Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REFERENDUM

+7
misterija
TRAJCHE
OPOZICIONER
SHARENI
Luxor
Bosonoga
Teo
11 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 14:31

А вие што сте за Северна што мислевте. Да не укинете нас Македонците и да ја поделите Македонија меѓу Албанија и Бугарија? Или ова ти е обид да побегнеш од темата, неуспехот на референдумот и последиците од тоа. Од кои една е дека Грција нема повеќе обврска да не поддржува за членство во НАТО и ЕУ затоа што се одлучивте за референдум, а тој беше неуспешен. На крај изгледа дека предавниците всушност и не се борат за членство во ЕУ, туку само за промена на името на државата и менување на нашиот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Teo Пон Окт 01 2018, 15:01

Bi ti objasnil, ama premnogu si glup da sfatish...Hint...Ideoloshkiot tvorec na Ilirida i federalizacija na Makedonija povikuvashe na bojkot na site socijalni mrezhi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 15:43

А идеолошкиот неуспешен творец на Северна Македонија повикуваше на сите социјални мрежи и медиуми за излегување, потроши и милиони евра, па сепак референдумот не успеа. Колку што знам идеолошкиот творец на Илирида е покоен, па ме чуди неговото учество.
Дали сериозно мислиш дека со тоа што за мене си напишал дека сум глуп ти си поумен. Благодарам што си го покажа интелектуалниот и културен капацитет да знам со кого си имам работа. Да не кажам кој е поддржувач на Заев и меѓународната банда (заедница).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Teo Пон Окт 01 2018, 15:53

Abdalu, vlez vo NATO go garantira teritorijalniot integritet i suverenitet na Makedonija...Edinstveno tie shto mislat da ja parchat i delat po kojznae koj pat se protiv toa...Vie im dadovte shansa na grcite da stavat veto na garancijata na celovitosta na makedonskata drzhava...I chitajki gi tvoite gluposti za podelba megju Albanija i Bugarija sose voodushevuvanjeto deka albancite bojkotirale jasno e deka tebe ne ti prechi popdelba ama taa da bide megju Albanija i tvojata ideoloshka matica Srbija...Udbashi par ekselans...Sakate da i gi nadomestite izgubenite teritorii na Kosovo na vashata nikogash neprezhalena Srboslavija za da mozhat vashite brakja srbite polesno da ja goltnat gorchlivata pilula od gubenjeto i priznavanjeto na Kosovo...Predavnici koi se krijat zad makedonshtinata...Vie ste ubijcite na makedoncite i nivnata dfrzhava...Ama kur ve boli za toa...Vie si ja imate udba i srboslavija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 16:03

Неабдалу, да ти се заблагодарам уште еднаш што го покажуваш во вистинско светло твојот интелектуален и воопшто цивилизациски капацитет. Не знам од каде виде опасност од Србија. Таа не може да си ги сочува сопствените граници од првиот прекројувач на граници во Европа - НАТО. Да сакаше Србија да владее со Македонија не ќе бевме единствениот дел од Македонија што живееше во слобода се додека меѓународната банда (заедница) не го устоличи Заев како свој вазал токму во делот што странците со Букурешкиот договор и го имаат доделено на нив.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Teo Пон Окт 01 2018, 16:41

Kade vidov opasnost od Srbija??? Pa chii razuznavachi upadnaa vo parlamentot poddrzhuvajki go drzhavniot udar poradi koj ve sudat sega??? Chij ambasador vo RM e bivshi shef na udba??? I ne, srbite voopshto ne sakaa da ja napushtat Makedonija...Moraa da go napravat toa pod pritisokot na vistinskite mekdonski patrioti po koi plukate vie udbashite od dpne...Ubavo shto konechno go otkri svoeto vistinsko lice so tvrdenjata deka srbite ni ja poklonile nezavisna Makedonija...I ne ti beshe sram da napishesh deka nie sme po srpska volja slobodna drzhava???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 17:36

Никогаш не сум рекол дека некој ни ја подарил слободата. Напротив прелеани се реки крв од разни генерации на Македонци во борбата за независност која СДСМ ја продаде за да дојде на власт и сега ги спроведува наредбите на странците за да се избрише таа историја. Вие сакате да избришете и дека сме биле под српско ропство, а ми пишуваш за Србите како непријатели. Ти очигледно веќе си ја избришал историјата и покрај тоа што уште не е поминат Преспанскиот договор, па не знаеш дека истата оваа меѓународна банда што ни го донесе Заев на власт во Букурешт овој дел од Македонија и го подари на Србија пред век и кусур.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 17:57

Да дополнам и дека една група предавници сака со 36% од гласачите да ни го смени името и да поништи одлука од референдумот од 1991 година кога гласаа 75% за Република Македонија без додавки во името, бришење на историјата и воведување на грчки зборови во нашиот јазик.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 18:02

трендафил напиша:Да сакаше Србија да владее со Македонија не ќе бевме единствениот дел од Македонија што живееше во слобода се додека меѓународната банда (заедница) не го устоличи Заев како свој вазал токму во делот што странците со Букурешкиот договор и го имаат доделено на нив.

А јас мислев дека македонската држава е заслужена со јасното антифашистичко определување на македонците за време на втората светска војна, и нивната херојска борба и жртви во најужасни услови. Дека темелите на македонската држава се поставени на Антифашистичкото Собрание на Народното Ослободување на Македонија во Прохор Пчињски и дека таму е избрана првата влада и првиот претседател. А тоа се да ти било лага, според тебе Трендо вистината била дека Србија не сакала да владее со Македонија па ни подарила независна држава. Како се чувствуваш како плукач на НОБ и борците кои гинеа за ти денеска да лажеш дека тоа е српска заслуга?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 19:45

Се обидувате да ја замаете темата за неуспешниот референдум со манипулирање дека јас сум тој што сака да ја избрише борбата на македонскиот народ и реките пролеана крв во историјата што сакате да ја избришете. Оваа тема е за референдумот на кој не доби поддршка прашањето за прифаќање на Преспанскиот договор. Еве го извештајот на ДИК.

https://drive.google.com/open?id=1lAGxUaJI5epNrQJjM_57UHyRjR56-Aqj

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 19:56

Не бе, ти се обидуваш да се сокриеш зад референдумот откако претходно плукаше по НОБ, АСНОМ, борците кои гинеа за Македонија и се што тие претставуваат тврдејки дека србите ни ја подариле државата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 20:32

Леснотијата на лажењето е чудно кај вас предавниците. Каде тоа сум плукал по комитите, НОБ, АСНОМ, фалангата и другото што сакате да го избришете со договорите со Грција и Бугарија. Бадијала се обидуваш со такви манипулации со мене затоа што сум навикнат на различни испади по различни форуми почнувајќи од легендарниот ајвар.цом за кој не верувам ни дека си слушнал. Реакцијата на манипулациите дека Србија ни е непријател, а демек според вас Бугарија, Грција и Албанија биле пријатели на Македонија па ни требало НАТО да не брани од северниот сосед па заради Србија мораме да си го смениме името, јазикот и да си ја избришеме историјата заедно со фалангата, комитите, партизаните не држи. Не постои опасност за Македонија од странска држава, а ако се работи за ИСИЛ или други терористи НАТО за разлика од Русија не е ефикасен во нивно елиминирање. Гледавме во Сирија. И пак да ти напишам дека темата е референдумот кој не успеа, а не јас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 20:37

Трендо, со пишување многу зборови и лажење нема да ги избришеш плуканиците по НОБ, АСНОМ и борците од НОБ. Затоа ајде да расчистиме, одговори гласно и јасно и недвосмислено. Дали Македонската држава е формирана од македонците кои гинеа како партизани во ВСВ или ни ја подарија србите? Откога ќе го решиме ова може да дискутираме понатаму.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 20:51

Ако клеветењето не постои само во твојот ум туку такво нешто сум напишал, наведи каде е тоа сторено. Работата е многу едноставна. Доколку не наведеш каде тоа сум го сторил, а никогаш не сум помислил ништо лошо за сите што се бореле за Македонија од фалангата до партизаните што треба да ги избришеме според вашите договори со Бугарија и Грција, можам само да ти пожелам Господ да ти го врати здравјето нарушено веројатно со негативниот резултат на вчерашниот референдум. Не ти се лутам за клеветите бидејќи имам разбирање за твојата разочараност. Си му верувал на Заев кога сметаше дека на референдумот ќе излезат 75 до 80 проценти од гласачите. Амди Бајрам беше подобар прогнозер. По него излезноста требаше да биде 72 до 75 проценти.

https://denesen.mk/presmetki-pred-referendumot-zaev-beshe-mnogu-pogolem-optimist-od-amdi-bajram/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 21:05

Еве морав да се цитирам сам себе. А сега пак да се вратиме на најважното. Побарав јасно и гласно да одговориш дали македонската држава е формирана од борците кои гинеа во НОБ или ни е подарок од србите. Наместо јасен одговор ти се правиш глуп. Толку ли е страшно да признаеш дека македонците со свои сили создале своја независна држава па мора да лажеш дека тоа е заслуга на србите?

luxor напиша:
трендафил напиша:Да сакаше Србија да владее со Македонија не ќе бевме единствениот дел од Македонија што живееше во слобода се додека меѓународната банда (заедница) не го устоличи Заев како свој вазал токму во делот што странците со Букурешкиот договор и го имаат доделено на нив.

А јас мислев дека македонската држава е заслужена со јасното антифашистичко определување на македонците за време на втората светска војна, и нивната херојска борба и жртви во најужасни услови. Дека темелите на македонската држава се поставени на Антифашистичкото Собрание на Народното Ослободување на Македонија во Прохор Пчињски и дека таму е избрана првата влада и првиот претседател. А тоа се да ти било лага, според тебе Трендо вистината била дека Србија не сакала да владее со Македонија па ни подарила независна држава. Како се чувствуваш како плукач на НОБ и борците кои гинеа за ти денеска да лажеш дека тоа е српска заслуга?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 22:17

Еве на што се однесува мојот одговор од што си цитирал еден дел.
Teo напиша:Abdalu, vlez vo NATO go garantira teritorijalniot integritet i suverenitet na Makedonija...Edinstveno tie shto mislat da ja parchat i delat po kojznae koj pat se protiv toa...Vie im dadovte shansa na grcite da stavat veto na garancijata na celovitosta na makedonskata drzhava...I chitajki gi tvoite gluposti za podelba megju Albanija i Bugarija sose voodushevuvanjeto deka albancite bojkotirale jasno e deka tebe ne ti prechi popdelba ama taa da bide megju Albanija i tvojata ideoloshka matica Srbija...Udbashi par ekselans...Sakate da i gi nadomestite izgubenite teritorii na Kosovo na vashata nikogash neprezhalena Srboslavija za da mozhat vashite brakja srbite polesno da ja goltnat gorchlivata pilula od gubenjeto i priznavanjeto na Kosovo...Predavnici koi se krijat zad makedonshtinata...Vie ste ubijcite na makedoncite i nivnata dfrzhava...Ama kur ve boli za toa...Vie si ja imate udba i srboslavija...
И мојот целосен одговор кој го немаш цитирано целосно. И јас сум човек, па не ми е сеедно кога некој сака со говор на омраза да се изживува со мене, па нормално е дека не сум одговорил најдобро.
трендафил напиша:Неабдалу, да ти се заблагодарам уште еднаш што го покажуваш во вистинско светло твојот интелектуален и воопшто цивилизациски капацитет. Не знам од каде виде опасност од Србија. Таа не може да си ги сочува сопствените граници од првиот прекројувач на граници во Европа - НАТО. Да сакаше Србија да владее со Македонија не ќе бевме единствениот дел од Македонија што живееше во слобода се додека меѓународната банда (заедница) не го устоличи Заев како свој вазал токму во делот што странците со Букурешкиот договор и го имаат доделено на нив.

За крај имаше еден двоен разузнавач Србин во Собранието за кој не знаеме која земја ја претставуваше односно дали една земја го испратила за да ја бламира другата, но имаше и амбасадори кои не ги спомнувате, а вас ве поддржуваа. И Македонија не се ослободи од српска туку од германска окупација, а пред Германците тука беа Бугарите, Србите се порано, а пред нив беа Турците. Три од овие земји се членки на НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 22:19

Лидерот на опозицијата обвинува за полнење на кутиите со најмалку 50 илјади ливчиња ЗА референдумот. Тоа веќе и не е важно затоа што референдумот е неуспешен.

https://republika.mk/965879

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 22:28

Ајде да го упростам прашањето, неважно што и од каде сум цитирал. Дали територијата на денешна Република Македонија беше ослободена од борците на НОБ а прогласена за држава на заседанието на АСНОМ чии делегати беа претставниците на истите тие борци или ни беше дадена како подарок од србите бидејки според тебе ако сакала Србија да ја владее Македонија ние ќе сме немале држава?

Просто е и само оној кој Србија и србите ги става пред македонскиот народ и држава би се трудел како што ти упорно се трудиш да го избегнеш одговорот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 22:37

Да не заборавам, кога експлицитно ќе се изјасниш кој и кога ја формирал сегашната македонска држава тогаш ќе можеме да дискутираме за референдумот и политичките случувања во неа. Дотогаш секоја расправа со некој кој тврди дека државата ни е подарок од србите е беспредметна и чисто губење време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Dino Пон Окт 01 2018, 22:42

Jas ke ti kazam, moite predci direktno ucestvuvale vo formiranjeto na taa drzava borejki se protiv fasistite i jas glasav protiv promena na imeto pod koe tie ja formirale drzavata.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 22:45

luxor напиша:Ајде да го упростам прашањето, неважно што и од каде сум цитирал. Дали територијата на денешна Република Македонија беше ослободена од борците на НОБ а прогласена за држава на заседанието на АСНОМ чии делегати беа претставниците на истите тие борци или ни беше дадена како подарок од србите бидејки според тебе ако сакала Србија да ја владее Македонија ние ќе сме немале држава?

Просто е и само оној кој Србија и србите ги става пред македонскиот народ и држава би се трудел како што ти упорно се трудиш да го избегнеш одговорот.
Не знам што е целта на ова прашање што сите го знаеме. Дека Македонија прва од државите од поранешната Југославија се има ослободено од германската окупација без помош од странска војска. Комунистите го почитувале договорот што Коминтерната го потпишала со ВМРО кога на нејзино чело бил Тодор Александров и ја поддржале нашата независност. За разлика од меѓународната банда што вие ја викате заедница која била против и тоа го покажала во борбата со македонските партизани (но и цивили) не територијата на Македонија во рамките на грчката држава. Врз македонски жени и деца се тестирани напалм бомбите на пример. Македонците во Србија немаат проблеми како тие во Грција или Бугарија. Тоа се факти познати на сите. Треба ли да напишам дека само на делот што меѓународната банда им ги доделил на Бугарија или Грција сме успеале да формираме слободна држава за да бидеш задоволен и да се вратиш на темата која е за референдумот, а не за моето познавање на историјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 22:47

A каде ја остави твојата обврска да го зачуваш она што твоите предци ти го дале на тацна? Или го чуваше така што избра изолација од најсилната светска воена алијанса што ги гарантира суверенитетот и интегритетот на државата што твоите предци ја формирале?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Luxor Пон Окт 01 2018, 22:50

трендафил напиша:
luxor напиша:Ајде да го упростам прашањето, неважно што и од каде сум цитирал. Дали територијата на денешна Република Македонија беше ослободена од борците на НОБ а прогласена за држава на заседанието на АСНОМ чии делегати беа претставниците на истите тие борци или ни беше дадена како подарок од србите бидејки според тебе ако сакала Србија да ја владее Македонија ние ќе сме немале држава?

Просто е и само оној кој Србија и србите ги става пред македонскиот народ и држава би се трудел како што ти упорно се трудиш да го избегнеш одговорот.
Не знам што е целта на ова прашање што сите го знаеме. Дека Македонија прва од државите од поранешната Југославија се има ослободено од германската окупација без помош од странска војска. Комунистите го почитувале договорот што Коминтерната го потпишала со ВМРО кога на нејзино чело бил Тодор Александров и ја поддржале нашата независност. За разлика од меѓународната банда што вие ја викате заедница која била против и тоа го покажала во борбата со македонските партизани (но и цивили) не територијата на Македонија во рамките на грчката држава. Врз македонски жени и деца се тестирани напалм бомбите на пример. Македонците во Србија немаат проблеми како тие во Грција или Бугарија. Тоа се факти познати на сите. Треба ли да напишам дека само на делот што меѓународната банда им ги доделил на Бугарија или Грција сме успеале да формираме слободна држава за да бидеш задоволен и да се вратиш на темата која е за референдумот, а не за моето познавање на историјата.

Браво Трендо, конечно го даде вистинскиот одговор. Да сега можеме да се вратиме на референдумот и на твојот плачко Жмицко кому после еден ден му текна дека сега притисокот се прафрла врз него па лаже дека 50К гласови биле фалсификат. Ама бега од избори како ѓавол од крст затоа што точно знае каква катастрофа ќе доживеете на предвремените.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 22:55

Dino напиша:Jas ke ti kazam, moite predci direktno ucestvuvale vo formiranjeto na taa drzava borejki se protiv fasistite i jas glasav protiv promena na imeto pod koe tie ja formirale drzavata.
Лично мислам дека само ненормални луѓе можат да бараат некој да си го смени сопственото име и дека меѓународната заедница доколку навистина се плаши од руско влијание врз Македонија треба да си ги лечи домашните заболени, Грција и Бугарија, а не да пронаоѓа македонски предавници што ќе им ги задоволат болните желби. Вазал е двоен диктатор. Ги наметнува и своите желби и тие на газдите. Кај Заев имаме и трета страна - коалиционите партнери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил Пон Окт 01 2018, 22:57

luxor напиша:

Браво Трендо, конечно го даде вистинскиот одговор. Да сега можеме да се вратиме на референдумот и на твојот плачко Жмицко кому после еден ден му текна дека сега притисокот се прафрла врз него па лаже дека 50К гласови биле фалсификат. Ама бега од избори како ѓавол од крст затоа што точно знае каква катастрофа ќе доживеете на предвремените.
Не забележав дека Македонците вршат притисок врз опозицијата. Ниту Русите. Кој тоа врши притисок. Да не има Македонија диктатор или окупатор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

REFERENDUM - Page 2 Empty Re: REFERENDUM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот