Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пациенти

+7
Luxor
PRVOBOREC
OPOZICIONER
SHARENI
Bosonoga
трендафил
defo
11 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Пациенти Empty Пациенти

Пишување by defo Вто Jул 19 2022, 10:39

Мора една ваква тема за „Македонци“, кои од дното на душата ја сакаат Mакедонија. И се христијани со цело срце.

Пациенти Fybc4l10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Вто Jул 19 2022, 21:48

Предавниците очигледно никој не ги сака. Денеска место да се радува за наводниот почеток на преговорите со ЕУ за кои никој жив не знае дали воопшто ќе продолжат, кај нас е траорно како да е ден на жалост. Власта иема храброст да излезе пред граѓаните. По референдумот за независност имаше спонтан собир што го наполни плоштадот Македонија и таму беа претседателот, премиерот и други политичари. Вака изгледа дека поголема радост ни направија ракометарите на Вардар отколку ЕУ ви координација со владата на Република Македонија (т.н. Северна). Колку северџани има во Македонија кога нема кој да прослави. Македонците сигурно нема да слават почеток на борбата против македонизмот (и Македонците) што ја најавува бугарскиот претседател Тадев, а нашите не протестираат за говор на омраза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by Bosonoga Вто Jул 19 2022, 22:26

Toa samo vo sektata na crepovite dpmneovski.

"кај нас е траорно како да е ден на жалост"
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Jул 20 2022, 08:21

трендафил напиша:Предавниците очигледно никој не ги сака. Денеска место да се радува за наводниот почеток на преговорите со ЕУ за кои никој жив не знае дали воопшто ќе продолжат, кај нас е траорно како да е ден на жалост. Власта иема храброст да излезе пред граѓаните. По референдумот за независност имаше спонтан собир што го наполни плоштадот Македонија и таму беа претседателот, премиерот и други политичари. Вака изгледа дека поголема радост ни направија ракометарите на Вардар отколку ЕУ ви координација со владата на Република Македонија (т.н. Северна). Колку северџани има во Македонија кога нема кој да прослави. Македонците сигурно нема да слават почеток на борбата против македонизмот (и Македонците) што ја најавува бугарскиот претседател Тадев, а нашите не протестираат за говор на омраза.

Тамам за во темава. clown clown clown clown clown

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Jул 20 2022, 08:32

Пациенти Luda_m10

Уше една тура болесници. А овие шо лајкаат се посебна прича.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 09:26

Декларацијата за Македонија во ЕУ ја пишувале политички дибеци, па според неа македонски дијалекти има само на територијата на република Македонија, т.н. Северна по диктаторски наметнатата промена на Уставот. Нема ниту збор за тоа дека со миоравската мисија на светите браќа Кирил и Методиј дијалектите на македонскиот јазик од Егејска Македонија се основа на црквенословенскиот јазик и дека македонски дијалекти има и на територијата на денешна Бугарија, Грција, Албанија и Косово. Најтажно е што декларацијата има јазички грешки односно дека ја пишувал партијски дибек од СДСБ или ДУИ и не ја прегледал лектор што го знае македонскиот литературен јазик.
Предавниците не доведоа во ситуација да и докажуваме на ЕУ и светот дека сме Македонци, наместо да се прифати дека сме биле и сме Македонци не од раѓање туку по потекло и дека не дозволуваме тоа право секоја будала да може да ни ја оспори. За жал ова е последица на политиката на свиткана кичма што веќе изгледа ни е скршена. Затоа што Ковачевски направи чекор напред во однос на предавникот Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Чет Jул 21 2022, 15:49

Пациенти Slika17

А бе и овој шо го фативте шо подпалвеше коли по Прилеп, ќе го викате по ДПМНЕ-оски општини?!?!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Чет Jул 21 2022, 20:09

Не е исто да запалиш клуб со име на антимакедонски фашист и на борец против предавниците. Нема да напишам што би требало да запали некој за да биде почитуван од Македонците. Мислам на тие што сакаат да си останат такви Македонци какви што си биле ос секогаш, а не мутанти моделирани од странци кои скоро два века во континуитет се непријатели на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пет Jул 22 2022, 10:24

Пациенти Pac10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Jул 22 2022, 14:06

Не сум јас виновен што на симпатизерите на СДСМ им е срам од тоа што го прават администраторите на Македонија. Не се секирај, за кусо време, кога Бугарите кои се балканци чувствувајќи слабост кај власта ќе излезат со уште поголеми барања ќе пишуваме заедно во полза на Македонија и Македонците. Дури и од тие што не се Македонци по потекло. Сите примитивци колку повеќе им попушташ толку повеќе се силат. Тоа се гледа и кај ДУИ. Прво се бореа за привилегии на Албанците, сега и на Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Пациент

Пишување by defo Пет Jул 22 2022, 15:57

трендафил напиша:Не сум јас виновен што на симпатизерите на СДСМ им е срам од тоа што го прават администраторите на Македонија. Не се секирај, за кусо време, кога Бугарите кои се балканци чувствувајќи слабост кај власта ќе излезат со уште поголеми барања ќе пишуваме заедно во полза на Македонија и Македонците. Дури и од тие што не се Македонци по потекло. Сите примитивци колку повеќе им попушташ толку повеќе се силат. Тоа се гледа и кај ДУИ. Прво се бореа за привилегии на Албанците, сега и на Бугарите.

Мх...Добар си!!! И во право!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Jул 22 2022, 19:35

Утре Бугарија има уште една шанса за помирување, доколку сака помирување, а не користење на нашето членство во ЕУ да ги исполни целите на бугарскиот фашистички окупатор за бугаризација на Македонија, може да се извини за злосторството. Пред 80 години, на 23 јули 1942 година бугарските фашисти ги стрелале македонските поети Никола Бапцаров, Антон Панов и Атанас Романов. За жал, не очекувам такво нешто затоа што според ппостапките кон Македонија мислам дека актуелната власт во Бугарија е неофашистичка. И покрај тоа што е во пријателски односи со владата на Ковачевски и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Jул 27 2022, 10:41


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 12:06

Тоа што неаофашистичката бугарска власт со помош на неофашистите од Македонија и ЕУ сака да го спроведе тоа што не им успеа на бугарските фашистички окупатори во Втората светска војна е сериозна работа. Сигурно е дека сите Македонци ќе се борат ЕУ да биде поуспешен од Третиот Рајх (или Тројниот пакт) во разнебитувањето на македонскиот народ и побугарчување на нашата историја, по претходно направеното погрчување.
П,С,: Тоа неофашисти е условно, затоа што лично јас мислам дека не е логично демократска власт или демократска унија може да спроведува неуспешни фашистички идеи од минатото

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by SHARENI Сре Jул 27 2022, 22:50

Micko uporno povtoruva edna i ista laga.

Пациенти Img_2314Пациенти Img_2315
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Чет Jул 28 2022, 00:07

Не гледаш и членството и симпатизерите се такви.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Чет Jул 28 2022, 11:01

Пациенти Fyvz2710
Пациентиве незнаат мува од слон да разликуваат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Jул 29 2022, 08:43

Пациенти 20220728184428

Ова не е јахтата на Шекеринска, туку Македонски тенкови на пат за Украина. Тернковите според нашето министерство не се добри за одбрана на Македонија, но добри се за одбрана на армијата под команда на Зеленски. Наводно за некоја година требало да се заменат со нови купени од запад, а овие да се уништат. Реално не се уништуваат туку се продаваат како старо железо, односно има (мала) заработка, а не трошок. Се разбира ако тендерите не ги спроведуваат СДСМ и ДУИ. Со што ќе се браниме ако во меѓувреме го отфрлиме договорот со Бугарија за (не)пријателство и источниот сосед не нападне?
Дали со ова се искачивме на топ листата на непријатели на Русија и имаме поголеми шанси за напад во случај на не дај Боже избивање на Трета светска војна. Или веќе е почната?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by OPOZICIONER Пет Jул 29 2022, 14:32

Amerikanskite senatori:

Сите земји треба да го следат примерот на Македонија

Ne severna tuku Makedonija. Samo stetocinite od dpmne si ja navreduvaat zemjata i narodot.

https://mobile.twitter.com/VanSenate/status/1552981659280375811?cxt=HHwWhoDUgeqlpo0rAAAA
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Jул 29 2022, 14:51

На Македонија во војната во 2001 година никој не и помогна. Купивме оружје (не ни го донираа од Украина, но после и тие ја прифатија забраната да купуваме оружје откако САД не стави под ембарго. НАТО ни воведе и забрана на летови на вооружени летала на територијата на нашата божем суверена земја. Ни „помогнаа“ во потпишувањето на т.н. Охридски договор (Олеснувачите еден од САД друг од Франција). Помагање со оружје на Украина отвора целосен конфликт со Русија. Од која очекуваме гас на пример за греење на Скопје и за да работи електраната ТЕТО. Лично мислам дека неутралност би било подобро решение за Македонија.
Инаку министерството за по надвор молчи за навредите на синоќешниот натпревар помеѓу ЦСКА и Македонија Ѓорче Петров во Софија кога публиката на македонските фудбалери им скандираше дека се бугари, а коментаторот на бугарската телевизија во спортскиот пренос лажеше дека Ѓорче Петров бил бугарски револуционер. ДАли во власта имеме само „педери“ како карактер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 09:47

По украински извори се работи за 30тина тенка кои Македонија ги има купено во 2015 година, кога буџетот на државата беше 3 милијарди евра и кога наводно многу се крадело. Тогаш и се градеше (не само преку проектот Скопје 2014, туку и автопати, болници ...). Сега со буџет поголем повеќе од половина, 4.7 молијарди евра, не се купува ништо. Од три авиона за гасење пожар наследени од времето кога наводно се крадело употреблив е само еден. Предавнициве не се способни ни да го одржуваат тоа што го наследиле. Не знам колку е паметно во време кога цел свет стравува од почеток на Трета светска војна толку многу да се намали борбената моќ на земјата. Можеби петтата колона што е на власт очекува дека меѓународната заедница сега како што во време на Втората светска војна Македонија и ја предаде Македонија на управување (окупација) на фашистичка Бугарија ќе и ја предаде нашата земја повторно на Бугарија, а овие ќе ја остават на нивните слуги од СДСМ и ДУИ. (Со напомена дека ДУИ не ја витка албанската кичма туку македонската). Нема ваљда и  Македонците без северџански додаток да чекаат Русија да го победи (нео)фашизмот во Бугарија па да ја превземемат власта  што како мнозинство им следува во свои раце преку нов АСНОМ. Или според тоа што се случува во последниве години да не брани Вучиќ како што ни даваше вакцини за корона, леб, зејтин. Српскиот претседател и за следното зимо вети дека ќе споделува храна и струја со нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 10:52

Интересни плакати го разубавија Скопје. За потсетување, и партизаните почнале со растурање летоци и лепење плакати, а завршиле со АСНОМ.

Пациенти Gerila5-576x1024

Пациенти Gerila4-576x1024

Пациенти Gerila-1024x768

Пациенти Gerila2-1024x768

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 10:55

Почнавме преговори, небањатите квичат зошто нивните членови со блгарски пасапорти ќе ги ставиме во графата малцинство, депешите од Софија и Будимпешта фрчат со налози да се соречи напредокот во преговорите со ЕУ, Жмицко се крие по селата на господ зад грбот а СДСМ ќе им го прочешла клупчето на Жмицковото другарче и обезбедувачот на кметицата. Небањатите блгари во кома.

БГНЕС: Властите во Скопје наредиле претрес во Центарот за култура „Иван Михаилов“
30/07/2022 09:43

https://nezavisen.mk/bgnes-vlastite-vo-skopje-naredile-pretres-vo-centarot-za-kultura-ivan-mihailov/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 11:16

https://denesen.mk/alternativa-na-gashi-vraboti-vo-eden-den-50-svoi-albanci-od-tetovo-vo-piom/

Само 3,5 илјади државјани на Македонија се изјаснети како Бугари на пописот. На вас веројатно ви е жал дека и тие што земале бугарски пасош од економски причини реално се изјаснуваат како Македонци. Сигурно е дека Коминтерната и Тито (двата субјекти се покојни) не им вршат протисок да бидат Македонци како што тврдат Бугаритеа а прифаќа бугарофилската влада на СДСМ и ДУИ.
Преговорите со ЕУ не се почнати. За тоа е потребно внесување на Бугарите во Уставот што не верувам дека ќе се случи затоа што тоа е шанса за отфрлање на понижувачкиот „феанцуски“ предлог што треба да ги бугаризира Македонците без гаранции дека и тогаш би станале членка на ЕУ. Наместо што читаш партиски соопштенија и конструкции обиди се да го прочиташ договорот за (не)пријателство со Бугарија кој е составен дел од условите за членство во ЕУ и владините протоколи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:20

Дали небањатите добивале директиви од Софија да шират говор на омраза против србите и албанците? Дали наредбите биле лиферувани преку клубот на другарчето на Жмицко и обезбедувачот на кметицата? Води ли трагата во небањатиот центар за дезинформации Дувло под раководство на личност чии дедо и прадедо биле во служба на бугарските окупатори за време на прва и втора светска војна?

PRVOBOREC напиша:Почнавме преговори, небањатите квичат зошто нивните членови со блгарски пасапорти ќе ги ставиме во графата малцинство, депешите од Софија и Будимпешта  фрчат со налози да се соречи напредокот во преговорите со ЕУ, Жмицко се крие по селата на господ зад грбот а СДСМ ќе им го прочешла клупчето на Жмицковото другарче и обезбедувачот на кметицата. Небањатите блгари во кома.

БГНЕС: Властите во Скопје наредиле претрес во Центарот за култура „Иван Михаилов“
30/07/2022 09:43

https://nezavisen.mk/bgnes-vlastite-vo-skopje-naredile-pretres-vo-centarot-za-kultura-ivan-mihailov/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти Empty Re: Пациенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот