Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пациенти

+7
Luxor
PRVOBOREC
OPOZICIONER
SHARENI
Bosonoga
трендафил
defo
11 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Саб Окт 08 2022, 13:01

И јас како тебе и Пази Леџа мислам дека Мицкоски ќе биде следниот премиер. Доколку некој друг не подигне востание на кое ќе победи, но не гледам реални шанси за нешто такво. И не сакам затоа што би довело до непотребни жртви. Власта ги направи сите можни срања, на сите ни е јасно колку и да продадат од идентитетот (од историјата) ќе се врати преку ноќ со првата следна влада. Ниту долгот на државата не можат да го зголемат за повеќе од неколку стотини милиони евра затоа што никој не им дава кредити.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 13 2022, 19:01

Добра ноќ небањати.

Пациенти - Page 5 Img_1309

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 19:27

Не знам дека некој е осуден со такво обвинување. Поддржувач на опозиција може да јаде говна по форуми без докази. Власта ги има во свои раце органите за прогон. Го контролира дури и судството што би требало да биде независно. СДСМ раководи и со МВР и со финансиската полиција.
АКо Стевче Јакимовски е награден со тоа што неговиот син е вработен во М-НАВ (исто како и синот на пратеникот Кастриот Реџепи што спречи промена на власта) за плата од околу 100.000 денари, можеш ли да си замислиш колку земаат тие што се власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Окт 17 2022, 11:35

https://media0.giphy.com/media/56HAiLQW64LbtyHmdh/giphy.gif
Алиен, Зозоти, и остали Левичари денес дут читаат вести на time.mk

П.С Трендо не е во овие, пошо му е од дамна дизфункционален, уствари кога му бил па функционален.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by alienmk Пон Окт 17 2022, 12:22

Ukrainski izvori.

Сменетиот омбудсман, Људмила Денисова, според пишувањето на украинските медиуми, измислувала ужасни истории за силување на деца од страна на руски војници „заради победа на Украина“ за што беше сменета. Во март годинава таа со поддршка од УНИЦЕФ создала „жешка линија“ за психолошка поддршка. Со таа линија работела нејзината ќерка, Александара Квитко. За месец и половина Квитко тврдела дека на линијата имало 1040 ѕвонења, од кои 450 се однесувале на силување на деца. Но во официјалниот извештај што го добиле  од обвинителите се зборувало само за 92 ѕвонења. Новинарите не можеле да најдат никакви докази за историите кои ги кажувале мајката и нејзината ќерка. Ни за жртвите, ниту за тоа дека тие постоеле.

https://www.pravda.com.ua/rus/articles/2022/06/27/7354838/

Пациенти - Page 5 1-puti10

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Окт 17 2022, 14:22

alienmk напиша:Ukrainski izvori.

Сменетиот омбудсман, Људмила Денисова, според пишувањето на украинските медиуми, измислувала ужасни истории за силување на деца од страна на руски војници „заради победа на Украина“ за што беше сменета. Во март годинава таа со поддршка од УНИЦЕФ создала „жешка линија“ за психолошка поддршка. Со таа линија работела нејзината ќерка, Александара Квитко. За месец и половина Квитко тврдела дека на линијата имало 1040 ѕвонења, од кои 450 се однесувале на силување на деца. Но во официјалниот извештај што го добиле  од обвинителите се зборувало само за 92 ѕвонења. Новинарите не можеле да најдат никакви докази за историите кои ги кажувале мајката и нејзината ќерка. Ни за жртвите, ниту за тоа дека тие постоеле.

https://www.pravda.com.ua/rus/articles/2022/06/27/7354838/

Пациенти - Page 5 1-puti10


Jеди говна. Мршојаду еден.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 16:44

Оправдување за агресијата врз Србија и окупацијата, отцепување на дел на државата и формирање на слугаторска држава Косово беше изведено со лажен извештај на ОБСЕ за наводно убиени цивили во Рачак. Либералите (неофашистите) имаат голема историја на лаги и пропаганда. Тимот им е толку професионален и искусен што многу луѓе во светов наседнуваат на тие лаги. На темата за Украина напишав и дека во Украина не се случува ништо ново. Бројот на цивилни жртви е значително помл отколку во војните што либерлите ги водела за приграбување на нафта или територија што им е интересна. Луѓето никогаш не ги интересирале. И во Македонија ги интересира територијата. Можеби и некои ретки минерали. Луѓето не ги интересираат освен како работна рака, но повеќе во нивните земји отколку да работат во својата.
Во Македонија Албанците имаа поголеми права во 2001 година отколку што во последмните години имаат Русите во Украина или Македонците (тие што ни на крај на умот не им е да се бугаризираат - не мислам на сите што го користат правото и се самоименуваат како Македонци, дури и еден Заев), но беа поддржани од т.н. либерали (всушност неофашисти) и го добија тоа што го имаат сега. На пример во министерството кое го води Артан Груби да има повеќе од половина вработени Албанци. Што е скоро двојно повеќе и според налудничавиот барометар на актуелната влада. Чудно е и што бројот на вработени во тоа министерство е повеќекратно поголем од бројот на работни столчиња што ги има во министерството. Другите седат дома или работат на црно во Македонија или во странство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Пон Окт 17 2022, 18:06

трендафил напиша:Оправдување за агресијата врз Србија и окупацијата, отцепување на дел на државата и формирање на слугаторска држава Косово беше изведено со лажен извештај на ОБСЕ за наводно убиени цивили во Рачак. Либералите (неофашистите) имаат голема историја на лаги и пропаганда. Тимот им е толку професионален и искусен што многу луѓе во светов наседнуваат на тие лаги. На темата за Украина напишав и дека во Украина не се случува ништо ново. Бројот на цивилни жртви е значително помл отколку во војните што либерлите ги водела за приграбување на нафта или територија што им е интересна. Луѓето никогаш не ги интересирале. И во Македонија ги интересира територијата. Можеби и некои ретки минерали. Луѓето не ги интересираат освен како работна рака, но повеќе во нивните земји отколку да работат во својата.
Во Македонија Албанците имаа поголеми права во 2001 година отколку што во последмните години имаат Русите во Украина или Македонците (тие што ни на крај на умот не им е да се бугаризираат - не мислам на сите што го користат правото и се самоименуваат како Македонци, дури и еден Заев), но беа поддржани од т.н. либерали (всушност неофашисти) и го добија тоа што го имаат сега. На пример во министерството кое го води Артан Груби да има повеќе од половина вработени Албанци. Што е скоро двојно повеќе и според налудничавиот барометар на актуелната влада. Чудно е и што бројот на вработени во тоа министерство е повеќекратно поголем од бројот на работни столчиња што ги има во министерството. Другите седат дома или работат на црно во Македонија или во странство.

Тамам си пишувате во темава.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 20:10

Во секоја војна, за жал, повеќе страдаат цуивили, па истото се случува и во Украина. И во терористичкиот напад на мостот за Крим настрадаа цивили. Кога бараш пациенти, не се ли пациенти тие што на спомениците на жртвите на бугарскиот фашистички окупатор бараат да се избруси зборот бугарскиот, а да остане фашистичкиот окупатор. Таму кај што неспорно е дека злосторството го озвршила бугарската војска или полиција. Зошто не бараат да пишува дека злосторници се бугарската војска или полиција, кога тие го извршиле злосторството?
Интересна е и пропагандата за наводно делење на вијагра на повеќе десетици илјади руски војници, а последици од тоа се 100 силувања. Не тврдам дека немали такви случаи, поссебно кога дел од војската се криминалци кои треба да отслужат извесно време војска за да добијат амнестија, Патем Заев доби амнестија без да направи ништо за државата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by alienmk Сре Окт 19 2022, 07:13


alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Окт 19 2022, 09:44


Говно. Мршојаду. Кај ќе ти оди бе душата магаре смрдено бе. Еј.

Абе Хитлер говна да јаде за Путин и оваа будала Лавров.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Окт 19 2022, 10:12

Вистината дека либералите сметаат дека секогаш се во право очигледно боли. Разликата помеѓу војната во Украина и војните во кои учествуваше САД е само во тоа што Русија ги заштитува човековите права на своите сонародници што како малцинство живеат во УКраина, а Американците гледаа каде имаат економски интереси. Ако јазикот е најважното нешто, како што не убедуваат либералите заевисти во Македонија, па важно е дека наводно ЕУ ни го признава јазикот (иако Бугарија не го прави тоа и тоа непризнавање е дел од пристапниот процес), во Украина 52% (повеќе од половина) зборуваат руски јазик. Во Македонија е неважно дека повеќе од половина од граѓаните сметаат дека им се бришат поголем или помал дел од идентитетот. Инаку во сите војни па и во оваа Украина една од страните го користи правото на посилен. Силата на Русија очигледно ја почитува и англосаксонската империја и нивните слуги (најповеќе од ЕУ и марионетските режими во светот), па не се мешаат директно како на пример при насилното отцепување од суверената држава Србија што го изврши НАТО. СО напомена дека на Косово немаше малцинство од НАТО земја, а сега АЛбанија е во политичко-економско единство со Србија преку Отворениот Балкан.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by defo Сре Окт 19 2022, 16:21

Либералите ќе ве ебат во г'з и тебе и Албатрос и алиен и Зозоти, мамет мамино ќе ви го расплачат. Фалш „демократи“ едни. Говна мршојадни.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by zozoti Сре Окт 19 2022, 17:07

Sto me spomnuvas mene idiotu eden? Kaj sum pisal bilo sto za vojnata? Kopuk.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Окт 19 2022, 19:56

defo напиша:Либералите ќе ве ебат во г'з и тебе и Албатрос и алиен и Зозоти, мамет мамино ќе ви го расплачат. Фалш „демократи“ едни. Говна мршојадни.
Ајде уште еднаш да ти напишам дека не поиддржувам ниту една војна, но сметам дека оваа во Украина ја предизвикаа, ајде да не се нервираш нема да ја напишам нивната политичка определба туку ќе го напишам тоа што самите го велат за себе западната демократија. Колку што ми е познато ова е прва војна на Русија, а да не биде повикана од власта во државата. Дека немаше да има војна во Украина доколку не беше изведена т.н. портокалова револуција. Кај нас фала Богу шарената куртон револуција не и нема да предизвика војна затоа што сите сме свесни дека по првите следни избори работите ќе почнат да се доведуваат во нормала. Се надевам дека тоа ќе се направи внимателно за да не предизвика судир со непријателите на Македонија, тука пред се мислам на Бугарија, па на Грција, па на сите нивни поддржувачи, односно на земјите од ЕУ и НАТО (во ное сите членко не се од Европа).
Знам сигурно дека Србија не го викна НАТО да го окупира Косово и дека косоварите први почнаа процес за менување на границите. Ќе ми објасниш во што е разликата што Путин е ѕвер, а Клинтон миротворец. Колку што знам не живеат американци на Косово, за разлика од тоа што има Руси на кои по портокаловата револуција им се скратуваа човековите права во Украина. Вклучувајќи го и правото на живот и за вербална борба за своите човекови права.
Знам дека „полудуваш“ кога ќе напише некој нешто против предавничката власт во Македонија, а уште повеќе ако се чепнат газдите, но сепак би те замолил да ми објасниш зошто мислиш дека е нормално тоа што се правеше во Камбоџа, Виетнам, малку да прескокнам иако списокот е долг во Србија, Либија ... Во секој случај нема да ти одговорам со либералниот говор на омраза што станува единствен начин за комуникација на форумов од поддржувачите на бугаризацијата на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by Luxor Чет Окт 20 2022, 16:37

За потсетување.

Пациенти - Page 5 Img_2619
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Окт 21 2022, 15:46

Се надевам дека паметиш, дека не си изветреан како лидерот на светските либерали Бајден, па нема да ти набројувам што ветуваше СДСМ пред изборите или пред референдумот за Преспанскиот договор, па нема да ги набројувам. Разликата е што ВМРО признава дека погрешило со тоа што ја поддржа Данела и се обидува во рамките на законите грешката да ја исправи, а СДСМ уште во Заев гледа Бог. Владата на пример има право да и ги одземе ингеренциите на градоначалничката доколку во некој сегмент не ја извршува добро работата. Во случајов например да и ги одземе ингеренциите во врска со градскиот превоз.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by alienmk Пет Окт 21 2022, 18:30


alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Пет Окт 21 2022, 19:58

Веројатно само се застрашувале еден со друг. Претпоставувам дека во Русија одлучува Путин, кого народот му го дал тоа право. Не верувам дека во САД одлучува Бајден затоа што е тотално излапен. Не е можно да дојде до разговор на Путин и Бајден затоа што претседателот на САД очигледно има ментални проблеми и не е во состојба да се однесува разумно. Сочувствувам со секој болен човек, па и со претседателот на САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 22 2022, 13:14

Пациенти - Page 5 Img_1343

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by трендафил Сре Ное 23 2022, 20:24

Точно. Затоа што бараше надоместокот да се зголеми.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пациенти - Page 5 Empty Re: Пациенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот