Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona

+15
defo
Teo
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
Dino
Bosonoga
zozoti
alienmk
OPOZICIONER
cvetka
Zhane
Nebula
Albatros
Flora
19 posters

Страна 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Саб Jул 18 2020, 18:34

Cuvajte se.
Korona - Page 14 Img_2058

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Luxor Саб Jул 18 2020, 19:59

Штип 60, кластер дпне.

Korona - Page 14 Edohwr10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Саб Jул 18 2020, 22:37

Последиците од прославите ќе дојдат после среда, затоа што обично инкубацијата трае од 7 до 10 дена. Ова се последици од предизборните активности и од лошите работни услови во некои фирми, посебно конфекциски, кај што работат повеќе вработени во една просторија, без социјална дистанца. За жал мислам дека кога се работи кај короната СДСМ и ДУИ можат повеќе од денешното.
Aмериканскиот Институт за здравствени мерења и проценки при Универзитетот Вашингтон од Сиетл предвидува дека до 1 ноември во Македонија ќе починат 1.629 луѓе од Ковид-19 ако продолжи олеснувањето на мерките за заштита сè додека дневната бројка на мртви не достигне 8 на 1.000.000 жители. Во најдобро сценарио 752.

https://www.sitel.com.mk/mozhni-3-scenarija-za-sostojbata-so-kovid-19-vo-nashata-zemja

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Albatros Саб Jул 18 2020, 22:42

Da, sdsm i dui so sila gi teraat graganite da ne nosat maski i da ne drzat rastojanie. Verojatno so sila gi izvlekle i clenovite na vmro vo Stip da proslavuvaat bez da pocituvaat merki.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by zozoti Саб Jул 18 2020, 23:09

Filipce e kriv oti ne odi po niv po ulici i marketi i maskite od laktot da im gi stava na usta, da im go pokriva nosot sto im strci nadvor od maskite, da gi vlece za rakav na propisnoto rastojanie i da im gi mie racete. Prost narod kolku sakas, veruva vo teorii na zagovor ama ne i na naucno dokazani fakti.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by defo Нед Jул 19 2020, 15:04

Решение за ситуацијава, имаат двајца луѓе,  Наќе Чулев, кој е уште министер за внатрешни работи, а  ако неќе и неможе, г-ин Стево Пендароски, вонредна состојба, до формирање влада, да не е во ред, ама па легално е пошо, јас се осеќам загрозен од „анти - ковид“ куртони.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by osa Пон Jул 20 2020, 00:52

defo напиша:Решение за ситуацијава, имаат двајца луѓе,  Наќе Чулев, кој е уште министер за внатрешни работи, а  ако неќе и неможе, г-ин Стево Пендароски, вонредна состојба, до формирање влада, да не е во ред, ама па легално е пошо, јас се осеќам загрозен од „анти - ковид“ куртони.

многу си у право пријателе

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Jул 20 2020, 10:27

Ako ne bese svesta na graganite na nivo na sreden vek ke pomognese.

Korona - Page 14 Img_2059

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Teo Пон Jул 20 2020, 18:00

Se vrtime vo krug.

Korona - Page 14 Img_2278

Za srekja del sme od ova.

Korona - Page 14 Img_2279
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by alienmk Пон Jул 20 2020, 18:03

Sto bolen narod imame.
Korona - Page 14 Edxc3q10

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Jул 20 2020, 20:36

Zatoa ke bideme rekorderi, sto postojat takvi nepismeni budali.

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Вто Jул 21 2020, 15:14

Denov ne e tolku los, barem pocinati nema.

Korona - Page 14 Img_2061

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Сре Jул 22 2020, 17:23


Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Чет Jул 23 2020, 17:41

Za denes.

Korona - Page 14 Img_2063

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by TRAJCHE Пет Jул 24 2020, 15:46

Ne paga brojot na novo zaboleni.

Korona - Page 14 Img_2203
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 676
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Dino Пон Jул 27 2020, 14:49


Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Сре Jул 29 2020, 17:46


Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Aвг 03 2020, 18:29

Dostignavme neslaven rekord.

Korona - Page 14 Img_2065

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Вто Aвг 04 2020, 16:22

Собранието заборави денес да им оддате почит со 1 мин. молчење на починатите од короната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Сре Aвг 05 2020, 13:54

Za denes.

Korona - Page 14 Img_2098

Nebula

Број на мислења : 949
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Чет Aвг 06 2020, 18:14

За жал денес нови 6 починати, од кои најмладиот има само 22 години. 113 новозаразени од 1.543 теста, од кои 259 се втор тест на оздравени пациенти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by alienmk Саб Aвг 08 2020, 14:08

Sekoja cest ns covekov.

Korona - Page 14 Img_2029

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Саб Aвг 08 2020, 19:12

Добро е што конечно нашите доктори ќе ги учи некој од странство, па макар и медицински техничар.
Денеска повторно лош ден. 200 новозаразени, 4 починати, а само 15 оздравени. Се надевам дека ова не е резултат на доаѓањето на Агим Нухиу на чело на МВР или последица на Курбан Бајрам и продолжениот Илинденски викенд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2020, 17:28

Во летот од Скопје до Финска, финските власти имаат пронајдено 24 од 157 патници позитивни на корона вирусот. Без разлика што во авионот имало само двојца со македонско/граѓани на Република Северна Македонија државјанство, а најголем број патници биле од Косово, овој настан, срам за Македонија, зборува за реалната слика за борбата против пандемијата што ја води нашата влада. Да беше Наќе Чулев уште министер, тој ќе беше виновен. Сега сите се мутави. Тие заболени можеле *ќе ги видиме резултатите за десетина дена, да го заразат цел аеродром и уште многумина на патот од границата со Косово до аеродромот. Катастрофални дупки во здравствениот и безбедносниот систем.

https://infomax.mk/wp/%d0%bfoc%d0%bb%d0%b5-c%d0%b2a%d0%b4%d0%b1a-%d1%82a%d0%bfa%d0%bd%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b7%d0%b4pa%d0%b2c%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%b4yp%d0%b8-ce%d0%b3%d0%b0-%d0%b8%d0%bc-%d1%82e%d0%ba/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Нед Aвг 16 2020, 20:49

Од 1.156 теста (со забелешка дека во оваа бројка влегуваат и тие што немаат сомнеж во евентуално заболување од корона, но прават тест поради патување во странство во приватните клиники) има 87 новозаболени, 5 починати, Бог да ги прости, и 51 оздравен пациент.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 14 Empty Re: Korona

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот