Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+12
zozoti
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
16 posters

Страна 11 of 19 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Nebula Пет Ное 27 2020, 15:36

Sto li ke odrabotat ovie za Zaev pa sto gi brani e prasanjeto.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Img_2116

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пет Ное 27 2020, 16:05

Ќути мизерија.....катастрофа е.....идиотско.....ова ко Хорхе да го советувал. Ипак на крај греота, ќе лежи бате ѓеле и жабата, од нив и господ кренал раце, па на суд ќе ги носиме. Мизерија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Ное 27 2020, 16:21

Сега кога се знае дека на 27 април редовната седница е прекината и е закажано продолжение за следниот ден на барање на СДСМ потпишано од 21 пратеник, а во меѓувреме се одржа илегална парламентарна седница, чудно е што не се покренува обвинение против учесниците на очегалната седница на која незаконски беше избран Талат Џафери за претседател на Собранието. Патем од оваа седница нема записник во архивата на Собранието.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Саб Ное 28 2020, 10:50

трендафил напиша:Сега кога се знае дека на 27 април редовната седница е прекината и е закажано продолжение за следниот ден на барање на СДСМ потпишано од 21 пратеник, а во меѓувреме се одржа илегална парламентарна седница, чудно е што не се покренува обвинение против учесниците на очегалната седница на која незаконски беше избран Талат Џафери за претседател на Собранието. Патем од оваа седница нема записник во архивата на Собранието.
Имаш за ова докази.....си бил на лице место во архива во собрание.......или така те лажат од штаб. Видиш Трендо, сфаќаш која е разликата измеѓу мене и тебе, јас јадам лајна за Заев, секогаш кога сметам дека не постапил правилно, ти брат си ко под директива, ко програмиран робот.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Саб Ное 28 2020, 15:18

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Slika_14

Принцип е исти се су остале нијанесе.......СДСМ, лош ПР, многу лош.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Саб Ное 28 2020, 16:14

defo напиша:
трендафил напиша:Сега кога се знае дека на 27 април редовната седница е прекината и е закажано продолжение за следниот ден на барање на СДСМ потпишано од 21 пратеник, а во меѓувреме се одржа илегална парламентарна седница, чудно е што не се покренува обвинение против учесниците на очегалната седница на која незаконски беше избран Талат Џафери за претседател на Собранието. Патем од оваа седница нема записник во архивата на Собранието.
Имаш за ова докази.....си бил на лице место во архива во собрание.......или така те лажат од штаб. Видиш Трендо, сфаќаш која е разликата измеѓу мене и тебе, јас јадам лајна за Заев, секогаш кога сметам дека не постапил правилно, ти брат си ко под директива, ко програмиран робот.
Само го следам судењето вклучувајќо го и сведочењето на вашиот Господ, Зоран Заев вчера. И тој како и мнозинството пратеници на СДСМ кои се потпишани на барањето вчера прво се правеше на удрен (а можеби не се правеше туку навистина е така), но кога му беше поднесено барањето потврди дека потписот е негов. Би ти препорачал, доколку навистина средствата за информирање што ги следиш не го пренеле ова, да смениш нешто и да вклучиш уште некое друго.
Ајде повторно да ти напишам дека не сум член на ниту една партија повеќе од 40 години кога бев член на СДСМ, тогаш СКМ во еден кус период. Бев за независна Македонија кога напукна СФРЈ и тогаш СДСМ беше југоносталгично. Сега е бугарофилско, што е спротивно на мојот политички ставќ Разлика има и на мојот идентитет кој опфаќа се македонско од праисторијата до денес. Ми се повраќа кога слушам како Заев зборува против комунистите и против Тито (лично немам лошо мислење за комунизмот, но не и за комунистичките диктатори кои за жал владеева и уште се однесуваат диктаторски во некои земји во името на идеологијата). а во градот во кој тој беше градоначалник десетина години, во Струмица, главната раскрсница во центарот на градот е на Булеварот Маршал Тито и Ленинова.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Ное 29 2020, 18:43

Ако отворите по интернет порталите, па и на Vikiped страницата, Кој е Мухамед Зеќири новиот генерален секретар на Владата меѓу другото пишува„…македонски политичар од албанско национално потекло, потпретесдател на политичката партија СДСМ…Зеќири основно училиште завршил во „Лирија“-Чаир, а средно теолошко училиште во медресата „Иас Бег“ во скопското село Кондово. Дипломирал на студии по новинарство на Универзитетот на Југоисточка Европа во Тетово (УЈИЕ) во 2001 година…а од март 2006 година станува главен и одговорен уредник на телевизија АЛСАТ М….“.
Па во што е проблемот – што има тука образовн криминал? Имено, по завршување на средното теолошко училиште во медресата „Иса Бег“ во село Кондово (скопско) се запишува незаконито на УЈИЕ на насока новинарство. Незаконито, затоа што верските улилиште (бгословско, исламско) не се регулирани согласно законот. Тие можат да се запишат на повисоките степени на образование само на Исламски факултет или Богословски, но никако на друг универзитет како УЈИЕ и други. За ова, на мое прашање до одговорните на УЈИЕ. Како е запишан Мухамед Зеќири со средно теолошко верско училиште. Со несигурност ми одговараат и велат, дека: „добиле мислење од Министерството за образование“. На мое прашање: Дали мислењето е на писмено и од кого?. Ми се одговараат незнаеме! Во тој период ректор бил професор д-р Алајдин Абази! Велам, да го барам. Нема потреба. Констатираното е незаконито – пишува Ѓорѓи Илиевски, Виш просветен инспектор во своето писмо испратено до медиумите.

Според него, малце повеќе чудно е што генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири, навел дека:„ Дипломирал на студии по новинарство на Универзитетот на Југоисточка Европа во Тетово ( УЈИЕ) во 2001 година.

„Во што е нелогиката (може да проверите) стои: „ Универзитетот на Југоисточна Европа или УЈИЕ, порано Штулов универзитет – јавно приватен универзитет со главно седиште во Тетово и формиран е во 2000 година…Изградбата на универзитетот започнал во март 2001 и УЈИЕ се отворил шест месеци подоцна со 900 студенти…“. Е, како бре Мухамеде, и на каков начин си дипломирал во 2001 година, експресно. Ти си за Гинисова книга „браво“. На моето интересирање, после неколку дена, одговорните на универзитетот, ме известуваат, дека:„ првиот студент дипломирал во 2004 година“. Па по неколку дена повторно да ме информираат дека:„ тој се запишал кај нас 2008/2009година и мислам дека дипломирал некаде 2012 година“. Ајде, ај ирлија!. Одговорните мислат. Тоа мора да е запишано во Главна книга на дипломирани. Мора да се знае. Ова не е ајван пазар. И таму има ред – коментира инспекторот.

https://republika.mk/vesti/makedonija/ima-li-obrazoven-kriminal-kaj-vladiniot-generalen-sekretar-zekiri/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Вто Дек 01 2020, 16:10

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 EoKQ0dLVEAQK8BH?format=jpg&name=medium

Ќе свршите работа....шо да ви кажам........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Дек 01 2020, 17:29

Бучковски важи за политичар кој има традиционално добри односи со бугарските политичари и ужива солиден углед кај добар дел од нив. Сепак ќе видиме што ќе биде резултатот, посебно затоа што бугарите билдаат партиски рејтинзи за изборите. Повеќе или помалку државата им е чиста катастрофа на сите полиња а нема многу надеж дека и ако се смени власта и дојдат социјалистите нешто ќе успеат да поправат. Впрочем точно тие ја покренаа националистичката лавина. Затоа национализмот им се чини победничка карта и на едните и на другите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Дек 01 2020, 18:57

Да не ги купи тенковските делови преку Бугарија?
Факт е дека во Бугарија има консензус, така се учени со децении, дека Македонците не се Македонци, туку Бугари. СОбранието на Бугарија едногласно ја донесе декларацијата против Македонија. Кај нас парламентарното мнозинство одби во СОбранието да се разговара за односите со Бугарија сметајќи дека ако има мало мнозинство има право да одлучува и за индентитетот на граѓаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by zozoti Пон Дек 07 2020, 14:49

Zavrsi prikaznata za clenstvo vo EU. Popravniot sdsm ke go polagate pred graganite. I nema veke opravduvanja za tolerancija na kriminal, korupcija, nepotizam i nekaznivost i stavanje nad zakonot na bilo kogo. Tie sto ve glasaa ocekuvaat pravna drzava i ekonomski napredok, a ne opravduvanja, baranje vinovnici i fiktiven lov na vesterki i kreiranje narodni neprijateli.

https://m.dw.com/mk/бугарија-ги-запре-и-северна-македонија-и-проширувањето-на-еу/a-55846760


zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Дек 07 2020, 16:19

Гледам дека амбасадорот на ЕУ Гир вели дека не е прашање дали, туку кога Македонија ќе стане членка на ЕУ. Бидејќи амбасадорите нели го пренесуваат тоа што го мислат тие што ги испраќаат значи дека ЕУ се надева дека кога тогаш ќе се самоубиеме како народ поради членство во ЕУ. Изгледа дека е сигурно дека во оваа година нема да почнеме преговори, а може и да не ги почнеме никогаш. Барем јас така ја разбирам ЕУ која и понатаму продолжува да се изживува врзз нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Сре Дек 09 2020, 23:25

СДСМ, заминавте во амбис, функционер на владата на Заев ова да го изјави за Хипо и Кирил Миновски, па тоа е моронско...
„Можам да кажам дека и тие двајца си ја сакаат татковината“.

Владимир Пешевски и Кирил Миновски се во советодавниот тим на Битиќи


Апропо на ова нови советници на Заев нека бидат Миленко Неделковски за новинарство, за политички систем Пандов и Нонковиќ, за потпарол нека ја земат баба(дедо) Мирка. И Ставрески за финансии. СДСМ разочарувате.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Bosonoga Чет Дек 10 2020, 13:13

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Чет Дек 10 2020, 14:50

Заеби ова е глупост веќе. Генерално во Македонија се ствараат икони и култови на погрешни луѓе и ликови, и најтрагично ни се пика подсвесно во глава. Енд оф стори.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Чет Дек 10 2020, 16:43

Чудно го нема на списокот Љубе Бошковски кој откако ги среди професионално странските инвестиции, може да помогне волонтерски и за развој на домашната економија. Нема никој ни од најуспешните бизнисмени во Македонија, Сашо Мијалков, Орце Камчев, Вице и Трајче Заеви и други.
Интересна слика за корупцијата во Македонија. Најдобра е во периодот од 2007 до 2015 кога СДСМ не беше на власт.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Korupcija

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Чет Дек 10 2020, 22:37

трендафил напиша:Чудно го нема на списокот Љубе Бошковски кој откако ги среди професионално странските инвестиции, може да помогне волонтерски и за развој на домашната економија. Нема никој ни од најуспешните бизнисмени во Македонија, Сашо Мијалков, Орце Камчев, Вице и Трајче Заеви и други.
Интересна слика за корупцијата во Македонија. Најдобра е во периодот од 2007 до 2015 кога СДСМ не беше на власт.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Korupcija

Дај линк до изворот, пошо јас во photoshop можам се да направам.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Дек 11 2020, 09:56

https://tradingeconomics.com/macedonia/corruption-rank

https://www.fxempire.com/macro/macedonia/corruption-rank

Се разбира дека во светот во кој Љубчо, Бучко и Заев се најголеми Македонци, а Бранко и Христијан бугарски фашисти не се објавува ваква вест.

П.С.: Извор на податоците е Транспаренси Интернешенел, но не можам кај нив да го најдам прегледниов графички приказ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Дек 11 2020, 19:48

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Eo9opHBXIAQaLgY?format=jpg&name=small

Се согласувам, Македонија е длабока држава, длабоко навлезена во криминал, корупција, долгови ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Пет Дек 11 2020, 20:39

И се тоа е заслуга на твојот пастир Грујо и сегашниот твој оФчар Жмицко.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Вто Дек 15 2020, 13:44

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Kuzka10

СДСМ паднавте на PR од Мартин Протуѓер и Илија Димовски, менувајте концепт на ПР подитно.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Дек 18 2020, 21:08

– Фабриките за производство на канабис во Свети Николе и во Валандово се во сопственост на моите двајца братучеди. Ниту јас, ниту брат ми, немаме лиценца за одгледување и производство на канабис. Немаме ниту личен дел во фирмите на братучедите. Дури и тие не се сто проценти газди, имаат партнери од Холандија, Германија и Израел. Не сум безгрешен, ама 90 проценти од работите што ми се ставаат на товар не се точни. Самиот факт што никој не се пожалил дека некого сум рекетирал, дека сум влегол во нечиј бизнис или сум му земал нешто што не ми следува зборува дека јас не сум престапник на законот. И тоа што се зборувало е на база на шпекулација, докази нема. Никогаш не „фаќам врски“. Пред некое време ме казни полиција за неносење маска, и најрегуларно си ја платив, уверува братот на премиерот.
Ова е изјава на Вице Заев во интервјуто за Слободен печат.

https://www.slobodenpecat.mk/vicze-zaev-za-sloboden-pechat-fabrikite-za-kanabis-se-na-moite-bratuchedi-jas-i-zoran-nemame-liczenczi-za-toj-biznis/

Бидејќи обвинувањата се во милиони евра, значи ли тоа дека бидејќи Вицето признава дека 10% се точни се работи за стотици илјади евра. Има ли и дрпање во други случаи за кои нема обвинување во јавноста затоа што уште не се дознало за нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Nebula Пет Дек 18 2020, 21:57

Naiven obid.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Саб Дек 19 2020, 20:26

Пишував математички, дека ако 90% не е вистина кога тоа че се одбие од 100% излегува дека 10% е вистина. Математиката не е историја па да може Заев да се договара со Борисов што е што. Добро, човечки е дека ако некој, како во случајов Вицето признава половина да му се прости, но сепак остануваат 5% непростени што треба да се процесираат од правосудните органи. Кои се закопани во историјата и како археолози копаат во криминалите од минатото, па немаат време за сегашноста. Историските криминали треба да се работат со полна пареа ако прети застарување, но поважно е да се прекинат актуелните криминали.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Сре Фед 17 2021, 20:44

Голем рук за Шилегов, ќе мењал имиња на улици. СДСМ, за тие шо го правите PR-от, тие и без овој PR ќе ве гласаат, направете малце поширок и поозбилен PR, со кој би се опфатиле и оние кои имаат IQ,x3 од просечна величина на кондура.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 11 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 19 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот