Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+21
zozoti
Nebula
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 4 of 39 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Фед 12 2019, 22:29

Od EU i NATO - Page 4 Untitl23
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 09:35

Цената за седнувањето на Шеќеринска во фотелјата на НАТО е тотално понижување на македонскиот народ. Ебати сојузниците што за да те примат на заедничка маса бараат да си го смениш името и да си кастрираш најголем дел од историјата и идентитетот за да може Грците доселени во Егејска Македонија пред еден век да ги преземат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Сре Фед 13 2019, 11:44

Зошто вие за единаесет години иако устите ви беа полни со НАТО и ЕУ не ја внесовте Македонија во тие сојузи? Не знаевте кои се условите или не преговаравте за промена на името? Или зошто не ги повлековте апликациите за влез во НАТО и ЕУ и не понудивте други решенија? Ако ти не знаеш јас ќе ти кажам, затоа што ваша цел не беше доброто на државата и народот туку се што сакавте беше да ги ограбите и да ги наполните вашите џебови. Вие дпсмне-офците сте класичен пример на уништувачи на сопствениот народ и држава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 13:51

Пишуваш како вие да ја внесовте Република Македонија во НАТО, а не дека ја убивте и на нејзино место создадовте северно копиле кое навистина има големи шанси да влезе во НАТО, но уште не е влезено додека и последната од 29те членки не го ратификува протоколот во својот Парламент. Ова е исто како да се прави крштевка на дете што зачнало, а треба да чека 9 месеци да се роди. Во случајов не е ограничено времето на влегување во членство. Само една земја може да го отегне од било кои причини.
Дали си ги читал коментарите на објавата на Шеќеринска дека патува за Брисел?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 14:00

A dali ti se chuvstvuvash ubavo koga tvoite te dupat na suvo? Zamisli bre, shef na delegacijata, na koja zemja Trendafile?

Od EU i NATO - Page 4 10
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 16:18

Димитар Влахов бил пратеник во Отоманскиот парламент. Имало многу патриоти низ цела Европа што биле вработени во зевистичките (квислиншките) полиции во време на Третиот рајх кои од таму соработувале со ослободителните движења.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 16:33

Ne te prashav toa Trendafile cvekje severnomakedonsko, te prashav prashanje chij odgovor sigurno go znaesh, na delegacijata na koja zemja vo NATO  e shef pratenikot od tvojata partija VSMRO DPSMNE Ilija Dimovski? Voedno mozhesh i da ni kazhesh vo shto kje sorabotuva pretsedatelot na parlamentarnata komisija za sorabotka so bugarskiot parlament pratenikot od VSMRO DPMSNE Ilija Dimovski? Vo brishenjeto na istorijata na makedonskiot narod do 1945 ili vo negovo proglasuvanje za neosvesteni bugari?

Od EU i NATO - Page 4 Www10
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 17:41

Trendafile kitko severnomakedonska ushte ne sakash da priznaesh deka vashite ofchari (titulata pastir mozhe da ja nosi samo Grujo) ve predadoa i seushte ve dupat vo zdrav mozok i toa bez vazelin?
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by TRAJCHE Сре Фед 13 2019, 18:00

Mestoto na Makledonija vo NATO vednas do ona na SAD.

Od EU i NATO - Page 4 Dzs3zs10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Фед 15 2019, 20:11

Спречен терористички напад во Македонија

Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на територијата на Република Северна Македонија од страна на припадници на радикални структури поддржувачи на ИСИС, спроведе оперативно-тактички мерки со цел идентификација на можните организатори, логистичари и потенцијалните извршители на нападот.
Со цел попречување на терористичкиот напад и остварување на превентивната функција, Министерството за внатрешни работи изготви план на мерки и активности, за што обезбеди соодветни наредби за нивно спроведување. По добиените наредби на неколку локации на територијата на државата извршени се претреси при што се одземени предмети и уреди кои се поврзани со можниот напад.
Министерството за внатрешни работи продолжува да спроведува дејствија, мерки и активности со кои се работи на осигурување на безбедноста на граѓаните.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/sprechen-teroristichki-napad-vo-makedonija/

За да може да се искоментира оваа вест требаат повеќе податоци, но ќе се обидам да дадам општ коментар. Нашите безбедносни органи изгледа беа ангажирани за купување пратеници за промена на Уставот и брипшење на македонскиот идентитет со производство на нова нација со досегашното наше име., па појма немале  за тоа дека се спрема терористички напад. За тоа добиле податоци од партнерска земја, која моѓеби и ги испратила терористите за случај да не се изгласаат уставните промени. Ова според тоа што во соопштението не се споменува апсење на терористите (што не мора да е така), туку само „одземање на предмети и уреди поврзани со можниот напад“.
Дали Македонија како земја со скоро сигурно членство во НАТО станала цел на терористички напад или е испратена група за притисок за да се прифати тоа што се прифати ќе покаже времето.
Да шпекулирам и од каде се терористите. Прва на топ листа ми е Косово. Од таму доаѓале сите терористички напади врз нашата земја. Втора можност се бегалците на Сорос кои вршат инвазија на Европа.
Оваа вест би била топ тема во сите нормални земји. За жал ние ме сме нормална туку северна земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Фед 15 2019, 21:45

Некој нели јадеше фекалии дека членството во НАТО ни дава сигурност додека јас пишував дека за тоа што е опасно за Македонија НАТО нема функција. Амбасадата на САД во с. Македонија во соопштение за своите државјани повикува да се чуваат од терористички напади.

https://mk.usembassy.gov/security-alert-u-s-embassy-skopje-north-macedonia-february-15-2019/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER Саб Фед 16 2019, 04:25

трендафил напиша:Некој нели јадеше фекалии дека членството во НАТО ни дава сигурност додека јас пишував дека за тоа што е опасно за Македонија НАТО нема функција. Амбасадата на САД во с. Македонија во соопштение за своите државјани повикува да се чуваат од терористички напади.

https://mk.usembassy.gov/security-alert-u-s-embassy-skopje-north-macedonia-february-15-2019/

ubav toj , pa ushte i si kazuval ,a ne te poslushale ,sram da im e ,oni tebe ,ma ajde
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Фед 16 2019, 08:08

Полицијата уапсила околу 20 припадници на ИСИС, на кои им е определен притвор, дознава 24 Инфо. Според неофицијални информации, полициската акција била изведена утрово околу 5 часот во повеќе градови во земјава, а запленето е големо количество на пешадиско оружје.
МВР вечрва излезе со соопштение дека бил спречен терористички напад од припадници на радикални структури поддржувачи на ИСИС, а по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја. По МВР се огласи и амбасадата на САД, од каде преку соопшение ги предупредија своите граѓани да бидат внимателни поради можен терористички напад во Северна Македонија.
Засега нема информации дали станува збор за група или поединци поврзани со претходно уапсените македонски државјани припадници на ИСИС во Македонија и во Сирија и Ирак во акциите „Ќелија“.

https://24info.mk/во-акцијата-на-мвр-уапсени-околу-20-теро/

Дали овие дваесетмина се странци или гласале на референдумот за задушување на Македонија и формирање на нова држава с. Македонија на нашата територија!?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Фед 16 2019, 09:53

трендафил напиша:Спречен терористички напад во Македонија

Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на територијата на Република Северна Македонија од страна на припадници на радикални структури поддржувачи на ИСИС, спроведе оперативно-тактички мерки со цел идентификација на можните организатори, логистичари и потенцијалните извршители на нападот.
Со цел попречување на терористичкиот напад и остварување на превентивната функција, Министерството за внатрешни работи изготви план на мерки и активности, за што обезбеди соодветни наредби за нивно спроведување. По добиените наредби на неколку локации на територијата на државата извршени се претреси при што се одземени предмети и уреди кои се поврзани со можниот напад.
Министерството за внатрешни работи продолжува да спроведува дејствија, мерки и активности со кои се работи на осигурување на безбедноста на граѓаните.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/sprechen-teroristichki-napad-vo-makedonija/

За да може да се искоментира оваа вест требаат повеќе податоци, но ќе се обидам да дадам општ коментар. Нашите безбедносни органи изгледа беа ангажирани за купување пратеници за промена на Уставот и брипшење на македонскиот идентитет со производство на нова нација со досегашното наше име., па појма немале  за тоа дека се спрема терористички напад. За тоа добиле податоци од партнерска земја, која моѓеби и ги испратила терористите за случај да не се изгласаат уставните промени. Ова според тоа што во соопштението не се споменува апсење на терористите (што не мора да е така), туку само „одземање на предмети и уреди поврзани со можниот напад“.
Дали Македонија како земја со скоро сигурно членство во НАТО станала цел на терористички напад или е испратена група за притисок за да се прифати тоа што се прифати ќе покаже времето.
Да шпекулирам и од каде се терористите. Прва на топ листа ми е Косово. Од таму доаѓале сите терористички напади врз нашата земја. Втора можност се бегалците на Сорос кои вршат инвазија на Европа.
Оваа вест би била топ тема во сите нормални земји. За жал ние ме сме нормална туку северна земја.

трендафил напиша:Некој нели јадеше фекалии дека членството во НАТО ни дава сигурност додека јас пишував дека за тоа што е опасно за Македонија НАТО нема функција. Амбасадата на САД во с. Македонија во соопштение за своите државјани повикува да се чуваат од терористички напади.

https://mk.usembassy.gov/security-alert-u-s-embassy-skopje-north-macedonia-february-15-2019/

трендафил напиша:Полицијата уапсила околу 20 припадници на ИСИС, на кои им е определен притвор, дознава 24 Инфо. Според неофицијални информации, полициската акција била изведена утрово околу 5 часот во повеќе градови во земјава, а запленето е големо количество на пешадиско оружје.
МВР вечрва излезе со соопштение дека бил спречен терористички напад од припадници на радикални структури поддржувачи на ИСИС, а по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја. По МВР се огласи и амбасадата на САД, од каде преку соопшение ги предупредија своите граѓани да бидат внимателни поради можен терористички напад во Северна Македонија.
Засега нема информации дали станува збор за група или поединци поврзани со претходно уапсените македонски државјани припадници на ИСИС во Македонија и во Сирија и Ирак  во акциите „Ќелија“.

https://24info.mk/во-акцијата-на-мвр-уапсени-околу-20-теро/

Дали овие дваесетмина се странци или гласале на референдумот за задушување на Македонија и формирање на нова држава с. Македонија на нашата територија!?

Ne izdrzhav, morav da ti gi soberam glupostite na edno mesto. Nemam vreme  nitu namera edna po edna da gi razoblichuvam, Tie shto kje prochitaat i sami kje sfatat kakvi moronshtini si pishuval.  Mozham samo da ti kazham deka tvoite teorii na zagovor se teshko glupi. I da povtoram, na natprevar vo glupokja kje osvoish vtoro mesto, premnogu si glup za prvo.

Patem imash fantazija, glupa ama sepak kreativna. Poznavam forumdjija koj poznava nekoi scenaristi vo Holivud, pari kje namlatite, kje bidete puni kako brod.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Фед 16 2019, 16:44

Зошто не го стави и ова на списокот на моронштини. Или не смееш да се закачаш со Амбасадата на САД која го има објавено ова соопштение за своите државјани кои се во с. Македонија.
Event: There is a heightened risk of terrorist attacks inspired by extremist ideology in North Macedonia. Terrorist organizations and individuals inspired by extremist ideology are intent on attacking civilians, including U.S. citizens traveling abroad. Terrorists increasingly use less sophisticated methods to target crowds in public places, including pistols, vehicles, and edged weapons.
Terrorist attacks and other security incidents often take place without any warning, and U.S. citizens are strongly encouraged to maintain a high level of vigilance. Extremists increasingly aim to identify and attack “soft targets,” such as: shopping malls and markets, airports, hotels, clubs and restaurants, places of worship, schools, parks, and high-profile public events (sporting contests, political rallies, demonstrations, holiday events, celebratory gatherings, etc.).
Actions to Take:
Exercise additional vigilance in “soft target” locations and locations with large crowds.
U.S. citizens are strongly encouraged to maintain a high level of vigilance.
Review your personal security plans.
Be aware of your surroundings.
Monitor local media for updates.
Assistance:
U.S. Embassy Skopje, North Macedonia
+ (389) 2-310-2000
SkopjeACSMailbox@state.gov
https://mk.usembassy.gov
State Department – Consular Affairs
888-407-4747 or 202-501-4444


https://mk.usembassy.gov/security-alert-u-s-embassy-skopje-north-macedonia-february-15-2019/

Како што гледаш информацијата за опасност од терористички напади е од вчера.


Еве го и соопштениеот од Министерството за внатрешни работи на с. Македонија.

Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на територијата на Република Северна Македонија од страна на припадници на радикални структури поддржувачи на ИСИС, спроведе оперативно-тактички мерки со цел идентификација на можните организатори, логистичари и потенцијалните извршители на нападот. Со цел попречување на терористичкиот напад и остварување на превентивната функција, Министерството за внатрешни работи изготви план на мерки и активности, за што обезбеди соодветни наредби за нивно спроведување. По добиените наредби на неколку локации на територијата на државата извршени се претреси при што се одземени предмети и уреди кои се поврзани со можниот напад. Министерството за внатрешни работи продолжува да спроведува дејствија, мерки и активности со кои се работи на осигурување на безбедноста на граѓаните.


https://mvr.gov.mk/vest/8536
Јас не се сеќавам дека имаше вакви вести пред подигањето на знамето на НАТО пред канцелариите на Заев и неговите соработници на Илинденска

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Фед 17 2019, 08:15

Да претпоставам дека за тебе е спорно апсењето за кое јас мислам дека е направено, односно дека не била акцијата на полицијата во тек на ноќта за да земат полицајците надоместок за ноќен труд туку терористите да бидат фатени на спиење. Знам дека на вас не ви е јасно зошто некој би се апсел ако не е ВМРОвец и ако припаѓа на етничка заедница чии пратеници сите до еден без исклучок гласаа за кршење на човековите права на етничките Македонци со кастрирање на македонскиот идентитет и историја и непотребна додавка на името на државата. Да претпоставам ли дека ИСИЛ ги поддржува договорите што црпнатиот од с. Муртино ги направи со Бугарија и Грција за да стане нашата држава с. Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Фед 17 2019, 16:48

трендафил напиша:Да претпоставам дека за тебе е спорно апсењето

Pretpostavkata e majka na greshkata, ne morash postojano da ni dokazhuvash deka si glup.

трендафил напиша:Знам дека на вас не ви е јасно зошто некој би се апсел ако не е ВМРОвец

Samo glupiot misli deka site se glupi.

трендафил напиша:Да претпоставам ли дека ИСИЛ ги поддржува договорите

Vidi pod eden.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Фед 18 2019, 09:53

Да си толку умен колку што се сакаш да се претставиш, наместо како папагал да повторуваш дека некој друг е глуп би го замолчел со аргументи. Наместо што правиш моја психоанализа, ќе се обидеш ли еднаш да дискутираш на темава. Форумите се за изнесувања на мислења, вклучувајќи и претпоставки. Едноставно судир на различни мислења.
Еве еден факт. Амбасадата на САД и други амбасади ги информираат граѓаните за можноста од тероризам и даваат упатства до своите државјани како да се однесуваат во Македонија за да ја намалат опасноста да бидат жртви. Нашето МВР даде соопштение од кое не се знае дали терористите се фатени или како што изгледа само се најдени орудија за тероризам, но нема упатство до граѓаните како да се однесуваат и во кои региони опасноста е поголема. Барем во оваа влада и во сите влади по 2002 година (освен од 2006 до 2008 кога ги направивме реформите за исполнување на условите за членство во НАТО) имаме терористи министри (или министерот или заменикот се членови на терористичката УЧК, сега ДУИ). Не знам дали во МВР нема некој што ако не знае да напише упатство до граѓаните како да се однесуваат за да не станат жртви на терористички напад барем да преведе некое упатство од странските амбасади и истото да се објави. Не знаеме ниту дали терористите се домашни или странци. Да се обложиме дека ако се домашни најголемиот дел од нив се од малцинството што гласаше 100% за промена на Уставот и идентитетот на Македонците (кастрирање на историјата).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пон Фед 18 2019, 12:06

трендафил напиша:Да си толку умен колку што се сакаш да се претставиш, наместо како папагал да повторуваш дека некој друг е глуп би го замолчел со аргументи.

Argumenti pred partiski bot = biseri pred svinja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Фед 18 2019, 17:08

Сакаш ли да кажеш дека ти си непартиски бот?
Ако сите се умни како тебе треба да ги укинеме форумите. Да не сметаш дека на овој форум треба да учествуваат само поддржувачи на СДСМ или некоја албанска партија или директни поддржувачи на странците, па да дискутирате во стилот Заев е добар, а другиот да одговори не е добар туку е многу добар, а трет не е многу добар туку одличен, па наместо дебата, односно спротивставување на различни мислења форумот да служи за политичко самозадоволување, да не кажам онанија.
Јас ги напишав моите дилеми. Дали терористите се дојдени како реакција на нашата покана за НАТО или биле тука и пред тоа да речеме како поддршка за имплементирање на Преспанскиот договор ако не беше успешно обезбедувањето на гласови со уцени и корупција или на друг начин кажано дали странските служби веднаш штом дознале информацијата ја споделиле со нашите служби или знаеле порано. Втората дилема зошто терористите се опасни за Американците, Французите, Бугарите и други земји, а не и за нас, односно зошто странските амбасади даваат совети како да се однесуваат нивните граѓани за да ја намалат опасноста да бидат жртви, а за нас нема опасност, па МВР молчи откако објави дека одзело материјални средства, но нема информации за неутрализирање на самите терористи. Или терористите се повлечени како од Арачиново во 2001 година, а нашата полиција само ги прибрала нивните средства за да не паднат во раце на некој друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пон Фед 18 2019, 17:34

Имаш забелешки за форумот или модерирањето или по обичај само инсинуираш?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Фед 18 2019, 18:24

Забелешката ја упатив до тој на кого се однесува. По малку ме нервира кога некој пишува во секој пост за секој што не мисли како него дека е глуп без да даде аргумент зошто го мисли тоа. Посакувам дијалог со спротивставување на мислења, а не размена на навреди. Јас не сум политичар, па ми е чудно кога некој дискутира за мене лично на форум за политика. Инаку ја поздравувам политиката на модерирање на овој форум затоа што се дава апсолутна слобода, па секој член се прикажува јавно, не само што мисли, туку и на кое цивилизациско ниво е. За жал странци внесоа раздор меѓу Македонците , па тоа се рефлектира и на форумите и социјалните мрежи воопшто, па се води речиси борба на живот или смрт, наместо размена на мислења. Смешно ми е кога партиски бот обвинува друг дека е партиски бот.
Сега да продолжам со темата. Странци информираат за опасност од напади со ладно оружје, напади со возила. За напади во трговски центри, но и политички манифестации (на пример предизборни митинзи). Нашето МВР молчи.9Нашето МВР молчи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пон Фед 18 2019, 19:09

Па ја решиле опасноста, што има да креваат паника кога тоа е завршена работа. Туку нешто многу си ми исплашен, мил животецот нели.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 09:09

Сакаш ли да кажеш дека амбасадите на САД, Бугарија и други земји лажат кога ги информираат своите државјани за опасност од терористички напади. Да потсетам дека за последната антитерористичка акција на македонската полиција, што и го сменивте името па сега е полиција на с. Македонија, е извршена врз информации на странска (американската) амбасада. Што би рекле тие подобро ги познаваат работите во Македонија. Дали имаат подобри разузнавачки служби или и терористите се нивни вработени можеме да дискутираме. За мене сомнежот е фифти-фифти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Фед 19 2019, 11:08

Пиј ги лековите редовно, тогаш можеби ќе се сетиш дека соопштенијата од амбасадите биле лиферувани пред опасноста да биде отстранета.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 4 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 39 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот