Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dpmne-ovci

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 14:27

Nikade povekje nema da gi pushta...Kje gi pokosi bombata utre vo Prilep... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 15:28

Кога ова со бомбите ќе заврши, дпмне-овци повеќе ќе нема. Ќе си останат само овци, кои најверојатно ќе ги стриже некој друг.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 15:45

Sega verojatno bi trebalo da stavam anketa, dali temata od dpmne-ovci da ja preimenuvame vo ad "n. gruevski i prijatelite"...

Јове Кекеновски исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

Јове Кекеновски е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ, пишува Република.мк, тврдејќи дека се работи за иницијатива на основачите и ветераните на партијата.

Форум на слободоумни патриоти: Одлуката на АД ,,Н. Груевски и пријателите” е бесправна, Кекеновски никогаш не бил член на вашето АД

Почитувани членови на

АД ,,Н. ГРУЕВСКИ И ПРИЈАТЕЛИТЕ”

одделение БУТЕЛ

Неодамна од Вас е пристигнато писмо со кое известувате дека за лицето ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ е донесена Одлука за утврдување на дисциплинска одговорност – исклучување од ,,партијата” т.е од  членство во АД ,,Н. Груевски и пријателите”.

Одлуката е потпишана од Претседател на дисциплинска комисија извесен Зоран Дионисијев, времено ангажиран во Вашето акционерско друштво.

Ве известуваме дека проф д-р ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ, никогаш не бил член на Вашето АД, бидејќи е член на ВМРО ДПМНЕ од самото нејзино основање и член на Форумот на слободоумни патриоти и оттаму Вашата одлука е беспредметна и бесправна.

Затоа, најљубезно истата Ви ја враќаме назад со замолница во иднина поажурно да си го водите списокот на членови на Вашето АД ,,Н. Груевски и пријателите”.

Со почит

03.04.2015 Скопје

КООРДИНАТИВНО ТЕЛО на

ФОРУМОТ НА СЛОБОДУМНИ ПАТРИОТИ

ОСНОВАН ОД ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ

Горноврановска 122, Скопје

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by tmoro Пет Апр 03 2015, 17:14

Teo напиша:Sega verojatno bi trebalo da stavam anketa, dali temata od dpmne-ovci da ja preimenuvame vo ad "n. gruevski i prijatelite"...

Јове Кекеновски исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

Јове Кекеновски е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ, пишува Република.мк, тврдејќи дека се работи за иницијатива на основачите и ветераните на партијата.

Форум на слободоумни патриоти: Одлуката на АД ,,Н. Груевски и пријателите” е бесправна, Кекеновски никогаш не бил член на вашето АД

Почитувани членови на

АД ,,Н. ГРУЕВСКИ И ПРИЈАТЕЛИТЕ”

одделение БУТЕЛ

Неодамна од Вас е пристигнато писмо со кое известувате дека за лицето ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ е донесена Одлука за утврдување на дисциплинска одговорност – исклучување од ,,партијата” т.е од  членство во АД ,,Н. Груевски и пријателите”.

Одлуката е потпишана од Претседател на дисциплинска комисија извесен Зоран Дионисијев, времено ангажиран во Вашето акционерско друштво.

Ве известуваме дека проф д-р ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ, никогаш не бил член на Вашето АД, бидејќи е член на ВМРО ДПМНЕ од самото нејзино основање и член на Форумот на слободоумни патриоти и оттаму Вашата одлука е беспредметна и бесправна.

Затоа, најљубезно истата Ви ја враќаме назад со замолница во иднина поажурно да си го водите списокот на членови на Вашето АД ,,Н. Груевски и пријателите”.

Со почит

03.04.2015 Скопје

КООРДИНАТИВНО ТЕЛО на

ФОРУМОТ НА СЛОБОДУМНИ ПАТРИОТИ

ОСНОВАН ОД ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ

Горноврановска 122, Скопје
Само нека продолжат да исклучуваат ,ова им оди во полза на опозицијата,од ден на ден се све помалку и помалку,се стеснува кругот.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 20:06

Da ne gi zaboravime pretsedatelite na izbornite komisii... Treba da bidat zemeni na odgovornost kako direktni izvrshiteli na izborniot kriminal...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by osa Саб Апр 04 2015, 05:08

Teo напиша:Da ne gi zaboravime pretsedatelite na izbornite komisii... Treba da bidat zemeni na odgovornost kako direktni izvrshiteli na izborniot kriminal...
i toa zaedno so podpredsedatelite !
da bea  malku popametni ovie crepovive ,mozea da se izvadat za falsifikat na izborite ..
 eve primer :se slusha snimka da se falsifikuva voljata na graganite ,i sega moze da kaze goca jas im kazav da napravat 200 lichni karti ,no oni nemoraa da gi pravat ,jas im kazav za da vidam kolku im seche ,...so toa sebesi se osloboduva od odgovornost ,i avtomatski go jade toj shto gi izrabotil lichnite karti ...e sega onie crepovi shto se predsedateli na komisiite mozele da kazat nie ne prifakame da falsifikuvame (da mizhime koga doaga toj od pustec )i togash si odgovara samo toj shto im kazal da mizat ...no shtom zamizale togash MORA da go jadat i toa so najvisoki kazni kako direktni izvrshiteli na krivichnoto delo falsifikuvanje na izboren proces i prikrivanje na dokazi za storeno krivichno delo falsifikat .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Апр 04 2015, 05:40

Pretsedatelite i potpretsedatelite navremeno da si se snabdat so "soodvetni" dokazi koga ke odat pred sudikata Svarovska. Smile
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by tmoro Нед Апр 05 2015, 10:32

Интересна е работава со Небањаните -Дпмнеовци .Кога влегуваат во парламентот се телиња ама кога излегуваат ВОЛови.
Зошто е така?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Нед Апр 05 2015, 18:12

Погледнете до каде оди перењето мозок на режимската пропаганда – произведува ЛУЃЕ ЗОМБИ?!?!

Dpmne-ovci - Page 2 11091234_10153253562996532_1461009945674299299_n

Ова е торта која ја направила некоја вредна ВМРО-вка од Прилеп. Мозокот уште не е јасно дали и е голем како јајце од препелица или како маде од комарец…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пон Апр 06 2015, 16:59

I sega, otkoga na snimkite, za koi znaeme deka se avtentichni, zatoa shto duri ni samiot Grujoshesku ne ja spori nivnata vistinitost, chuvme deka preporakite na megjunarodnata zaednica bile da se procesuiraat hashkite sluchai, bi gi prashal dpmne-ovcite dali se zadovolni shto so glasanjeto za familijata aktivno participirale vo odlukata ubijcite na makedonsklite civili i braniteli da se shetaat slobodno bez nikakva odgovornost...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 06 2015, 17:21

Dpmnovski minister......Dpmne-ovci - Page 2 0019007.48
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пон Апр 06 2015, 17:25

Набргу ќе останат и без појасот за спасување. А ајкулите во Идризово нестрпливо чекаат. Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пон Апр 06 2015, 20:24

Makedonskiot div zapad spored dpmne-ovcite...Kje gi povikame partiskite vojnici...Kje se potpishat...I vinoven bil ili ne, ne e vazhno...Kje go obvinime za velepredavstvo...Za toa deka postojat zakoni koi reguliraat koga, kako i koj mozhe da pokrene obvinenie za velepredavstvo protiv gragjanin na Makedonija oni ne chule...Povikuvaat na partiski sud, spored partiska pripadnost, po kratka postapka...Posle padot na rezhimot, novoizbraniot javen obvinitel, osloboden od partiskoto vlijanie, slobodno mozhe da gi obvini za zlostornichko zdruzhuvanje za rushenje na ustavniot poredok...

Нова измислица на „домобраните“: Потписи Заев да биде обвинет за велепредавство

Dpmne-ovci - Page 2 Potpisi%20zaev

Вечерва во Автокоманда е отворена граѓанска иницијатива за поведување на постапка за одговорност за велепредавство на Зоран Заев, јавија провладините медиуми.

Списокот со иницијативата за Заев да биде прогласен за велепредавник ќе ја помине цела Македонија.

Заговорниците на оваа иницијатива вовлекуваат стотици граѓани да бидат извршители на кривичното дело „лажно пријавување“.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by tmoro Сре Апр 08 2015, 10:08

http://ekipa.mk/femili-aerodrom-tri-godini-nadvor-od-sala-poradi-navredi-kon-upravata-na-mzt-skopje/

Полудеа НЕБАЊАНИТЕ ,очи ке си извадат меѓу себе

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Чет Апр 09 2015, 18:29

Марко Зврлевски ќе одговара за малтретирањето на Зоран Заев и за монтирани судски процеси

Марко Зврлевски треба да знае дека народот ја прочита нивната перфидна и компонирана игра, нивната шема за прибирање на наводни докази и местење коцки за апс на лидерот од СДСМ Зоран Заев е веќе прочитана, но исто така Зврлевски и фамилијата на власт треба да знаат дека целото ова малтретирање на Заев по институции и судови дебело ќе го платат, се разбира по истиот начин на кој го малтретираат лидерот на опозицијата, со нови и некорумпирани судии, обвинители и институции кои ќе ги следат уставот и законите на Македонија!

А тоа значи дека : ЌЕ СКАПАТ ВО ШУТКА И ИДРИЗОВО!!!!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Гостин Пет Апр 10 2015, 14:38

Конески, верникот што гради цркви низ аеродром...

Dpmne-ovci - Page 2 На Велики петок од рано сабајле се коси во Аеродром?!

Dpmne-ovci - Page 2 Koesnje

Жители на општината Аеродром утрово, на првиот ден од продолжениот празничен викенд, ги разбудија непријатни звуци од косилки за трева.

- Каде да пријавам малтретирање на празник? Општина Аеродром со најмногу цркви на метар квадратен денеска ги ангажираше работициве со косилки? Да не можеме ко луѓе да поспиеме - се пожали една граѓанка.

Денеска е Велики петок, најтешкиот христијански празник, кој се одбележува со најстрог пост што подразбира и неприменување активност која не е неопходна. Исто така, денешниот ден е прогласен за неработен од државата.

http://plusinfo.mk/vest/21735/na-veliki-petok-od-rano-sabajle-se-kosi-vo-aerodrom

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by osa Пет Апр 10 2015, 15:20

e toa ti se vika LICEMERIE ,...
pa sposobni se duri i da pokazat LICEMERIE kon GOSPOD ...
p.s. na kraj sepak on ke im presudi najdobro ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dpmne-ovci - Page 2 Empty Re: Dpmne-ovci

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот