Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Куртонизација на Македонија

5 posters

Go down

Куртонизација на Македонија Empty Куртонизација на Македонија

Пишување by defo Сре Фед 05 2020, 22:02

Повод за тема со ваков наслов ми беше ова:
Куртонизација на Македонија 83108994_3014327401912779_125278286149320704_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_ohc=0fmJwUieHFEAX-EyT4S&_nc_ht=scontent-vie1-1

Па случајот со Дрисла исто така, УСЈЕ и слично до кога бе одредени државни чиновничиња, мислат да не поде*баваат....... Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by osa Сре Фед 05 2020, 23:03

zatoa jas postojano pishuvav i seushte pishuvam ...neka se vrabotuvaat partiski vojnici no so soodvetno obrazovanie i kvalifikacii a ne vaka unishtija cel lanec na profesii ...koja struchnost ja imaat licata koi go podgotvile ovoj uchebnik ? kolku se struchni vrabotenite vo obrazovanie koi se istotaka partiski lica so kupeni diplomi ?kolku se struchni lekarite so kupeni diplomi ?ako razmislite podlaboko ke svatite deka izminatiot period za vladeenje na DPMNE se napraveni katastrofalni greshki vo site oblasti na chovechkoto ziveenje ....ke trebaat mnogu godini dodeka se nadmine ova FALSIFIKAT ziveenje ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Нед Апр 26 2020, 20:32

Од 76 години македонска држава СДСМ бил на власт 62 години, а ВМР) 14. И секогаш имало партизација. Одлучувале партиските моќници за локалните работи во што спаѓа и вработувањето во државна (порано општествена) служба, а за покрупните работи одлучувале во Белград порано или во Брисел и Вашингтон сега.
Во врска со името и идентитетот, Белград беше многу подобар од сегашните господари.
Кога вработувањата одат спрема тоа кој колку куртони со боја фрлал по спомениците вклучувајќи ги и тие на АСНОМ и Илинденците, а никако на Скендербег и Хасан Приштина, нормално е да има куртонизација во вработувањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Пон Мај 18 2020, 17:35

Интересно. Уште се молчи за лиценците за марихуана што во време на вонредна состојба ги донесе владата. Интересни се роднинско партиските одноци.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/arsovski-sdsm-chetvrti-den-molchi-za-skandaloznoto-dodeluvanje-na-licenci-za-odgleduvanje-na-marihuana-na-partiski-funkcioneri-vo-vonredna-sostojba-jo-i-dksk-da-go-istrazat-sluchajot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by Luxor Пон Мај 18 2020, 17:55

Тие барем го почитувале законот скандалозно или не. Но криминалците од дпне се нешто сосема друго. Ќе почне ли Отсјај да си ја работи работата.
Куртонизација на Македонија Eytsfm10Куртонизација на Македонија Eytsfm11Куртонизација на Македонија Eytsfm12Куртонизација на Македонија Eytsfm13
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Пон Мај 18 2020, 22:36

А зошто тој Мартин Македонски не поднесе кривична пријава затоа што обвинителството не мора да го прати неговиот профил на социјалните мрежи и нашиов форум. Да не се плаши од тужба за клевета. Колку што знам внатрешната контрола на МВР има поведено постапка против наредбодавецот и двајцата полицајци што го притворија Синиша Алексовски минатиот месец.
Од кога тој Асани наводно продава кокаин. Дали кога Заев беше премиер, а Спасовски министер за внатрешни?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Чет Дек 24 2020, 19:51

Може ли после повеќе од половина година од наводното обвинение против Николовски да кажеме дека се работи за куп лаги. За жал владата на Македонија е во заложништво на шарените куртон револуционери. Поранешните, а можеби и сегашни платеници на Сорос Маричиќ и Царовсја се наводни реформатори. Едниот треба да ни ја избрише историјата од сеќавањето, а другиот да ги гини тие што потешко забораваат. Чудно е кога некој од НВО одговорно за дистрибуција на презервативи и подмачкувачи на газови преку ноќ станува универзален министер. Прво за труд и социјала, потоа за наука и образование.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2023, 21:52

76 македонски и странски интелектуалци потпишаа отворено писмо против Преспанскиот договор. Во писмото меѓу другото пишува:„ Договорот претставува негација на уставниот суверенитет на Република Македонија, со тоа што последниот збор им е даден на пратениците на странска држава (Грција). Новото име е наменето да се употребува не само во меѓународните односи, туку и во внатрешниот правен поредок. Атрибутот „македонски“ ќе биде избришан од сите службени документи и од јавна употреба под закана од орвелијански санкции. “

https://lider.com.mk/makedonija/76-intelektualci-od-cel-svet-potpishaa-otvoreno-pismo-so-argumenti-protiv-prespanskiot-dogovor/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by defo Сре Фед 01 2023, 21:59

Знаеме....незнам зошто го повторуваш ова...или таква наредба падна во штаб.....

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2023, 08:19

По повод проширувањето на владата со нова нерамнотежа, односно неправедно голем број на Албанци во владата според Охридскиот договор. Така беше и до сега, но по Заев очигледно е дека овој договор не важи за двата Македонки народа. Нема ниту еден министер од мнозинството или најголемото малцинство (на пописот немаше можност за изјаснување според новата реалност), откако со Преспанскиот и договорот за пријателство со Бугарија владата ги подели Македонците во два народа, тие со целосен и со кастриран идентитет по желба на странци. Чудно е и тоа што наводно демократски партии сакаат да влезат во хибриден режим, каква што е оценката за нашата влада и да вршат диктатура врз населението. Таа желба е посебно изразена кај партиите на македонските Албанци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by Luxor Чет Фед 02 2023, 09:10

Па зошто тогаш се делат дпне оФците? Квичеа како свињи на колење со Суетичи на чело затоа што Заев предложил влада помеѓу дпне и СДСМ со цел исфрлање на радикалните албански структури од власта. Очигледно античките дпне офци повеќе ги мразат вистинските Македонци дури и од албанските терористи. Што впрочем не е изненадување, посебно после амнестирањето на хашките случаи на терористите од дуи со кои во тоа време беа коалиција на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2023, 20:00

Кои се вистински Македонци по тебе. Тие ли што светите браќа Кирил и Методиј по еден договор ги сметаат за Грци, а по друг за Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 04 2023, 09:42

Како резултат од власта инсталирана инсталирана од евроатлантската меѓународна банда по шарената куртон револуција, 42% од граѓаните би сакале да ја напуштат државата и да продолжат да живеат во странство.

https://www.expres.mk/galup-duri-42-procenti-od-gragjanite-bi-ja-napushtile-makedonija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 25 2023, 17:33

Ме изненадува што власта дојдена со шарената кртон револуција за дојавите за бомби вината ја бара во Русија. Русија има многу поголеми непријатели од нас, па таму нема дојави за бомби по училишта и градинки. Оружјето што Македонија го подари одамна е уништено, а ново и така немаме да испратиме, за разлика од други земји што го прават тоа. Зошто вината не се бара на пример во најнепријателската земја кон Македонија, источниот сосед Бугарија. Или некоја од земјите што им наредила да продолжат таму кај што застана Грција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by Albatros Саб Фед 25 2023, 19:12

Taa kurtonizacija ja pravi i vmro.

Левица: ДПМНЕ и ДУИ го продадоа Езерото Младост
од Fokus 25.02.2023

https://fokus.mk/levitsa-dpmne-i-dui-go-prodadoa-ezeroto-mladost/

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2023, 18:14

Проверував во регистарот на партии и не гледам партија со име ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2023, 20:37

Според сите анкети, мнозинството граѓани се против внесување на бугарите во Уставот. На последната, анкетата на институтот Конрад Аденауер против се 64% од граѓаните на Македонија, а кај етничките Македонци тој процент е 80. Нејасно е иго го претставуваат пратениците на власта во Собранието. Дали граѓаните или Бугарија или евриатлантската меѓународна банда. Сигурно е дека не ја почитуваат волјата на гласачите.

https://plusinfo.mk/80-otsto-makedonci-se-protiv-ustavni-izmeni-64-otsto-gra-ani-se-za-chlenstvo-vo-eu/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Куртонизација на Македонија Empty Re: Куртонизација на Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот