Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

5 posters

Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by defo Чет Мар 05 2020, 21:12

Според вас, постои ли во државава трета опција, или нешто такво. Еве има некои луѓе кои ни под разно не би гласале за ДПМНЕ, меѓутоа и се разочарани, незадоволни и од СДСМ, не гледаат надеж како се води државава. Преку глава им е  од  „ветувања“, со слаба или никаква реализација. Не секој може да живее со глава забиена во песок ко ној.
       Според мене Трета опција во државава и покрај сите збиднувања, не се искристализира.  Од она што јас знам ЛДП, некогаш 3 партија во  Македонија, кубури со членство, иако своевремено интелектуалната елита беше токму таму. Трета на Тортески ми ео онака, ги гледам на Твитер, го читам торте на FB,и на TWITTER, онака ми стои ок, ама дека нешто ми дава сигнал дека може да направи тешко.
       Бојкотирам, јас лично не припаѓам таму со Панчевски, Каракамишева, Мицов, тоа ми е тежок булшит........и некако насилни се, со закани, ова она, кој поголем од кој „Македонец“, а во основа сите се тие ситни души.
        Ова Македонски концепт, или реформаторите на ВМРО, Петар ок збори ама и самиот има некој багаж од владеењето на Груески,  некако премногу „пасивен“ бил во тоа време, на тема реформи. Неговиот другар Александар Михајлоски го шитна за „ситно“, стана адвукат на ѓаолот, на Камчев.
        Левица, чешни ме за тестиси да се насмеам..........
        ГДУ, на Колев и Трендафилов(онај Трендафилов кој со Додовски го уништи ВМРО НП), онака во Охрид имаа некој успех од 6-10% на последните вонредни избори за градоначалник, шо знам ко Тортевски недефинирани......
Ова се некои од оние условни трети опции, меѓутоа не доволно искристализрани и со моќ да направат нешто. А ете и ние како гласачи сме исто така, традиционалисти на Црно Бели свет.П.С Секако најголем хендикеп се изборните закони кои ДПМНЕ и СДСМ си ги скроиа по  свој терк. Ставјќи ги малите партии и иницијативи во нерамноправна положба.


П.П.С Се надевам членот трета опција ке се изјасни за темава, која е тааа негова Трета опција.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 09 2020, 14:28

Еве како трета опција се јавува Твоја на чело со Тортевски и Најчевска. Истиот Тортевски кој по медиуми тврди дека му нуделе мито кога бил советник во СЈО ама никаде нема докази дека тоа и го пријавил, а професорката Најчевска изгледа некаде по пат на формирање на партијата ја изгубила и објективноста и креативноста. Не знам која е оваа што одговорила ама таков бурн да и направиш на Најчевска, секоја чест.

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Screen13Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Img_2275

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by Dino Пон Мар 09 2020, 14:38

Cirkuzi i ednite i drugite, za narodot kur gi boli.

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Img_2025

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by defo Пон Мар 09 2020, 18:37

Ништо после нападот вчера на Виктор Стевич на ЛДП, на твитер, и слини нему идиот, ми ја закопаа и онаа малце верба во ТВОЈА. Дури и се мислам Твоја === Левица.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 09 2020, 19:13

У ствари кај нас нема надежна трета опција. Може колку сакаат да ме сметаат пристрасен ама гледајки реално само СДСМ овозможува континуитет во одење напред, а посебно е надежен фактот што на неколку пати попуштија пред притисокот на јавноста и ги признаа и исправија грешките. Небањатите не покажуваат ниту намера да престанат да лажат, ниту намера да го осудат и се дистанцираат од криминалот во нивните редови а богами појма немаат ниту на каде тераат. Стихијно лажат и клеветат, важно им е да дојдат на власт а што потоа ни сами не знаат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by defo Вто Jул 07 2020, 08:41

Некако 3-тиве опции без дух, едино позитивно што гледам е Македонски концепт и до негде Интегра, да беше за градоначалник на Скопје ќе го гласав. Доволно ќе беше да го спроведе само планот со трамвајот. Не не се заебавам вистина.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by defo Чет Дек 24 2020, 14:38

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Torte10

Кажа чоекот кој улета во топла народ, на митинг. Еве зошто немаме трета опција.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by трендафил Чет Дек 24 2020, 20:01

За жал изборите во Штип покажаа дека кај народот не постои реална трета опција што може да претставува некаква политичка сила. Единствена шанса да се сруши режимот на Заев кој ја презадолжува Македонија и ја демакедонизира е само ВМРО.Во Македонија во моментов е веројатно најважно да се направи десоризација на државата. Тоа ниту сака, ниту моѓе да го направи Заев. Како нема кај нас ниту една невладина организација што ќе обезбеди нормална количина на маски, на вакцини и други средства за борба против короната, а сите работат на демакедонизација на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by Luxor Чет Дек 24 2020, 21:03

трендафил напиша:Единствена шанса да се сруши режимот на Заев кој ја презадолжува Македонија и ја демакедонизира е само ВМРО

https://www.media.mk/2020/12/24/три-години-капетан-мицкотино-три-го/

https://www.media.mk/2020/12/24/три-години-капетан-мицкотино-три-го-2/

https://www.media.mk/2020/12/24/три-години-капетан-мицкотино-три-го-3/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by трендафил Пет Дек 25 2020, 18:20

Што мислиш, колку пари добил тој што пишува за Мицковски лидер на партија со најповеќе пратеници во Собранието, но и против Левица која има само два пратеника и дали се работи за странски или народни, буџетски средства. Смешно е, така не е во ниту една држава ниту на еден форум што се претставува за непристрасен како на нашиов. Во секој слулај темава не е за СДСМ, ВМРО или ДУИ, туку за трета опција кај Македонците и за втора опција кај Албанците.
За жал во моментов имаме режим кој и економски и национално ја разнебитува државата, па сите треба да се обединат во неговото уривање. Дури после тоа можеме да зборуваме за демократија. Доколку не се појави лидер што ќе го поведе народот во борба за демократија. Лидери што од нива ги црпнал Сорос, Бејли или лично Нарак Обама ме може да работат во интерес на Македонија.
За жал Трета опција во Македонија е неизвесна иднина, како датумот за почеток на преговори со ЕУ што го чекаме 12 години откако уште владата на Груевски ги исполни условите за тоа (не по моја оценка, туку на комисијата на ЕУ за проширување која ја потврди и советот на ЕУ, но ни постави дополнителен услов, практично создавање на друг народ со име Македонци, а бришење и од реалниот ѓивот и од историјата на Македонците такви какви што сме.
Поранешната влада имаше две кризи од кои првата, СВетската економска криза, не чинеше 60 милиони евра и европската должничка криза во 2011 година што не чинеше како држава (дополнително задолжување) од 160 милиони евра. Корона кризата ќе не задолжи со најмалку 1,6 милијарди евра во оваа е следната година, при што за здравството се потрошени дополнителни 59 милиони и толку се предвидени во буџетот за следната година. Околу 400 милиони ќе се потрошат како помош на стопанството и граѓаните, а 1 милијарда евра остануваат за крадење и изборен поткуп. Што би рекле власта се спрема за предвремени парламентарни избори заедно со локалните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by Luxor Пет Дек 25 2020, 19:38

Само ти теши се дека критичарите на Жмицко се платеници а тој е безгрешен и совршен лидер на опозицијата. Тоа и ќе си останете и тој и вие. Опозиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by трендафил Пет Дек 25 2020, 20:44

Да беа Црпко или Жмицко (ајде и јас да ви се придружам во манијата на преименување на државата, институциите, дури и луѓето) ќе беа Богови. Споредувам реални параметри, броеви пред се. Колку пари е задолжувањето на пример или со колку пари е градено (тука и колку е изградено), колку се странските инвестиции, колку работни места отвориле и со колкави плати се вработените, колку пари има потрошено државата за справување со пандемијата и последиците од неа, колку починати има кај нас и во светот, дали власта ги загрозува моите човекови права (идентитет, достапност до лекови и лекари) и многу други мерливи параметри.
Инаку јасно е дека само Сорос има потрошено околу 80 милиони евра за рушење на ВМРО, плус се дојдени пари преку повеќе амбасади, што би рекле повеќе странски држави. Мислам дека и рушењето на ВМРО е една од стратегиите на тие што сакаат да создадат вештачка македонска нација со име Македонци (можеби со некоја додавка) но без историја. Ако постои ВМРО-БНД и пробугарското ВМРО-НП во Македонија нема да ги има ни комитите ни партизаните, а да не зборувам за Самоил или Александар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by Luxor Пет Дек 25 2020, 22:43

Дпне си го срушивте вие кога од угледна партија како што ви го остави Љубчо направивте криминално мафијашка организација. Да не навлегувам во тоа дека Грујо ви го смести Жмицко неспособниот да ве раскурца па тој да остане нејуспешниот криминален бегалец во историјата на независна Македонија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by трендафил Саб Дек 26 2020, 16:02

Пишуваш ли на памет или од некој друг свет или можеш да дадеш податоци колку пратеници имаше ВМРО со коалицијата во 2002 година и колкумина ја напуштија коалицијата и заминаа со СДСМ кога Љубчо си замина од лидерското место во најголемата политичка партија во Македонија и кои се резултатите на Мицковски сега и покрај изборниот поткуп од страна на власта. Колку што јас знам Мицковски има подобри резултати од Георгиевски. Друга работа е дали можеше да освои повеќе во време кога Македонија има хибридна власт.
Во секој случај оваа тема е за евентуална Трета опција, а не за ВМРО, СДСМ или ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква Empty Re: Трета опција, или која е вашата трета опција и дали постои таква

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот