Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by defo on Чет Мар 05, 2020 9:12 pm

Според вас, постои ли во државава трета опција, или нешто такво. Еве има некои луѓе кои ни под разно не би гласале за ДПМНЕ, меѓутоа и се разочарани, незадоволни и од СДСМ, не гледаат надеж како се води државава. Преку глава им е  од  „ветувања“, со слаба или никаква реализација. Не секој може да живее со глава забиена во песок ко ној.
       Според мене Трета опција во државава и покрај сите збиднувања, не се искристализира.  Од она што јас знам ЛДП, некогаш 3 партија во  Македонија, кубури со членство, иако своевремено интелектуалната елита беше токму таму. Трета на Тортески ми ео онака, ги гледам на Твитер, го читам торте на FB,и на TWITTER, онака ми стои ок, ама дека нешто ми дава сигнал дека може да направи тешко.
       Бојкотирам, јас лично не припаѓам таму со Панчевски, Каракамишева, Мицов, тоа ми е тежок булшит........и некако насилни се, со закани, ова она, кој поголем од кој „Македонец“, а во основа сите се тие ситни души.
        Ова Македонски концепт, или реформаторите на ВМРО, Петар ок збори ама и самиот има некој багаж од владеењето на Груески,  некако премногу „пасивен“ бил во тоа време, на тема реформи. Неговиот другар Александар Михајлоски го шитна за „ситно“, стана адвукат на ѓаолот, на Камчев.
        Левица, чешни ме за тестиси да се насмеам..........
        ГДУ, на Колев и Трендафилов(онај Трендафилов кој со Додовски го уништи ВМРО НП), онака во Охрид имаа некој успех од 6-10% на последните вонредни избори за градоначалник, шо знам ко Тортевски недефинирани......
Ова се некои од оние условни трети опции, меѓутоа не доволно искристализрани и со моќ да направат нешто. А ете и ние како гласачи сме исто така, традиционалисти на Црно Бели свет.

П.С Секако најголем хендикеп се изборните закони кои ДПМНЕ и СДСМ си ги скроиа по  свој терк. Ставјќи ги малите партии и иницијативи во нерамноправна положба.

П.П.С Се надевам членот трета опција ке се изјасни за темава, која е тааа негова Трета опција.

defo

Број на мислења : 2395

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мар 09, 2020 2:28 pm

Еве како трета опција се јавува Твоја на чело со Тортевски и Најчевска. Истиот Тортевски кој по медиуми тврди дека му нуделе мито кога бил советник во СЈО ама никаде нема докази дека тоа и го пријавил, а професорката Најчевска изгледа некаде по пат на формирање на партијата ја изгубила и објективноста и креативноста. Не знам која е оваа што одговорила ама таков бурн да и направиш на Најчевска, секоја чест.

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Screen13Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Img_2275

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by Dino on Пон Мар 09, 2020 2:38 pm

Cirkuzi i ednite i drugite, za narodot kur gi boli.

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Img_2025

Dino

Број на мислења : 547

Пишување by defo on Пон Мар 09, 2020 6:37 pm

Ништо после нападот вчера на Виктор Стевич на ЛДП, на твитер, и слини нему идиот, ми ја закопаа и онаа малце верба во ТВОЈА. Дури и се мислам Твоја === Левица.

defo

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мар 09, 2020 7:13 pm

У ствари кај нас нема надежна трета опција. Може колку сакаат да ме сметаат пристрасен ама гледајки реално само СДСМ овозможува континуитет во одење напред, а посебно е надежен фактот што на неколку пати попуштија пред притисокот на јавноста и ги признаа и исправија грешките. Небањатите не покажуваат ниту намера да престанат да лажат, ниту намера да го осудат и се дистанцираат од криминалот во нивните редови а богами појма немаат ниту на каде тераат. Стихијно лажат и клеветат, важно им е да дојдат на власт а што потоа ни сами не знаат.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286

Пишување by defo on Вто Jул 07, 2020 8:41 am

Некако 3-тиве опции без дух, едино позитивно што гледам е Македонски концепт и до негде Интегра, да беше за градоначалник на Скопје ќе го гласав. Доволно ќе беше да го спроведе само планот со трамвајот. Не не се заебавам вистина.

defo

Пишување by Sponsored content

Sponsored content

Вратете се на почетокот