Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МИТРОВДЕНСКА ЗАДУШНИЦА

2 posters

Go down

МИТРОВДЕНСКА  ЗАДУШНИЦА Empty МИТРОВДЕНСКА ЗАДУШНИЦА

Пишување by osa Саб Ное 02 2019, 14:11

[size=41]ДЕНЕС Е ЗАДУШНИЦА-ВЕЧЕН СПОМЕН: Додека живееме нашите сакани живеат во нас – во нашите срца[/size]
Сподели на Facebook
 
Твитни
  
Скопје24
ноември 2, 2019

Денес е тажен ден кога се сеќаваме на оние што заминале на пат од кој нема враќање, ден на кој се сеќаваме на оние кои ни ги исполнувале срцата, не радувале, можеби и лутеле но во љубовта се’ е дозволено…

Да се сетиме денес на нив и да им запалиме свеќа за мир и спокој, ним ТАМУ КАДЕ ШТО СЕ а НАМ во душата и срцето…
„Додека живееме, нашите сакани живеат со нас, во нашите срца.Никогаш не сме ги изгубиле, само ги чуваме на сигурно место,на место каде живее Љубовта, на место каде живееме Ние I love you“.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МИТРОВДЕНСКА  ЗАДУШНИЦА Empty Re: МИТРОВДЕНСКА ЗАДУШНИЦА

Пишување by IVA Нед Ное 03 2019, 00:43

pokoj na mrtvite dushi amin
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот