Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

Страна 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Нед Мар 15, 2015 5:05 pm

Тоа е тоа го фати дното.....ама за да стигне тука ја пикна и 3/4 Македонија во амбисот..........најтешкото то прва доага поправака на сето тоа што овај угурсус од премиер расиппа...реформира.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мар 15, 2015 6:48 pm

Фејсбук статус на Тихомоир Јанчовски...

Инструкции за денешната трибина на Груевски

БОМБАТА - Page 24 72453_1391933969901_6517954_n1

До сите месни комитети на ВМРО-ДПМНЕ во Македонија:

Точка 1: Список на навивачки скандирања за денес:
1) ВМ-РО! ВМ-РО!
2) Нико-ла! Нико-ла!
3) Ми-ле! Ми-ле!
4) Горда-на! Горда-на!
5) Ма-ке-дони-ја! Ма-ке-дони-ја!
Забелешка: Скандирањето треба да оди истовремено со ритмичко плескање со рацете и секој извикуван збор да биде повторен најмалку осум до десет (8 – 10) пати. Ако лидерот крене тупаница, следува громогласен и долг аплауз.

Точка 2: Укање (Уууууууу..Уаааааааа) треба да следува по следниве зборови:
1) СДСМ
2) Странски служби
3) Заев
4) Предавници
5) Зоран Заев (ако се каже само Зоран да не се ука оти може да се мисли и на господинот З. Ставрески)
6) Верушевски
Забелешка: Кога ќе се спомнат Заев или Верушевски може и по некоја сочна клетва или пцост, и тоа што погласно, да се чуе.

Собирот ќе биде сниман со камери и сите оние што нема да аплаудираат доволно гласно, да скандираат како што е наведено или да укаат и колнат кога треба – ќе се соочат со соодветни последици.

Заедно сме посилни!
Да живее ВМРО ДПМНЕ и вистинските патриоти на Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мар 15, 2015 6:52 pm

И Леана Таќи со фејсбук статус...

Леана Таќи лично засегната од 10. „бомба“: Ќе ни правеле 7 метри ѕид…

Ви го пренесуваме Фејсбук статусот на Леана Таќи поврзан со денешната 10-та „бомба“ на опозицијата, во која беа споменати парцели на Водно, кои ги пикирал премиерот Груевски шетајќи со комбе.

БОМБАТА - Page 24 74743843834-450x540

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мар 15, 2015 6:59 pm

Либертас, со сторија од митингот на дпмне...Вистината за денешниот митинг и Грујошеску...

Груевски со веќе слушнат говор, со стари фрази и без одговор на бомбите

БОМБАТА - Page 24 Gruevskiiiiiii-540x303

Груевски на митингот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ одржа уште еден веќе слушнат говор, со истите стари фрази кои ги повторува во последниот период.

Главна мета беше лидерот на СДСМ, Зоран Заев, па Груевски уште еднаш ги повторуваше многу пати слушнатите тези за странски служби и интереси.

Тој зборуваше за економијата и наводните успеси, без притоа да го спомене министерот за финансии Ставрески и неговите оценки искажани во објавените снимени разговори – каде вели дека буџетот е празен како и фамозната реплика – „Ние сме лудаци, ние трошиме за чоколада а дома немаме за леб“.

Сепак, неговиот говор не беше интересен ниту за неговите најблиски соработници, и главни ѕвезди од снимките, па додека зборуваше Груевски тие се занимаваа со своите телефони, а дел од граѓаните незаинтересирано гледаа наоколу.

БОМБАТА - Page 24 74848938332-540x306

БОМБАТА - Page 24 Todorovtelefon-540x306

БОМБАТА - Page 24 Todorovtelefon2-540x308

БОМБАТА - Page 24 748392922-540x306

БОМБАТА - Page 24 Licamiting1-540x309

Груевски рече дека нема да има нови избори, ниту пак техничка влада и повеќе пати се повикуваше на народот и големата поддршка. Тој рече и дека не го дава Зврлевски, односно нема да го прифати барањето за нов државен јавен обвинител.

Сепак, како што веќе објавивме народот присустен во салата и надвор од неа со денови наназад со закани и уцени беше повикуван на митингот. За таа цел беа ангажирани многу автобуси од сите градови низ државата.

За време на митингот, долги колони автобуси беа паркирани на скопските улици во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“.

БОМБАТА - Page 24 11063364_10205144500870391_268907242_n-540x319

БОМБАТА - Page 24 CAIgAaqVEAAYP6A1-540x405

Утрово на социјалните мрежи се појавија и фотографии од автобуси кои одат кон Скопје, а патниците во рака имаат и сендвичи. Фотографиите се направени после Штип.

БОМБАТА - Page 24 11049119_10153391396991754_5645185004785445574_n1-540x453

Како што веќе објавивме, деновиве до членството и до вработените во администрацијата стигнуваа закани и уцени дека мора да присуствуваат на собирот, а за утрово од повеќе локации низ државава беше планирано да тргнат автобуси кон Скопје. Вчера наводно по општинските комитети низ Скопје се давале инструкции дека денеска заради митингот ЈСП ќе вози бесплатно на линиите кон спортскиот центар за сите, не само за пензионерите.

БОМБАТА - Page 24 Pritosoci

БОМБАТА - Page 24 Screenshot_2015-03-14-18-20-40121-324x540

Неофицијално, Груевски го организира собирот како одговор на трибината на СДСМ во Универзалната сала од каде „пукна бомбата“ за изборниот грабеж, како и за да покаже единство и поддршка од членството.

Настанот се организира во време кога Груевски е нелигитимен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи мандатот му е истечен на 6 март, а новиот Конгрес неофицијално е планирано да се одржи дури во мај во Куманово.

Фото – Либертас/Фејсбук/Твитер/А1он

http://libertas.mk/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%B2%D0%B5%D1%9C%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D1%81%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80/


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Нед Мар 15, 2015 8:36 pm

25000 луѓе=500автобуси,секој просек 400км
16000х50=800000ден
25к х50=1250000 сендвичи
300000ден Тони
200000 бина
---- 2550000ден =41000 ЕУР

на твитер убава математика..а ФЗО и Тодоров немаа 30.000 за малата Тамара.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мар 15, 2015 10:08 pm

http://ohridsky.com/?p=51486
ГЕНЕРАЛ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ УТРЕ ВО 19 ЧАСОТ ЌЕ ЈА ОСВОЈУВА МРТВ

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мар 15, 2015 10:13 pm

treba da mu pomogneme ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 10:26 pm

се надевам дека Стојанче добро ќе испланира и се ќе заврши добро

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мар 15, 2015 10:40 pm

reiter напиша:се надевам дека Стојанче добро ќе испланира и се ќе заврши добро
eh kolku bi sakala i jas da bidam ko nekoi ovde na forumot pa i ti zaedno so niv ,optimist ,ama ne mi ide od raka ich !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 10:48 pm

па јасно е со какви методи се служи оваа власт.Стојанче им е трн во око.Можни се секакви сценарија за да го тргнат настрана.Сигурно дека прво би требало да се осигура од правен аспект со барање во писмена форма па и лична до МРТВ за прием(ова во писмена форма уште во утринските часови до МРТВ),известување во МВР,и секако присуство на што повеќе новинари.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мар 15, 2015 11:16 pm

се надевам има добри правници кои би се нафатиле да помогнат ,сигурно во ова време невреме нема да стојат на страна ,и да чекаат човекот да изгори

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 11:28 pm

поголем ефект би постигнал ако има и присуство на некое здружение на новинари..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мар 15, 2015 11:37 pm

да се надеваме дека ова што го пишуваме ке го прочита некој ,и ке ги прифатат нашите предлози

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 11:39 pm

целта е да успее...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мар 15, 2015 11:46 pm

јас би сакала да одам ,можеби и ке имам можност лично да му ја пренесам идејата ако веке не не прочитаат до утре

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 11:53 pm

идеја?па има законски нормативи(ако така се нарекува во правниот јазик)кои мора да се испочитува за да не биде сфатено како насила што е спротивно од како законот предвидел да искажеш незадоволство према некоја институција...секое непочитување на тие нормативи или правни аспекти се изложуваш директно на силата на законот за што оваа власт во овој случај едвај чека да го понижи генералот и прикаже како насилник.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мар 15, 2015 11:59 pm

па сега на него му е време да го "тргнат" од политичката сцена ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мар 16, 2015 12:07 am

како што напишав погоре...добро треба да испланира на секакви можни сценарија..значи да биде добро подготвен на секакви можни сценарија и да не брза со била каква реакција на провокација со што би бил изложен на се и сешто.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мар 16, 2015 4:51 pm

Генерал Ангелов: Дури не дојдат 50 000 граѓани пред МРТВ ништо нема да се смени напиша:


http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=20967

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Пон Мар 16, 2015 5:30 pm

e ajde de stegnete se site i povelete pred MRTV ...vo pravo e generalot stojanche

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 16, 2015 7:05 pm

osa напиша:па сега на него му е време да го "тргнат" од политичката сцена ...

Ne trgaat vishe nikoj opozicioner TIE!!!!! GOTOVO E SO TAA PESNA !!!!
Sega im ostanuva ushte kako star olinJali dzukac da lajat krezavo, znaejki deka nikoj ne im se plashi! Zabite im se otapeni, polovina ispadnati, polovina klimavi. Ni cigan za nogavica nemozhat da zakacat. Svesni se deka ako pocnat so zatvaranje, ke pominat kako dzukacot so navedenite osobini - KLOCA U MUCKA!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Пон Мар 16, 2015 11:24 pm

Значи Генералот е решен сам да ја срушит оваа монголска влада

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Мар 17, 2015 6:35 am

Pa ne ebash sam.... a regrutacijata e vo tek...i se pomasovna! Cool
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Вто Мар 17, 2015 8:19 am

Hamad bim Khalifa напиша:Pa ne ebash sam.... a regrutacijata e vo tek...i se pomasovna! Cool

Па првиот дел од рушењето е со заземањето на МКТВ и после влегување во Парламентот,во право е со 10 000 илјади ке ги спичкат.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мар 17, 2015 10:26 am

кога е следната детонација?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 24 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот