Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vesti od svetot

+24
Albatros
Nebula
Bosonoga
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Dino
Teo
TRAJCHE
Luxor
Delta
SHARENI
IVA
defo
Voivodata
tmoro
kiBik
osa
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
Естир
reiter
Simulant
Kalinda
28 posters

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Саб Апр 11 2015, 15:38

игри на нерви на само 6 метри во воздух What a Face


Москва откри зошто Су-27 профучел на “некакви 6 метри” од американскиот авион напиша:

Официјалниот претставник на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор Конашенков изјави дека американскиот авион разузнавач RC-135U вршел намерно лет кон руската граница со исклучен транспондер, пренесува РИА Новости.Според Конашенков силите на противвоздушната одбрана над акваторија на Балтичкото Море откриле непозната воздушна цел која самоуверено се насочила кон Руската државна граница. напиша:
Воздушните сили го подигнале ловецот Су-27, кој се приближил до неидентификуваниот летечки објект, го обиколил го неколку пати,го идентификувал како авион разузнавач RC-135U од воздухопловните сили на САД, како и патниот број и ја известил командата. “Сакам да истакнам дека летот на RC-135U на воздухопловните сили на САД кон руската граница беше извршен со исклучен транспондер за кое неодамна нашите НАТО колеги толку многу сакаат да изјавуваат. За оценката за професионалноста на нашите пилоти, тоа е целосно во надлежност на руската команда. А згора на тоа американските разузнавачки авиони можат да извршуваат “вообичаени” летови само до границите на сојузот “, изјави претставникот на руското Министерство за одбрана. Денеска американските медиуми објавија дека руски борбен авион Су-27 без малку не удрил разузнавачки авион на САД над Балтикот, а информацијата беше потврдена од претставникот на Пентагон Марк Рајт. напиша:

http://lokalno.mk/moskva-otkri-zoshto-su-27-profuchel-na-nekakvi-6-metri-od-amerikanskiot-avion/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=moskva-otkri-zoshto-su-27-profuchel-na-nekakvi-6-metri-od-amerikanskiot-avion

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Гостин Саб Апр 25 2015, 19:05

Zemjotres vo Nepal...Nekolku stotini zaginati...

Над 668 жртви во земјотрес во Непал

Vesti od svetot - Page 2 21885golema

Владата во Непал соопшти дека најмалку 688 загинале во силниот земјотрес кој го погоди регионот на околу 80 километри од главниот град на земјата, Катманду.

Земјотресот урнал храмови и згради, а предизвикал и лавини на планината Еверест.

Замјотресот го погодил регионот предпладне по локално време на 25 април со магнитуда од 7,8. степени според Рихтеровата скала.

Официјални лица изјавија дека очекуваат бројот на жртвите да се зголеми.

Повеќето од смртните случаи се пријавени во главниот град и во густо населената Катманду долина. По силниот земјотрес имало и помали потреси кои се почувствувале и во регионот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Гостин Чет Апр 30 2015, 19:52

Вулканот Калбуко еруптира повторно

Vesti od svetot - Page 2 7f9db06f06ffc1dde16fbffe77bd8f82

По повеќе од 50 години на стагнација, Калбуко се активира во текот на изминатата недела, оттогаш па наваму спектакуларно исфрла лава неколку пати.
“Како што се очекуваше, третата ерупција на вулканот Калбуко се случи”, велат од Националниот геолошка служба на Чиле.

http://lokalno.mk/vulkanot-kalbuko-eruptira-povtorno/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=vulkanot-kalbuko-eruptira-povtorno

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 22:49

na tolkava ekonomska ekspanzija Erdogan posle mnogu godini go izgubi parlamentarnoto mnozinstvo. sega treba da pravi koalicija so kurdskata stranka.
Erdogan osvoil nesto pojke od 40 % glasovi.
Ebati Erdoganot, koga ne si go konsultiral pajtashot gruujoshesku kako se dobiva 98 % glasovi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Гостин Пет Сеп 18 2015, 16:24

И Хрватска ги затвара границите за мигрантите.

Милановиќ:Хрватска не може да е собирен центар на мигрантите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Нед Сеп 20 2015, 19:22


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 19:26

Abe ovie u zgradava kako u mikrovalna?!?!?!? Ko kebapcinja se storeni!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Нед Сеп 20 2015, 19:28

да не мислиме дека е ласер или нешто слично од новото оружје на русите,еве и америте имаат исто..но е многу моќно како оружје..


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 21:30

Neznam reiteru ? Ovoa americkovo e klasicen Gatling u sovremena izvedba, i ne e bash najnovo! Ne e izgleda ni "Metal storm" ( i toa e prilicno poznato vekje) pri bidejki e sosema druga koncepcijata. I dvata tipa na oruzje ispukuvaat poedinecni proektili so ogromna brzina. Ova ruskovo poekje lici na nekakvi zraci poshto navistina nemozhe da se primeti isprekinatost vo snopot. ....? Treba da prosurfam ako voopsto bacushka dozvolil da mu iskoci na net nesto od prednovo ?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 21:37

Dodushe, ako podobro se pogleda videovo, na rusive, mozhno e da e neshto pomegju "gatling" i "metal storm", samo sto togash bi znacelo deka za vreme traenje na snimkata e ispukano povekje od milion proektili ! Cudi po malku sto na celta ne se gleda krevanje prashina i drugi tragi od mehanicko razoruvanje ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Нед Сеп 20 2015, 21:41

калифе јас по звукот ги споредувам и мислам дека се слични,но на руското очигледно дека поверојатно да е побрзо а тоа што е по неиспрекинато е од светлечки куршуми..кој да ги знае...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 21:44

Abe sega za zvukot.... kako da si vlegol u trafo-stanica! Ili u najmala raka ko el. aparat za varenje...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 21:46

Em bashka, snopot od svetlecki kurshumi mozhe da ima samo parabolicna kriva, a ovoj kako zmija shara gore dole !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Нед Сеп 20 2015, 21:51

Я не знаю

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 21:52

Eve na sto frlaat pari tupacive na chelo so Putin:
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Нед Сеп 20 2015, 21:58

калифе се и сешто има, од оружје со ниски фрекфенции кои делуваат на човекот,ласери,електромагнетни бомби и кои да ти знае што уште немаат измислено...само за да се убива

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 22:03

More neka idat u picku mater, deca, i zeni nevini patat...da im ebam se po spisok najmilo
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by хан Ацо Пон Сеп 21 2015, 09:30

reiter напиша:Я не знаю

Бре!
Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Гостин Пет Окт 02 2015, 09:13

Најмалку 15 убиени и 20 повредени во напад на колеџ во Орегон

Најмалку 15 лица загинаа, а над 20 се ранети денеска при вооружен напад во колеџ во градот Роузберг во американската сојузна држава Орегон, соопшти локалната полиција.

ДПА јави дека полицијата успеала да го совлада и уапси напаѓачот, чиј идeнтитет и мотиви за нападот не се соопштени.

Според канцеларијата на шерифот на Округот Даглас, во кој се наоѓа колеџот, инцидeнтот се случил во 10:40 часот по локално време (19:40 според средноевропско време).

Некои американски медиуми јавија дека напаѓачот уште вчера на интернет страницата „4chan“ ги објавил своите намери за нападот во колеџот.

Градот Роузберг, кој има околу 20.000 жители, се наоѓа на околу 420 километри јужно од Портланд.

http://plusinfo.mk/vest/42078/najmalku-15-ubieni-i-20-povredeni-vo-napad-na-koledj-vo-oregon

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Гостин Пет Окт 02 2015, 09:13

Убиецот во колеџот во Орегон прашувал на која религија припаѓаат студентите

Vesti od svetot - Page 2 602

Американските медиуми објавија дека 26-годишниот Крис Харпер Мерсер е убиецот на девет луѓе во во колеџ во градот Роузберг во американската сојузна држава Орегон. Мерсер беше застрелан од полицијата, пренесува БТА.

Според очевидците, Мерсер, кој бил Афроамериканец, упаднал во колеџот Ампукуа пукајќи и прашувајќи ги студентите на која религија припаѓаат. Тој ги застрелал тие што се изјасниле како христијани.

Дел од американските медиуми јавија дека Мерсер бил студент на колеџот, како и оти напаѓачот претходно на интернет-страницата „4chan“ ги објавил своите намери за нападот во колеџот.

Градот Роузберг, кој има околу 20.000 жители, се наоѓа на околу 420 километри јужно од Портланд.

http://plusinfo.mk/vest/42082/-ubiecot-vo-koledjot-vo-oregon-prashuval-na-koja-religija-pripagjaat-studentite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Гостин Саб Окт 03 2015, 13:08

Страшна несреќа во Јужна Америка.

Најмалку 600 исчезнати во одрон на земјиште во Гватемала

Vesti od svetot - Page 2 Download(137)

Најмалку 30 луѓе загинаа и 600 се исчезнати во Гватемала по лизгање на земјиште во кое беа уништени стотина куќи во близина на главниот град.

Меѓу загинатите има три деца. Дваесет и пет се повредени во несреќата што се случила изминатата ноќ, јавуваат локални медиуми.

Над илјада војници, полицајци и пожарникари се вклучени во спасувачките операции во Санта Катарина Пинула, на 15 км. источно од градот Гватемала. Минатата година во сезоната на дождови во Гватемала загинаа 29 луѓе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Нед Окт 04 2015, 23:09

северна кореја испрати човек на сонцето Shocked ..мисијата е успешна..
Very Happy

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2015/10/04/prijelomna-vijest-sjeverna-koreja-tvrdi-da-je-poslala-covjeka-na-sunce-evo-price/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by reiter Пет Окт 16 2015, 10:26

оваа година најмногу има за предвидување за катастрофи од светски размер..од астероиди до земјотреси,војни и итн..
17-ти овој месец е исто и дата на апокалипса,дали?

Čuveni iranski naučnik potvrdio zastrašujuće predviđanje: Mega zemljotres će uskoro razdvojiti kontinente i usmrtiti milione – VIDEO напиша:

Severna Amerika i Južna Amerika će se razdvojiti, a mega cunamiji će pogoditi Ameriku i Aziju i usmrtiti 40 miliona ljudi u neizbežnom zemljotresu koji predviđa nuklearni inženjer iz Londona. напиша:
http://webtribune.rs/cuveni-iranski-naucnik-potvrdio-zastrasujuce-predvidanje-mega-zemljotres-ce-uskoro-razdvojiti-kontinente-i-usmrtiti-milione-video/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by osa Пет Окт 16 2015, 18:03

demek UTRE ke se sluchi toa ....utre e 17 ...vauuuu.me faka strav ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 2 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот