Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vesti od svetot

+24
Albatros
Nebula
Bosonoga
трендафил
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Dino
Teo
TRAJCHE
Luxor
Delta
SHARENI
IVA
defo
Voivodata
tmoro
kiBik
osa
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
Естир
reiter
Simulant
Kalinda
28 posters

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Vesti od svetot - Page 11 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by defo Чет Окт 12 2023, 23:17

Немири во Париз поради забраната за пропалестински протести, демонстрантите извикуваа „Израел убиец“ и „Макрон соучесник“

Почна, денес Париз, утре Берлин, ќе биде слично, дај боже да грешам. Ни следат тешки години. Поготово што и Израел, тргна по лош пат?!?!

ИЗРАЕЛ РАКЕТИРАШЕ АЕРОДРОМИ ВО СИРИЈА И ЈА ЗАСИЛУВА ГРАНИЦАТА СО ЛИБАН

Нема оправдување, за овие постапки. Дури и УСА, во моменто се понаша педерски, ако сакаат или сакале, преку ноќ, ќе ги решеле Хамас

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 11 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by defo Чет Ное 16 2023, 02:13

Претседателите на САД и Кина, Џо Бајден и Си Ѓинпинг ја започнаа средбата на имотот Филоли јужно од Сан Франциско каде што околку четири часа ќе разговараат за билатерални и глобални прашања. Нивната средба се случува на маргините на самитот на Азиско-пацифичката соработка.

Ова е прва посета на Си Ѓинпинг на САД од 2017 година.

Откако го пречека Ѓинпинг, Бајден рече дека е од суштинско значење тој и неговиот кинески колега да имаат разбирање еден со друг и додаде дека конкуренцијата меѓу САД и Кина не може да се претвори во конфликт.

Конкуренцијата меѓу САД и Кина не може да се претвори во конфликт, рече Бајден на почетокот на средбата со Си Ѓинпинг

Лека полека „пријателиве“ ќе си најдат решение. Дури и Украина ќе ја решат. Само онаа исконска руска будала, ќе си остане да виси.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 11 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Luxor Пет Ное 17 2023, 08:06

Таа исконска будала го овожможи ова. Најголема добивка од лудачкиот потег на Путин ќе имаат САД и Кина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 11 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот