Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

3 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Jул 25 2023, 01:41

Branko Trickovski
Омилени  · 6 ч.  ·
Три секси приказни
Џорџ Клуни ја прашал Дафина дали е за една партија секс?
“Неееее, Џорџ”, рекла кравата, “ние од вмро секогаш сме за НЕ, ние сме вмро-дпмНЕ!”
Марго Роби го прашала Мицко дали би легнал со неа?
“Нееее, Марго” рекол Христијан, “па јас сум лидер на вмро-дпмНЕ”.
“Океј” рекла Марго “не те ебам, ќе појдам кај Тричко, тој е од сдсм, а тие се секогаш ЗА.
Брад Пит ја сретнал мирјана во некое кафуле во Лос Анѓелес и и предложил секс.
Оваа му рекла дека е проститутка и дека тоа задоволство ќе го кошта 500 евра. Брад Пит прифатил, ја качил во кола и ја однел во некоја ловечка куќичка во планината над ЛА и пред да и плати по завршената работа и рекол: “Јас сум таксист, бејби, ако сакаш да се вратиш во градот, тоа задоволство ќе те кошта 500 евра”

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Jул 25 2023, 17:05

neprikosnoven ,bez vlakna na jazikot ..on pcue i jas go poddrzuvam ...bravo Trichko ....eve denes shto pisha:Branko Trickovski
Омилени  · 49 мин.  ·
Штипалки
Колку ќе издржат Дафа или Гордана со штипалка за документи на рачна табла на своите брадавици или Мицко и Димче со ист вид штипалки на кожата под јајцата, толку ќе издржи и Македонија без уставните промени, дали е тоа јасно!?
Убијците ќе ги ловиме по подрумите, по становите, по планините, во камионите и гепеците, нема да има бегање, а и да има, ќе има и стигање.
Пизда ви материна лудачка!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Сре Jул 26 2023, 17:21

Branko Trickovski
Омилени · 1 ч. ·
Сите ќе наебеме
Некои фантазии се како големи парчиња мебел, не можат да минат низ вратата на Историјата.
Промената на Уставот е пичкин дим кој може да помине и низ ѕидот на Историјата додека блокадата, инаетот и умисленоста искомбинирани со глупост, злоба, просташтво и отворено антимакедонство, не можат да поминат дури и ако дејците на вмро го урнат ѕидот.
Второ, последиците на едното или другото решение нема да бидат само дефиниција на нашиот однос кон Европа, само национално или државно прашање или прашање на внатрешниот победник односно поразен, не е ова фудбал или тенис во кој Ноле игра против Боле, туку станува збор за решение кое ќе го почувствуваме сите како луѓе, во нашите морални, културни, политички и материјални димензии.
При што, сакам да ве предупредам дека неусвојувањеро на уставните измени ќе значи дека сите ќе наебеме. Сите и тие што биле за и тие што биле против. И вмороните и сдсмовците и дуистите и сите други. Некоја мафија ќе ќари нешто, се разбира, но тоа што го викаме нрод пред да исчезне ќе наебе. До нивото како да е однесен на некој друга плнета. Само многу позаебана од Земјата. Не ни треба тоа за да се увериме дека ликвидацијата на Македонија како невмровски феномен и субјект е главната цел на мисијата на оваа злосторничка организација, при што мислам пред се на тие што ги формулираат политиките, а тие не мора да се дури и на чело на партијата. Македонците се навлечени, измамени, исмеани, обудалени, одземена им е деловната способност, жално…

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Чет Jул 27 2023, 17:56

Branko Trickovski
Омилени · 4 ч. ·
Вошки на бел јастук
Ако Бугарите не влезат во Уставот, од него ќе испаднат Македонците. Како вошки на бел јастук. И не само од Уставот, туку и од историјата, од политиката и од културата.
Ќе останат мали јадра, фоклклорни клупчиња за пиење, пеење и плачење (ППП), по некоја селска слава со трибини за паѓање во постнационален транс и толку.
Тоа е борбата.
Ако не ја разбирате, значи дека веќе сте ја загубиле.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Саб Jул 29 2023, 10:07

Branko Trickovski
Омилени · 1 ч. ·
Тракторска гума
Македонецот го претворија во тракторска гума која на партиските станици и во медиумските сервиси ја пумпаат со културно-историско наследство од најдолен вид и со други гасови за јакнење на таканаречената национална свест. Оператерите си прават муабети, одат да мочааат, даваат интервјуа за телма, се забораваат и занесуваат и се плашам дека гумата може да пукне.
Што може една тракторска гума со народните песни и ора, со кралот Марко и Волкашин, со дијалектичката диференцијација од илевен сенчери? Добро, со Ваташа барем ќе се навлажни, но не гледам како целиот тој пакет македонизам може да го капацитира Македонецот.
Знам како може да го хендикепира, демек да го пушти да игра хокеј во тоска сукња и со кавал и гајда наместо со палка, со качкет, наместо шлем.
Се е толку наопаку.
Се вложуваат огромни напори да го симнат од европскиот воз и да му дадат вештачко дишење со алкохолни испарувања или маска со боца разретчен новичок.
Ќе го рехабилитирале семејството од пред сто години. Ќе забранеле предбрачен и химосексуален секс. Жената која нема да му се покорува на мажот ќе биде осрамотена. Нема кратки сукњи, штикли и шминки. Жената е да раѓа, готви, пере и да чува деца.
Верско образование.
Албанофобијата е подобра препорака од докторатот на Харвард.
Бугарофобијата, исто така.
Еврофобијата- да не правиме муабет.
За да има Македонецот мерка на својата факинг супериорност
Говњарите кои ова го прават не се руски ботови, тие се само против уставните промени.
Хахаха!
Тоа е како некоја дама која во јавната куќа рекла дека не е курва туку само се ебе за пари.
Не му даваат на народот да порасне.
Да излезе од историското детство.
Од маалото.
Но забораваат дека тоа не е прашање на некаков автономен избор.
Изборот е објективност и закономерност на историјата.
Можеш тој избор да го следиш или да умреш.
Трето нема.
Добро, малку време за начукување и разделба со пријателите по светот.
И толку.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Сре Aвг 02 2023, 22:06

Branko Trickovski
Омилени  · 31 мин.  ·
Химната како аутан за скотовите
Колку треба да се скрати химната за да ги избркаме скотовите од прославите во Битолскиот револуционерен округ, а потоа и од цела, да не речам, целокупна Македонија?
Скроз?!
Да, ко аутан за комарците.
Океј!
Ќе ја свириме и пееме “Ол ју нид из лав”.
Десната рака на срцето, став мирно, благо мумлање со мрдање на усните како фудбалери кои не знаат што треба да пеат за татковината или како коркачи на забарски стол.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Саб Aвг 05 2023, 11:08

Trichko i se e mozno

Branko Trickovski
Омилени · 2 ч. ·
Жабите и патриотите
“Кога жабите крекаат, времето се расипува”.
Вели една албанска народна поговорка.
Во македонската верзија истата поговорка вели вака: “Кога “патриотите” врескаат државата и народот наебуваат!”

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Нед Aвг 13 2023, 18:09

Branko Trickovski
Омилени · 11 ч. ·
Дереџе
Сите се прашуваат, всушност, се жалат, на кое дереџе сме паднале, но нема, како кај температурите, класификација на опасноста, да може, во рамките на временската
прогноза или културните рубрики, да се каже дека утре дереџето ќе биде во црвена фаза или во розева, не излегувајте од дома ако не морате, најлоша би била портокалова фаза, како преродбата во сто и кусур чекори, се сеќавате, кога луѓето одеа во александриски шлемови со кокоти и штитови со кутлеши, ех, тоа беше дереџе, но и ова денеска со уставните промени и расточувањето на Македонија во повеќе големи држави не е лошо затоа што така ќе ја заебеме Европа, во рамката ќе и набутаме балканско ѓубре, ќе бара Брисел Македонци ама Македонаца неќе бити.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Нед Aвг 13 2023, 18:10

neverojatniot Trichkovski ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Нед Aвг 13 2023, 20:56

Branko Trickovski
Омилени · 13 ч. ·
Дереџе
Сите се прашуваат, всушност, се жалат, на кое дереџе сме паднале, но нема, како кај температурите, класификација на опасноста, да може, во рамките на временската
прогноза или културните рубрики, да се каже дека утре дереџето ќе биде во црвена фаза или во розева, не излегувајте од дома ако не морате, најлоша би била портокалова фаза, како преродбата во сто и кусур чекори, се сеќавате, кога луѓето одеа во александриски шлемови со кокоти и штитови со кутлеши, ех, тоа беше дереџе, но и ова денеска со уставните промени и расточувањето на Македонија во повеќе големи држави не е лошо затоа што така ќе ја заебеме Европа, во рамката ќе и набутаме балканско ѓубре, ќе бара Брисел Македонци ама Македонаца неќе бити.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Пон Aвг 14 2023, 18:37

Branko Trickovski
Омилени · 23 мин. ·
Растурање на барата
И острите критичари и релативизаторите и
опортунистите, се тапи кои пливаат на површината на македонската бара и се борат за нов распоред на плутатата, се доближуваат, се судираат, се одбиваат, се групираат според некои свои стандарди, некои се од пино ноар, други се од совињон, трети од ризлинг и р’кацители, но се на тоа нииво, а работата е во тоа да се најде некој да фрли голем камен и да ја растури таа барска идила. Бајка, голема како штабквартирата на вмро. Со се Горското началство.
Мораме да го напуштиме логорот број пет ако сакаме да се качиме на Анапурна.
Без вмро, нормално, тие се добри за Пирин планина, за јагниња и жени, за бабата, парадери и манекени, не се тие за подвизи......


ete ova e realnosta ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Сре Aвг 16 2023, 17:26

Branko Trickovski
Омилени · 55 мин. ·
Бегачи
Како шумски пожар се шири куропојката дека тука не се живее, просто не се издржува, толку што е лошо и дека сите треба час поскоро да се иселиме.
Да бегаме “главом без обзира” (не знам како тоа се вика на македонски.
Да бегаш и да не се вртиш, така некако.
Јас навивам да се иселите сите затоа што тука, во најубавата земја за живот во Европа, мене ми пречи само простата маса на вашето присуство.
Освен тоа ако вие отидете нема да има кој да гласа за вмро така што моите ќе останата на власт до крајот на времето, све ќе испокрадеме, продадеме и размакедончиме.
Ако не ти се седи тука, ако животот ти е неиздржливо лош, мавни се од пропаганда по социјалните мрежи, не ги терај другите да бегаат, оди дома и спакувај се, земи децата, жената, мајката и таткото, твои и на жената и качете се на првиот авион на Луфтханза за Минхен или Франкфурт.
За да бидеш сигурен дека нама да се предомислиш во првите три дена, тука мора да продадеш се, куќата, станот, ако си пратеник или дафина сите пет стана, нивите твои и на дедо ти, колата, мотокултуваторот, косилката на бензински погин со седење, базенот Интекс 8х3 итн.
Во Минхен ќе изнајмиш некое станче или соба во опшштожитие и ќе се вработиш како возач на градски автобус или трамвај ако имаш такви дипломи, ако имаш диплома за градежен инженер ќе работиш на изградбата на одбрамбената линија кон Русија, ако си компјутерски инженер ќе работиш во некоја компанија од таа област. Плочкари и ѕидари бараат во неограничени количества. Ако ти се брза ќе продаваш дрога прво на улица па на повисоко ниво.
Кога ќе заработиш некое евро повеќе ќе си купиш свој стан, даваат ефтини кредити. Па ќе си купиш кола. Ќе научиш германски и ти и жената и децата. Кои ќе останат осирмашени за наставните единици за Самоил и за Гице, али јеби га, од нешто мора да се откажеш.
На крајот ќе си купиш стан во Охрид и кајче да се шеташ по езерото како човек, ќе јадеш пастрмки во Трпејца и ќе леташ со параглајдер од Галичица. Се рзбира и во Скопје ќе вложиш некој милион евра во станови за децата, гробно место блиску до капелата и така бегството ќе заврши.
На сите бегачи ви посакувам многу успех при печалбата во Германија и при враќањето во Македонија.
Јас сум ја гледал таа слика седумдесетите години кога мои другари се враќаа од Штудгарт со убави коли и правеа големи куќи во кои никој не живееше. Им завидувавме. Така ќе биде и со вас. Затоа, побрзајте, сега му е мајката, глупаво е да чеката вмро да се врати на власт понеже никогаш нема да се врати а и ако се врати за вас нема да има место. Или ќе ве турат некое чиновниче за триста евра плата колку што ќе ве кошта струјата ако посакате да се утепате на струен погон.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Саб Aвг 19 2023, 16:13

Branko Trickovski
Омилени  · 22 мин.  ·
Востание
Ало, Македонијо, дали се слушаме, ова е востание на поразените во востанието од 41 во комплет со АСНОМ и формирањето на македонската држава и нација.
Одмазда.
Деструкција.
Крш.
Лом.
Тепих.
Зелена ливада на која ќе бидете овци.
Праменки.
Кравја лепешка згазена од некој минувач.
Војвода.
Тоа е тоа.
Какви пари, поткупи, корупции, мозочни вениши, разочараности од Шарената револуцција и од сдсм, можат да произведат пореметувања на умот кои овие епики на смртта не само што не можат да ги разберат, туку им трчаат во пресрет како деца во прегратките на своите родители.
Тоа е вистината.
Драмата.
Трагедијата на Македонија.
Другото се пердуви, прдежи и просерувања (ППП).

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Aвг 22 2023, 10:13

ova e umeshnost ..ova e darba ...brvo ..Branko Trickovski
Омилени · 21 мин. ·
Писма
Од Бакингамската палата соопштија дека и Кралот Чарлс Трети примил писмо од Павле Трајанов. Во моментот Неговото височество го проучува текстот и штом ќе му стане јасно што сакал да каже Војводата од Норд Македонија, ќе одговори.
Писмо од Павле и тегла слатко од беровски капини примила и монегашката принцеза Шарлин.
Прв пат се насмеала во последните 15 години, што го натерало Принцот Акберт да го замоли Павлет повторно да и пише и слатко да и испрати, а тој во знак на благодарност ќе го тури македонскиот како еден од официјалните јазици во кнежеството,
Се уште не е потврдено но се чини дека се точни гласовите дека писмо добил и папата Фрањо. Кој веднаш се запишал н забрзан курс по мкедонски јазик.
Ете, драги пријатели, засег тоа се вестите од Македонски пошти.
Се зборува дека едно писмо отишло како месиџ ин д ботл од Т’га за југ што Павле го пуштил за време на годишниот одмор против Преспанскиот договор на Крф, островот кој е направен од капка крв на Господ во времето на страшните напори да го создаде светот. Што значи дека севишниот бил Македонец, а Крф е македонски остров.
Толку за Павле, одиме со следната македонска будала, повелете господине, претставете се, на масата имате пенкало и хартија, повелете напишете ги вашите писма. До три, не повеќе.
Фала.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Чет Aвг 24 2023, 11:38

Branko Trickovski
Омилени · 2 ч. ·
Кршење или ринење
Не знам дали светот сака да го скрши вмро, но знам дека говно не се крши, тоа само се рине и се фрла во канализацијата на историјата.
Или истата цел се постигнува се со јак млаз од пожарникарско црево.
Тоа треба да биде наша работа.
Но, гледам дека сите и денеска се рзочарани од владата, никој не е разочаран од гилотината на вмро.
Ослободувањето може да се постигне и така што првиот чивек ќе се прати во Москва во ол инклузив аганжмам со авионско разгледување на околината на градот. Од Ростуризам јавуваат дека во цената не е вклучен пад на авионот, таа услуга се наплаќа екстра.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Пет Aвг 25 2023, 15:01

Branko Trickovski
Омилени · 2 ч. ·
Муда
Мицко вели дека за Македонија може да пишува без се само без муда не
Добро, му реков во една прилика:
каква боја добива мастилото кога ти ќе ги натопипш своите муда во него?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Сре Aвг 30 2023, 19:28

Branko Trickovski
Омилени · 50 мин. ·
Старци
Го слушав пред некој ден Роберт де Ниро, вика вака: кога со страничниот поглед ќе забележите дека никој не ви обрнува никакво внимание, дека не ве забележуваат, дека со погледот поминуваат преку вас како преку згуснат воздух, преку темен облак и со каков било гест не го регистрира вашето присуство во просторот, на улица, во кафуле, библиотека или во диско клуб, знајте дека сте остареле.
Свртев да го слушнам уште еднаш, да проверам да не нешто сум пропуштил или да не лошо сум разбрал некои искази и морам да ви кажам дека со потврдената верзија другарот Де Ниро ме израдува како никој друг.
Ги немам тие симптоми.
Јебига, Таксистот ми вика дека не сум стар.
Хахаха!
Тоа не е мала работа.
Човек да не страда од денировскиот синдром на општествената исклученост.
Но, ако општеството продолжи да се движи во насока на ненормалноста брикс и од типот вмро, јас ќе бидам тој што нема да забележува никого, сите ќе ги третирам како старците на Де Ниро.
Хахаха!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Сеп 05 2023, 16:16


Branko Trickovski
Омилени · 1 ч. ·
Само Тричко може да ве спаси
Пушите кур- цитистатиците убиваат!
Тоа е паролата на политичкиот канцер на вмро-дпмне и коалицијата за подобра иднина.
Кои се обидоа злосторствата на Онкологија да ги искористат како лимфни трансмитери на нови метастази низ македонското општество.
Во атмосферата лебди суперќелискиот облак на радост од мртвите и тие што ќе умрат за Мицко и Димче.
Тие ја компромитираа благородната идеја да се изрази протест против едно невидено злосторство, но не како грешка, туку како гравитациона сила на просташтвото кое на простата маса и се нуди како одмазда за сите несреќи и слобода да се зборува и прави се и тоа да се респектира и факторизира на национално ниво.
Пуши кур, доктори убијци….
Тоа е се што ти треба да бидеш важен!
Само таа порака или некоја слична: ќе ве ебеме, ќе ве стреламе, ќе ве бесиме…
Хахаха!
Не излегувајте од дома без некоја неодложна потреба.
Или задолжително понесете клуч 64 за одбрана од ослободителите на Македонија.
Блиските на починатите од рак или на болните беа искористени како маскоти на битката за власт.
Во меѓувреме, фините, граѓански луѓе, нормалните и модерните, се скандализираат и сфаќаат дека оваа отишло предалеку.
Не отишло предалеку, отишло точно таму кај што Тричковски рекол дека ќе отиде уште пред триесет години.
И, во мрѓувреме, го повторуваше тоа секој ден.
Маскенбалот против Онкологија беше борба за ракот.
Не против ракот!
Сите до дабиеме рак.
Тие што нема да го добијат по природен пат можат да се јават во вмро кај што ќе им бидат вбризгани канцерогени келии.
Мозокот е орган кај што најлесно се зафаќаат.
Најдобар расад за канцерни клетки е мозокот на глупавиот Македонец.
Кој е вмровец, по дефиниција.
Како што се покажува пред смртта.
Дедо му бил во четата на лутата Пиперка.
Но, финиот народ мора да се организира и да ја преземе иницијативата.
Да прави нешто повеќе отколку да виси по фејсбук и да си ги кубе косите.
Државата исто така.
За вакво ниво на злосторство денеска мораше да има десет души во притвор.
Но, се си мислам дека овие што бараа одговорност, утре ќе се бунат против тортурата на која се изложени нивните членови.
Политички прогон, се сеќавате, не?!
Тие што продавале цитистатици и убивале луѓе, морале нешто да дадат и за партијата.
И тука приказната завршува.
Само Тричко може да ве спаси.
Ако не верувате, тогаш ништо!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Сре Сеп 06 2023, 14:28

Branko Trickovski
Омилени · 1 ч. ·
Пушење
Пушењето кур е, помалку или повеќе, вообичаена сексуална операција, само за сељаците тоа е врвен израз на одмаздничкото зло, но ако ги попушите линке-тринке-раја и идиотлукот на вмро, ќе наебете ко никој.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Сеп 12 2023, 14:07

Branko Trickovski
Омилени · 40 мин. ·
Луди
Противењето на уставните промени треба да се прогласи за дело кое обвинителството го гони по службена должност.
Како и сите други активности против државните интереси.
Ако политиката на опозицијата (Пендаровски) е спротивна на државните интереси, државата би морала да преземе некакви мерки во своја одбрана.
Ова луда врева не е само луда, туку е паметна активност во рамките на специјалната операција против Македонија.
Сакам да кажам дека ако сте луди, не сте само луди, туку сте ептен луди.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Сеп 19 2023, 04:44

Branko Trickovski
Омилени · 11 ч. ·
Тефтер
Во тефтерчето на Борко се запишани главите на предавниците со кои вмороните ќе го тренираат голманот во рамките на подготовките на македонската ракометна репрезентација за Олимписките игри во Париз. На проба со глинени глави бранел десет шута од десет обиди.
Проблемот со отсечените глави на предавниците е во тоа што тешко се водат, слабо се одбиваат од паркетот, им испаѓаат очите, така што кога ќе го одбрани Тричкота, да речеме, Борко нема да знае каква важна заклана личност одбранил.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Вто Сеп 19 2023, 04:52

Branko Trickovski
Омилени · 9 ч. ·
Смртта на предавниците
Ако Борко има тефтерче, а Мицко тефтер, што има Кикифрики?
Телефонски именик на предавниците во кој Геро се води под “с” заедно со сите скотови.
И митралез, како во филмовите на Серѓо Леоне.
Или некој друг режисер беше.
Мински полиња од тефтери.
Замислете го тефтерот на Хер Флик.
Тоа Евангелие по Буда Лата!
Слон да не може да прелета.
Мислам дека средновековната маса на македонските идиоти е на нивна страна имено затоа што палењето на клада, бесењето, каменувањето, распнувањето со четири коња дебела и стрелањето со чести промашувања или погодоци без смртни последици,во самата најава им кажува дека ќе уживаат како на концеротот на Ѓорѓе Балашевиќ или на Драган Стојниќ, жените, а на Аца Лукас и Дара Бубамара, мажите.
Тука родовата различност е јасна и нема зошто да ги нивелираме чувствата со
сила.
Давајте, друзја, главите на предавниците да ги шутираме по улиците како некогаш балоните од свински желудници.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 21 2023, 13:58

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол 09811

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Чет Сеп 21 2023, 15:56

Branko Trickovski
Омилени · 4 ч. ·
Смртта на бабата
“Нешто ќе те питам бабо пред да те утепам” е наслов на претставата со која вмро-дпмне ќе се претстави во рамките на проектот “Скопје европска престолнина на културата”.
Во оваа пиеса комитите ја убиваат бабата која им кажала каде е Тодор Александров затоа што пресметале дека користа од информацијата што им ја дала бабата е помалку вредна од предаватвото кое ја содржи таа информација.
Има тука елементи на грчките трагедии, нешто од Шекспир и најмногу од Пинтер и Брехт.
Ги гледав во Сопиште и можам да кажам дека тоа е една потресителна приказна за судирот меѓу доброто и злото во кој Македонците не само што наебуваат, туку и ужуваат во тој политкомит сексуален чин.
Бабата ја игра Катица Ќулафкова, феноменално морам да кажам, а Кикифрики е Тодор Александров, најголемо промашување во кастингот.
Одбраната на Дантон или на Сократ се пичкини димови во однос на одбраната на националните и државни кнтереси на македонскиот народ од страна на вмро.
Без путер, без вазелин, без заштита.
Но убаво е да гледаш кога на Македончето му е убаво.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by osa Саб Сеп 23 2023, 12:25

Branko Trickovski
Омилени · 2 ч. ·
Одјеци и реаговања
Бјанка на Кање Вест му дала подршка на Груевски: Мицко е сељак, а јас не поднесувам сељаци, рекла полуголата лепотица во Фиренца.
***
Илон Маск ќе му ги отстапи услугите на Старлинк за да може да ги лоцира единиците на Мицко и да го ракетира седиштето на плоштадот вмро кога сите чипирани идиоти ќе бидат внатре.
***
Ролингстонси ќе ја пејат во Будимпешта “Нешто ќе те питам бабо” со Груевсски на сцената во улогата на бабата.
***
Максим Димитриевски ќе го поведе цело Куманово на марш до Будимпешта со идеја да го вратат големиот лидер во Македонија не на бел коњ, туку на магаре на кое ќе пишува “Мицко”.
***
Ванковска му пратила телеграма во која кратко напишала: Ве сакам повеќе од Џорџ Клуни. Бранко Тричковски и Исус Христос!
***
Сашо Мијалков: Брат, ела врати се бе да ја исшутираме будалата што ни ја остави!
***
Борко Ристовски му испратил писмо во кое вели дека може на располагање да му го стави своето тефтерче во кое се имињата на сите предавници и нивни и наши, практично 1.2 милиони Македонци.
***
Данела имала видео конференција со Груевски во која му го понудила Скопје како база за освојување на вмро и на Македонија + да биде прв човек ма манифестацијата Скопје европска престолнина на културата во 2028.
***
Игор Југ потпишал нотарска изјава во која рекол дека ако Груевски му испрати пакло цигари Ротманс тврдо и некоја млада Маѓарица не толку тврда, да му дојде на посета, ќе премине на негова страна.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол Empty Re: ОБЈАВИТЕ НА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ -политиката од друг агол

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот