Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+11
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 19 of 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Albatros Нед Јун 18 2023, 21:06

Mickoski veke prifati bugari vo ustav, spinot so odlozeno dejstvo ne funkcionira kaj patriotite koi ne sakaat vo organizacii koi ne gi priznavaat kako narod. Laznite anketi naracani od vmro isto ne pomagaat, izgleda Kovacevski gi znae vistinskite brojki i jasno mu e koj e lider na opozicijata.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Вто Јун 20 2023, 00:15

Мислиш Апасиев...не баш....најмногу опозицинери се разочараните........се гладам дека во моментов има 60% разочарани по повеќе основи.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by SHARENI Чет Јун 22 2023, 10:59

Del so pravo, del klientelisti sto ne dobile sto ocekuvale i del sto sekogas se nad situacijata i sakaat posle godini devastacija na drzavata SDSM od Makedonija da im napravi instant Svedska ili Finska.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Јун 23 2023, 20:09

За волка на вистината академикот Камбовски е во право кога вели дека Бугарите се веќе внесени во Уставот затоа што набројувањето завршува со и други, па под други се подразбираат сите малцинства (или делови од други народи според измислениот термин кај нас) вклучувајќи ги и помалите заклучно со малцинствата што имаат само еден претставник. Јасно е дека ЕУ измислува проблеми за да се изживува со Македонија и дека секое изживување се прогласува за последно, но според досегашното искуство секогаш ни следи ново.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Саб Јун 24 2023, 21:56

Нема пријава за истакнување на „педерското“ знаме според речникот на поранешниот лидер на СДСМ Зоран Заев, за разлика од истакнувањето на знамето со Сонцето од Кутлеш за што се суди адвокатот Тони Менкиновски. Што би рекле во Македонија можеш да бидеш се освен целосен Македонец. Денес практично МВР го обезбедуваше знамето на лицата со специјални сексуални потреби. На парадата на гордоста што се одржа денес во Скопје присуствуваа министри и функционери на СДСМ. Не знам дали како почитувачи или како дел од ЛГБТ заедницата, што е нивно приватно право.

https://www.expres.mk/znameto-na-paradata-na-gordosta-bez-progon-od-mvr-kje-bide-li-spasovski-majka-za-lgbt-a-makjea-za-sonceto-od-kutlesh/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Нед Јун 25 2023, 12:52

Прво и основно......Менкиноски се гони, за нарушување јавен ред и мир. Не за истакнување знаме. Ова е уредно пријавен протест. На кој секако, недолични транспаренти ако имало треба да бидaт санкционирани.  Значи прво убаво објаснете, ако веќе сметате деке е неправедно осуден или ќе биде осуден Менкиноски па надаље. Види Трендо не се сите со испиен мозок, и со IQ, 1/2 од големина на чевли.
А инаку да сме нормална држава и Expres.mk(патем имаат и грешка експресс е со 2 с на крај), ќе добие кривична пријава за ваква вест. медиум без импресиум, значи нешто се крие.

WHOIS search results
% Domain Information over Whois protocol
%
% Whoisd Server Version: 3.9.0
% Timestamp: Sun Jun 25 12:54:19 2023
domain: expres.mk
registrant: NEXT-R64577
admin-c: NEXT-C203718
nsset: NEXT-NS30286
registrar: NEXTEM-REG
registered: 10.05.2017 19:39:12
changed: 20.07.2022 22:05:03
expire: 10.05.2024
contact: NEXT-R64577
org: Друштво за медиуми, комуникации и услуги ЕКСПРЕС МЕДИА ГРУП ДООЕЛ Скопје
name: ЕКСПРЕС МЕДИА ГРУП ДООЕЛ Скопје
address: Булевар Илинден бр. 5/8
address: Скопје
address: 1000
address: MK
phone: +389.70260149
e-mail: expresmedia2017@gmail.com
registrar: NEXTEM-REG
created: 08.09.2018 03:07:40
contact: NEXT-C203718
name: Катерина Златановска Попова

address: -
address: -
address: -
address: MK
phone: +389.70260149
e-mail: katerina.popova@t.mk
registrar: NEXTEM-REG
created: 20.07.2022 22:03:52
nsset: NEXT-NS30286
nserver: ns1045.ui-dns.org
nserver: ns1045.ui-dns.biz
nserver: ns1045.ui-dns.com
nserver: ns1045.ui-dns.de
tech-c: NEXT-C445708
registrar: NEXTEM-REG
created: 17.03.2019 15:45:35
contact: NEXT-C445708
name: Драган Чешмеџиски
address: -
address: -
address: -
address: MK
phone: +389.70237687
e-mail: dcesma@gmail.com
registrar: NEXTEM-REG
created: 20.02.2015 11:13:48


Колку фушерајснки контакиве на регистрент и сопственик на порталов.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Јун 25 2023, 20:23

Диктаторска власт во пријава пишува што сака. И протестите во Охрид беа пријавени о немало никакво насилство, најмалку од адвокатот Менкиноски. Единствено нешто што и пречи на актуелната македонска власт е Сонцето од Кутлеш, етнички симбол на Македонците насекаде во светот со исклучок на тие за кои некои употребуваат термин северџани. Ни во билтенот на МВР за денот на протестот нема забележано реметење на јавниот мир во Ихрид. Пријавата е поднесена дополнително по наредба на министерот Спасовски. Колку што знам првичното судење за овој настан беше одложено затоа што на претставниците на МВР им беше срам или страв (поради резултатите од анкетите) да се појават на судењето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Пон Јун 26 2023, 09:18

трендафил напиша: Колку што знам првичното судење за овој настан беше одложено затоа што на претставниците на МВР им беше срам     или страв (поради резултатите од анкетите) да се појават на судењето.

Или ти си обичен насилник кој мисли дека ако полицијата си ја врши работата постапувајки по криминалите што твојата партија ги прави треба да се плаши затоа што при промена на власта ќе им се осветувате, бидејки за вас криминалците од дпне  законите не треба да важат, што јасно кажува дека очајните обиди да се дофатите до власта имаат за цел слободно да правите злочини а сите кои сакаат да живеат во правна држава треба или да живеат во страв или да се отселат оставајки ја Македонија како територија поделена на   илирското и античкото племе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Јун 30 2023, 22:11

Јас само констатирав дека тие што ја поднеле пријавата не се појавиле на суд иако биле уредно повикани. Ако пријавата е лажна, нормално е кај тие што ја поднеле (наводно по наредба на еден министер во владата) нормално е прекршителот да има и страв дека че одговара и срам како што сум напишал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Aвг 07 2023, 20:51

Чудно е кога власт која пропагира едно општество за сите има 4 различни цени за киловат електрична енергија за тие што ја плаќаат потрошената струја плус една категорија врз етничка основа што воопшто не ја плаќа струјата, од Слупчане на пример, село во кое мнозинството е за уставни промени и влез во ЕУ по цена на промена на идентитетот на Македонците..
Противник сум и за фиксна сума за покачување на пензиите на тие што уплаќале минимално во пензискиот фонд и месечно во пари и со минимален стаж и на тие што уплаќале поголеми суми дури и подолго од 40 години. Немам ништо против тоа пензионерите со мали пензии да добиваат социјални додатоци, но од буџетот што го полнат сите граѓани. Тие со поголеми приходи нормално повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Aвг 30 2023, 15:50

Интересно е и тоа што значи NMK што стои на регистарските таблички на возилата по Преспанскиот договор. Ако е кратенка за Noth Macedonia,нема буква К. МК и МКД со три букви се кратенка од Македонија на македонски јазик. На претходната ознака некоја будалетинка додала Н наместо С (северна Македонија, а не Норт Македонија, комбинација од два јазика. Очигледно е дека било важно само да бидат понижени Македонија и Македонците, а не е мислено за друго ништо. Доколку тие што ги прифатија Преспанскиот договор и Договорот за т.н. пријателство со Бугарија, а всушност за непријателство, имаат воопшто со што да мислат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Саб Окт 28 2023, 20:52

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Srpce10
Со кого се гушка Српче, екс градоначалник на Центар????
Сработи за инат за Даниела, и сега ќе работи со идниот кандидат за градоначалник на ДПМНЕ за Скопје.......СДСМ...некогаш........

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Окт 29 2023, 13:41

Не знам што е повод за прегратката. Не верувам дека се работи за нова реалност што ни ја наметнуваат т.н. либерали бидејќи колку што знам двајцата се нормални во сексуална смисла. Не сметам ниту дека тие од СДСМ треба да се гушкаат само со себе, ДУИ и Алијанса на Албанците. Тоа во некоја рака ќе му дојде како инцест.

Гледам по најновата анкета 2/3 од анкетираните се за споени претседателски и парламентарни избори. Домаќински. Бројот на тие што сакаат едновремени избори е три пати поголем од тие што се изјасниле дека би гласале за ВМРО. СПоред анкетата тие што би гласале за најголемата политичка партија во Македонија е еднаков на збирот на тие што имаат најповеќе доверба во Христијан Мицкоски и Никола Груевски. Интересно е и тоа што Максим Димитриевски сега е на четврто место, веднаш после третопласираниот Димитар Ковачевски.

https://plusinfo.mk/mickoski-uzhiva-tro-no-pove-doverba-od-kovachevski-anketa-na-ipis-veli-deka-66-6-od-gra-anite-sakaat-spoeni-izbori-idnata-godina/
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 19 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот