Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пациенти

+7
Luxor
PRVOBOREC
OPOZICIONER
SHARENI
Bosonoga
трендафил
defo
11 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Вто Сеп 20 2022, 15:46

Трендо би рекол, борец за Македонштина е ....оправдано и е......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Вто Сеп 20 2022, 18:01

Реално имаше душмани на Македонија и од ВМРО, кои лапаа нараодни пари на пример. Но тогаш се работеше за стотина милиони годишно, а сега за повеќе од 1 милијарда евра. Реално постои омраза во Македонија. Но тешко е некој да очекува од мене да го сакам тој што ги крши моите основни човекови права, на пример да одлучувам за името на мојата држава и за мојот идентитет, а не за тоа да одлучуваат странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 10:34

Како погодив.....
трендафил напиша:Реално имаше душмани на Македонија и од ВМРО, кои лапаа нараодни пари на пример. Но тогаш се работеше за стотина милиони годишно, а сега за повеќе од 1 милијарда евра. Реално постои омраза во Македонија. Но тешко е некој да очекува од мене да го сакам тој што ги крши моите основни човекови права, на пример да одлучувам за името на мојата држава и за мојот идентитет, а не за тоа да одлучуваат странци.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 12:59

Никогаш нема да ја снема алчноста. Во нормалните земји таа е минаминизирана, посебно кога се работи за пари што живот значат за големи групи на граѓани. Кај нас за жал се прогласува за државна тајна доказ дека премиерот лажел. Немој да ми кажеш дека си заборавил дека пред половина година премиерот изјави дека не служел војска дека студирал и магистрирал, па излезе документ (кој не е таен затоа што тајноста истекува по најповеќе 10 години ако не се обнови, а не е обновена) дека имал ТРАЈНИ здравствени проблеми, претпоставувам ментални затоа што не се забележува физички хендикеп од поголеми размери.
За крај на линкот подолу има фотографија на која се гледа дека само нашиот премиер има слушалки на ушите, а наводно знае англиски на кој говори генералниот секретар на ОН - Гутереш. Нели наводно премиерот учел и на Харвард.

https://www.expres.mk/kovachevski-objavi-fotografija-koja-otvara-somnezh-za-negova-javno-deklarirana-sposobnost/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 13:59

А медиумов ти е врв....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 21:47

Медиумот само ја има преземено фотографијата од твитер профилот на премиерот трајно неспособен за војска, а кој пред половина година изјави дека не служел во АРМ затоа што дидека се школувал е професионализирана армијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 23 2022, 11:18

Небањатите и левомадестите у кома.

Пациенти - Page 4 Fdu4bp10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Сеп 23 2022, 19:57

Украина спроведе мобилизација уште на почетокот на војната, па не ги мобилизира поддржувачите од евроатлантската меѓународна банда која има амнезија за договорот од Минск што Украина не го спроведува. Без разлика што САД о ЕУ со поддржувачите се спремни да ја водат војната до последниот Украинец. Никој не може да победи еден народ. Ниту на Русија не и се осплатува да ја освои цела Украина, но ни Украина не ќе може да ги окупира териториите што за некој ден (по референдумот) ќе станат дел од Руката федерација. Иако е јасно дека никој од тие што го имаат признаено Косово како држава, вклучувајќи ја и нашата земја, ќе ја сметаат Украина во границите што ги имаше пред војната, но и Кипар нема контрола над делот кај што живеат Турци, но непризнат си постои половина век. И ќе постои.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 25 2022, 10:05

Небањатите крадоначалници и кметицата, жив доказ за неспособноста  на шпицниот фатен со рачињата во медот.

Пациенти - Page 4 Img_1276
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 17:27

Ако имало брцнување на рачиња во мед, дури и во обид, јасно е дека не е замешан никој од опозицијата затоа што нема никаква постапка за тоа ниту од МВР на Спасовски, ниту од финансиската полиција ниту од обвинителството. А сите се контролирани од власта, од ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Сеп 28 2022, 09:22

Пациенти - Page 4 Fdqkb110
Пациенти - Page 4 Fdqkcn10
Пациенти - Page 4 Fdqkco10
Пациенти - Page 4 Fdqkdy10Гарант во коментариве, некој од овдешните ликови или ќе се препознаат или ќе препознаат нивни роднини.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Сеп 28 2022, 09:32

Делувањето на либералите предизвикува реакција. Можеби се работи за љубоморство затоа што либералите гои мразат Македонците, но за мене не е нормално ако може слободно да се развиори знамето со виножито секаде, да се бруси сонцето од Кутлеш од шахти и да се забрани званична употреба на македонскиот симбол. Мислам на Македонците како мене, со идентиет од праисторијата до денес, а не за тие што сби прифатиле дека не мало Македонци пред 1944 година за да бидат во исто друштво со светските либерали.
Не се плаши Европа од Џорџа мелони или од Орбан, туку либералите. Се плашат од рушење на новата реалност, а нова реалност е ново срање. Корона, скапи горива и храна .... Додека народот плаќа некој се богати. Доларот (и рубљата) зајакнуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Сеп 28 2022, 14:01

Со ваков став, твојата „омилена премиерка“ на Италија, утре ќе рече дека ги подржува Бугарите, пошо и Македонските партизани тепале Италјани. Ама толку неинформиран, дека во Охридско, од Ботун надолу, живееле добар живот во време на 2-светска војна. Тоа шо било под Италјанска јурисдикција, тоа што било под Бугарска било катастрофа. И ти навиваш за наследниците на Мусолини да ја водат Италија и да креираат Европски и светски политики, па ти си скроз удрен со морка чорапа.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Сеп 28 2022, 18:58

Злосторствата во делот под италијанска окупација мајголем дел од злосторствата ги правеле тие што имаат наследници во ДУИ и некои други партии на Македонците со албанско етничко потекло. Од етничката заедница од која сите пратеници, 100% гласаа за проблематизирање на македонскиот идемнтитет со договорот за пријателство со Бугарија.
Настанот на кој се повикува веројатната идна премиерка на Италија, земја со која за да бидеме во исто друштво шпицниот премиер Заев е спремен да не прогласи за Бугари, се однесува на масакрирање на заробени италијански војници, можеби не со директна наредба на Тито но со негова командна одговорност. Како што за злосторствата во тетовскиот регион во 2001 година командна одговорност имаат Али Ахмети како главен о Талат Џафери како регионален командант на УЧК, сега ДУИ.
Онаку злосторства се вршени и во поново време, па така Садам Хусеин или Гадафи се ликвидирани без судење со командна одговорност на САД.
Кога сме кај ЕУ, нешто не можам да се сетам дека некоја членка од актуелните да немала директна фашистичка или марионетска фашистичка власт. Истото важи и за Украина. Доколку има некој исклучок што не сум го забележал ги молам членовите на форумов да ме исправат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Чет Сеп 29 2022, 10:14

И пак се враќаме на тоа дека поголеми нео-фашисти од дел од тврдокорните ДПМНЕ-овци нема. Секако „Левичарите“ се пред вас.

А пациенти сте, само треба да ви даде некој тапија, ради дон-кихотската битка, која ја водите во вашите празни глави.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Zhane likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by Zhane Чет Сеп 29 2022, 12:45

„ради дон-кихотската битка, која ја водите во вашите празни глави"

Пациенти - Page 4 1f602  Пациенти - Page 4 1f602  Пациенти - Page 4 1f602

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Чет Сеп 29 2022, 19:51

„Полните“ глави поддржуваат окупација на дел од Србија (Косово), а влегоа во војна со Русија, во моментов со економски санкции, подарување на оружје на Украина и членството во организација непријател на Русија, во НАТО. Русија не има ставено на листата на непријателски земји, а очекуваме руски гас по повластени цени да добиеме преку Русија. Веројатно се очекува Русите да кажат мани ги будали (веројатно се во право кога станува збор за власта) и да дозволат испорака на руски гас по повластена цена, кој во Србија не доаѓа преку небо туку преку земји членки на НАТО и ЕУ. Што се однесува до мене, навикнат сум на различни типови на санкции. ЕУ на пример ја затвори единствената во тоа време граница со Македонија (кон Грција) за протик на луѓе и сите видови на стока уште на почетокот на нашето осамостојување.
Што се однесува до Тито, можам да пишувам за тоа време како жив сведок. Имало и добри и лоѓи моменти. Лошите ги имало најповеќе во времето кога му била климава власта. Подоцна не толку. Во секој случај во негово време не биле загрозени етничките човекови права на ниту еден народ или народност (така тогаш се викаа малцинствата), како што се загрозени сега на Македонците во Македонија со бришење на историјата од страна на човекот со свиткана кичма кон странците. Во времето на Тито никој не смеел да помисли, ни домашен ни странец, да отвори клубови со имињата на цар Борис Трети или Ванчо Михајлов. Фашистите ако ги споредиме со либералите немаат направено злосторства со децении.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by Dino Пон Окт 03 2022, 14:58

Vmro i Levica se dogovaraat za rusenje na vlasta.

Пациенти - Page 4 Fejltd10

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

zozoti likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пон Окт 03 2022, 18:24

За жал во Македонија на народот му е укинато правото да побара предвремени избори. Тој што се дограбил до власт (или го наместиле странци) останува на власт до крајот на мандатот доколку самиот не посака озбори. Во моментов власта и севроатлантската меѓународна банда се обидуваат да купат или принудат ушѕе осум пратеници да гласаат за продолжување на преговорите со ЕУ под понижувачките услови што станаа рамка за тоа и додека мислат дека имаат шанси за тоа нема да си оди шпицниот премиер Зоран Заев. Од скоро и шпицен градоначалник (кмет според бугарофилите) на Скопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Окт 05 2022, 08:47

трендафил напиша:Изгледа дека сега шпицен градоначалник исто како е шпицен премиер е Заев.
Заев е крив, е новото Бранко е крив!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Чет Окт 06 2022, 08:58

Од спротивната страна е исто. Сега не е виновен Никола туку Жмицко. Многумина мислат дека Заев е шпицниот премиер и новиот шпицен градоначалник на Скопје. Реално, да имаше нешто направено директорот на водовод ќе беше сега во притвор. Или барем ќе беа сменети членовите на комисијата како што бараше Заев. Пардон градоначалничката (или кметицата како што ја нарекуваат тие што ја поддржуваат изјавата на црпнатиот од нива во Муртино дека со Бугарите сме ист народ).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Чет Окт 06 2022, 09:56

трендафил напиша:Од спротивната страна е исто. Сега не е виновен Никола туку Жмицко. Многумина мислат дека Заев е шпицниот премиер и новиот шпицен градоначалник на Скопје. Реално, да имаше нешто направено директорот на водовод ќе беше сега во притвор. Или барем ќе беа сменети членовите на комисијата како што бараше Заев. Пардон градоначалничката (или кметицата како што ја нарекуваат тие што ја поддржуваат изјавата на црпнатиот од нива во Муртино дека со Бугарите сме ист народ).

Од време на време знаеш да погодиш нешто на тема.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Чет Окт 06 2022, 11:59

трендафил напиша:Чудно никој не го предложи Заев како посредник меѓу Русија и Украина. Веројатно доколку се прифати негов предлог Украина постепено ќе се русифицира, а областите што сакаат да се спојат со Русија ќе го направат тоа целосно вклучувајќи ги и деловите што во моментов не се под руска контрола.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Чет Окт 06 2022, 12:20

Владата формира совет за унапредување на образованието и науката. Со работата на Советот ќе претседава премиерот Димитар Ковачевски, а во состав ќе бидат министерот за образование и наука Јетон Шаќири, првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби, вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими. Нема да пишувам за ускладеноста на овој совет со Рамковната спогодба, туку за тоа кој паметен може да помисли дека некој од дотичните ќе ги унапреди образованието и науката. Никој од дотичните нема врска ни со едното ни со другото, освен министерот за образование и наука кој ако беше способен да си ја врши работата не ќе имаше потреба од формирање на посебен совет. Дотичниот е професор на најлошиот универзитет во Македонија уште пред да го заврши образованието, а да не беше институцијата во сопственост на градоначалникот на Струга, член на ДУИ, веројатно никогаш и не ќе добиеше акредитација за работа.
Повеќе ми личи дека целта на овој совет е демакедонизација на образованието и негова бугаризација и албанизација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 08 2022, 12:53

Овој лошо дупе јес да е пациент ама пациенти и обработува.

Пациенти - Page 4 Img_1298

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 4 Empty Re: Пациенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот