Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пациенти

+7
Luxor
PRVOBOREC
OPOZICIONER
SHARENI
Bosonoga
трендафил
defo
11 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 11:31

Театар за домашна употреба. Наводно не сме пријатели со Бугарите, а непријатели на Македонците (со исклучок на тие што некој ги нарекува северџани), туку ни пречи тоа што клубот го носи името на фашистот и антимакедонист Иван Михајлов. А дозволивте клубот да го носи тоа име и на отворањето да присуствуваат вашите пријатели од Бугарија. Неофашистите што со уцени сакаат сами да го направиме тоа што не му успеа на бугарскиот фашистички окупатор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:38

Власта наредила претрес во клубот Иван Михајлов. Да, да, во тој клуб чиј претседател е овој на сликава.

https://nezavisen.mk/bgnes-vlastite-vo-skopje-naredile-pretres-vo-centarot-za-kultura-ivan-mihailov/Пациенти - Page 2 Img_1216

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:06

Ова е4 сигурно сликано пред формирањети на бугарскиот клуб со фашистичко име. Сега може да се фотографира со Ковачевски. Човекот знаел, а Мицкоски не дека ќе стане претседател на клубот, па направил слика за понатамошна пропаганда против непријателите на неговиотбугарско фашистички клуб. Да не соработувал и со македонските тајни служби раководени од СДСМ и ДУИ. Јасно е дека фотографијата е објавена во интерес на Заев и неговите наследници, а не е во интерес на лидерот на најголемата политичка партија во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Aвг 01 2022, 10:43


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 15:51

Бугаринов веројатно поверувал во пропагандата на СДСМ дека ВМРО е пробугарска партија. Сега сите гледаме дека пробугарски партии се ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Вто Aвг 02 2022, 08:21

Oм го честитам Илинден на сите Македонци и граќани што Македонија ја чувствуваат како своја држава.

За жал морам да продолжам со тоа дека педерите од ДУИ и СДСМ продолжија со предавството. Во вчерашното отворање на прославата од песната „Во борба, во борба“ ја кастрираа строфата
“Излеговме ние смели партизани,
над нас на Гоце знамето се вее,
во гори, полја и на сите страни,
фашистичка крв насекаде се лее.“.
Без срам го исфрлија Гоце Делчев и врската на илинденците со партизаните и ги исфрлија фашистите, односно против кого се бореа партизаните. Се сранат ли од Гоце Делчев и антифашистичката борба на македонскиот народ во Втората светска војна.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 02 2022, 10:42

Според небањатите морони Пендаровски бегал од народот да го слави Илинден во Србија. Поголеми пациенти од небањатите нема.

Пациенти - Page 2 Fzfhxx10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Aвг 03 2022, 09:04

Пациенти - Page 2 Fzlxc010

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Пациент

Пишување by defo Пет Aвг 05 2022, 08:55

трендафил напиша:Според тебе требало ли да отиде на Миконос со комитско одело, а на прослава на Илинден облечен како за плажа?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пет Aвг 05 2022, 14:19

Пациенти - Page 2 Fzuqdk10

Ајде,  а оти Ванкоска помладата неостварената љубав не си ја бара во пример Русија?!?!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Aвг 05 2022, 20:03

Ако остане предавничката власт, не дај Биже, за некоја година ќе има повеќе Македонци во Канада отколку во Македонија. Овде ќе остранат само Македонците од ДЅУ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Aвг 08 2022, 10:27

Кратка  увертира, во државава постои човек,  кој своето време си го троши да помогне  онаму  каде што  друг и тоа  закашкал.  Човекот се  вика  Борче Стаменов, Донирај компјутер,  https://donirajkompjuter.mk/,  човек кој донирал преку  1800 компјутери, помогнал  1800 фамилии во државава, кои неможат да обезбедат PC за своето дете. Човек да не дава од свои пари,  користи донации, пари уреди, меѓутоа и за тоа се троши време, просечната преинсталација на едно PC е оклу 1,5часа. А времето е пари, то значи човеков троши од сопственото време, го донира сопственото време.  И тука се наоѓаат „дужегрижници“ (левичарско-дпнеска банда) да го оцрнува тоа:
Пациенти - Page 2 Saptal11
Пациенти - Page 2 Slika_57
Пациенти - Page 2 Slika_56

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Aвг 08 2022, 10:31

Љупче Лемур Златев....
https://twitter.com/i/status/1556353748636680192

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty форумски пациенти

Пишување by defo Пон Aвг 08 2022, 11:31

Пациенти - Page 2 Fzn9ps10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by Luxor Пон Aвг 08 2022, 18:32

Илија Димовски се врати на чело на центарот за лаги и манипулации на вро дпне. Ќе се множат „пациентите".
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пон Aвг 08 2022, 20:31

Ако лажење гледа некој кај други, а не кај Зоран Заев или некој негов клон, веројатно има проблем со себе. Нели некој лажеше во авион за добивање на датум за преговори со ЕУ уште пред некоја година или за зацементиран македонски јазик со преспанската капитулација. Некој гледаше и крадење кога буџетот беше 3 милијарди евра, а се градеше, се купуваа противпожарни авиони и други работи. Сега со 4,7 милијарди евра буџет скоро и да не гради ништо државаѕа, а се размислува за зголемуање на буџетот со поголемо оданочување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by Luxor Пон Aвг 08 2022, 21:17

А дпне оФците не лажат никако, нели? Или Жмицко не правеше мнозинство и влада десетина пати? Дали тоа што не ги гледаш лагите на дпне значи дека имаш проблем со себе, како што си пишал? Или проблем имаат само тие што гледаат дека дпне оФците лажат?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Вто Aвг 09 2022, 09:39

Пациенти - Page 2 Bogdan10

Абе Жаре сменал име, па и поцрнел, па и брада пуштил, па и по глупи гости почнал да вика. Па дури и тој оглупел.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Вто Aвг 09 2022, 09:47

Пациенти - Page 2 Slika18

Господ здравје да му даде на Марјан Доказ,куртончето од Паланка, црнец да се обиде да го оплоди.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Aвг 10 2022, 07:13

Пациенти - Page 2 OIP.rAeLwvXKiaXumnLTxPWvUQHaFK?w=226&h=180&c=7&r=0&o=5&pid=1

На сликава е цар Борис III со неговиот идеолошки водач Адолф Хитлер. Во Ихрид со дозвола на владата (дали е профашистичка?) е регистриран клуб со името на бугарскиот лидер во времето на фашизмот.

https://alfa.mk/%d0%b1%d1%83%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%be-%d0%b7%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d1%86%d0%b0%d1%80-%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%81-3-%d0%b2%d0%be-%d0%be%d1%85/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Aвг 10 2022, 09:26

Таму членуваат се твој сопартици.
-Љамбе Арнаудов, екс директор на ЕСМ во време нна Љупчо, во притвор за криминал
-Зоран Рафто(стружанец) 2 човек после Никола Бакрач во општина Охрид, дур беше Нико Бакрач градоначалник.
-Пендик газда на ресторан Св.Софија, се собира цела ДПМНЕ елита таму.
-Татко му на Александар Шунка (Лигња) Николоски, задолжен за Бугаризација на Велгошти.
Овие се сите од Радко, кое сега е преименувано и официјално регистрирано во судот во Охрид, ДПМНЕ-оско дувло.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 10 2022, 11:38

Е ова е пациент.

Пациенти - Page 2 Img_1228

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Aвг 10 2022, 16:33

Пациенти - Page 2 Fzuqct10

Зошто ни се сушат/ви се сушат мозоците........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Aвг 10 2022, 20:42

Тие што не им се сушат мозоците не прифаќаат спроведување на политиката од времето на бугарската фашистичка окупација.
Едно прашање. Има ли во ЕУ некоја земја членка што немала домашни фашисти што соработувале со Хитлер? Што не биле дел од Тројниот пакт. Велика Британија си замина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Aвг 10 2022, 21:19

трендафил напиша:Тие што не им се сушат мозоците не прифаќаат спроведување на политиката од времето на бугарската фашистичка окупација.
Едно прашање. Има ли во ЕУ некоја земја членка што немала домашни фашисти што соработувале со Хитлер? Што не биле дел од Тројниот пакт. Велика Британија си замина.

А? Абе не си се напил апој изгледа пак.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 2 Empty Re: Пациенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот