Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

+2
Фири1
tmoro
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by tmoro Чет Апр 16 2015, 09:55

Се наметнува едно интересно прашање зошто НЕБАЊАНИТЕ не можат да издржат еден четиригодишен мандат?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 14:47

Одговорот е прост како боб.Оти бираат той момент во кой се сигурни дека ке добият поголем резултат.Примерно последният пат доколку се секявам Груйо симулира дека Али го уценува и така доби подршката на попатриотски настроените луге кои инаку можеа и да не гласат за наего ама си мислеа на нашите им требат гласови за да не ги уценуват албанците. И потоа Груйо пак ги финтира како пак направи коалиция со Али се едно немаше никакви проблеми.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 14:54

Всушност яс мислам дека стравот од албанците е голема причина за ваквите изборни резултати нели ако оставиме настрана манипулациите и машинациите во изборниот процес.Голем брой луге не се гласали за Груйо од любов кон него туку за да има македонска партия со колку може поголем брой гласови.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by tmoro Чет Апр 16 2015, 15:01

Фири1 напиша:Одговорот е прост како боб.Оти бираат той момент во кой се сигурни дека ке добият поголем резултат.Примерно последният пат доколку се секявам Груйо симулира дека Али го уценува и така доби подршката на попатриотски настроените луге кои инаку можеа и да не гласат за наего ама си мислеа на нашите им требат гласови за да не ги уценуват албанците. И потоа Груйо пак ги финтира како пак направи коалиция со Али се едно немаше никакви проблеми.

Батка Фири ,тие имаат најмногу 160 000 гласачи ,све друго беше мештаљка,лажирани избори.Но темава е друго ,тие немаат квалитетен кадар ,све што е подобро од нив не добиват шанса ,влезени се во филм да крадат,тие се неиживеани копиљаци,неспособни се да водат држава.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 15:11

Яс мислам дека СДСМ се истите копилиня и се дури со многократно помалку кадри. а сега како 9 години не се на власт како дойдат и ке има вакво краденйе мозокот да ти зайде SmileНо во демократията е така. На фонот на тие дека се на власт и се насрани яко опозиционерите изгледуват како Дева Мария и затоа и е нормално да се менуват SmileИ да се дебнат и контролират едни други. Ете ако сега немаше Заев и опозиция да покажува работите кой штеше да ги покажува?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 15:13

А го мислам тоа оти ДПМНЕ се трети и четврти ешелон на бившата комунистичка партия. Нема како да се били други во титовата "демократия" имаше само една партия и неколко креатури за да личи барем малко на демократия но во суштинма имаше само една партия Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 15:44

Така да тморо не плукай толку остро против децата на бившите комуняри од едно тесто се замесени само се менувале етикетот нели одкраднаа слоганот ВМРО ако Ванчо Михайлов или Тодор александров беа живи до еден ке ги утепаа за србоманство и велепредавство Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 15:58

Исто така ако беше вистинско ВМРО а не комунистичка креатура ДПМНЕ одамна да го беше решило и проблемот за името. Българска Македония никако не би продило спор со Грция. Инаку не се сомневам дека бугарските влади во софия и во скопие ке се беа изпокарале за нешто друго, дури сигурно штеа да имат и териториялни претензии кон Пиринскиот делSmile Но нели не на тема дека "етничките македонци" немале права и биле "асимилирани' туку дека нивното место е при македонските бугари,а не при тракийските и мизийскитеSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by tmoro Чет Апр 16 2015, 16:09

Фири1 напиша:Яс мислам дека СДСМ се истите копилиня и се дури со многократно помалку кадри. а сега како 9 години не се на власт како дойдат и ке има вакво краденйе мозокот да ти зайде SmileНо во демократията е така. На фонот на тие дека се на власт и се насрани яко опозиционерите изгледуват како Дева Мария и затоа и е нормално да се менуват SmileИ да се дебнат и контролират едни други. Ете ако сега немаше Заев и опозиция да покажува работите кой штеше да ги покажува?

Кочи малку батка Фири не се исти ,си се заебал тоа е пропаганда од ТИРАНИНОТ само да останат на власт.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 16:10

Любчо се обиде да направи нешто во ова насока нели и под формата на некакво уж бугарофилство но комунярите од ДПМНЕ одеднаш го дискредитираа како предавник. А кой е поголем предавник од бившите югокомуняри? Груйо само се обиде да одкрадне грчката античка история, реално по тоа што се нарекува идентитет, по суштината ништо не пипна, остави си го на ниво югокомунярски лаги и србизация Smile Кажа дека така "бил научен". е од кой бил научен? Од Блаже конски роднина на србоманот соколович и другите велепредавници и продажници дека ги изсраа лагите и глупостите Гоце Делчев бил етнички ама Тодор александров и ванчо михгайлов не билеSmile Байки за мали деца и глупаци Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 16:12

tmoro напиша:
Кочи малку  батка Фири не се исти ,си се заебал тоа е пропаганда од ТИРАНИНОТ  само да останат на власт.
Како да не се исти бе мойот татко беше комуняр,беше нормалпно да е комуняр, БКП имаше 800 000 членови, немаше други партииSmile Или тие се преки потомци на Ванчо михайлов и тодор Александров и се криеле во шумата докле бевте во Югославия? Па сите знаеме дека комунярите убия и разтуркаа секаква опозиция Wink

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 18:56

Фири, комуњарите од пред падот на социјализмот и овие не се истите. Овие сега се социјалисти ем демократи. Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Happy-smiley21 Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:52

luxor напиша:Фири, комуњарите од пред падот на социјализмот и овие не се истите. Овие сега се социјалисти ем демократи. Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Happy-smiley21 Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Happy-smiley21
Да не се. Пред падот на комунизмот беше модно да си комуняр сега е како некаква проклетия и за тоя бившите комуняри станаа претежно десничари бизнисмениSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:54

Абе важно е чий газ лижеш. Кога е руско-комунистичкиот или српско-комунистичкиот си комуняр. Кога е американскиот си десничар. За тоа много ми е чудно чий газ лижат сегашните комуняри? Дали кина не пушта некой и друг долар во нивните каси? Оти сорос не верувам да пушта Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Апр 23 2015, 21:11

Ajde, nizbrdicava stanuva se postrma! Dupeglavcive ne gi spasuva ni pojasevi ni erbegovi, nitu kochioni padobrani! Ima da plesnat ko gomno vo kanalizaciona cevka od 20 sprat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by defo Пет Апр 24 2015, 23:14

Не можат да издржат после вака на 2 - 3 години можат своит овчички под притисок со стап (овчарски) да ги однесат на гласање..трето нема.....Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Tre-64-

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by reiter Саб Мај 02 2015, 21:25


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Збор небањати користат тие со испрани мозоци

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 12:41

Ајде да почнам дека зборот небањати за политичките или друг вид противници е еден од најпримитивните зборови во говорот на омраза.
Што се однесува до предвремените избори тие практично беа референдум за некои работи. Првите на пример за тоа дали сме спремни да си го продадеме името и идентитетот поради зачленување во НАТО, по идиотската одлука во Букурешт дека иако ги исполнуваме условите за членство нема да бидеме примени, се` додека едно решено прашање барем кога станува збор за ова зачленување не биде решено. Нели Грција се обврза дека нема да не попречува за зачленување во меѓународни организации со сурогат името БЈРМ, што во наше име го прифати демократски, без воопшто да не праша, СДСМ преку своите челници Црвенковски и Глигоров.
Имавме избори и на барање на опозицијата во обид да се намалат тензиите. Што се однесува до протестите предвидени за 17 мај, резултатот веројатно ќе биде ист со резултатите на сите гласања по 2006та година. Вклучувајќи го и резултатот од последниот референдум во општина Центар.
ВМРО-ДПМНЕ е партија што никогаш не учествувала во власта по пораз на избори. За разлика од СДСМ која беше власт од 1992 година иако не победи на изборите, влезе во власта и во 2001 година иако беше поразена. Трет пат не верувам дека ќе се случи нешто такво. Колку и да има подршка оваа партија од меѓународната заедница, пред се` мислам на делот што би сакал да си го смениме името и идентитетот. Не на Кина, Индија или Русија на пример. На земјите што сега носат одлуки за осуда на геноцидот што Отоманската империја го извршила врз Ерменците, кога Отоманска империја не постои, а ни на крај на умот не им е на пример да го осудат геноцидот врз Индијанците. Кои патем ги викаат Indians исто како и Индијците и тоа не им пречи како кога треба да кажат Macedonians и за нас и за Грците од северниот дел. Ваљда затоа што со нас немаат таков успех како со Индијанците.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by tmoro Вто Мај 05 2015, 15:11

трендафил напиша:Ајде да почнам дека зборот небањати за политичките или друг вид противници е еден од најпримитивните зборови во говорот на омраза.
Што се однесува до предвремените избори тие практично беа референдум за некои работи. Првите на пример за тоа дали сме спремни да си го продадеме името и идентитетот поради зачленување во НАТО, по идиотската одлука во Букурешт дека иако ги исполнуваме условите за членство нема да бидеме примени, се` додека едно решено прашање барем кога станува збор за ова зачленување не биде решено. Нели Грција се обврза дека нема да не попречува за зачленување во меѓународни организации со сурогат името БЈРМ, што во наше име го прифати демократски, без воопшто да не праша, СДСМ преку своите челници Црвенковски и Глигоров.
Имавме избори и на барање на опозицијата во обид да се намалат тензиите. Што се однесува до протестите предвидени за 17 мај, резултатот веројатно ќе биде ист со резултатите на сите гласања по 2006та година. Вклучувајќи го и резултатот од последниот референдум во општина Центар.
ВМРО-ДПМНЕ е партија што никогаш не учествувала во власта по пораз на избори. За разлика од СДСМ која беше власт од 1992 година иако не победи на изборите, влезе во власта и во 2001 година иако беше поразена. Трет пат не верувам дека ќе се случи нешто такво. Колку и да има подршка оваа партија од меѓународната заедница, пред се` мислам на делот што би сакал да си го смениме името и идентитетот. Не на Кина, Индија или Русија на пример. На земјите што сега носат одлуки за осуда на геноцидот што Отоманската империја го извршила врз Ерменците, кога Отоманска империја не постои, а ни на крај на умот не им е на пример да го осудат геноцидот врз Индијанците. Кои патем ги викаат Indians исто како и Индијците и тоа не им пречи како кога треба да кажат Macedonians и за нас и за Грците од северниот дел. Ваљда затоа што со нас немаат таков успех како со Индијанците.

Трендо каков МОЗОК имаат тие што во секој пост ги спомнуваат Глигоров и Црвенковски?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2015, 23:13

Во правилата на форумов не пишува дека е забрането спомнување на бивши функционери. Што не би можело да се каже и за говорот на омраза. Во најпримитивен облик. Иначе веројатно како симпатизер на власта ми одговара да ги спомнувам најцврните периоди од власта на СДСМ. Затоа што Бучковски успеа колку толку да ги поправи работите. Иначе не знам со кого да го споредувам ВМРО ако не со СДСМ. Со демократите на Обама ли?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 00:38

http://www.dokaz.mk/krlezhot-partijata-na-liljana-popovska-izleguva-od-koalitsijata/

Коалицијата на Пастирот почнува да се распаѓа.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 06 2015, 05:30

tmoro напиша:http://www.dokaz.mk/krlezhot-partijata-na-liljana-popovska-izleguva-od-koalitsijata/

Коалицијата  на Пастирот почнува да се распаѓа.

Eve go Lileto! Pocna so shaltanje !?!?! Ebati krlezhot, ebati! Oseti moment za menjanje gazda! More i taa na sred ploshtad pred specijalen sud za zlocin i kriminal ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Ибањатите мозоци се викаат испрани.

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2015, 14:29

Изгледа дека ова ќе биде првиот четиригодишен мандат на оваа коалиција. За прв пат без предвремени избори.
Не гледам иначе зошто ДОМ би ги напуштил жртвите и на прислушкување и на насилство вчера, а би им се придружила на извршителите на овие дела.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат Empty Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот