Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАНИМЛИВОСТИ

+10
Dino
EVITA
Nebula
Bosonoga
Luxor
misterija
Delta
Albatros
Flora
osa
14 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by osa Нед Ное 04 2018, 00:47

aman sokrijte gi vakvite (novosti i zanimlivosti ),nashive ko shto se S'TRVNI  ko trudnica odma ke pochnat da gradat takvo zdanie ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Flora Вто Ное 06 2018, 10:52

Nov soobrakaen znak - pazi liljaci.

БиХ прва земја во светот што поставила сообраќаен знак со предупредување за лилјаци

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 B_181105075

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Сре Ное 07 2018, 10:52

Interesna tepacka. Very Happy

Видео: Тепачка на изборот Мис Бум бум за најдобар задник!
Учесничка на изборот за најдобар задник на Бразил популарниот Мис Бум бум , незадоволна од одлуката на жирито , тргнала сама по лентата за Мис.

Гужва на традиционалниот избор за најдобар задник на Бразил.

Со години јавноста го следи овој избор , со години гледаме „чии задник е најубав и најдобар“, но за сите овие години не се случила ваква сцена.

Златната лента за најдобар задник или Мис Бум бум и припаднала на Елен Сантана, што не и се допаднало воопшто на Алина Уве, која неколку секунди по прогласувањето на победничката, и пришла на Елен и и ја земала лентата за Мис и си ја ставила на себе.

Причината за ваква шокантна реакција била љубомората но и фактот дека „само нејзиниот задник бил вистински“.

-Овие останатите се силиконски, истакнала нервозната Алин, но се тоа било залудно.

https://kanal5.com.mk/articles/354665/video-tepachka-na-izborot-mis-bum-bum-za-najdobar-zadnik


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Flora Пет Ное 09 2018, 11:27

Zamislete be bara sudski da go podmladat. Shocked

ХОЛАНЃАНЕЦ БАРА ОД СУДОТ ДА БИДЕ 20 ГОДИНИ ПОМЛАД

Шеесет и деветгодишниот Холанѓанец Емил Рателбанд на суд побара официјално да биде 20 години помлад бидејќи така ќе има поголеми шанси, на пример, на апликациите за барање партнерка на кои сега наводно е дискриминиран.

Рателбанд на суд во Арнем изјави дека не се чувствува „удобно“ со својот датум на раѓање и својата желба да ги промени годините ја спореди со луѓето што се идентификуваат како трансродови. Тој рече дека неговата законска старост не ја одржува неговата емотивна состојба бидејќи не може да најде ни работа ни љубов, па бара датумот на раѓање да му се преправи од 11 март 1949 година на 11 март 1969 година.

- Со 69 години сум ограничен. Да имам 49, можам да купам нова куќа, да возам друг автомобил. Можам повеќе да работам. Кога сум на „Тиндер“ и кажувам дека имам 69 години, не добивам одговор. Кога би имал 49 години, со лицето што го имам, би бил во попривилегирана состојба - изјавил тој.

Рателбанд, кој е мотивациски говорник, тврди дека и докторите му рекле дека има тело на 45-годишен маж.

Официјалните лица се скептични за случајот бидејќи не постои легален механизам што би можел да ѝ дозволи на една личност да го промени датумот на раѓање.

https://www.fakulteti.mk/news/09112018/holangjanec-bara-od-sudot-da-bide-20-godini-pomlad

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Пет Ное 09 2018, 12:27

Ako uspee se selam vo Holandija i se podmladuvam. Very Happy

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Саб Ное 10 2018, 12:10

Kakov car. Laughing Laughing Laughing

Цел му е да има 50 деца: Иван живее со 3 жени, а кога ќе го налутат, тој им го ускратува ова

Русинот Иван Сукхов живее во полигамна заедница со 3 жени.

Наталија му е законска сопруга, а другите две жени тој исто ги третира како свои сопруги, но законот не ги третира така. Сите заедно живеат во рускиот град Владимир, пишува британскиот весник Мирор.

Тие со него, како што вели Иван, доброволно се согласиле на живот во полигамна врска. Со Наталија живеел 11 години пред да се одлучи на ова.

-На почетокот бев против тоа, не можев да замислам таква ситуација. Но, потоа се предомислив, бидејќи тој навистина сакаше да има големо семејство - рекла Наталија која работи како медицинска сестра во локална болница.

Иван е татко на 9 деца, а десетото е на пат. Шест деца родила Наталија, а мајка на другите деца е втората партнерка Ана, Неговата трета партнерка Медина неодамна влегла во семејстото и тоа против своето семејство и вера.

-Го видов на телевизија и се заљубив во него. Одлучив да бидам со него без оглед на тоа што моите родители се противеа - вели Медина.

Живеат во стан со 3 спални соби, но Иван планира селидба во голема куќа во предградие. Имено, тој сака да има вкупно 50 деца.

Секој ноќ повикува по една партнерка да ја помине вечерта со него, главно по ред. Меѓутоа ако некоја од нив направи нешто што ќе го налути, тој ги казнува така што не ги вика да преноќат кај него.

-Ако некоја жена ме налути или направи нешто лошо, не ја викам кај себе цел месец - вели Иван кој бара уште жени, кои по можност, мора да бидат „високи, слаби и нежни“.

https://press24.mk/cel-mu-e-da-ima-50-deca-ivan-zhivee-so-3-zheni-koga-kje-go-nalutat-toj-im-go-uskratuva-ova

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Dino Нед Ное 11 2018, 10:38

Sto smislile fleksitarijanci, spored nivno 90% od makedoncite se takvi jadat meso samo koga ima.

Анкета: Третина од Американците се „флекситаријанци“

Една третина од Амерканците, или 31 отсто, се сметаат себеси за „флекситаријанци“ – луѓе кои главно употребуваат растителна диета при што во исхраната се дозволува употреба на месо, пилешко месо и риба.

https://opserver.mk/vesti/anketa-tretina-od-amerikancite-se-fleksitarijanci/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Чет Ное 22 2018, 11:28

Verojatno svetski rekord vo najbrzo gubenje na vozacka dozvola.

НА ТИНЕЈЏЕР ОД ГЕРМАНИЈА МУ Е ОДЗЕМЕНА ВОЗАЧКАТА ДОЗВОЛА 49 МИНУТИ ОТКАКО МУ БИЛА ИЗДАДЕНА


https://lokalno.mk/na-tinejdher-od-germanija-mu-e-odzemena-vozachkata-dozvola-49-minuti-otkako-mu-bila-izdadena/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Пет Ное 23 2018, 12:51


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Пон Ное 26 2018, 09:48

ФАСЦИНАНТНА СНИМКА ОД SOYUZ НА ПАТ КОН ВСЕЛЕНАТА

ЕСА објави интересно видео во кое е прикажана ракетата Soyuz како полетува од космодромот Бајконур во Казахстан. На видеото се гледа како ракетата ја напушта Земјата и лета кон Меѓународната вселенска станица.

https://lokalno.mk/fastsinantna-snimka-od-soyuz-na-pat-kon-vselenata/
Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Flora Саб Дек 01 2018, 10:32

Za samo trti kamencinja.

Три каменчиња од Месечината, кои ги донела советска вселенска мисија во 1970 година, се продадени на аукција во Њујорк за 855.000 долари.

https://www.fakulteti.mk/news/01122018/tri-kamenchinja-od-mesechinata-prodadeni-za-855-000-dolari

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Пон Дек 03 2018, 12:02

Ovoj da te strizi.


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Nebula Чет Дек 06 2018, 12:07

I toa go docekavme.

Родена е како маж, а сега е фаворит за победа на „Мис на светот“

Шпанската мисица Ангела Понц е првата трансродна личност која ќе се натпреварува на избор на „Мис на светот“.

Понц се залага за вистинските личности кои како неа се труделе да се изградат како личност.

Таа е родена како маж во Севиља, а веќе еднаш се натпреварувала за избор на „Мис на Шпанија“.

Меѓутоа, пред пет години во Шпанија забрането е да се натпреваруваат трансродни личности.

„Мојата цел е да бидал говорник за почитување на различностите, не сеамо за LBGTQ заедницата тукуа за целиот свет“ вели шпанската мисица.

https://vistina.com.mk/radio-mileva/rodena-e-kako-maz-a-sega-e-favorit-za-pobeda-na-mis-na-svetot/


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Пет Дек 07 2018, 11:52

Најстарата птица во светот на 68 години снесе јајце

Висдом (Wisdom) е женски лејсан албатрос и официјално е најстарата птица во светот. Таа има најмалку 68 години и годишно минува по десетици илјади километри.

Она што за многумина е неочекувано е што птицата, на таа возраст, се врати на островот Мидвеј и одново снесе јајце.

Научниците со неа првпат дошле во контакт и ја обележале во 1956 година, што значи дека има најмалку 68 години. Тоа не ја спречува секоја година да се врати на островот во Пацификот и да снесе јајце.

https://www.libertas.mk/najstarata-ptitsa-vo-svetot-na-68-godini/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Delta Саб Дек 08 2018, 13:05

prezilava e za pecenje./.;/,?,/"
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Nebula Нед Дек 09 2018, 11:41

Се снимале голи и воделе љубов на врвот на Кепсовата пирамида (видео)https://kanal5.com.mk/articles/358504/se-snimale-goli-i-vodele-ljubov-na-vrvot-na-kepsovata-piramida-video

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Nebula Вто Апр 23 2019, 11:24

Ne se ajkulite najopasni, ima i posrasno od niv vo moreto.

Големите Бели ајкули се плашат од друго океанско чудовиште!

https://www.magazin.mk/%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b1%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%b0%d1%98%d0%ba%d1%83%d0%bb%d0%b8-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%88%d0%b0%d1%82-%d0%be%d0%b4-%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Саб Јун 01 2019, 11:35


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by SHARENI Чет Јун 20 2019, 01:15

i shto se sluchi ,kade ima objasnuvanje
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by osa Чет Јун 20 2019, 16:25


[size=41]Хороскопски знак во кој се родени најмногу генијалци[/size]


Сподели на Facebook
 
Твитни
  


Скопје24
јуни 20, 2019
 
Припадниците на овој знак се луѓе кои се по многу начини – различни. Како во есента кога во природата се појавуваат сѐ повеќе видливи знаци за нешто што исчезнува, т.е распаѓа, истата таа природата која се подготвува за вториот период од животот, за некое ново раѓање.
ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Skorpija-horoskop-skopje24-mk
Тое се – ШКОРПИИ !
Како во природата, така и кај луѓето родени во овој дел од годината, постои силна внатрешна борба, која често се манифестира преку динамика, активност. Кои сили ќе надвладеат, деструктивните или креативните е неизвесно, сепак секој крај носи нов почеток, а секоја криза и нова шанса. Индивидуално е и неизвесно која страна во кој период од животот ќе победи, но ќе има периодични кризи – многу силни во сите оние кои се родени под овој знак.
Луѓето кои се под влијание на Плутон и Марс имаат длабочина, како емотивна, така и внатрешна. Нивните инстинкти се силни, страста силна, интуицијата често изразена, а потсвеста јака.
ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Koj-e-najpametniot-horoskopski-znak-odgovorot-kje-ve-iznenadi-kafepauza.mk_
Шкорпијата е осмиот знак по редот и носи тајни, дали ќе се сртене со некоја своја тајна или туѓа, секогаша ги има повеќе од другите. Самите Шкорпиони се добри за откривање на нешто скриено, тајно, непознато, па им одговараат и професиите кои имаат во себе таква природа. Не се смета случајно Шкорпијата за најголем детектив во Хороскопот, но во овој знак родени се и луѓе со истражувачки дух, како што се Марија Кири, Парацелзус и многу други. Подобрите Шкорпии можат да бидат и творци, уметници како Паганини, Тургењев, Едгар Алан По, Достоевски, Пикасо, и многу други.
Припадниците на овој знак одат длабоко во своите сознанија, особено оние кои ќе се одлучат за ваков вид на животна потрага. Тоа се луѓе кои се добри и во сите професии поврзани со телото, како што се хирургијата, гинекологијата, медицината, а посебно патологијата. Добри се и како астролози.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by IVA Нед Јун 23 2019, 00:30

bravo za shkorpiite ,genijalci
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Чет Сеп 12 2019, 11:23

Vedas da se vovede i kaj nas. 😂

ОДЛУКА НА ПАРИСКИОТ АПЕЛАЦИСКИ СУД

Инфаркт за време на секс во тек на службено патување е несреќа на работно место!
12.09.2019 / 10:57

https://pressingtv.mk/magazin/infarkt-za-vreme-na-seks-vo-tek-na-sluzbeno-patuvanje-e-nesrekja-na-rabotno-mesto/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Albatros Пет Сеп 13 2019, 12:45

Ludnica.

Руски попови фрлаа света вода од авион за да излечат „пијанство и блуд“ во цел град (ВИДЕО)


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by cvetka Вто Сеп 24 2019, 10:33

Voa zanimlivo li e.


cvetka

Број на мислења : 248
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ - Page 4 Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот