Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

+4
PRVOBOREC
трендафил
Nebula
Luxor
8 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Нед Дек 20 2020, 10:28

СДСМ - брусачка сега ќе ги бруси и спомениците од НОБ, да појаснам од Народно ослободителната борба, а не операта и балет што веќе не се македонски туку странски. Наводно фашистите што ги сториле злосторствата поради кои се подигнати паметниците не биле Бугари туку непознати фашисти. Доколку Бугарите се срамат од делата на нивните дедовци и татковци прво што би требало да направат е да се извинат за стореното во времето на бугарската окупација на Македонија и да не се поистоветуваат со фашистите. Доколку не се фашисти не знам зошто сметаат дека кога ќе се каже бугарски фашист се мисли на целиот бугарски народ, а не само на фашистите.
Ме изненади и реакцијата на премиерот соодветна за мало дете на кое не му е купена играчка, па по ветото од Бугарија конечно му текна да ја посети родната куќа на Блаѓе Конески. Да не беше ветото никогаш не би го сторил тоа. До скоро го сметаше Конески за наводен слуга на Титио и еден од главните учесници во наводното волшебно настанување на македонскиот народ. Иако дедо ми беше постар од Тито и беше Македонец. Не знам дали и Заев ќе стане доктор на науки како неговиот сакан партнер Али Ахмети, почесен доктор на државен универзитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Нед Дек 20 2020, 11:47

После самобрусењето на сонцето од сопствениот грб фашистичките дпне оФци нашле замерки да наоѓаат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Нед Дек 20 2020, 13:10

Ајде повторно да напишам дека Сонцето од Кутлеш е симнато од грбот на ВМРО кога стана државно знаме со консензус од сите партии во Собранието вклучувајќи го и СДСМ кое тое тогаш не беше велепредавничко. После тоа со договорите со Грција беше забранета употребата на македонскиот национален симбол од страна на државните органи вклучувајќи ги тука и партиите илокалната самоуправа.

Да продолжам со темата. Еден од лидерите на менталната агресија врз Македонија и Македонците и уцените со блокада за пат кон ЕУ кои ги отстварија, европратеникот Џамбаски и Бугарите како него не гледаат вина кај себе дека на секој напад инстиктивно се одговара со одбрана кај секој нормален човек и народ освен кај заевистите (квислинзите) кои му се придрижуваат на непријателот. Тој пишува дека наводно Македонците ги прифаќале будалаштините што ги бараат Бугарите, а ги прифатил Заев, а дека Белград и Софија диригираат со одбраната на македонштината. Повеќе се браниме од домашните предавници затоа што тие веќе направија прилично голем број на потези против Македонија и македонизмот. Ако се укинеме како народ или ако од се ни остане само името, а и тоа со додавка, не можеме да се чувствуваме како слободен народ туку како колонија.
Кој лажеше дека со членството во НАТО стануваме рамноправни со останатите земји членки, од кои една е нели Бугарија?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by zozoti Пон Дек 21 2020, 15:50

Baraj si go fasizmot vo vmro. Segasnata vlada i koga gresi e spremna da gi priznae greskite i da popusti pred graganskiot pritisok.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Саб Дек 26 2020, 19:42

Најнови фашистички или криминални потези на владата. Откако народниот правобранител одби да го потпише договорот уделот на Макпетрол во ГА-МА да се плати 33 милиона евра, власта место договор се обидува да донесе закон за да се изврши оваа трансакција. На сајтот на ГА-МА стои дека вредност на фирмата е 37.612.500 евра, па нејасно е како може половина од тоа да биде 33 милиона.
http://gama.com.mk/Default.aspx?id=bd457e46-f7bf-468c-a406-3a8000f942ac
Фашизам има и во тоа што законите за попис и за агенцијата за разузнување се става европско знаменце, со што се ускратува правото на опозицијата да се произнесе по тие закони. Да се потсетиме на носењетиио на законот за јазици со европско знаме кој беше донесен без воопшто да има дискусија по него.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Саб Дек 26 2020, 20:04

Не знам дали е фашизам но гнасна лага е изјавата на министерката што пред шарената револуција беше платена со странски пари во невладина задолжена за дистрибуција на кондоми и подмачкувачи на ануси дека реформите во образованието се прават по фински модел. Нема такво нешто во Финска. Еве едно интересно мислење за реформите во образованието.
https://faktor.mk/finsko-obrazovanie-vo-makedonija

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пон Јан 11 2021, 15:11

Денес се навршуваат две години откако како лигуши под странски притисок го сменивме Уставот на Република Македонија. Резултатот е влез во НАТО, но од другото ветување во врска со ЕУ нема реални изгледи. Ветувањето на премиерот Заев и видни представници на евроатлантската меѓународна банда дека со Преспанскиот договор се решени сите пречки со соседите и обезбеден е сигурен почеток на преговорите со ЕУ по што само од нас ќе зависи зачленувањето во ЕУ е гнасна лага што му е јасно на секој што не е будала. Дали нашиот премиер е будалетинка што наседнал на ветувања од странци и се одлучи да влезе во ваква игра без да обезбеди конечна разрешница не би можел да кажам затоа што немам податоци. Во однос на ЕУ приказната на Заев дека ќеркаму ако на своето презиме додаде друго (од момчето) таа останува иста, и понатаму е негова ќерка. Не и пожелувам на ќерка му да и се случи тоа што татко и и го направи на Македонија. Да ја дупат земји од рангот на Бугарија и политичари од рангот на Каракачанов и откако ќе се задоволат да ја остават на улица, а да и остане додавката на презимето. Заев ќе остане запишан во Македонија како политичар што најповеќе лажеше или како наивна будалетинка што слепо им веруваше на белосветските манипулатори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 11 2021, 16:25

Денес се навршуваат не знам колку дена или месеци кога мороните небањати урлаа како мрднати езерата се празнат, реките пресушуваат, браните немаат вода, Зајеф је криф, госпт го казнува и слични идиотски срања иако тоа е последица на глобалните климатски промени. Истите промени сега предизвикаа обилни дождови и природно е да се очекуваат последици од тоа ама урлањето Зајеф е криф, госпот гледа и други небањати срања ќе започнат на : 1, 2, 3,.......

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Img_2797

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 11 2021, 16:28

Додаток, говната место мозок што во главата ги имаат небањатите морони се разредиле од дождот па мрднатите небањати кои изгледа избегале од лудницата почнаа недостатокот да го надополнуваат преку устата јадејки говна за невини деца.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Пон Јан 11 2021, 17:02

@PRVOBOREC

Престани со вулгарности. Ако уште еднаш прочитам вулгарни навреди упатени директно или индиректно како одговор кон политички противници членови на форумот, ќе мине долго време пред повторно да можеш да ги напишеш.

@трендафил

Ако уште еднаш спомнеш деца или било кој член од семејството  на било кој политичар,  од било која партија,  или немаш доволно добра причина за такво нешто, првиот таков пост ќе биде избришан. За втор ќе немаш можност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пон Јан 11 2021, 18:33

Само го цитирав премиерот Заев. Тој кажа: „Замислете ја мажите својата ќерка во богата фамилија, но имате приговор дека ќе и бил сменет идентитетот, односно ќе и било додадено уште едно име. Не е тоа промена, повторно е тоа истата ќерка…“
и:
„Нема веќе спорови со соседите, време е за просперитет и економија! Да ја донесеме Европа во Македонија.“. Колку што гледам јас нема уште ни почеток на преговорите за членство во ЕУ. Да напишам повторно дека за тоа е виновна ЕУ која од 2009 година стално ни поставува нови услови. Заев е виновен што ја понижи Македонија без да осигури дека тоа ќе донесе резултат.

На линкот подолу има видеа за двете цитирани изјави на Заев кој сметаше дека Договорот со Бугарија е завршена работа и со Преспанскиот договор е се решено. Кусовидост. Преспанскиот договор само ги зголеми апетитите на Бугарија. И со Грција божем беше решен проблемот со Времената спогодба по која Грција не смееше да не блокира за зачленување во меѓународни организации. Прв тоа прашање го отвори во предизборие Андонис Самарас, па го прифатија и другите грчки партии, па ја прекршија Времената спогодба. Сега тоа прв го направи Каракачанов, па го прифатија и другите бугарски партии.

https://infomax.mk/wp/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b4%d0%b2%d0%b5-%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%be%d0%b4-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b8%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Пон Јан 11 2021, 18:41

И си додал по нешто твое. Патем, јас одлучувам дали причината за спомнување на членови од семејства на политичари е оправдана или не. И конечно, одлуките на модераторот не подлежат на дискусија. Со ова темата е исцрпена.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пон Јан 11 2021, 18:45

Се извинувам што не знаев дека кога пишувам не смеам да додадам нешто свое.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Сре Јан 13 2021, 21:34

Да одбележиме дека полицијата на ДУИ и СДСМ го растури Вевчанскиот карневал, традиција стара 15 века и уапси дел од присутните. Немаше таква реакција по прославата во Штип кога СДСМ ја славеше победата над Интегра, Левица и други помали политички субјекти. Ниту кога ДУИ го славеше роденденот на еден од заробувачите на државата во простории на едно министерство.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Vevcani-stip-960x964

Во моментов во МОБ, што неофашистите го преименуваа во НОБ за да го намалат значењето на антифашистичката борба за која се користи истата кратенка се одржува традиционалниот василичарски концерт со традиција од 27 години, а не 1.500 како вевчанскиот карневал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 13 2021, 23:48

Ве поздравија Вевчанци небањати морони. Викаат вие сте биле фашистите.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Img_2798

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Img_2799
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Чет Јан 14 2021, 19:28

На видеата што беа прикажани не видов насилство врз полицијата, а видов како полицајците се возат без маски во полициските возила. Грешка е што не се изготви протокол за вевчанскиот карневал, како што се направи за василичарскиот концерт во МОБ (за северните Македоци НОБ). Факт е дека СДСМ (СКМ) секогаш кога има збор на С во името на државата врши напад врз вевчанци. Така беше во социјалистичка, а традицијата останува очигледно и во северна. Очигледно е дека серџани има и во Вевчани. И градоначалникот им е припадник на Македонците што сметаат дека Тито насила ги трансформирал. Место Мое Вевчани профилот може да се вика и северно Вевчани. Вие можеби сте ја избришале историјата во вашите глави но тие што не го сториле тоа знаат дека карневалот во Вевчани има 15 вековна традиција, во која имало отоманска, фашистичка и комунистичка окупација, болести како чума или шранска грозница и ништо од тоа не го спречило карневалот. Прв што го забранил е Зоран Заев. Се гледа дека во Вевчани има повеќе полицајци отколку народ.
Денес карневалот си тераше нормално. Се палеа маските. Градоначалникот на општината Сашо Јанкоски, член на СДСМ изјави: – Да Ви кажам најискрено, вината е 50-50 ја лоцирам кај нас 50 % кај вевчанци бидејќи и сами знаете во ковид криза организиравме карневал. 50 % ја лоцирам бидејќи беше евидентно зголемено присуство на полицијата и тоа некако како да им даде поттик на василичарите да реагираат така како што реагираа бурно на ова...


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Чет Јан 14 2021, 20:09

Пак лажеш, општина Вевчани го откажа карневалот, залудно се обидуваш со лаги да го извалкаш премиерот Заев. А тоа што денес се случуваше беше збирштина на будали кои утре ќе ја обвинуваат власта за тоа што се заразиле со корона. И ќе пишуваат жални фејсбук статуси како им починале родителите, или бабите и дедовците. А смртта ќе им ја однесат дома точно тие будали.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by defo Пет Јан 15 2021, 08:40

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Eroi1l10


Ај чича Дефо да ви објасне нешто....вака, исти вакви две будали имало и во 90-те во Вевчани, се викале Томчо и Крсто Мукоски, и секогаш кога Бранко ќе одел да јаде дивеч кај вујко им(градоначалник на Вевчани од ДПМНЕ) во ресторанот, тие ја кинеле струјата од бандера. И видиш до кај стигнаа, имаат една од 10 најаки градежни фирми во Македонија. Е и овај за некој 10 години ќе стане дел од некоја мафија, дали градежна, дали некоја друга ќе стане и ќе калапи пари, а ние(вие) ќе се палиме на вакви приказни ко млади мајмуни. Ајт у курац.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пет Јан 15 2021, 16:38

И на мене како христијанин не ми се допаѓаат пагански обичаи како што се тие за Бадник или Василица, но секој има право на избор. Како што во НОБ (операта и балетот) се одржа василичарски концерт, според протоколи подготвени од комисијата за заразни болести, требаше под одредени протоколи да се одржи и Вевчанскиот карневал. Не може државата да ги казнува и тие што би се држеле до протоколот туку да им забрани и на тие што би ги почитувале да го одбележат настанот. Општината не е организатор на вевчанскиот карневал кој постоел и во времиња кога немало општина. Карневалот има повеќевековна традиција. Јасно е дека државата не трпи конкуренција и сака да биде единствен организатор на карневали, како прославата во Штип по победата на СДСМ против интегра и три други вонпарламентарни политички субјети во Штип кај што немаше никаква реакција (казна на некој поединец од учесниците, да не зборувам за правните субјекти), а имаше играње, јадење, пиење, групно собирање сето тоа и без маски. За роденденската прослава на лидерот на ДУИ беа изречени само казни за неносење маска (по 10 евра ако ги платиле на време), а воопшто не се води истрага против правниот субјект. Да се работеше за угостителски објект некој ќе беше притворен и објектот одредено време ќе беше затворен. Никој не истражува ни дали граѓаните го платија роденденот.
Ајде да заклучам и дека за хибридна држава ова што се случува е нормално. За излезните решенија нема да пишувам затоа што сметам дека само со демократска власт може да се победи на избори, а нормално не сакам да повикувам на насилство. За жал надежта дека со патот кон ЕУ ќе станеме нормална држава е лаѓна надеж затоа што во следните две децении немаме реални шанси за членство. И покрај гнасните лаги дека пред две години сме добиле датум за преговори. Од луѓето што тоа го соопштија од владиниот авион само Кочо Анќушев не е во политиката. Заев, Османи и Димитров и по таа лага уште се во врвот на владата. За жал не се надевам ни дека Артан Груби ќе ги подобри работите.
Претпоставувам и дека сте заборавиле дека за Бајрам иако бенме во вонредна состојба, што е повисок степен од кризна, немаше целосна забрана на верски настани. Што не изненадува кога мнозинството во парламентот го сочинуваат партии на Албанците. СДСМ, ДУИ, Алијанса на Албанците, Алтернатива и ДПА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by defo Нед Јан 17 2021, 21:13

Трендичи, ок е садомазохист си, тука ти нема помош ок е.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Пон Јан 18 2021, 22:26

Ајде да набројам по редослед на настаните.
1. Штип локални избори. СДСМ ја победува Интегра и три помали субјекти и ви ек на корона прославува во затворен простор со храна и пијалоци (што е забрането во тоа време после 18 часот и се журкаат со музика од трубачи. Никој не е казнет но со 10 евра за неносење маска.
2. ДУИ роденден на Али Ахмети. Групирање на 15 лица без маски во затворен простор. Се дели закуска и пијалок на сметка на даночните обврзници. Се казнуваат со 10 евра глоба за неносење маска, а веројатно повеќе по лице се потрошени за патни трошоци ( со вклучено возило, возач, обезбедување) и јадење и пиење.
3. Вевчани карневал. За неносење маска има притвор од 4 часа и повеќе пријави првиот ден. Вториот ден од карневалот нема корона глоби, но има 3 пријави за палење на бугарското знаме во склад со обичајот сите маски да се запалат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 18 2021, 23:16

Какво време дојде да морам сам да се цитирам, ама небањатите ако не им повториш неколку пати не можат да сфатат. Мислам дека тоа има врска со жолта куќа, штаб, мозок, замена и слични работи.


PRVOBOREC напиша:Ве поздравија Вевчанци небањати морони. Викаат вие сте биле фашистите.

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Img_2798

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Img_2799
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2021, 15:31

Не разбирам зошто за вербален деликт, доколку не се работи за политичка местенка, претседателот на општинската организација на ВМРО добил три прекршочни и една кривична пријава од ВМРО. За едното ми е јасно, не носел маска, но другите две прекрѓочни и едната кривична пријава ми се нејасни. Колку што знам и градоначалникот на Вевчани смета, така изјави, дека тој интервенирал затворениот да се пушти, што е друга приказна, мешање на политиката во работата на полицијата. Ајде да те замолам да дадеш и вест од некој друг извор, а не само од Мое Вевчани, анонимен извор за кој не знаеме и дали стои некој од Вевчани или можеби платеник на власта. Ајде да претпоставам дека можеби се работи за Крсто Мукоски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Luxor Вто Јан 19 2021, 17:02

трендафил напиша: претседателот на општинската организација на ВМРО добил три прекршочни и една кривична пријава од ВМРО.

Исто и овде и ти немаш појма што си сакал да кажеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2021, 20:19

Лапсус кибордус. Се знае дека кривични пријави против опозиционери поднесува МВР. Инаку за жал гледам дека и во Вевчани веќе не живее еден македонски народ туку два. И таму на Заев му успеа да го раздвои македонското ткиво на според неговите приврзаници „небањати“ и „северџани“ според нас „небањатите“. Се случува тие што не ја славеа Василица да се сметаат за вистински василичари, а тие што ја славеа да се сметаат за непријатели на државата. Да славеа изборна победа на СДСМ против Интегра, како што се случи во Штип, ќе беше се во ред. Иако во Вевчани манифестацијата се одржуваше на отворен простор, кај што нема аеросоли, а во Штип во затворен простор. Се делеше и храна и пијалоци во време кога беше забранета работа на угостителските објекти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фашизмот кај СДСМ и ДУИ - Page 3 Empty Re: Фашизмот кај СДСМ и ДУИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот