Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona

+15
defo
Teo
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
Dino
Bosonoga
zozoti
alienmk
OPOZICIONER
cvetka
Zhane
Nebula
Albatros
Flora
19 posters

Страна 13 of 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Zhane Сре Jул 01 2020, 18:02

So pomin.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Сре Jул 01 2020, 18:10

Sto pobrzo da ozdravat.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Чет Jул 02 2020, 15:45

Нов црн рекорд. 15 починати, Бог да ги прости. Нови 173 заболени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by defo Чет Jул 02 2020, 16:20


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пет Jул 03 2020, 12:11


Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Саб Jул 04 2020, 21:23

Не верувам дека во Македонија е испратен посебен тип на вирус, па прашање е зошто во Македонија резултатите се полоши отколку во околните земји, односно зошто кај нас проблемите почнаа порано. Не знам кој пресмета и врз основа на кои показатели дека новиот вирус е токму 6 пати позаразен од поранешната верзија. АКо е така, зошто Кина на пример имаше врв 1,5 месец по почетокот на пандемијата и од тогаш има пад на бројот на заболени. Од 19 април (три месеци од почетокот) нема ниту еден починат во Кина, а кај нас после 3 месеци почна многу да се умира. Денеска Кина има 3 нови случаи, вкупно 402 активни, ниту еден починат, а Македонија 145 новозаразени, 3.611 активни случаи, 6 починати. А кина е некои 720пати побројна од нашата татковина. Дали нешто не е во ред со северџанскиот режим!?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by EVITA Нед Jул 05 2020, 13:37

Koronata ja zede prvata zrtva megu zdravstvenite rabotnici.

Korona - Page 13 Img_2011

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Нед Jул 05 2020, 15:57

Покрај доктор Деари починати се уште 6 заболени од корона, 5 од Скопје и едно од Крушево. Вкупно 7, Бог да ги прости. Имаме и 115 новозаболени. Во мојата општина, Чаир, има 118 активно заболени на 1 километар квадратен, односно на секои 156 жители еден е званично активен случај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by defo Пон Jул 06 2020, 09:22

трендафил напиша:Покрај доктор Деари починати се уште 6 заболени од корона, 5 од Скопје и едно од Крушево. Вкупно 7, Бог да ги прости. Имаме и 115 новозаболени. Во мојата општина, Чаир, има 118 активно заболени на 1 километар квадратен, односно на секои 156 жители еден е званично активен случај.

Тоа кажува дека во твојата општина живеат луѓе со IQ рамно на собна температура.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пон Jул 06 2020, 13:28

Нема да коментирам за да не бидам обвинет за национализам. Денеска бројот во Чаир е намален од 415 на 402. Слично беше и во Србија пред изборите.

Денеска првпат по неколку недели двоцифрен резултат за новозаболени и резултатите се соопштуваат порано, веднаш по пресекот во 12 часот. Има 78 новозаразени од 894 тестирања. За жал и 5 починати, Бог да ги прости. Има и 172 кои повеќе не се позитивни на вирусот. Да се надеваме дека овој тренд ќе продолжи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by defo Пон Jул 06 2020, 15:26

Да се надеваме, ама јас пред среда, четврток не би се радувал. И пази не е битен бројот процентот е битен, денес е првпат под 10% по што знам колку време. Не те обвинувам за национализам, ама имај на ум во твој Чаир има албанци, во Штип нема, во Охрид нема....а горат????

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Пон Jул 06 2020, 16:31

Go e. ezot. Da zavrsat izborite i kluc na drzavata. Inaku otidovme. Tie montaznite se za trijaza.

Korona - Page 13 Img_2092Korona - Page 13 Img_2093

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Albatros Пон Jул 06 2020, 18:23

Kluc tesko inaku ke morame da birame dali da umreme od korona ili od glad. Samo sovesno odnesuvanje i pocituvanje na merkite mozat da ni pomognat.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by defo Вто Jул 07 2020, 08:56

Albatros напиша:Kluc tesko inaku ke morame da birame dali da umreme od korona ili od glad. Samo sovesno odnesuvanje i pocituvanje na merkite mozat da ni pomognat.
Проблем е што не се однесуваат/однесуваме, клуч требаше во Март, ама тој ќе помогнеше тогаш. Ова е се од Мај наваму, Јас имам една идеја, ама ете можда не е баш нај, нај. Ама ќе ја кажам. Блок на граници, сем за возила и до негде бизнис потреби.  Ни влез ни излез. Македончето во 2/3 е идиот, едвај чекаат да појдат Грчка. А таму гледам слики по локални грчки сајтови ни маски ни бутур по излетничкиве места.  И секако стоп на избори и пржинска влада, и враќање на собранието. Само така ќе спасиме луѓе се друго е гола вода. А неќам да замислам шо ќе се деси ако победи ДПМНЕ и ја постават Чолаковска министер за здравство или Вељо Маркоски. Па тоа ќе е..ужас.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Сре Jул 08 2020, 19:47

Во Собранието сите гласаат како што ќе им нареди лидерот, освен неколку платеници и уценети кои гласаат по желба на тој што ги плаќа или уценува. Во секој случај нема уставна можност за враќање на Собранието. Претпоставувам дека сметаш дека одговорен за ситуацијата е Наќе Чулев затоа што е единствен несеверен Македонец во владата. Него можеше да го разреши премиерот, а Претседателот Пендаровски да именува друг, но додека бевме во Вонредна состојба. Сега сепак останува тие што ќе излезат на избори (се надевам дека ќе биде така без манипулации и надпросечна излезност на платени гласачи) да изберат нов состав на Собранието. Можеми и да го прогласиме Заев за доживотен премиер, а Пендаровски за доживотен Претседател, но изгледа со тоа не се согласува Али Ахмети кој изгледа е за доживотен „премиер Албанец“. Се надевам и дека на следните избори нема да има потреба од Пржинска влада, односно дека има професионални државни органи, дека ќе има уставни промени во кои ќе се предвиди постапка за вонредна ситуација и кога Собранието е распуштено и дека конечно колку толку ќе станеме правна држава, откако по некое време (се надевам при крајот на оваа или почетокот на следната година) ќе добиеме датум за преговори со ЕУ.

Да се вратам на епидемијата и бројките. 163 заболени од 1.794 теста ( 9,085%). 8 починати, Бог да ги прости. Добра вест е тоа што има 230 оздравени (поточно кажано луѓе кај кои вирусот веќе не е присутен, односно имаат два теста на неколку дена негативни).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Albatros Сре Jул 08 2020, 20:19

E ova e vistinsko razmisluvanje.

Korona - Page 13 Img_2074

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Сре Jул 08 2020, 20:40

Парите, времето и просторот по медиумите што се трошат за предизборни кампањи (за оцрнување на политичките конкуренти) подобро ќе се искористеа ако се потрошеа за да им се упикаат во глава на граѓаните за почеток основните, а потоа и проширените мерки за заштита на себе и другите од короната. Зошто на секој саат да нема задолжително по неколку минути пропаганда за борба против пандемијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пет Jул 10 2020, 17:02

По вчерашните 168 заболени, 3 починати, денес имаме 205 заболени и 6 починати. Бог да ги прости починатите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Нед Jул 12 2020, 20:07

Нови 136 заразени со ковид-19, шестмина починати, а 123 оздравеле од 991 тест. Во мојата општина Чаит нешто со пичинати, повеќе со оздравени од 415 активни случаи бројката е опадната на уште високи 300. Ново жариште изгледа е Свети Николе, родното место на званично првиот лидер на СДСМ, Лазар Колишевски, со 110 активни случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Вто Jул 14 2020, 17:41


Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Сре Jул 15 2020, 19:18

198 заболени од 1382 теста, 97 оздравени. За жал и 4 починати, Бог да ги прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by TRAJCHE Чет Jул 16 2020, 17:02

Denesniot bilans.
Korona - Page 13 Img_2197
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by zozoti Пет Jул 17 2020, 15:58

Educirajte se, nov bran doaga.

Korona - Page 13 Edineo10

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by alienmk Пет Jул 17 2020, 16:08

Klaster izbori.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пет Jул 17 2020, 18:55

5 pocinati, 164 novi slucai od 1612 testiranja. Mozni novi klasteri ne od glasanjeto tuku od proslavite potoa.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/30733500.html

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 13 Empty Re: Korona

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот