Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАРШ НА ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА

Go down

МАРШ НА ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА Empty МАРШ НА ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА

Пишување by osa Нед Jул 08 2018, 23:17

Започна „митингот“ на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Со песната „Едно име имаме“ започна протестниот марш кој всушнот според формата повеќе личи на предизборен митинг на ВМРО-ДПМНЕ. Колоната ја предводи претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и раководството на партијата.

Праксата на лошо владеење овде трае 13 години. Сега пресликана од локално на национално нив. Тој политикански модел се води од лични и партиски интереси.Неуспешните преговори и потпишаниот договор резултираа со катастрофа на националните интереси. премиеро лично ја води реформата на праводусниот систем додека во република Македонија се крши Уставот, се донесуваат порачани судски одлуки, партиски мотивиран прогон.

Видивме какви интриги користат органите за задолжени да обезбедат ред и поредок. немањето идеја како да се управува со економијата го води стопанството во крах. на сите одржани средби граѓаните од регионов го изразуваа незадоволството и очајот. Ги бараат ветените 500 евра плата, ги нема ниту ветените 100.000 плата за лекарите, младите се иселуваат од земава додека нашиот регион доректно е загрозен од неспособната политика за земјоделието. Затоа ги повикуваме граѓаните од Струмица и и регионот да ни се придружат и заедно да ја поразиме оваа ненародна власт, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот