Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПАНДЕВ ДО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ

Go down

ПАНДЕВ ДО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ  Empty ПАНДЕВ ДО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ

Пишување by osa Пет Мар 27 2020, 22:25

[size=40]Пандев до македонска политичка партија: Не го злоупотребувајте моето име во овие тешки моменти[/size]
Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со реакција на социјалната мрежа Инстаграм, бидејќи било злоупотребено неговото име.


Во овие тешки моменти за целиот свет кога се соочуваме со најопасниот вирус на глобално ниво, сакам да апелирам до политичките партии во Македонија да престанат со сито-политички игри. Оваа прилика ја користам да ги повикам политичките партии (во случајов комисијата на ВМРО-ДПМНЕ) да престанат да го злоупотребуваат моето име“, се вели во реакцијата на Горан Пандев.
Во текот на денот, споменатата политичка партија, објавила фотографија на социјалните мрежи со ликот на Горан Пандев на која напишала доколку сакате спорт, седете дома.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот