Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+12
zozoti
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
16 posters

Страна 12 of 19 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2021, 17:28

Со 30 милиони евра кредит, за волја на вистината градот нешто и направи. Повеќе на левата страна на Вардар кај гласачите од албанската етничка заедница. Кога сме кај имињата, смешно е тврдењето дека имињата од СФРЈ поради навика затоа што не беа сменети веднаш по осамостојувањето треба да се вратат. По таа логика татко ми требало да бара да важат имињата на кои навикнал од српско или дедо ми од турско. Во врска со имињата би требало да се формира независна комисија. Не од политичари туку експерти од други области. Пред се историчари. Кај нас на пример навреда за Бугарите се смета да се каже дека имало бугарски фашисти или за Албанците дека балистите во однос на Македонците биле џелати во најголем број. Сите можат да бидат навредени освен Македонците.
Лиќно не гледам зошто толку се инсистира на враќање на името на Ленинова улица. Не знам што направил Ленин за Македонија. Ниту зошто се откажавме од Борис Сарафов, па сега неговиот споменик што е одстранет од СДСМ и ДУИ брзо по доаѓањето на власт го бара Каракачанов да го купи. Образложението е дека тој бил Бугарин затоа што воена академија завршил во Софија и бил бугарски офицер во еден период од животот, а штом ние се откажуваме од него мора да е Бугарин. Што да кажеме за Талат Џафери. Средно војно и воена академија завршил во Белград. Бил офицер на ЈНА. Потоа офицер и на АРМ. Дезертирал и од ЈНА и од АРМ. Значи ли тоа дека е југословен или Македонец етнички.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by zozoti Пет Фед 19 2021, 17:48

Odlicen poteg i pokazuvanje sluh za reakciite na graganite.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Img_2057

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2021, 21:25

Владата секогаш има слух за малцинските етнички заедници. Тоа оди потешко кога се работи за Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пон Фед 22 2021, 12:12

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Solarn10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Фед 22 2021, 18:29

Пуштањето на Мијалков е интересен потег. Со еден удар две муви. Од една страна изразување на благодарност за еден од обезбедувачите на гласови за Преспанскиот договор, договорот со Бугарија и Тиранската платформа, од друга страна некое време ќе се зборува за „бегството“ наместо за наместениот попис, бегството на вакцини од Македонија ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Фед 23 2021, 16:33

Ц ц ц, нова теорија на заговор од централата на криминалното здружение дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мар 02 2021, 15:09

СДСМ според Заев на конгресот ќе се северизира. При тоа сакаат да ја задржат кратенката, па на пример да се викаат СоцијалДемократи на Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Чет Мар 11 2021, 11:27

Уште еднаш се потврдија лошите менаџерски политики на Венко Филипче., хот инфо, 3 добри доктори за 3 месеци си отишле од Детска Клиника, погодете каде во Сиситина.  Систина се рекламира и во Србија, екстра детски одел. Отвораат и детска онкологија. Со добри докторки. Јавното здравство пропаѓа лека полека.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Нед Мар 14 2021, 11:56

ГРАДИНКА ПОД ЗЕМЈА ПРЕДЛОЖИЛ ПЛАНЕРОТ ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА ШЕСТТЕ КУЛИ ОД 20 ДО 35 СПРАТА КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ ВО СКОПЈЕ
СДСМ, ако неќете да изгубите во Центар, повелете...решете го проблемот. Проблемот се решава со обештетување и кривични пријави.
https://prizma.mk/zemjishteto-kaj-holidej-in-voopshto-ne-moralo-da-se-prodade/

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Moroni10

СДСМ на потег си, имаш уште 6 месеци или решение, или збогувај се од Центар, а можда и од Скопје.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Нед Мар 14 2021, 12:14

Тој закон досега требаше да се промени по кратка постапка. Или барем да се вметне член за исклучок кога површините се од јавен интерес.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 18:35

defo напиша:Уште еднаш се потврдија лошите менаџерски политики на Венко Филипче., хот инфо, 3 добри доктори за 3 месеци си отишле од Детска Клиника, погодете каде во Сиситина.  Систина се рекламира и во Србија, екстра детски одел. Отвораат и детска онкологија. Со добри докторки. Јавното здравство пропаѓа лека полека.
Дали притворот на сопственикот на Систина е поради ова?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Нед Мар 14 2021, 18:41

Ти одговорив на друга тема...............Ама ај ќе се повторам....Камчев, нема веќе ама баш ништо со Систина, апсолутно газди и управители, дури и нивен HR(human resources одел, ако не знаеш шо е изгуглај) се Турците. Камчев скоро и да нема таму ништо.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 18:58

Гледам дека е претседател на одборот на директори. Нешто како Зоран Заев во владата.
Менаџмент - Аџибадем Систина (acibademsistina.mk)
Во секој случај на тѕрас-трас судството под контрола на Заев му е полесно да го обвини Камчев, отколку некој турски државјанин. Не знам дали знаеш дека Камчев беше кандидат за пратеник од СДСМ на изборите во 1998 година и загуби од кандидатот на ВМРО и Демократска алтернатива.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 20:15

Чудно е што апсењето на Орце Камчев не е врз судска одлука на барање од обвинителството, туку на самостојна акција на полицијата се надевам врз основа на службената белешка на АНБ, а не врз основа на искажаното на Заев за Орце Камчев, цитирам:„ Мамето мамино ќе му го еб.м “. Во двата случаја се работи за нормален настан за еден хибриден режим. Такви работи имало во Југославија во времето на Информбирото.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Нед Мар 14 2021, 21:16

бобобо бранење...толку само Грујо го бранеше на еден друг „умрен" форум. Жива смешка си.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мар 16 2021, 19:25

Само го пофалив Заев. Првпат исполнува нешто што ветил. Ех да беше така со вакцините.

Уште една новина во време на СДСМ. Во Гостивар во пожар загина 7 годишно дете. Било врзан со синџири за креветот. 

Да прашам и дали е точно дека Драги Рашковски избегал во Јужна Америка? Заев не знаел да одговори на ова прашање, ниту сакал да сврти телефон до царинската полиција на аеродромот Скопје како што направи за да се пропуштат возилата во време на полициски час од Бугарија. Вети дека ќе одговори утре. Ни АНГ, обвинителството и други органи појма немаат за ништо.
Заев не знае дали Рашковски е надвор од земјава- утре ќе провери и ќе соопшти – Kurir.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Мар 16 2021, 19:36

трендафил напиша:

Уште една новина во време на СДСМ. Во Гостивар во пожар загина 7 годишно дете. Било врзан со синџири за креветот. 


СДСМ врзал дете за кревет со синџири и подметнале пожар? Не знам кој е по болен психички, родителите што го врзале детето или дпне оФците кои за тоа го обвинуваат СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мар 16 2021, 19:44

Министерството за труд и социјална политика не смеело да дозволи не само ова, туку и другите деца што биле во станот да остане во семејството, туку требало да биде згрижено на моја и сметка на останатите даночни обврзници. Како вие го сметате Груевски за виновник што добивме вето од Грција за НАТО и ЕУ и откако Македонија на суд докажа и доби пресуда дека виновни се вашите јужни пријатели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Мар 16 2021, 19:52

За да интервенираат социјалните служби првин треба некој да пријави. А такво нешто немало. Инаку убаво што некој мисли на осудениот криминалец во бегство, посебно сега кога остана осамен затоа што тие што сакаа да му се придружат се во Шутка.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Img_2547
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мар 16 2021, 20:00

За Камчев е јасно дека Заев го исполни ветувањето дека ќе му еб. мајката, Но што станува со Рашковски. Избегал ли од државата или не. Прашањето беше поставено на пладневната конференција за печат. До сега Рашковски можеше доколку е во земјата сам да ја прекине дилемата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Мар 16 2021, 20:05

Многу загрижени за Камчев нешто, изгледа не беше случајно што гласавте за договорот од Преспа.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Img_2548
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мар 17 2021, 15:23

Во моментов имаме поголем проблем од договорот од Преспа кој задира во мојот, а не и во вашиот идентитет, договорот со Бугарија кој можеби ви пречи и на вас. А дискутираме за нешто сосема друго, апсење по налог на УДБА, пардон АНБ. Отпосле во игра е уфрлен ненадлежен обвинител кој како обвинител во СЈО бараше притвор за Камчев како притисок за рекетирање (нешто за што е осудена Катица Јанева во прв степен (пресудата не е правосилна). Што би рекле Камчев веќе еднаш бил жртва на обвинителката. Настрана што делото за кое осомничениот е во притвор е под наглежност на Обвинителството на Русковска, а Стефанова е обвинител за Радовиш и не за делото за кое Камчев има добиено притвор. Патем се работи за обвинителка (како и другите од СЈО) што земала поголеми додатоци на плата од законски дозволените, а за што не се води постапка од правосудните и органите за прогон кои се под контрола на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Мар 17 2021, 17:58

Се е според уставот и законите. Тоа што дпне оФците плачат по својот финансиер и несуден бугарски конзул и лажат за фактите нема да му помогне на Камчев да не одговара за криминалот што го правел. Иако вашиот оФчар сам го призна тоа.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Img_2549
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Nebula Сре Мар 17 2021, 21:29

Toa sto e obvinet ne znaci i deka ke bide osuden i so toa zvanicno proglasen za kriminalec. Presumpcija na nevinost ne dozvoluva prejudiciranje na presuda.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Саб Мар 20 2021, 14:51

Камчев воопшто не е обвинет, туку е само осомничен уште од времето на СЈО. Според законите обвинение треба да се подигне во рок од 1,5 година, а во овој случај се поминати двојно повеќе со манипулација што овој предмет е издвоен од Империја. Во соседството на Камчев живеат и други луѓе, дел од нив функционери на актуелната власт. За никој нема предистрага или истрага. Ајде уште еднаш да напишам дека немам ништо против секој криминалец да одговара за своите дела, но постапките треба да бидат во согласност со законите. 
Не знам што да кажам за петицијата на докторите од Аџибадем кои тврдат дека Камчев им е потребен како организатор на работата во болницата. Меѓу нив има истакнати доктори за кои не верувам дека би потпишале вакво барање под некаков притисок.
Дokтopитe oд Cиcтинa бapaaт дa ce coпpe тopтypата вpз Kaмчев | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 12 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 19 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот