Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бранко Црвенковски

+4
Hamad bim Khalifa
Фири4
tmoro
reiter
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Бранко Црвенковски - Page 2 Empty Re: Бранко Црвенковски

Пишување by defo Сре Jул 21 2021, 16:05

А кој имаше најголем удел во ова..еден шот ти ја ограби партијата, а преку нејзе и партијата.. и се шета по Унгарија (маџарска)

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бранко Црвенковски - Page 2 Empty Re: Бранко Црвенковски

Пишување by трендафил Сре Jул 21 2021, 22:14

Концензусот прв го растури Бранко Црвенковски по атентатот на Киро Глигоров со кој тогашниот Претседател практично беше елиминиран од политиката. Тогаш со еднострана одлука на СДСМ во име на сите Македонци се откажавме од македонскиот симбол (не само на етничките туку на сите Македонци) од Сонцето од Кутлеш и прифативме преговори за промена на името. Не сум јас виновен што дел од мојот идентитет се античките Македонци. Вината е кај дедо ми што ми ги пренел тие легенди, а дедо ми бил роден во 19 век. Далеку пред Љубчо Георгиевски или Никола Груевски за кои претпоставувам дека мислиш дека се виновни за проблемите со Грција и Бугарија. Тоа е како да кажеш дека Евреите се виновни за холокаустот, а не Германците или Бугарите кога станува збор за македонските Евреи.
Вина на Љубомир Фрчковски како министер за внатрешни е што во историјата ќе остане запишано дека Албанците пролеале крв за да добијат право на високо образование на мајчин јазик. 
За Заев не сакам воопшто да трошам зборови. Не заслужува да се споменува. Уништува се за што ќе се допре, а не е во сопственост на картелот Заеви.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бранко Црвенковски - Page 2 Empty Re: Бранко Црвенковски

Пишување by defo Чет Ное 04 2021, 09:28Од сегашен аспект, зошто 2011 толку го јаде СДСМ. Ради оваа гнаса, која па се повампирила нешто.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Бранко Црвенковски - Page 2 Empty Re: Бранко Црвенковски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот