto staklo?
za da im smrznat racete na tie sto ja gurat zime
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by chargerburnout Чет Дек 03 2015, 14:44

Смеа, забава, вицови - Page 19 Dfe74f1c00d2655e35ae88d0c3818527
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by chargerburnout Чет Дек 03 2015, 14:45

Смеа, забава, вицови - Page 19 F0d9ab894c83f0423823805b362ea9a1
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 19 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 33 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот