Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Се за корона

+12
TRAJCHE
SHARENI
Nebula
Teo
PRVOBOREC
alienmk
osa
трендафил
Albatros
Dino
Luxor
defo
16 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Сре Јун 10 2020, 13:25

125 денес....изнервиран максимум. Па добро бе у шупак да ги ебам, да ги ебам, шо се шетате по ифтари, шо правите свадби, мекици...кој ви курац. Сеа ради вашата будалија уште некои 2000 -3000 луѓе ќе останат без работа. Маме ви ебам ненормално, суицидно.П.С Се извинувам за мојов речник, ама ете неможам да се воздражам.  Crying or Very sad Evil or Very Mad   Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Сре Јун 10 2020, 13:48

Се за корона - Page 6 EaJeb2wXYAA-1Co?format=jpg&name=large

Голи Оток, и не бил така лоша работа???

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Сре Јун 10 2020, 15:47

Кај нас не се применува основното правило што човек го прави човек. Не им го прави на другите тоа што не сакаш да ти го прават на тебе. Така е на сите полиња, па и на наводната борба со короната. Во примитивни земји каква што за жал е и Македонија, помалку треба да се гледа на бројот на луѓе со позитивни тестови. Тестовите (говорам за бесплатните, на сметка на фондот (каде има наши пари со кои располага власта) се прават во голем дел на коруптивен начин, пред се по партиски или приватни врски. Па реален број што го покажува степенот на раширеност на пандемијата е за жал бројот на починати. Денес тој број е далеку над просекот. Од првиот случај на 22 март до денес, за 80 дена, починати се 164 македонци (за будалите да нагласам д=државјани на Република Македонија) или 2,05 починати дневно. Денешната бројка е 7. Ако ги споредиме условите кога се воведе вонредната состојба и сега разликата е катастрофално поголема сега. Истата разлика ја имаме и кога се споредуваме со балканските земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Чет Јун 11 2020, 09:08

Да пошо системот не функционира, луѓето сме идиоти...затоа......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Чет Јун 11 2020, 09:30

За жал сите протести во Македонија (освен тие за плати од фирмите, но и голем дел од нив) ги имаат организирано политички партии или странски разузнувачки служби. Или комбинирано каков што беше случајот со т.н. Шарена револуција која сега ја гледаме и во САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Чет Јун 11 2020, 18:27

Без случаите објавени денеска (не знам колку има заболени денес по општини) во мојата општина Чаир има 59 заболени на еден километар квадратен површина. Се работи за најгусто населената општина во Македонија, а веројатно и во Европа со 18.400 жители на км2. Како во толку густо населена општина Заев мисли да организира безбедни избори веројатно само тој знае. Или го заболе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by Dino Чет Јун 11 2020, 18:34

Се за корона - Page 6 Img_2066

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Чет Јун 11 2020, 18:43

Родилката не била ни лекарка како што се претставила.

Инаку денеска Македонија е на 12то место во Европа денес по бројот на новозаболени. Првите 11 земји се повеќекратно поголеми од нас. Моментална ситуација.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Пред некој саат бевме 6ти. Некои земји ажурирањето го вршат повеќе од еднаш на ден.

https://infomax.mk/wp/италија-не-ни-бега-македонија-на-6-мест/

КАТАСТРОФА!!!

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Пет Јун 12 2020, 20:53

Да се вратиме на лекарката која изгледа сепак има завршено медицински факултет. Се работи за Шејнур Фејзула Салиу, ќерка на бизнисменот Енвер Малиќи, заменик на градоначалникот на Скопје Шилегов.

https://www.magazin.mk/ќерката-некој-угледен/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Саб Јун 13 2020, 09:42

Градоначалникот на Гази Баба Борче Георгиевски е позитивен на корона, исто како и градоначалникот на мојата општина Чаир. Да им посакаме побрзо оздравување. Георгиевски е примен на инфективна клиника.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Нед Јун 14 2020, 09:11

Се за корона - Page 6 XrIMUFxn49SXWLWzJiUCOAvjs_UWld8kG1BRq6Hf7-3H56nEkuBJL4Y9W2lDig7Qw-2eelRll_fy7DRwl2kJ2blxIQ7JrQLi5NY9bov8FkisphO5DFQlCvQMR_Z6tDe3vBSZG9jgyu1k5EvAR1EeZg

Ова е еж, и извршивме прељуба врз него, неофицијално собираат медицински екипи од Кичево и Ресен да работат две недели на инфективна клиника. А ние избори спремаме. Па нема поголем будалија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by alienmk Нед Јун 14 2020, 11:52

Ezot go ebavme uste koga gi odlozivme izborite od 12 april za vo beskraj.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Нед Јун 14 2020, 17:53

Нова катастрофа денес, рекорден број на починати - 9. Не знам што стана со вирусот откако Заев одлучи да се оди на избори. Дали за инает зајакна откако докторот од Муртино го порогласи за ослабен. Или проблем беше паузата на полицискиот час за да може да се оди во џамија и на честитање кај пријателите за Бајрам. Гледам дека ништо слично не се случува во Европа. Само кај нас има драстично ширење на епидемијата. Гчедам дека се спремаат мерки со кои сакаат да ме натераат од изолираноста во викендичката да морам да отидам дома доколку посакам да гласам. Мислат ли членовите на комисијата да влегуваат дома кај пензионерите кои би гласале наводно порано или ќе треба да гласам во ходникот на зградата или на улица на отворено како најбезбеден начин за здравјето, а најдобар некој да ме набљудува или сними за кого тајно сум гласал. Само ни фали на есен уште еден бран посилен од овој, не дај Боже, како што најавија докторите од СДСМ пред да тргнат во прдизборни активности иако со закон тое е забрането затоа што предизборната кампања не е почната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пон Јун 15 2020, 07:20

Се за корона - Page 6 Eaf7qr3WoAgrD_D?format=jpg&name=large
Се за корона - Page 6 Eaf7qX4WAAIxF8H?format=jpg&name=large

„Инфлуенсерка“, жена на „виден бизнисмен“. Очај.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пон Јун 15 2020, 09:43

Пука бетонот, Агрополод Ресен, прекинува 2 недели со производство, за да ги заштити вработените и градот Ресен од зголемување и ширење на короната. Браво за Агрополд, тоа е општествено одговорна фирма.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Пон Јун 15 2020, 15:35

Се за корона - Page 6 Tetovo-960x540

Ова е фотографија од денешното делење на картички. Една заштитна маска, веројатно на редарот, 0 метри растојание, два реда, еден лево, друг десно од влезот.
https://republika.mk/tvitovi/da-vi-se-mocham-vo-vaucherite-tetovo-deneska/

За ваучерите за летување дома (Само дома си е дома) се користи фотографија од германското езеро Кенигс. Што е уште полошо фирмата што има добиено 20 илјади евра од владата ја има украдено сликата од интернет без да се договори со авторот за авторските права.
Линк1
Линк2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Сре Јун 17 2020, 16:10

Отишло се у курац а? Филипче посран малце бил на Пресс. Алал ни вера Sad. Уште „скопскиве бизнисмени“ се курчат....уше липааат, епа уште луѓе ќе умираат шо мислите. Јас ви викам, ако оди вака процесов за недела дена макс очекувајте и први немири, болниците полни, луѓе ќе умираат повеќе.....е така....А на избори ќе идеме???
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by Flora Сре Јун 17 2020, 17:55

Loso ili dobro?

Се за корона - Page 6 Img_2053

Flora

Број на мислења : 418
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Сре Јун 17 2020, 19:29

Со напомена дека доколку се лечат во овие болници од нешто друго, доколку во меѓувреме се утврди дека се заболени од корона нема да бидат препраќани на инфективна клиника или ГОБ 8 септември туку ќе продолжат да се лечат од вирусот во приватната болница на сметка на фондот за здравство. Матичните лекари нема да можат да испраќаат болни од ковид-19 или болните сами да се јават директно во приватните клиники. Во иднина останува можност и од помасовно користење на капацитетите на приватните болници доколку кризата се заостри, но да се надеваме дека нема да има потреба од такво нешто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by Albatros Сре Јун 17 2020, 23:04

Kolku plitko razmisluvanje. Parite od kazni i sega odat vo budget. Policijata i medicinskite lica dobrovolno ja izbrale profesijata, znaele tocno sto gi ocekuva i za toa se plateni. Izleguva sega deka treba da gi podmituvame so dodatni sredstva za rabota za koja veke se plateni. Ekonomistot Jovanovski da kaze koj del od kaznite da im go dademe na prodavacite/ckite vo marketite, apotekite i slicno koi se isto taka izlozeni na najvisok rizik a bez cija angaziranost ne mozeme da funkcionirame.

Се за корона - Page 6 Img_2070

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Чет Јун 18 2020, 08:55

Хм, не...ова е популистичка мерка, ко Твоја партија да ја направила.....Very Happy. Така да треба само и само спроведување на законот, она што сега ни се случува е последица на неспроведување на законот. Тоа е тоа. КРАЈ

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Чет Јун 18 2020, 09:17

Се за корона - Page 6 104469824_3392214617489483_4046992939993012749_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=QqNrp2ZWgwMAX-uD3EA&_nc_ht=scontent.fskg1-2

Шо Албанците, шо Ифтари???? А???? Шо кластер СДСМ???? Трендоооооооооо.....сакаат да те умрат.......Sad.


Се за корона - Page 6 104537065_3392215837489361_7472201115042455247_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Wd1HXoHtxvAAX9s8oVR&_nc_ht=scontent.fskg1-2
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Чет Јун 18 2020, 10:15

МЗ: Го мобилизираме целиот здравствен систем
Слушнете ме.....ако продолжи вака, наредниот петок најкасно се одложуваат и прекинуваат избори. Шо не е јасно, избори нема да има.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Чет Јун 18 2020, 16:13

Сигурно е дека здравјето е најважно. Тука не мислам само на загрозеноста од корона, туку и од други болести за кои здравството е тотално блокирано освен ако пациентите не се во критична состојба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пет Јун 19 2020, 10:55

Граѓаните се во свадбарско-матурски транс: Не се плаши од короната, ела на орото!


Редакцијата на „Слободен печат“ е известена дека во следните два месеци, има закажани масовни свадби, со по 200 гости, а за нив идните брачни двојки не само што ги имаат покането гостите, туку и им платиле капар на локалите што ќе ги одржат.

Со која памет бе...ало....чекајте малку...после ќе нема пари ќе нема, ќе нема....од свадба на погреби.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 6 Empty Re: Се за корона

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот