Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Се за корона

+12
TRAJCHE
SHARENI
Nebula
Teo
PRVOBOREC
alienmk
osa
трендафил
Albatros
Dino
Luxor
defo
16 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by Zhane Пет Јун 19 2020, 12:20

Darvin.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пет Јун 19 2020, 12:28

Подетално малце те  молам Wink

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Пет Јун 19 2020, 16:30Ова е снимка од затворот Идризово, направена вчера. Се работи за предизборна кампања на една партија иако тоа е забрането бидејќи има повеќе од 20 дена до изборите. Никој нема маска. Веројатно се смета дека затворениците живеат во едно семејство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by Nebula Пет Јун 26 2020, 17:47

Konecno da gi doznaene blesite sto sirat zaraza.

Се за корона - Page 7 Img_2090

https://vesnik.com/node/116828

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Пет Јун 26 2020, 22:41

Една добра вест. Градоначалникот на Гази Баба оздраве од короната, но е на домашно лекување . Да му посакаме побрзо опоравување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пет Окт 16 2020, 08:55

Се за корона - Page 7 EkYQOIKXsAAttw8?format=jpg&name=mediumСе за корона - Page 7 EkYQOe_XYAEuuk6?format=jpg&name=largeСе за корона - Page 7 EkYQOwoXgAMe_R5?format=jpg&name=mediumСе за корона - Page 7 EkYQO-_XsAEKcib?format=jpg&name=medium

И шо и во 69-тата имало прскање со авиони и 5G. Морони едни носетет маска и почитувајте правила.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пон Окт 26 2020, 23:13

Хм, Италија немири, уапсени луѓе, се бунат вработените во театрите, луѓе оставени без пари, ради локдауните кои се случуваат, очигледно, не сме само ние на погрешниот колосек.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by Dino Вто Окт 27 2020, 17:40

Ama da go ima dovolni kolicini i za site a ne samo za privilegirani poedinci.

Се за корона - Page 7 Img_2098

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by Flora Чет Окт 29 2020, 09:33


Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by zozoti Нед Ное 01 2020, 18:16

Ovie na krajot ke ispadnat polosi i od nas.

Се за корона - Page 7 Img_2041

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Сре Ное 04 2020, 13:22

Абе оти планираат вклучување на армијата во обезбедување на болниците, дотаму стигнавме...или не.....толку очекуваат црно сценарио.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Пон Ное 09 2020, 12:43


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by defo Чет Ное 12 2020, 08:15

Комисијата за заразни болести ќе предложи полициски час. Ама мислам дека нема да е баш ефективен. По бројкиве ми стои дека фабричките хали се новите жаришта.  Пример вчера Битола 50, Демир Хисар 10, секој ден Демир Хисар има по некој а мало градче, мислам таму е жариште кромберг и шуберт, а во кавадарци декстермаер. Очигледно таму не се спроведуваат мерки.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by трендафил Пет Ное 20 2020, 12:46

https://www.evms.edu/media/evms_public/departments/internal_medicine/EVMS_Critical_Care_COVID-19_Protocol.pdf

Ова е еден од поновите протоколи за справување со короната. Кај нас нешто слабо се спомнува Ivermectin.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by Flora Пон Ное 23 2020, 11:24

Odobren nov lek.

Се за корона - Page 7 Img_2074

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Се за корона - Page 7 Empty Re: Се за корона

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот