Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонија на ЕП во фудбал

3 posters

Go down

Македонија на ЕП во фудбал Empty Македонија на ЕП во фудбал

Пишување by трендафил Чет Ное 12 2020, 21:10

Македонската фудбалска репрезентација победи со Грузија и се пласира на Европското првенство. Честитки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонија на ЕП во фудбал Empty Re: Македонија на ЕП во фудбал

Пишување by трендафил Чет Ное 12 2020, 21:36

Интересен коментар по нашата победа од коментаторот на НРТ што ги покажува чувствата на секој обичен Македонец на следниот линк.

https://twitter.com/i/status/1326967410080030722

Никој не скандира Северна Македонија, напротив се скандира никогаш северна, само Македонија на плоштадот Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонија на ЕП во фудбал Empty Re: Македонија на ЕП во фудбал

Пишување by defo Чет Ное 12 2020, 22:36

Оти бе мешате политика со спорт. Македонските спортисти алал им вера. А на ситните дужички ко тебе Трендо. Шо да ви кажам. Толку ви е дадено.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонија на ЕП во фудбал Empty Re: Македонија на ЕП во фудбал

Пишување by трендафил Пет Ное 13 2020, 14:25

https://infomax.mk/wp/wp-content/uploads/2020/11/10000000_287852845809336_6546560485414294966_n-online-video-cutter.com_.mp4?_=1

И ова како покажува дека спортот е повеќе од игра. Во филмот Трето полувреме многу јасно се гледа тоа што ми го раскажувал татко ми за натпреварот во кој Македонија во време на бугарската ФАШИСТИЧКА окупација и односот на окупаторот. Гледам вчера доскорешниот претседател Ѓорѓе Иванов славеше заедно со народот. Во нормални услови и во Македонија никој не би го мешал спортот со политика. Самите скандирања никогаш северна, само МАкедонија говорат за народното мислење за уставните измени направени по неуспешниот референдум. Силните на социјалните мрежи кај што мислат дека се анонимни, односно дека само тие што ги плаќаат знаат за нив, ги нема да се обидат да скандираат со срамното ново име на државата, затоа штои знаат што ќе добијат. И добро е што не провоцираат. Треба ли да молчиме и дека ова е резултат на политиката на претходната влада што направи АКадемија на фудбал и изгради стотина спортски терени, за да не ја мешаме политиката. Треба и да умираме масовно од корона и да премолчиме дека не е НАќе Чулев виновен за тоа.
Во секој случај репрезентацијата на Македонија отиде во Европа. Таму ќе видат во живо и политичарите што се возеа во блиндираниот Мерцедес пред референдумот, а сега ги нема никаде дека ќе се вејат и државното, но и етничкото македонско знаме и дека никој нема во скандирањето да ја употребува додавката наменета само за понижување на Македонија. Насно е и дека Преспанското Езеро почна да пресушува откако на него се потпиша срамниот договор. И природата изгледа се меша во политиката. Божја казна што би рекле.
Од регионот на ЕП во фудбал се пласирани само Македонија и земјата во која се печатени Бели мугри на македонски јазик во време кога Бугарите што сметаат дека се ментално нормални тврдат дека не постоел македонски јазик.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонија на ЕП во фудбал Empty Re: Македонија на ЕП во фудбал

Пишување by alienmk Пон Ное 16 2020, 12:19

I tebe te plakaat da pisuvas provokacii pripusuvajki zaslugi za uspeh postignat od multietnicka reprezentacija na edna partija i nejzinite clenovi pa ne te smetam za silen tuku za budala.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонија на ЕП во фудбал Empty Re: Македонија на ЕП во фудбал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот