Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

+5
Luxor
Teo
трендафил
SHARENI
osa
9 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 21:38

Нема никакво значење дали античките македонци биле грци. Сакав да те прашам а дедо ти покрај идентитетот на Ацета Мегалос не ти предал некаков идентитет на пример од браќата Миладиновци?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 21:48

Да. Но и за Миладиновци вие преговарате дали биле Македонци со Бугарите. Не знам дали на крај од тој договор, ако Заев ги прогласи струшките браќа за Бугари ќе му се спротивставиш или и нив ќе ги избришеш од својот идентитет.
Александар Велики е име измислено во 19 век за да се избрише Македонски од неговото име.


Последната промена е направена од трендафил на Пон Јан 28 2019, 21:53. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 21:52

Зошто би преговарале за нешто што самите Миладиновци го разјасниле. Или мислиш дека биле глупи и немале појма кој народ живеел таму од каде што ги собирале песните?

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Bulgarian_Folk_Songs_Miladinov1
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 22:12

Имаше и во времето на Југославија книги на чии корици пишуваше југословенски народни песни. Да не сакаш да ми кажеш дека во Струга живеат Бугари или дека Бугарите се протерани како Македонците од Беломорска Македонија?
Еве што пишува за тоа во биографијата на Миладиновци:
„Како што докажува дописката на Миладинов во Москва, се до печатењето на книгата, и таа со работниот наслов „Македонски народни песни“ и оваа промена во последен момент е предмет на контроверзии (всушност, насловот „Бугарски народни песни“ за прв пат се спомнува во писмо на Чолаков до Др. Фрањо Рачки кусо пред самото печатење).
Во додаток на речникот, исто така се наоѓа и дел од првиот македонско-хрватски речник што Миладинов го спремал но не го објавил во целост (2000 збора) заради големината на Зборникот.“
Да дополнам книгата е напишана како Македонски народни песни, а печатена како Бугарски. Ракописот на печатење го однел Константин, веќе со напредна туберкулоза, а Димитар до тогаш околу половина година бил во турските зандани. Што би рекле посебни услови и веројатно некој побарал да се напише бугарски наместо македонски и пред крајот на животот Димитар Миладинов сакајќи да го види делото отпечатено тоа го прифатил.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 22:18

Убаво што кажува дописката и што водејки се од неа ти тврдиш дека книгата е напишана како Македонски народни песни, а печатена како Бугарски ама како што ја видовме насловната да ја видевме и таа преписка па да ти веруваме? Или ти мислиш дека твоето тврдење е догма?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Сре Јан 30 2019, 23:48

ДУИ оди со свој кандидат на избори, изгледа дека меѓупартиските уцени за консензуален (албанец) кандидат за претседател не поминаа па после инцидентот во Велес и објавувањето на криминалот на ДУИ во пензискиот фонд нема да биде неочекувано заедно со претседателските да бидат распишани и предвремени избори. Сега е појасно и брзањето на Џафери да го потпише законот за јазици но не е јасно зошто СДСМ дозволи да се објави во службен весник освен ако не целат на албанските гласови со кои и единствено е можен избор на претседател. Ако се точни калкулациите дека СДСМ има на свое конто повеќе од 70К албански гласови реално со влезот во вториот круг нивниот кандидат и победува. Опасноста од бојкот на дпмне може да се надмине со предвремени кои би се одржале на истиот датум. Со оглед на тоа што на референдумот имаше 600К гласови дури и 200К од тоа да се албански или од било кои причини да не гласаат за СДСМ веројатноста СДСМ да биде победник на предвремените е доста реална. За дпмне можеме да бидеме сигурни дека ќе гласаат околу 400К гласачи но таа бројка може да се покаже доста нереална со оглед на тоа што СДСМ ќе настапува од позиција на власт. Без оглед на техничката влада премиерот ќе биде пак од СДСМ а министите и замениците од дпмне ќе бидат само контрола да не се злоупотребува МВР и МТСП и ништо друго затоа што се за што ќе имаат овластување ќе биде исполнување на тековните активности кои се предвидени пред распишување на изборите. Неизвесно е и колку гласачи на дпмне ќе одвлечат помалите партии како левица, Бачев, Грчева и слични кои уште сега е јасно се насочени кон десно ориентираните гласачи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Чет Јан 31 2019, 20:40

Ќе треба или да се одложат претседателските избори или да нема 100 дена т.н. Пржинска влада ако се сака заштеда и истовремено одржување на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Пет Фед 01 2019, 09:36

Претседателските нема да се одложат, а ако има предвремени ќе се почитуваат роковите од Уставот кој е над секој закон.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пет Фед 01 2019, 15:42

Уставот дава рамки на законите, но не е замена за закон. Да беше така доволен ќе ни беше Уставот и не требаше да се носат закони. Но од луѓе што неуспешен референдум, како највисоко ниво на демократско одлучување, го прогласуваат за успешен, тешко е да се очекува почитување на законите. Да потсетам, лидерите на двете водечки партии од кои едниот е и премиер се амнестирани криминалци, а исто така и претседателот на Собранието.
Ако има предвремени парламентарни, во што не верувам затоа што СДСМ како власт секогаш бегал од избори и никогаш не победил два пати едно по друго, тие ќе мораат да бидат најмалку 100 дена по нивното распишување. Освен ако опозицијата не прифати избори со покусо траење на влада со нејзино учество, односно да употребам шаховски израз да му даде пешак, ловец, коњ, топ или дама фора на СДСМ и ДУИ, ова зависно од тоа колку покусо ќе биде делувањето на Пржинска влада. Фора се дава на слаби или хендикепирани играчи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Пет Фед 01 2019, 16:41

Тресеш зелени, кога уставот предвидува 60 дена од распуштање на парламентот а законот 100 дена се почитува уставот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пет Фед 01 2019, 18:22

Ако добро те разбирам сметаш дека последните парламентарни избори биле неуставни затоа што се почитуваше според тебе како уставен експерт законот, а не Уставот? Уставот предвидува и дека не смее да се преговара со странци за нешто што е напишано во него. На пример да се преименуваме од Република Македонија во Република Северна Македонија во договор со Грција. нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo Пет Фед 01 2019, 19:04

Bi ti objasnil vo vrska so dupkata shto se pojavuva megju zakonskoto i ustavnoto reshenie ama ne sum siguren deka imash kapacitet da sfatish. Edinstveno kje kazham deka sovetnichkata na Zhmicko vo pregovorite za donesuvanje na zakonot Piranakamisheva e teshko glupa ili odlichno odigrala za vlasta.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Саб Фед 02 2019, 12:57

Ако си паметен, ќе можеш да објасниш на начин секој да те разбере. Во законот пишува дека СЈО има право да подига нови обвиненија 18 месеци откако ќе се формира и ќе ги добие доказите. Имаше и рок во кој треба да се предадат снимките, што Заев не го почитуваше, а не беше гонет за тоа, но почитувајќи го и тој задоцнет датум 18те месеци се одамна поминати, а СЈО илегално трошеше непотребно наши пари за нешто што не му е работа. Дури преземаше предмети од ОЈО, за што треба некој да одговара во двете обвинителства.
Што ќе се обидеш да ми објасниш. Дека 18 месеци се 18 години или дека ако Заев и Ахмети така сакаа не важи законот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo Саб Фед 02 2019, 17:54

Luxor pishuva:

luxor напиша:Тресеш зелени, кога уставот предвидува 60 дена од распуштање на парламентот а законот 100 дена се почитува уставот.

Ti pishuvash:

трендафил напиша:Ако добро те разбирам сметаш дека последните парламентарни избори биле неуставни затоа што се почитуваше според тебе како уставен експерт законот, а не Уставот? Уставот предвидува и дека не смее да се преговара со странци за нешто што е напишано во него. На пример да се преименуваме од Република Македонија во Република Северна Македонија во договор со Грција. нели?

Jas ti odgovaram:

Teo напиша:Bi ti objasnil vo vrska so dupkata shto se pojavuva megju zakonskoto i ustavnoto reshenie ama ne sum siguren deka imash kapacitet da sfatish. Edinstveno kje kazham deka sovetnichkata na Zhmicko vo pregovorite za donesuvanje na zakonot Piranakamisheva e teshko glupa ili odlichno odigrala za vlasta.

I posle ja tresnuvash ovaa glupost:

трендафил напиша:Ако си паметен, ќе можеш да објасниш на начин секој да те разбере. Во законот пишува дека СЈО има право да подига нови обвиненија 18 месеци откако ќе се формира и ќе ги добие доказите. Имаше и рок во кој треба да се предадат снимките, што Заев не го почитуваше, а не беше гонет за тоа, но почитувајќи го и тој задоцнет датум 18те месеци се одамна поминати, а СЈО илегално трошеше непотребно наши пари за нешто што не му е работа. Дури преземаше предмети од ОЈО, за што треба некој да одговара во двете обвинителства.
Што ќе се обидеш да ми објасниш. Дека 18 месеци се 18 години или дека ако Заев и Ахмети така сакаа не важи законот.

Kako uspea zakonot za vlada da go povrzesh so SJO samo ti si znaesh.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Нед Фед 03 2019, 20:47

Сум направил збрка со друга тема. Еве сега ќе ти одговорам. Парламентот избира нова техничка влада 100 дена пред изборите. После 40 дена се распушта, на 60 дена пред изборите. На минатите избори имавме неуставно воскрснување на веќе распуштеното Собрание, затоа што разузнувачите на западните земји не успеава да купат доволно гласови од Македонците со албанско етничко потекло. И со купени гласови не успеавте да победите на изборите. Но сето ова што го пишувам не е важно ако нема предвремени парламентарни избори. Да потсетам уште еднаш. Никогаш немало предвремени парламентарни избори. Во 1996 година беа собрани потписи за референдум за предвремени избори, па дополнително донесовте закон за референдум по кој ова прашање не смее да биде поставено, односно дека народот во никој случај нема право да отповика еден пратеник или сите, односно да има предвремени избори.
Колку гледам новина е што вашиот Амди Бајрам ќе се кандидира за Претседател на Република Македонија. Дали ќе го прифатите како заеднички кандидат? Или можеби ќе кандидирате некој од вашите нови пријатели - Љубчо Георгиевски, Сашо Мијалков, Никола Тодоров, Крсто Муковски ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo Нед Фед 03 2019, 21:20

Prashanjeto mi beshe koja e garancijata deka mnozinstvoto ednostavno nema da izglasa raspushtanje na parlamentot da kazheme utre. Zakonot togash doagja vo kolizija so ustavot i prednosta se dava na propishanoto vo ustavot. Ima li vo zakonot chlen koj veli deka mnozinstvoto pratenici ne smeat da se samoraspushtat ako 40 dena prethodno nema tehnichka vlada?
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by osa Нед Фед 03 2019, 21:46

трендафил напиша:Сум направил збрка со друга тема. Еве сега ќе ти одговорам. Парламентот избира нова техничка влада 100 дена пред изборите. После 40 дена се распушта, на 60 дена пред изборите. На минатите избори имавме неуставно воскрснување на веќе распуштеното Собрание, затоа што разузнувачите на западните земји не успеава да купат доволно гласови од Македонците со албанско етничко потекло. И со купени гласови не успеавте да победите на изборите. Но сето ова што го пишувам не е важно ако нема предвремени парламентарни избори. Да потсетам уште еднаш. Никогаш немало предвремени парламентарни избори. Во 1996 година беа собрани потписи за референдум за предвремени избори, па дополнително донесовте закон за референдум по кој ова прашање не смее да биде поставено, односно дека народот во никој случај нема право да отповика еден пратеник или сите, односно да има предвремени избори.
Колку гледам новина е што вашиот Амди Бајрам ќе се кандидира за Претседател на Република Македонија. Дали ќе го прифатите како заеднички кандидат? Или  можеби ќе кандидирате некој од вашите нови пријатели - Љубчо Георгиевски,  Сашо Мијалков, Никола Тодоров, Крсто Муковски ...


interesni predlozi trendafile ...bravo ....pa i ti si se razbiral vo "politika"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пон Фед 04 2019, 10:30

Луѓето што ги наведов имаат голема улога во изгласувањето на уставните промени што нели ги сметате за најдоброто нешто направено во Македонија. Мислев дека ги цените заслугите на новите членови на вашето стадо. Еве Амди Бајрам на пример кој нели се смета за Кока Кола во македонската политика, барем од него самиот ако не од сите, вели дека Кока Кола пијат сите, па очекува гласови од сите етнички заедници и од сите политички опции. Плус пијалакот доаѓа од земјата стратешки партнер на Северна Македонија. Штета што не беше партнер на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo Пон Фед 04 2019, 12:29

I pak se glupirash, kakva vrska ima toa shto si go napishal so moeto prashanje? Ama ajde neka ti bide. Inaku vie od grujovistichko-predavnichka mozhete da prodolzhite da gi sonuvate vashite vlazhni sonishta se dodeka ne se razbudite mokri do kozha posle vtoriot krug na izborite koga kandidatot na SDSM ke odnese ubedliva pobeda a dokolku ima i predvremeni SDSM kje ja rasturi tvojata grujovistichko-predavnichka sekta kako bebe zvechka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пон Фед 04 2019, 12:57

Ако некој победи без мешање на странски шпиони и нелегално финансирање на група партии како што беше во 2014 година или со директен фалсификат како на локалните избори и референдумот (кој и покрај тоа беше неуспешен), односно тоа биде волја на гласачите, тогаш тоа е волјата на гласачите. Во спротивно имаме криминална власт. Ако некоја партија вети нешто, а прави спротивно од ветенето треба да си замине. На пример ако ветила неменување на уставното име, а го смени, дека ќе има пораст на БДП од 5% годишно, а порастот е 2,1% за две години треба да сизамине веднаш, а и ако има низа на ситни неисполнети ветувања. Дури сум за тоа да се воведе кривично дело за изборна измама.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo Пон Фед 04 2019, 13:00

Ajde, ajde i tvojot Grujokio vetuvashe se i seshto shto ne go ostvaruvashe pa ti ne barashe vednash da si zamine od vlast. Dosta so dvojni arshini.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил Пон Фед 04 2019, 13:08

Нема да гласам за Груевски на овие избори сигурно. За историја има друг форум на нашава Мелница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo Пон Фед 04 2019, 13:28

Nema da glasash zatoa shto e kriminalec vo begstvo a ne pretsedatelski kandidat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Luxor Вто Фед 12 2019, 22:47

Според Цивилмедиа нема да има предвремени избори заедно со претседателските со што уште еднаш Заев и неговата партија СДСМ ја покажаа својата државничка зрелост. Очекуваме дпмне-офците да почнат повторно со инфантилните обиди за провокација дека СДСМ се плаши од избори безумно надевајки се дека со тоа ќе променат нешто.

https://civilmedia.mk/sdsm-preseche-nema-predvremeni-parlamentarni-izbori/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by osa Сре Фед 13 2019, 01:46

sekoja chest za odlukata da nema parlamentarni izbori pedvremeni zaedno so predsedatelskite ......

batalete gi provokaciite od dpmne ....tie drugo i neznaat da "rabotat"osven da provociraat ....

vashata odluka sdsmovci e drzavnichka ...vie znaete shto i treba na drzavata ,,bravo ....


Последната промена е направена од osa на Сре Фед 13 2019, 19:55. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 2 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот