Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој прв ке му пресуди на Грујо??

+4
Hamad bim Khalifa
osa
reiter
defo
8 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by osa Вто Мар 31 2015, 00:05

Hamad bim Khalifa напиша:E ova e toa sto se cekashe so godini! Sigurno e deka delegacijava ne odi da dogovara proslava po povod jubilejniot den 'pobeda nad fashizmot" ili odlozuvanje na kojznae koja po red preporaka za eu priemot!
Ova se glasnicite isprateni direktno od golemite gazdi vo Vashington i Brisel! OVIE MU NOSAT PONUDA KOJA NE KE MOZHE DA JA ODBIE!
EPA NAZDRAVJE BRICENJE NA SUVO SO ZELENO TAPO DZAMCE!
....jaka ti e predpostavkata ! ...ponuda shto nemoze da ja odbie ?
daj pojasni malku kalife ,prosvetlime ,
iskreno mi treba optimizam nekoj da mi vlee vo mene ,
epten sum golem pesimist ....
kvaram prosek ,znam ,no posilno e od mene ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16564
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 31 2015, 06:12

Osa rabotava e mnogu ednostavna:
Gi zabole EU emisarive sto Grujoliki go java svojot narod 9 godini, bez trunka usul, sram i zhal. Gi zabole shto pri toa go mava so bagremov stap po zadnikot i dozhivuva organizam ko kopilj na cicka! Gi zabole i shto mu ja vrza muckata da nemozeh da rika!
Ama koga pocna nashiov "KASKADER" da im ja java starata magarica EU, i pri toa da ja molze ko manijak za svoi licni potrebi im pukna filmot.
Znaesh, u sushtina nie i ne im sme nekoj problem. Sekoj mesec -dva ke ni "potfrlat" po 200-300 miliona kreditce za plati i slicno .... i si go reshavaat problemot so kopiljot. Dete place-kreshti, kupi mu cokolatce i ke se smiri. Za EU tie 200-300 se bas kako cokolatce, tolku im se "problem" tie "golemi" za nas pari.
Ama detevo porasnalo, se topori, se tepa po malo, shitka dzointi po ulica, reketari, od shkolo e izbrkano nekolku pati...... ama ushte place za cokolado! Epa sinko majcin - dosta ti beshe! Aj sega da te vidime sam da se spravish vo tvoeto maalo! "Mama i tato" ne gi baraj vekje!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by osa Вто Мар 31 2015, 18:25

dobar ti e SARKAZMOT Kalifu ....
skidam kapa ...ama iskreno mnogu sakam i drugite da te razberat ....
e a takvi ni FALAT .....,ni falat LUGE shto razbiraat shto im kazuvash TI ,JAS ,i ostanatite ..
mi replicirashe vo edna prigoda deka sum "pesimist " ,a kako da stanam "optimist "
narod dreme ,ovoj se dziliti i mlati se pred sebe ,A nie ,nie treba da glumime LUDILO ,deka razbirame no drugite ni nedostasuvaat za da bide CELO ..
strashno e ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16564
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 31 2015, 20:03

Imalo i postrashno, sme gi nabrojuvale do sega sto pati! Ovoa malo kopuce go izvadil tamu kaj sto golemite magarinja si go merat! Sega znae deka ke bide bapnat, pa samo gleda da se natrti na nekoj so pomal stap!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by osa Вто Мар 31 2015, 22:00

aj Kalifu da ti veruvam deka se" soblekol "na pogreshno mesto i u pogreshno vreme!

samo sepak se plasham da ne posle tolku godini ,od impotentnost im se "smalile "
pa ovoj pak da "izleze "kao najjak ?!

mislam deka mnogumina ne bi go podnele ova "merenje "
na zaebancija vikam ,a nedaj boze posle ova SLUCHAJNO da se izvleche ,
kolku li ke bide togash JAK ,i shto duri togash ke pravi so narodot ,a bogami i so drzavata vkupno ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16564
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Апр 01 2015, 00:09

osa напиша:aj Kalifu da ti veruvam deka se" soblekol "na pogreshno mesto i u pogreshno vreme!

samo sepak se plasham da ne posle tolku godini ,od impotentnost im se "smalile "
pa ovoj pak da "izleze "kao najjak ?!

mislam deka mnogumina ne bi go podnele ova "merenje "
na zaebancija vikam ,a nedaj boze posle ova SLUCHAJNO da se izvleche ,
kolku li ke bide togash JAK ,i shto duri togash ke pravi so narodot ,a bogami i so drzavata vkupno ?

Krevam race!!!!!!! Evil or Very Mad Nepopravliv pesimist!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by osa Сре Апр 01 2015, 00:30

aj popravi me de !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16564
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by tmoro Сре Апр 01 2015, 08:27


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Апр 01 2015, 16:51

Svetlana Ceca Kostovska, vezba ubrzano francuski.....KE BIDE OD GOLEMA KORIST VO IDRIZ BEG!Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Smiley-laughing021
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by tmoro Чет Апр 02 2015, 15:40



Слушајте  од 35.-36 мин значи некаде договор (ние нема потреба да го знаеме)има како ке му се пресуди на диктаторот.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Гостин Саб Апр 04 2015, 09:19

Огинар: Најостро го осудувам неморалното и неоправдано исклучување на Кекеновски од ВМРО-ДПМНЕ

Повод за реакцијата на проф. Нестор Огинар, Македонец, кој живее во САД е исклучувањето на Јове Кекеновски од партијата ВМРО-ДПМНЕ.

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 NestorOginar

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by osa Саб Апр 04 2015, 10:09

i taka vozot si vrvi ,"kuchinjata " si lajat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16564
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Апр 04 2015, 10:42

osa напиша:i taka vozot si vrvi ,"kuchinjata " si lajat ...

mala dopolna:
Vpzot ZABRZANO si vrvi nakaj bezdnata!
Popat eden po eden vagon se otkacuvaat!
Pred samiot kraj na prugata ke ostane samo LOKOMOTIVATA !!! Takov kje i bide krajot!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by tmoro Саб Апр 04 2015, 22:46

На МРТ одит Падот на Хитлер ,нешто чудно.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Sotir Нед Апр 05 2015, 02:54

ke vi padni i zajako, zato se cudis

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Гостин Нед Апр 05 2015, 09:37

Sotircho, neshto si ispomeshal ovde...Ne ti kazhale u shtab deka Hitler bil na vlast a ne vo opozicija...Sledstveno, pastirot ti pagja, a Zaev doagja na vlast...E sega, koga togash i toj kje si zamine od vlasta, no prvo treba da ja izvleche drzhavata od kalta vo koja tvojot vozhd ja zaglibi... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 05 2015, 17:53

Se prepuni lajnarkata......pocnaa gomnata da se izlevaat....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Гостин Нед Апр 05 2015, 18:02

И да се излеат пак ќе пливаат на површината. Лесно ќе ги собереме и ќе ги вратиме таму каде што припаѓаат. Во канализацијата на Идриз бег. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by tmoro Вто Апр 07 2015, 13:20

http://www.dokaz.mk/mega-skandal-mvr-i-dbk-napravile-upad-vo-stanot-na-general-angelov-dodeka-bile-otsutni-od-doma/

Ево со што се занимаваат САДИСТИТЕ-НЕБАЊАТИ,сигурно сакаат да му уфрлат дрога или нешто друго за да го затворат како брат Љубе.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Апр 07 2015, 13:26

Glupaci!!! Sega ako probaat nesto da mu "izvadat" generalov ke im ja pushti "Kendi kamerata"..... Si gi ima snimeno pa si tera seir so moronive kretenizirani!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кој прв ке му пресуди на Грујо?? - Page 4 Empty Re: Кој прв ке му пресуди на Грујо??

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот