Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+21
zozoti
Nebula
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 11 of 39 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Aвг 05 2019, 15:06

Ако напишаното во Либертас и на ниту едно друго место го сметаш за доказ, Господ нека ти е на помош. Не одговори дали веруваш дека ќе добиеме датум за преговори во јуни 2019 година, како што тврдеше Заев. И знаеш ли од кога си Македонец или чекаш тоа да го договорат Заев и Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пон Aвг 05 2019, 15:15

Ако ти веруваш на курир, република, вечер, инфомакс и економски зошто јас да не верувам на Либертас. Затоа што докажува дека залудно лажеше да си го оправдаш пастирот?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пон Aвг 05 2019, 15:19

И еве, ајде да не е само еден изворот.

Od EU i NATO - Page 11 IMG-20190805-151716-262
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Aвг 05 2019, 15:24

Никаде не пишува дека Груевски е Исус, туку само дека ќе ја дели неговата судбина. Што делумно се покажа точно. Во која земја во светот премиерот или претседателот се осудени затоа што иницирале набавка на блиндирано возило. Такво нешто има само во заевистичка Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пон Aвг 05 2019, 15:25

Сепак се споредувал со Исус, значи мислел дека е на еднакво рамниште со него, т. е. бог.

ПС. Не е осуден за иницирање туку местење тендер за точно одредена фирма.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 09:58

Не знам од каде ти се тие информации, но не се точни. Иницирал набавка на возило Мерцедес, но не е одредено преку која фирма ќе се набави. Нормално директниот застапник дал најниска цена. Возилото не е платено поскапо од неговата пазарна цена. Не би рекол дека премиер не смее да определи марка на возило или да нарача на пример мост, авто-пат или било што друго. Возилото можело да се набави и без тендер согласно законите. Без тендер во оваа година министерството за одбрана ќе набави оклопни возила. И Бугарија (и други земји) без тендер набавува авиони Ф-35. Груевски е осуден дека имал наводна лукративна корист од набавката на Мерцедесот. Да се тргнам од историјата и да се префрлам на актуелните настани.
ЕУ, САД и другите од евроатлантската меѓународна банда, за разлика од претходните бомби (тие што ги монтираше Заев) кога секоја суша во НАТО или ЕУ пројаде фекалии (иако поточен израз би бил за жал говна) сега молчи како залиена. Веројатно затоа што Катица Јанева е нивен производ исто како и СЈО кое изгледа имаше единствена цел да им донесе предност на СДСМ и ДУИ на политички план и пари за изборна купопродажба и лично богатење на лидерите на партиите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 13:41

Zadovolstvo mi e da go slusham vasheto plachenje za strancite da ve donesat na vlast. Ja pokazhuva vashata nemokj i vo isto vreme svesnost deka Orban i Salvini, koi patem gi izgubija izborite za EP, ne se nitu dovolno mokjni nitu dovolno sposobni za takvo neshto. So zadovolstvo mozham da ti soopshtam deka obidot za internacionaliziranje na obichna reketarska afera neslavno vi propadna. Edna od prichinite e izvorot niz koj go napravivte obidot. Slovenecot i negoviot gazda ne se omileni nitu vo Italija. Zamisli kolku im bilo smeshno na evropejcite koga chitale vo italijanski nebiten medium deka strashno se zagrizheni za nekakov reket bez nikakvo nasilstvo. Vo vashata glupost ne sfativte deka Italija e lulkata na organiziraniot kriminal. Toa e vashata idiotshtina. Od ungarski mediumi ne smeete, efektot kje beshe ist. Od srpski i ruski isto taka. Sega se shto vi ostanuva e da plachete i da chekate sudstvoto da go reshi sluchajot. Lichno davam poddrshka da bidat sankcionirani site vmeshani bez ogled koi se.

PS. Prashaj vo shtabot kakvi se rezultatite od internite anketi shto gi pravite. Dosega dve od pochetokot na objavuvanjeto na reketot ili mitoto, kako sakash narechi go.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by osa Нед Aвг 11 2019, 13:50

jako si go " zapucal na volejka" trendafilcho ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by osa Нед Aвг 11 2019, 13:52

mnogu interesno vchera na internet slikite od toa kako Katica ja pominuva granicata se od 2016 g ....ej do kade odat bolnite umovi na dpmneovcite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by osa Нед Aвг 11 2019, 13:53

nemav moznost da postiram ama toa e ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 13:58

Plachkovci, anketite ne im izleguvaat po zhelbite pa se nadevaat evropskite politichari da se svrtat protiv Zaev pa toa da im go pokachi rejtingot. No nivnite sestrinski partii ne sakaat da pomrdnat so prst za niv se dodeka ova rakovodstvo im e na chelo. Mickoski e procenet kako nestabilen i nedoverliv partner plus pod delumna kontrola na Grujo, ortakot na Orban chija partija e pred iskluchuvanje od EPP, sojuzot na desnicharski partii.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 17:53

Кој прави анкети во време кога огромен број на луѓе се на годишен одмор. Каде се прават анкетите, на Халкидики? Веќе напишав порано дека СДСМ има шанса сам да ги очисти криминалците во своите редови и со нов лидер (нов премиер) да се обиде да ги исправи работите. Странците не гласаат во Македонија. Не знам, можеби тој што го донеле на власт можат да го тргнат, но тоа не е опција што било кога сум ја посакувал. Јасно е дека странците го гледаат својот и само својот интерес кој во многу сегменти не е еднаков со македонскиот. (Мислам на македонските Македонци без географски или било какви други додавки).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 18:30

Prashaj vi shtabot, ili ne si dovolno vazhen da ti kazhat? I znaeme za vashite seksualni sklonosti i za orgiite na Halkidiki shto gi pravevte, ne morash da ne potsetuvash.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 19:21

За жал немам информации од штабот на ВМРО, туку од тој на СДСМ, затоа што имам повеќе пријатели таму. Изгледа ти имаш информации од штабот на опозицијата, па добро е што можеме да размениме информации. Опозицијата може да чека затоа што со секој ден се обелоденува по некоја глупост на власта. Реално, во моментов баш ми е гајле за анкетите. Треба да се уапсат криминалците, тие што со својата наивност го овозможиле криминалот да си заминат од политиката, а за анкети ќе размислувам кога ќе се распишат избори. Опозицијата постави услов дека нема да разговара на т.н. лидерска средба додека не се постави на дневен ред и прашањето за предвремени избори и нема потреба да го повторува тоа во секоја прилика. Заев одговори дека ќе обезбеди мнозинство на балкански начин, ваљда повторно со корупција на пратеници. Баш ќе биде интересно да се обиде да го направи тоа во актуелната ситуација со аферата Рекет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 19:47

Nemoj da lazhesh, zbam deka ne ti se dopagja toa shto ti go kazhaa ama toa e. Kriminalcite kje bidat uapseni, kje vlezeme vo NATO, a mozhebi kje bide odreden previzen datum za pregovori. Toa ve plashi vas, ako sega anketite ne se vo vasha polza togash kje bidat ushte pomalku.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 19:59

Сигурно е дека сите се плашат ако криминалците останат на власт, па и јас не сум исклучок. Мислам дека сега нема шанси да се случи тоа бидејќи СДСМ нема внатрешна демократија па самиот да го отстрани Заев и да донесе успешен лидер со кого би можела да победи на избори. Уште помалку верувам дека некој ќе прогледа низ прсти доколку има изборна кражба повторно. Дали луѓето се плашат од режимот па не одговараат искрено, не би можел да кажам, со повторна напомена дека анкета во ек на годишните одмори не е релевантна. А не знам ниту дали во вашиот штаб ве лажат за да ви дадат лажна надеж.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 20:04

Ne samo shto se plashea dela kje ostanete, tuku narodot se plashi i deka kje se vratite. Zatoa Zaev ima masovna poddrshka i pokraj vashite lagi i kleveti protiv nego. Prasha li kolku ponizok e rjtingot na Zhmicko vo odnos na onoj na Zaev?
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Aвг 15 2019, 16:49

Некој да ми кажеше во 2016 дека ќе брусиме шахти за да влеземе во ЕУ ќе му викнев брза помош

Интересен ФБ статус. Истово важи и за НАТО. Благодарение на Заев ова стана нормално. Не е повеќе за во лудница

https://www.facebook.com/2167658503549293/photos/a.2167711283544015/2298445317137277/?type=3

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Чет Aвг 15 2019, 17:41

Плачи слободно, затоа што на вас дпбе-оФците геј симболот ви е обележје. Вистинските патриоти и македонци знаат под кои симболи се бореле најголемите синови на македонскиот народ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Aвг 15 2019, 19:26

Во различно време се бореле со различни симболи. Но се бореле, не се предавале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Чет Aвг 15 2019, 21:00

Кажи му го тоа на твојот оФчар Жмицко. Посебно кога ја шпионира сопствената земја и народ кај странците и гарантира дека ќе ги спроведе заклучените договори со Грција. Иако мислам дека е во право кога го ветува тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Aвг 16 2019, 08:55

Не знам што ти е тоа Жмицко. Така ли сте почнале да го викате премиерот? Немам навика на промена на имиња ни на државата ни на личности како што има СДСМ. Единствено име изгласано со консензус е Република Македонија. Другите имиња СДСМ ги менува или како диктаторска партија или без учество на најголемата македонска политичка партија. Почнувајќи од Демократска Федерална Македонија, преку Народна Република Македонија, Социјалистичка Република Македонија, поранешна југословенска Република Македонија до ова сегашново со северна додавка пред Македонија. Го менувате и името на партијата од КПМ, преку СКМ, СКМ-ПДП до СДСМ. Би те молел наместо твоите фантазии за личностите и субјектите да користиш (барем во заграда ако мислиш дека со потсмешливо име на тој што го мразиш ќе се намали рекетот што го земале твоите) да ги користиш реалните имиња. Не живее секој во твојот виртуелен свет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пет Aвг 16 2019, 16:22

Пак си се правел глуп со сила.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Aвг 16 2019, 21:14

Само напишав каков е односот на СДСМ кон името на државата и својата партија и напоменав дека твојот однос кон политичарите што не се од ДУИ и СДСМ е соодветен на тоа. Дали е тоа глупаво или не не коментирав. Може сум глупав што се обидувам да те научам на основните принципи на културна комуникација на форумите. Дигам раце. Сите се глупави само ти и Заев сте паметни. Од многу памет станавме Северни без датум за преговори со ЕУ. Изгледа дека ЕУ ќе се сожали на нас поради Преспанскиот и од милосрдие ќе ни даде датум изгледа се работа во која ни Заев не верува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пет Aвг 16 2019, 21:30

Молчи бе и засрами се, гледај кој ти е лидер. Обичен зомбиран папагал. И овој плагијатор сака премиер да биде.

Od EU i NATO - Page 11 Ecf17p10

Od EU i NATO - Page 11 Ecf3nj10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 11 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 39 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот