Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+12
zozoti
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
16 posters

Страна 15 of 19 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Пон Мај 17 2021, 19:17

Како можеш да бидеш сигурен дека не го отстранил тој што и го поставил? Се разбира под услов тоа видео воопшто да било автентично.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 17 2021, 20:59

На ФБ се избришани. На твитер уште не. Да видиме до кога.

Реформи во СДСМ (@reformivosdsm) / Twitter

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 17 2021, 21:01

Еве одговор зошто на ФБ се бришат работи што не одговараат на диктаторот.

Раздорот во СДСМ пикнат под тепих: Бришењето на видеата од Фејсбук се вика цензура - Република (republika.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Albatros Пон Мај 17 2021, 22:33

Ne e toa nikakov odgovor tuku laga deka fejsbuk e pod kontrola na Zaev i sdsm. Uste pogolema laga e toa fejsbuk vo Makedonija, zatoa sto takvo nesto ne postoi. Administriranjeto na platformata se vrsi od centralata vo SAD.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by alienmk Вто Мај 18 2021, 16:31

Za ova debelo ke izgubite na izbori. Samo uste na vmro i dui ne im odgovara ama tie barem javno bea protiv. Ne trebase da lazete deka sdsm poddrzuva edna izborna edinica.

https://www.slobodenpecat.mk/vladata-dade-negativno-mislene-za-zakonot-za-edna-izborna-edinicza/

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by zozoti Вто Мај 18 2021, 22:09

Ako prifatat na treba da cekaat redovni. Vladata ke padne vednas. Kancerot dui e problemot kako i sekogas.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Мај 18 2021, 22:26

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Img_2592
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 19 2021, 16:20


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by alienmk Сре Мај 19 2021, 16:34

Sdsm moze da dava sto saka, bez glsovi od dui ili vmro zakon za izbori ne moze da pomine. A dui i vmro nema da glasaat za toa ni slucajno.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by zozoti Сре Мај 19 2021, 16:54

I bez proporcionalna levica ke im lapne pola pratenici na vmro. Sto sakaat neka pravat.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пет Мај 21 2021, 09:16

zozoti напиша:I bez proporcionalna levica ke im lapne pola pratenici na vmro. Sto sakaat neka pravat.

Хм..ќе лапнат и од СДСМ. Тоа ме плаши.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Мај 21 2021, 18:57

Ова е линк од изјава на Заев од 5 ноември 2019 година. Тогаш сакаа една изборна единица, сега не сакаат. Кај нас изборниот систем не се носи врз основа на политички, уште помалку демоктатски определби, туку врз основа на анкети и математика.
Левица е сигурно партија во пораст и дека партиите што не поддржаа промена на име и придавката македонски како најглавна загуба за членство во НАТО но со помали шанси за влез во ЕУ затоа што освен тие што не сожалуваат затоа што имаме лидер со сомнотелна пресметливост, никој не сака да биде во друштво со луѓе што не си го сакаат сопствениот народ и спремни се да го продатат за пари. Некој за повисока, некој за пониска цена. Кадр ви е будалетинки од власта зацементираниот идентитет и јазик. Треба ли да ви честитам што успеавте да добиете дозвола за бугарски факултет во Македонија свети свети Кирил и Методој.

Линк:
Јанкуловски: Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ ќе реагира со правни средства доколку се регистрира „Свети свети Кирил и Методиј“ | МКД.мк (mkd.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Чет Jул 01 2021, 17:01

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Sdsm_m10

И СДСМ си има свој Миленко.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Чет Jул 01 2021, 17:49

Да не ја преименувале короната во СДСМ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Чет Jул 01 2021, 18:59

Да не се работи за пописни повратници од една немнозинска заедница?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пет Дек 24 2021, 16:00


Бог да го прости Амди Бајрам, ама СДСМ треба да пази кого прибира во иднина во коалиција.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пет Јан 21 2022, 09:16

Го замолувам (некој ако може да му пренесе на министерот Спасовски), да ги пушти CitySecurity камерите конечно во функција. Поготово оние кои мерат пречекорување на брзината по градските улици. И секој кој на снимка ќе излезе со плус 10% од брзината да си добие соодветна честитка.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Јан 21 2022, 19:28

Проблем е изгледа што камерите не знаат кој е од која партија, па честитки ќе почнат да добиваат и тие што кога знаат дека се фатени, ги запрал полицаец, успеваат да завршат работа. Ако се работи за забрането паркирање нели омавме случај пајак да ја нападне полицајката зошто вознемирила функционер на ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Јан 21 2022, 21:49

МИЦКОСКИ СЕКОЈ ДЕН ЈА МАЛТРЕТИРА ЈАВНОСТА Од СДСМ реагираат на барањата за избори на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – plusinfo.mk

Според соопштението на СДСМ очигледно е дека мислат дека гражаните или барем тие што гласаат за нив се будали и не знаат да проверат на интернет или да видат во жово дека и сега е екината ниската тарифа преку ден, исто како што беше пред црпнатиот да дојде на власт. Во времето од како Мицкоски стана советник во владата на Груевски до неговото заминување како директор на ЕВН струјата поефтини за некој дени (со укината ниска тарифа као и сега. Но граѓаните не плаќаа преку буџетот за набавување на струја (до сега стотина милиони евра), па струјата што сами ја платиле ја купуваат повторно преку сметките од ЕВН.
Легитимно право е опозицијата да бара избори откако анкетите се потврдија и на локалните избори. Се чудам зошто ВМРО не го напушто Собранието и не почне со секојдневни протести, но без насилно однесување како во куртон револуцијата. Власта повикува на единство, но лидер да биде Ковачевски, а не Мицкоски кој има повеќекратно повисок рејтинг од него. Дури и политички мртвиот Заев е со поголем рејтинг од тој што сака да биде лидер во следните ни помалку ни повеќе 12 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by zozoti Саб Јан 22 2022, 08:53

Се чудам зошто ВМРО не го напушто Собранието и не почне со секојдневни протести

Deka im sedat vo skutot na amerite i ostanatite kolonisti i se krstat tie da gi donesat na vlast vetuvajki rasprodazba na nacionalnite interesi isto kako sdsm. A kaj zapadnite se znae sto vetis toa i ispolnis. Zatoa Levica.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Саб Јан 22 2022, 14:04

Немам ништо против Левица, но не живеам на Марс туку во Македонија, па според сите бројки, анкети и жива анкета - локалните избори, ВМРО е со најголем број на поддржувачи во Македонија. Со самото тоа е единствената партија што има реални шанси да ги избрка администраторите што во моментов ја водат Македонија во економска катастрофа, а Македонците кон исчезнување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Нед Јан 23 2022, 17:27

Нема да им излезе никој. Ништо веќе нема да ја има енергијата (бар во догледно време), што ја имаше Шарената револуција(ти си Трендо, грешка на тоа шо татко ти не користел кондом). Отпосле нејзините идеали и енергија опаднаа што од самото СДСМ, што од други фактори. Кривицата на СДСМ беше шо нема здраво стапнување на некои работи, пример на фејк њузери, пошо очиглено има премногу куртони кои веруваат во се или сфашта. Исто ко чавка да им го испила мозокот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Јан 23 2022, 17:54

Во Шарената револуција имаше неколку стотини професионални демонстранти дебело платени од Сорос и некои амбасади и за пропаганда да се дојде до тој момент се потрошени повеќе десетици милиони евра и долари. Не верувам и јас дека таков момент ќе се повтори. Кина и Русија не работат на тој начин, а не знам ни дали ќе се заинтересираат за ноите чивекови права и правата на мнозинството етнички Македонци. Освен ако некогаш не им треба вето во НАТО, посебно ако се земе во обзир дека САД не го почитуваат меѓународното право, На тоа мора некој да ги натера со сила, а тоа може да бидат обединети Кина и Русија. Во моментов вентил за револтот на граѓаните се социјалните мрежи, но кога владата евентуално ќе го затвори со затворски судски казни за божемен говор на омраза (кога наместо условни ќе почне да изрекува ефективни затворски казни) не се знае вп кој правец и на кој начин ќе се изразува револтот.
Не е ли смешно тоа што денес се обвинува Русија дека ќе наметнала проруска власт во Украина. Изгледа англосаксонците го патентирале наметнувањето на свои платеници на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Нед Јан 23 2022, 18:10

Мирка ти си?
Само таа ги мешаше, вака работите. Не бе брат не е до тоа. Шарената револуција, започна со студентите, започна со хонорарците, за после СДСМ да ја преземе преку сега покојни Горан Тозија(Медо). Тој беше врската, измеѓу улицата и СДСМ. Тука настапија и Здравко Савевски, Бранимир, Димче(лево мде), Ирена Ристиќ и т.н. Русија, УСА и компанија немаа врска, сем што можда во одреден сегмент потпомогнаа во падото на Груески, но по мое недоволно. Можеа посилно. Ама им требаше иницијална капсула, која со тек на време се изгуби. Па ајде да видеме со Таче, како ќе биде.

А колку за говорот на омраза, за „сечење јазици“ шо планираш да добиеш Нобелова награда за литература?!?
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Чет Фед 03 2022, 21:19

Темава е отворена на крај од 2018 година. Дали после тоа СДСМ се опамети или уште повеќе забега!?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 15 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 19 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот