Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 6:33 pm

E pa kako da e pochist vozduhot koga tvojot firer dozvoli uvoz na koli stari petnaeset godini. Kako i da svrtish vie sami si go zagaduvate vozduhot. Pa ushte i se bunite shto kje se davale pari za zelenilo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo on Нед Сеп 01, 2019 6:38 pm

Јас мислам градоначалников на Делчево, по вестиве и интернетов, шо прочитав ја претерал. Ја надминал секоја граница. како и да еприказната ова не смеел да го направи, прави штета на себе и СДСМ. Затоа Заев, дај му ги клоците
СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 69619382_10220020595174841_6852821505626079232_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQnHCPRnMbghKmFyzon0YxZ2EO74PTOhsffcHuiyUXdi4HEY8G_7ao9En8_u0U-lbm4&_nc_ht=scontent.fskp1-1


СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 69695350_10220020596014862_1717433138201755648_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQlHiQyblImBLGs9sdYjCX_gefqHykbN3wX9rrQJV4hPEW2pc0oPPEHWu17RTnAqbY4&_nc_ht=scontent.fskp1-1

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Нед Сеп 01, 2019 9:16 pm

Не е проблем во тоа што градоначалникот направил насилство туку во тоа што не реагира ниту една институција во државата тоа да се санкционира. Се повторува приказната со Курто Дудуш, тендерот во контрола на летање и Рашковски, минарето, пицеријата и другите дивоградби во Охрид ...

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Нед Сеп 01, 2019 9:31 pm

Da bre, kazhi im. Za vreme druga Tita site institucii posebno JNA kade si se kolnel na vernost na komunjarite i si sluzhel na ubijci na borci za nezavisna Makedonija kje reagiraa na nepravdite. Za kolku vreme kje pochnesh da peesh Zhivela Jugoslavija?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Нед Сеп 01, 2019 9:44 pm

Продолжуваш со паламудење во педерски како карактер стил. Татко ти или дедо ти да не служело во НАТО војска. Точно е дека сум служел војска како секој психички и физички здрав човек. За разлика од Заев кој на свое барање, се надевам без поткупување на лекар во што не би имал смелост да се обложам, е прогласен за неспособен за служба во АРМ во 2001 година. Штета што се работи за лекарска тајна, инаку би било интересно да се знае дали е ослободувањето поради телесен проблем (да речеме физички свиткана кичма) или за психички (свиткана кичма во болен мозок на пример). Штета што премиерот кај нас не мора како и другите вработени да оди на лекарски преглед при вработување и на секои две години.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Нед Сеп 01, 2019 9:50 pm

Nikoj od moite ne sluzhel na okupatori. Toa samo predavnicite go pravat. Patriotite i sluzhat samo na slobodna i nezavisna Makedonija. I ne pravdaj se so morav, glupo e.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Нед Сеп 01, 2019 9:53 pm

Пак паламудиш. Не биле партизаните окупатори, туку ја ослободиле Македонија. Окупатори биле бугарските фашисти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Нед Сеп 01, 2019 9:57 pm

Znachi spored tvojata predavnichka logika pette strumichki studenti koi tvoite osloboditeli gi strelale bile okupatori. A da ne znaesh sluchajno kolku od tie shto gi narekuvash okupatori bile pripadnici na vmro za chii legitimni naslednici se pretstavuvate vie od dpsne?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Нед Сеп 01, 2019 10:06 pm

И овде паламудиш. Темата е за глупостите на СДСМ, од кои последна спомената е таа на градоначалникот на Делчево кој го затрупал влезот во приватна фирма (технички преглед) се надевам во моментално психичко растројство, а не поради хронична ментална слабост. За жал во текот на денот ниту една државна институција, инспекциска служба или лудница, нема преземено ништо во првиот работен ден по испадот. Па нормално е да се помисли дека државната и локалната власт заеднички се мајтапат со фирмата на која и е затворен влезот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Нед Сеп 01, 2019 10:13 pm

Ne begaj od sopstvenite gluposti, prashanjeto e ednostavno. Ako partizanite koi gi strelale pette strumichki studenti za koi vie predavnicite od dpsne leete krokodilski solzi bile kako shto ti tvrdish osloboditeli, togash spored tvojata logika studentite bile okupatorite. Gledash li na koe nivo se spushtash da odbranish neodbranlivo. Ako navistina ne si chlen na dpsne nema da go pravish toa. Da branish bedni lazhni patrioti spremni da mu se napupat sekomu koj bi gi donel na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Сре Сеп 04, 2019 1:22 pm

Фала Богу нешто конечно да изгради СДСМ. Свечено е пуштено во употреба ОЅ „Киро Глигоров“ во Козле, изградено од општина Центар.

https://lider.com.mk/skopje/centar-e-opshtina-za-primer-pushteno-vo-upotreba-uchilishteto-kiro-gligorov/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Нед Сеп 08, 2019 9:18 pm

Хунтата има уапсено повеќе жители на село Волино, општина Дебарца, затоа што на фудбалски натпревар скандиреле Никогаш Северна, Само Македонија и го вееле македонското етничко знаме, односно првото државно знаме на Република Македонија, кое подоцна е сменето без консензус под притисок на евроатлантската меѓународна банда. Поради тоа има протести пред охридската полиција, каде што се однесени политичките затвореници.

https://expres.mk/vo-debrca-nekolku-privedeni-za-istaknuvanje-na-sonceto-od-kutlesh-blokirano-mvr-vo-ohid/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Нед Сеп 08, 2019 9:26 pm

Pak lazhel Momirovski. Incidentot e objaven na povekje portali i osven na kurton portalite od kurton novinarite na dpsne nema informacii za prichinata za priveduvanje.

Moram da se koregiram, Makfaks sepak izvestile za prichinata.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Img_2030
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Нед Сеп 08, 2019 9:38 pm

Уапсени се и фудбалери, а нејасно е дали градоначалникот на Дебарца е исто така уапсен или доброволно со полициско возило заминал во участокот во Охрид.

https://vecer.mk/node/32583
https://alfa.mk/privedeni-za-istaknuvane-na-sontseto-od-kutlesh-blokirano-mvr-vo-ohrid/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Нед Сеп 08, 2019 9:39 pm

I ushte ednash, se molat glupite kurton novinari na sektata dpsne drugpat da ne zaboravaat deka zhiveeme vo digitalna era.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Img_2031

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Img_2032
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Пон Сеп 09, 2019 9:50 pm

Факт е дека немало ниту еден новинар на местото на настанот, па сега едни и веруваат на власта (тие што мислат дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ и дека не ни е сменето уставното име), а некои на селаните. Во земја во која има политички прогон според судовите во Шведска, Унгарија и Грција *таму се затекнале луѓе кои ги прогонува власта) се е можно. Логично на натпревар што завршил регуларно, тешко ми е да поверувам дека имало инцидент во кој 19 гледачи добиваат кривична пријава од полицијата. А нема никакво дејствие за малолетничката проституција и рекетот со учество на висок функционер во полицијата. Да не зборам за Кирацовски и неговата единствена слика со Боки, а после излезе имало и други. ,,Само еднаш се имам сликано со Боки" е новото ,,Жими мајка втор си ми".
https://twitter.com/Vlatko100janosk/status/1169575936959942661?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1169575936959942661&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Fsamo-ednash-se-imam-slikano-so-boki-e-novoto-zimi-majka-vtor-si-mi%2F

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Пон Сеп 09, 2019 9:54 pm

Namali glupokja, denes site izvestija shto tochno se sluchuvalo. Podneseni se i pretstavki do ZNM, SEMM i AVMU.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by PRVOBOREC on Пон Сеп 09, 2019 10:52 pm

Лажго небањат еве го фејсбук статусот на градоначалникот.


Сакам да потенцирам, дека нема потреба на настанот да му се придаваат политички конотации, бидејќи на натпреварот немаше никакви знамиња или некакви скандирања.

За веродостојноста на кажаното може да се погледне и снимката од натпреварот.

https://www.libertas.mk/gradonachalnikot-na-debrcza-nogacheski-samoinicziјativno-vlegov-vo-policziskoto-kombe-sakav-da-se-izbegne-pogolem-inczident/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Вто Сеп 10, 2019 4:01 pm

Градоначалникот на Дебарца е од СДСМ, партија што лаже. На пример дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ или дека нема да ни се смени уставното име во преговорите со Грција. На партија што нема ни да се извини откако ќе излаже не и верувам.
Очигледно е дека на натпреварот имало ситна закачка, која власта (што според повеќе странски судови, секаде кај што имало спор за израчување на според нашата власт „криминалци“, истите имаат добиено азил) ја има исползувано за нов политички прогон. Фактот дека натпреварот завршил нормално кажува дека немало таков инцидент за да бидат подложени 10 граѓани на политичко полициско малтретирање. Добро е што на некој малоумник не му падна на ум да го стави делото во ранг на тероризам, како што се случи со осудените за 27 април, но факт е дека во настан во кој нема повредени или материјална штета ни во најминимален облик обвиненијата се според членови од закон што предвидуваат затворски казни, што само идиот од природни или политички причини може да смисли во својот ум. Или послушник на диктатор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by OPOZICIONER on Вто Сеп 10, 2019 4:08 pm

Vazno nemalo nikakvo zname na natprevarot, covekot fino vika da se vidi snimkata od natprevarot. Pak lazevte za da stvarate podelbi megu graganite.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Вто Сеп 10, 2019 4:18 pm

Не сум имал можност да ја видам снимката, а мислам дека не ја гледал ни градоначалникот. Во секој случај човекот што го прогонува хунтата има етничко македонско знаме на својата куќа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by OPOZICIONER on Вто Сеп 10, 2019 4:27 pm

E pa bas zatoa ne mozes da siris lazni vesti, a znameto na kukata e staveno otkako bil priveden naredniot den, misli ke go spasi toa. Obicen nasilnik koj vasite mediumi sakaa da go napravat macenik ama ne uspeva. Moze ke bidese ama da dadea slika ili video od makar edno zname so sonceto od kutles na natprevarot.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Сре Сеп 11, 2019 9:42 am

Не знам дали мислиш воопшто да размислуваш со своја глава. Никаде не напишав дека немало никакво насилство, туку дека штом натпреварот завршил до крај немало насилство од тој степен да мора да дојде до апсење, посебно не на толкав број на луѓе и сите да бидат обвинети за кривично дело за кое е предвидена затворска казна. Се работи за претерување. Дали во МВР Охрид работат природно ненормални луѓе или се збудалени од политички причини не би можел да кажам затоа што не сум психијатар. Во Македонија имало поголеми нереди со повредени и матереијална штета, па немало вака масовно апсење.
Инаку се докажува вина, а не невиност, па МВР треба да прикаже видео или слика за евентуалното насилство, за да видиме дали е од таков степен за да има масовно апсење во селото со обвиненија против повеќе од 2% од населението. Тоа би дошло како во Скопје полицијата да обвини повеќе од 10 илјади граѓани за еден инцидент.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo on Пон Ное 04, 2019 9:36 pm

Зоки, брате исчисти некои од гревовиве , почнуваат да се занесуваат. Еве почни од Филип Темелковски, Петре Шилегов, Златко Марин, Кочо Ангушев за почеток. Само на тој начин ќе ја добиеш повторно подршката на народот инаку тешко.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Bosonoga on Вто Ное 05, 2019 1:13 pm

Da dopolnam spisokot so ushte edno imence Smilevski
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 7 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот