Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 32 of 33 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:23

Разговараат двајца службеници:
– Денес му поставив ултиматум на шефот: „Или ќе ми ја зголемиш платата, или ќе ја напуштам фирмата“.
– И, како заврши разговорот?
– Постигнавме компромис. Ниту тој ми ја зголеми платата, ниту јас ја напуштив фирмата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:24

Цветко забегал во некое село и прашува некоја бабичка:
– Извинете, има ли во селово некоја туристичка атракција?
– Имаше синко, ама се омажи лани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:24

Трпана му вика на Трпе:
– Трпе, ти текнува ли на „Основен инстинкт“ кога Шерон Стоун ги прекрсти нозете?
– Ииих, тоа не се заборава.
– Тоа памтиш, а леб да купиш не?!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:25

Трпе и Трпана пијат утринско кафенце и читуцкаат весници:
– Трпе, знаеш шо, ова статистикава е чиста глупост.
– Зошто?
– Пишува дека на поголемиот број жени јазичното богатство им било од околу 500 збора.
– Де бе Трпано, не се узнемируј за глупости, можда вашиот капитал на зборови е мал, ама обртот е огромен.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:25

Малиот Трпе му вика на татко му кој се вратил од службен пат.
– Тато, кога ти замина, дојде еден чичко, екологист!
– Е од кај па екологист!?
– Па ја праша мама дали околината е чиста!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:26

Трпе и Цветко одлучиле да се пријават во морнарица. Офицерот на регрутација ги прашува:
– Знаете ли да пливате?
Трпе му се врти на Цветко и му вика:
– Што ти реков, овие ни бродови немаат!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:27

Влегува Трпе пијан дома и со раката шара по зидот за да го најде прекидачот. Трпана од креветот:
– На лево, малку десно, сега горе, подолу, подолу…
Од другата соба се јавуе мајка и:
– Ќере, не го мачи човекот, фани го со рака.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:28

Синот го прашува таткото:
– Тате, нели вештерките ги има само во приказните?
Таткото погледнува кон кујната:
– Едно време и јас така мислев…
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:28

Трпе ја прашува Трпана:
– Ако умрам, ќе си најдеш ли нов маж?
– Не срце, ќе останам со сестра ми. А јас ако умрам ќе си најдеш ти нова жена?
– Не душо и јас ќе останам со сестра ти.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:29

Трпана му вика на Трпе:
– Трпе, ако фатиме на лото, ќе одиме ли на едно патување околу светот?
– Секако дека ќе одиме, јас на запад, ти на исток.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2016, 23:29

Трпана му вика на Трпе:
– Ај бе однеси ме некогаш на циркус!
– Зошто? Кој сака да те гледа нека дојде кај нас.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Сре Дек 21 2016, 11:02

Скржавец му слави роденден на детето:
– Ајде сине, дувни ги свеќите и замисли си желба.
– Сакам да ми купиш торта, тато.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Сре Дек 21 2016, 11:02

Уличен продавач продава каишеви и почнува да вика на цел глас:
-Ајдеее, каишеви, каишевиииии! Децата да ги имаат сите петки во школо!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Саб Јун 10 2017, 01:06

Аушвиц:
Хитлер:Сите на стрелање и застанете во ред!
Малото еврејче:Чиче може ли јас уште малку да поживеам?
-Може...застани на крај на редот
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo Пон Aвг 20 2018, 20:34

Bocnuvanje...

Смеа, забава, вицови - Page 32 H10
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 21:28

poslednoto ne e nikoj neznae ,tuku :samo taa znae shto ja bocnalo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Luxor Сре Aвг 22 2018, 23:01

Смеа, забава, вицови - Page 32 Dlovg010
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by EVITA Чет Aвг 23 2018, 12:37

Ubavo mu kazala. Very Happy

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Чет Aвг 23 2018, 15:13

Eh ovoj pa za tri piva .:

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Nebula Вто Сеп 18 2018, 18:38

Dobaaaar.

Умира Фидел Кастро и со чадор доаѓа до пред рајските порти. Таму Свети Петар му вели:
– Седнете, почекајте да видам каде имаме резервирано место за вас.
Гледа Свети Петар во главниот список Фидел го нема, го нема ни во дополнителниот список. Што да прави, луѓе умираат во толпи, рајот преполн со народ, пик сезона е. Му вика на Фидел:
– Ништо не можам да направам пријателе, туку ти спушти се во пеколот да видиш што ќе направиш.
Оди Фидел Кастро во пеколот и таму го чека Луцифер со широко раширени раце за добредојде.
– Здраво живо, одамна те чекаме овде. Ти имаме спремено соба со сите салтанати. Жени, цигари, комар, текила. Туку ајде да седниме да се напиеме по една за добредојде.
Седнале Луцифер и Фидел, јадат, пијат, прават муабет за животот, кога одеднаш Фидел се сетил дека си го заборавил чадорот кај Свети Петар. Луцифер му вика седи ти јас ќе средам. Вика две ѓаволчиња и им вели:
-Тркнете набрзина до рајот да го земите чадорот од командантот Фидел.
Одат ѓаолчињава во рајот, стигнуваат пред рајските порти, арно ама на Свети Петар му завршила смената и рајот бил затворен. Се мотаат ѓаолчињава наваму-натаму не знаат шо да прават. Да се вратат без чадор во пеколот не ја бива. Луцифер ќе се налути ќе ги свари. Мислат, мислат и решиле да ја преминат оградата.
Преминувајќи ја оградата од другата страна ги гледаат два Архангели, задолжени да ја чуваат границата и едниот му вика на другиот:
– Види, види што се дешава! Сѐ на сѐ 20 минути Фидел Кастро е во пеколот, а веќе почнаа да доаѓаат кај нас бегалци.

Nebula

Број на мислења : 931
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by EVITA Сре Сеп 19 2018, 12:54

Me zasrkna. Laughing

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Albatros Вто Окт 02 2018, 14:53

– Тато, зошто овие автомобили толку многу свират?

– Свадба сине, свадба…

– Па нели сирените на автомобилите служат за да предупредат за некоја опасност?

– Е да, де!

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Albatros Вто Окт 02 2018, 14:53

- Зошто ќе гласаш на референдум, бе, предавник?!

- За да можам со македонски пасош без проблем да шетам и работам.

- Абе те глеам чуден: извади си бугарски пасош, бе!

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Albatros Вто Окт 02 2018, 14:54

Во празниот селски двор седат мачорот, петелот и кучето. Петелот им вели:

– Преку глава ми дојде веќе од сѐ. Утре ве будам за последен пат и заминувам од тука. Кокошки веќе нема, храна нема. А вчера кога поминував покрај кујната слушнав дека ќе готвеле пилешка супа во сабота.

Мачорот воздивнал и рекол:

– Да и јас ќе тргнам со тебе. Кравата ја продадоа, ни млеко има ни сирење. Сите глувци веќе ги изедов… Нема зошто да седам.

Кучето срамежливо ги погледнало и рекло:

– Јас па решив да останам уште една недела.

– Зошто реши така?

– А бе вчера ја слушнав газдарицата како го кара газдата. На крај му вели: „Ако и оваа недела не донесеш плата, ќе му ја лапаш на Шарко онаа работа!“ Пааа, ќе си почекам јас…

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by defo Сре Ное 18 2020, 12:13

Денес посабајлечки отидов да се вакцинирам за Ковид19, се враќам дома чачкам по мрежа нешто, наоѓам нов дивајс, defo_covid19_chip.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3246
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 32 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 33 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот