Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+19
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
23 posters

Страна 3 of 39 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Сеп 13 2018, 20:27

Веќе напишав дека нема потреба луѓето да се повикуваат на бојкот. Доволен е повикот секој да гласа по својата совест. Во секој случај доколку ВМРО промаши со неповикувањето на бојкот, на следните избори ќе гласам за Левица. Моја парија е Македонија. Без додавки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 13 2018, 21:13

Тешко е кога твоите ќе ти го сместат нели? Ајде сега бојкотирајте.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Сеп 14 2018, 08:37

ЌЕ бојкотираме. Кој сака се разбира, а сакаат многу. Ајде овде да забележам дека покрај доаѓањето на по неколку функционери од земјите од НАТО и ЕУ секој ден кои се возат во Мерцедесот што беше според вашата пропаганда изгребан од мачки, имаме уште еден интересен настан. Али Ахмети во Пласница прв пат јавно прозборе на македонски јазик. Ова можеби затоа што по договорот од Преспа Македонците и Албанците ќе имаат заеднички зборови. Имињата на местата во Грција ќе ги викаме како што присилно ги сменија Грците. Во Егејска Македонија од македонски во грчки, во Чемерија од албански во грчки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Сеп 14 2018, 10:54

трендафил напиша:ЌЕ бојкотираме. Кој сака се разбира, а сакаат многу.

Ne znam dali da ti se smeam ili da te zhalam, ama so ogled na rubljite so koi te plakjaat i koi sekoj den gubat od vrednosta mi ide da padnam od smeenje na tvoite tvrdenja...

Анкета во ВМРО ДПМНЕ: Членството против бојкот, но и против Договорот

Заменикот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ Петар Богоевски во интервју за 1тв, побара  да се има разбирање за одлуката на партијата„ која била исклучена од преговорите за името и како опозиција мора да ја критикува власта која не треба да глуми тримуфализам. Богоевски кажа и дека одлуката е одраз на различните мислења меѓу членовите на партијата кои биле потврдени и со партиска анкета. Според податоците на оваа анкета која ја направи ВМРО ДПМНЕ меѓу своите членови, во урбаните средини повеќе од 20 до 30 проценти од членовите на партијата се изјаснија дека  ќе гласаат „за“, во руралните средини овој процент е помал, а за бојкот се изјасниле незначителен број на членови и симпатизери. Но, одгромен број рекле дека не го прифаќаат Договорот – дека е лошо презентиран, има недостатоци, свои маани. И поради тоа што и јас не сум убеден во одржливоста на Договорот, јас ќе гласам против. Во таа шареноликост треба да се бараат причините за одлуките на партијата кои треба да се носат одмерено и внимателно“ кажа Богоевски.

https://novatv.mk/anketa-vo-vmro-dpmne-chlenstvoto-protiv-bojkot-no-i-protiv-dogovorot/
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Сеп 15 2018, 18:02

Како не ти е срам да ни пренесуваш вести објавени од Саше Политико. Петар Богоевски е дел од деформаторите , платеници што се обидуваа, а изгледа се обидуваат уште да заработат некое евро од меѓународната банда (заедница) што сака да го укине македонскиот народ и од нас да створи нова нација веројатно почната од црпнувањето на сељакот Заев со цел да стане премиер и да се обиде да не укине.

Ме чуди како никој не напиша нешто за повикот на Заев за поткуп, односно бизнисмените да им дале бонус на вработените што ќе излезат на референдумот. Да видиме што ќе направи обвинителството за овој нов криминал на црпнатиот од село Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Саб Сеп 15 2018, 19:35

Мене не ми е јасно зошто ти упорно и без срам лажеш иако вистината на сите им е пред очи. Пред се, НОВА ТВ е медим во сопственост на Борјан Јовановски и Биљана Секуловска. Тврдењата не ги изнесува никаков новинар туку актуелниот заменик генерален секретар на дпмне Петар Богојевски и твоето мислење за него е релевантно како ланскиот снег. Еве го и видеото каде се што пренесува НОВА може да види и чуе лично од заменикот генерален секретар на дпмне.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Сеп 16 2018, 20:02

https://vmro-dpmne.org.mk/izvrshen-komitet

Човекот лажно се претставува. Зборува за историјата, дека ја имал порано таа функција, пред да го зачешаат доларите. Сега е можеби СЕВЕРЕН заменик генерален секретар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by osa Нед Сеп 16 2018, 20:58

трендафил напиша:https://vmro-dpmne.org.mk/izvrshen-komitet

Човекот лажно се претставува. Зборува за историјата, дека ја имал порано таа функција, пред да го зачешаат доларите. Сега е можеби СЕВЕРЕН заменик генерален секретар.

na ova i jas ke se iznasmeam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER Нед Сеп 16 2018, 21:08

abe oni se spremni i sopstvenoto dete da go proglasat za tugo ,deka ne e nivno ,samo za da se spasat
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Фед 02 2019, 13:35

Според објавата на НАТО за потпишување на протоколот за придружување, во НАТО ќе влезе само Скопје, а не Македонија, ни со нашето име ни со натуреното со уцени Северна Македонија или во моментов важешкото со додавката поранешна југословенска. Фашистите од Брисел уште не сакаат во било кој облик ни името да ни го спомнат. Домашни фашисти, ќе организирате ли прослава за Скопје во НАТО.

https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_163045.htm

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Фед 02 2019, 17:09

Normalno deka kje pishuva Skopje. Severna Makedonia kje vleze vo upotreba duri otkako grcite kje go ratifikuvaat protokolot za vlez vo NATO. Da ne sakashe sluchajno taka bez nikakvi garancii da se proglasime za Severna? Shto i ne me iznenaduva od vas dpne-predavnicite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Фед 04 2019, 13:38

Јасно е дека со Преспанскиот договор ќе влеземе во НАТО, но дека нема гаранции за влез во ЕУ. Најверојатно идниот премиер на Грција, Мицотакис, изјавува дека Грција ќе ја блокира Македонија при секое отворање и затворање на некое од 35те поглавја. Што би рекле Грција има можности за 71 блокада, за секое отворање и затворање поглавја плус уште едно за крај, за целосен прием на земјата. За жал, не сум психијатар, но лаички мислам дека се работи за колективно лудило во Грција. За жал ниту ние со нашиот потчинет однос, ниту меѓународната заедница која кон нас се однесува како банда со своето однесување не допринесоа за нивно излекување, туку напротив им ја разгоруваа болеста. Ако ОН ги почитуваше своите повелби и меѓународното право, а не политичката волја на САД, Велика Британија и Франција како земји со право на вето во Советот за безбедност веројатно приказната ќе завршеше тогаш и сега веќе односите помеѓу Македонија и Грција ќе беа понормални отколку што се сега. Вака Грците се уште полуди, а сигурно е дека врз нив нема да се врши притисок каков што имаше и има сега за прием во НАТО.

https://expres.mk/micotakis-najavuva-blokadi-za-makedonija-kon-eu/
https://www.tovima.gr/printed_post/makedoniki-polosi-me-kerdismeni-ti-nd/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пон Фед 04 2019, 14:37

Neverojatno kolku ste glupi vie od grujovistichko predavnichkata sekta. Kazhi im vo shtab da prestanat da gi troshat parite na moroni kako tie od expres.mk. Garancii deka grcite ne smeat da blokiraat ima vo prespanskiot dogovor, i chlenot dva se odnesuva tochno na tie garancii.

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/celosen-transkript-od-dogovorot-megju-makedonija-i-grcija


Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 06 2019, 13:06

Денес, цитирам, „Идната Северна Македонија“ го потпиша протоколот со НАТО. Според министерот Димитров влезот во ЕУ ќе биде многу потежок. Го делам неговото мислење.

https://expres.mk/dimitrov-veli-teshko-vo-eu-severna-ne-e-garancija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Фед 06 2019, 13:14

Denes sum dobro raspolozhen pa nema da kazham deka si glup ama sepak glupo e da se obiduvash na toj nachin da podmetnesh lazhna vest. Dvata kurton portali vo sopstvenost na ista firma stavaat linkovi eden do drug tvrdejki deka povekje mediumi go prenele toa za shto tie tvrdat deka e izjava na Dimitrov iako nema nitu l od link do nekoj poseriozen medium. Sepak kako shto se gleda tekstot e napishan vo treto lice shto jasno upatuva deka nekoj im prenel na kurton portalite. Izvorot ne se naveduva, izjavata na ministerot e praraskazhana shto e ushte eden dokaz deka vesta im e lazhna. Ocenka nula za takov glup obid za lazhenje na javnosta.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 06 2019, 16:25

Гледав директен пренос на Канал 5 телевизија, но и без тоа сите сме сведоци дека по повеќедецениско малтретирање и понижување Република Македонија, но не со своето име туку со насилно натуреното во договор со странци име Република Северна Македонија нашата земја го започна финалниот пат кон прием во НАТО.
Текстот со изјавата на Димитров се однесува на влез во ЕУ. Земјите од ЕУ знаат на кој начин се изгласа Преспанскиот договор во нашето Собрание. Такви земји не влегле до сега во ЕУ. Настрана што најверојатниот иден премиер на „пријателска“ Грција прети дека ќе става вето на секое поглавје и при отворање и при затворање ако не прифатиме дополнителни грчки услови, да не кажам уцени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Фед 06 2019, 16:32

Republika Severna Makedonija e sosema dostoinstveno ime.

Chlenot 2 od prespanskata spogodba i pistapnata primena na novoto ima se garancija deka Micotakis trese zeleni za domashna upotreba se sprema za izbori isto kako Mickovski ovde.

Kje ti veruvam deka pistoi takva izjava koga kje dadesh link do seriozen medium ili video.

Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 06 2019, 21:35

Понижувањето на Македонија продолжува и со честитките од врхушката на НАТО и ЕУ. Многу често наместо уставното, идното име или референцата се користи слика од знамето. Еве еден твит во врска со тоа.

https://expres.mk/tvit-na-denot-od-kade-si-????????-majchin-jazik-????????nacionalnost-????????/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Фед 06 2019, 21:37

Teo напиша:Republika Severna Makedonija e sosema dostoinstveno ime.

Chlenot 2 od prespanskata spogodba i pistapnata primena na novoto ima se garancija deka Micotakis trese zeleni za domashna upotreba se sprema za izbori isto kako Mickovski ovde.

Kje ti veruvam deka pistoi takva izjava koga kje dadesh link do seriozen medium ili video.

Секое име е достоинствено ако сами си го дадеме, односно ако се почитуваат нашите човекови права. Секое име изнудено со уцени, корупција и притисоци е понижувачко.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Фед 06 2019, 21:52

Znameto se koristi zaradi vakuumot nastanat so promenata na imeto i negovata postapna primena. RSM kje pochne da se koristi verojatno shtom grcite go ratifikuvaat pristapniot protokol za vlez na Makedonija vo NATO. Inaku osven shto te lazhea vo socijalizmot na sharmantniot diktator koj drug ti kazhal deka megjunarodnata politika e chesna i pravedna i se bazira na moralni vrednosti i pochituvanje na chovekovi prava?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER Вто Фед 12 2019, 18:37

Uste edna zemja, Slovenija go ratifikuva dogovorot za vlez vo NATO na Makedonija.

СЛОВЕНИЈА ГО РАТИФИКУВАШЕ ПРОТОКОЛОТ ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО
Стојанчо Мицевски вто, 12.02.2019 | 6:03 pm 0 Коментари
На вонредна седница на Парламентот, Словенија го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Со денешната одлука, Словенија стана втората земја-членка на Алијансата која го ратификува Пристапниот протокол за НАТО. Од присутните пратеници во собранието, позитивно за членство на Македонија во НАТО се изјаснија 72, додека 12 пратеници беа против.

https://www.24.mk/details/slovenija-go-ratifikuvashe-protokolot-za-pristapuvanje-na-makedonija-vo-nato
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 19:47

Претпоставувам дека Словенија го ратификувала протоколот за прием на Северна Македонија во НАТО. Република Македонија за жал е мртва, ја убивте. Денес стигна нотата од Грција за ратификување на Преспанскиот договор и протоколот со НАТО, со што автоматски мојата татковина не е повеќе на список на живите држави, а на нејзина територија се формира нова држава, Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Вто Фед 12 2019, 20:23

Tochno Trtendafile, vecherva ustavnite amandmani kje bidat objaveni vo sluzhben vesnik, shto znachi od polnokj kje bidesh severdzan.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 20:45

Можеби ќе побарам државјанство од некоја земја што го признава правото на самоопределување. Малта на пример. А и така Грците никаде во странство не се изјаснуваат како Македонци. Знам дека не е лесно да се расправаш со лудаци, но не им помогнавме во излекувањето со тоа што им признавме дека не се Грци туку дека се Македонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Вто Фед 12 2019, 20:53

So srekja baranjeto, shto znaesh mozhebi kje ti dadat. Samo ne mi e jasno zoshto drzhavjanstvo od zemja na EU koga mozhesh da si pobarash rusko, neli tie se dobrite? Patem da te prasham bugarskiot pasosh ne ti e dovolen.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 3 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 39 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот