Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+12
tmoro
Sotir
корисТник
меанџија
Kalinda
Пат
Arhimed
Естир
defo
kiBik
трендафил
хан Ацо
16 posters

Страна 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пон Сеп 28, 2015 10:32 pm

luхor напиша:Трендафиле сите докази говорат дека прислушувале од ДБК. Тоа е веќе апсолвирано. А и твоите дпмне-овци продолжуваат да го докажуваат тоа.

ВМРО ДПМНЕ не прифатиле понудата за меѓународна експертиза на снимките
Јас до сега немам видено ниту еден доказ. Има само обвинувања од една заинтересирана страна, СДСМ. Во случајов преку потпретседателката на оваа партија, преку која како потпретседател на владата Маѓар Телеком го има даставено законот кој му овозможи да има продолжен монопол на пазарот. Според документи од судот во САД.

Иначе за тоа кој ќе врши евентуално, доколку дојде до обвинение и судење, експертиза на доказите ќе одлучи судот. На барање на обвинителството и (или) бранителите. Тоа ќе биде судска, а не политичка одлука. Нема да одлучува ниту македонската власт, а уште помалку опозицијата или странци.

Што се однесува до наводните обвинувања за хомосексуализам, препоставувам дека се работи за разговори пред изборите во кои функционери на власта велат дека ќе ги онадат Заев на последните односно Црвенковски на претходните избори. На Шеќеринска претпоставувам и било криво што не ја спомнувале неа. Но мислам дека не се работи за сексуална определба, туку за фигуративно изразување, а Зоран и Бранко се спомнати како лидери на опозицијата. Не како мажи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 10:34 pm

Доволен доказ е што не смеете да прифатите меѓународна експертиза за снимките. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пон Сеп 28, 2015 11:01 pm

Се извинувам, но јас на Шеќеринска не и верувам на збор. Откако ветуваше во 2002 година по еден вработен од секое семејство. Не дека Телекомот ќе има продолжен монопол на нашиот пазар. Па те молам дај ми линк до некој неутрален извор. Во моментов нема ни обвинение против никого, па нема ни потреба од експертиза. А да повторам, ако дојде до судење, судот на предлог од обвинителството и (или) бранителите ќе одлучува за тоа дали е потребна експертиза и кој да ја направи. Не може никој да му наметне на судот решение. Посебно не некој што зборува за независно судство. И меѓународната заедница, кога се работи за нашата земја, не почитува судска одлука. На Меѓународниот суд во Хаг. По таа одлука требаше да бидеме членка на НАТО и да бидеме пред крај на преговорите или членка на ЕУ. Па не може да им се верува. Барем не на сите. На водечките земји пред се.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:05 pm

Трендо, еве и ти го докажуваш истото. Ако навистина не прислушувал пастирот и ако снимките се лепени, сечени и монтирани, сега на цел глас ќе баравте експертиза. Фатени сте со спуштени гаќи, нема бегање Трендо. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 28, 2015 11:09 pm

DOKAZ !?!?!?!?!? A DA TI MAVNEME PET -SHEST SHAMARI ONAKA JAKI ??? DOVOLNO KE TI BIDE ? SHTO VELISH????

P.s. Neshto ne cuv deka GRKOT izjavil: Ne sum go rekol toa! Osven gramofonskata ploca: seceno e, lepeno e montirano e na babamu gakjite e! Evil or Very Mad
Ne go tapi trendofakis, dovolno e!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:10 pm

Hamad bim Khalifa напиша:DOKAZ !?!?!?!?!? A DA TI MAVNEME PET -SHEST SHAMARI ONAKA JAKI ??? DOVOLNO KE TI BIDE ? SHTO VELISH????


Plus i ne e krivichno delo...Samo prekrshok... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 28, 2015 11:16 pm

Eeeeeee toj debeliot ...Ace ...izvrshitelot dpmnovski ima da bide najgolemiot taster za nebanjative! Neshto se slusha deka go trgnale na skrishno! A nishto cudno naskoro da pravi drushtvo na ribite vo nekoe ezero!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:17 pm

Tasterite vekje se javile tamu kaj shto treba...I site se od vrvot na dpmne... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пон Сеп 28, 2015 11:29 pm

Ајде да се разбереме уште еднаш, без насилство, дека сум за тоа да одговараат сите за било кој криминал. Без разлика дали се работи за монополот на Телекомот, за две евра на секое евро во Струмица, за плацеви на Водно, примено мито по било кој основ доколку во транспарентна судска постапка се докаже вината на сторителите. Такво нешто не гледам дека мисли и некој друг на форумов. Сите гледаат криминал само кај нивниот политички противник. А бидејќи има масовни неосновани напади, без докази, морам да одговорам. Еве, по четврти пат спомнувам дека во август имаме фантастичен пораст на индустриското производство од 12%, а тоа никој не го радува на овој форум. Како да ја мразите својата земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:32 pm

Trendafile, ajde bidi realen...Vo avgust da, no na nivo na osumte pominati meseci rastot e 1,7%...Toa e od Drzhavniot zavod za statistika...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 28, 2015 11:34 pm

Ja mrazam zemjata vo koj uspevaat rkulci od tipot na Dpmnovcite. Ja ispoganija i ispoberbatija....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:36 pm

Nemoj tolku zhestoko kalifu...Kje gi prevospitame za kratko vreme... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Пон Сеп 28, 2015 11:40 pm

трендафил напиша: има масовни неосновани напади, без докази,....


ama aj STVARNO da se razbereme deka ONI SAMI KAZUVAAT SHTO KRADELE I KOLKU KRADELE I KAKO KRADELE.......i ti posle ova nivno lichno priznanie barash dokazi ???? za shto dali tie shto zborat se navistina oni ? pa oni se trendafile ,nikoj od niv ne izleze i da kaze javno :ne ne sum jas toj shto go slushate site pa duri i strancite ...naprotiv samo ve zamajuvaa vas dpmneovcite deka im lepele i prelepuvale ......duri ni oni ne veruvaat vo toa vo shto ve ubeduvaat vas

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 28, 2015 11:42 pm

More semkata da im se sotre, inaku i ova malku narod sto ostana, asolen - izbega!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:45 pm

Za zhal taka e kalifu...No nie shto ostanavme kje bideme sosema dovolni da go pratime pastirot so familijata vo Idrizovo...A togash mnogumina nepismenjakovci koi sega letaat na krilata na nasilstvoto na nivnata partija kje mora da se prizemjat i da gi platat smetkite... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Пон Сеп 28, 2015 11:48 pm

За да победи една партија треба да им се додворува на гласачите. Не да ги прогласува за ненормални затоа што не гласаат за неа. Многу ми е жал што според анкетите ќе ја мразите својата држава и во наредните 4 години. Најмалку.
Во врска со телефонските разговори, јас не слушнав ниту еден доказ за криминал. Во некои разговори личи дека има такво нешто, некои, на пример тврдењето дека некој го удрил автомобилот на Никола Младенов од позади, па овој на таа брзина свртел за 90 степени во место и продолжил со иста брзина под тој агол, да не се работеше за трагичен настан ќе беа смешни. Во секој случај не се медиумите на Сорос тие што и обвинуваат и судат. А дека прислушкувала опозицијата, така изгледа според тоа чии разговори ги слушавме. Сите беа од владини функционери. Немаше разговори помеѓу Шеќеринска и директорите од Маѓар Телеком, на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Сеп 28, 2015 11:51 pm

Trendafile, zoshto se machish...I ti znaesh, i nie znaeme deka denovite na pastirot se odbroeni...Osven ako ne si napravil teshki krivichni dela vo ime i za interes na pastirot, treba da bidesh srekjen shto Makedonija vkluchitelno i tvojata partija kje se oslobodi od familijata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Пон Сеп 28, 2015 11:53 pm

kaza trendafil i ostana ziv za da se iskluchi ......ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 28, 2015 11:54 pm

A da pretrcash na doktor, utre - Ushni ????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Вто Сеп 29, 2015 12:26 am

Hamad bim Khalifa напиша:A da pretrcash na doktor, utre - Ushni ????

za kogo ova vazi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Сеп 29, 2015 9:03 am

Веројатно е лично обраќање до мене. Што би требало да е забрането на форумов и важи барем за Сотир.
Лесно е да одстарниш некого, но треба претходно да му најдеш соодветна замена. Според сите показатели подобро е да остане ВМРО, дури и ако има некаква вистина во „бомбите“, отколку да дојде на власт СДСМ. Затоа што со оваа, сега опозициона партија јазот помеѓу нас и остатокот од регионот и светот воопшто само се продлабочуваше. Имавме секогаш помал раст на БДП. Немавме ни слобода на медиумите затоа што во некои периоди немаше ниту еден, а во други имаше само еден до два опозициони медиуми. Што сега не е случај. Тогаш (во Кондово на пример) се преговараше со терористите. Сега, во Куманово на пример, терористичката група беше целосно разбиена. За жал имаше жртви, но не беа залудни како тие кај Карпарлак или Љуботенски Бачила.
Што се однесува до моите уши, јасно е дека зборувањето за нешто не е кривично дело, па не е важно што слушаш, туку и што ќе видиш. ДИректно или последиците од тоа. Криминал е ако нешто се направи. На пример ако некој на едно евро за општината побара две евра за себе. Но и едното и другото треба да се докаже на суд. А секој обвинет не е виновен. Посебно кога го обвинува политички противник. Ајде повторно да напишам дека немам ништо против секој што е виновен да одговара за своите дела. Но не знам од каде ви се утувило во глава дека ако на пример Груевски биде осуден на негово место треба да седне Заев. Зошто тоа да не биде некој друг од ВМРО. Или од некоја друга партија. Посебно во ситуација кога на чело на СДСМ имаме амнестиран криминалец и човек за кој гледаме видео снимка како бара поткуп. Што би рекле простувањето на едниот грев не го поправило, туку најверојатно продолжува со криминалот. Но и за ова треба да почекаме судска одлука.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Сеп 29, 2015 9:32 am

Trendafile, nemoj da preteruvash...Ovde ako ne si zabelezhal zboruvame za kriminalot na vodechkite lugje na dpmne, a ne za odgovornost na partijata...Kako i da svrtish kriminal postoi, vinovnicite kje odgovaraat a posledicite za zhal kje gi snosat site...Vkluchitelno i tvoite vnuci koi kje moraat da gi vrakjaat dologovite na pastirot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Сеп 29, 2015 9:57 am

Зборуваме за евентуален криминал на водечките луѓе на ВМРО. Дали сомневањата се основани или се работи за клевета ќе видиме во иднина. Се надевам блиска. Иначе обвиненијата ги изнесуваше човек кој еднаш е амнестиран за сторен криминал, а гледавме видео снимки на кои изгледа дека веројатно продолжува со незаконското делување, односно бара поткуп. Па не може безрезервно да му се верува. Што се однесува до долговите, само една четвртина е направена во последните 9 години. Четвртина е направена од СДСМ со тоа име, а две четвртини кога партијата се викаше СКМ (КПМ). Што би рекле јас како внук плаќам веќе долгови направени во времето на дедо ми. А тешко дека некоја власт ќе успее да врати во два мандата долгови направени од 4 генерации. Но Македонија на моите внуци ќе наследи автопатишта, аеродроми, фабрики, споменици, театри, спортски сали и терени и многу други работи што ние сега ги градиме. Како што ние, на пример, сме наследиле и сега се гордееме со црквите што ги граделе нашите предци во минатото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Вто Сеп 29, 2015 9:59 am

Trendafile prestani so lazhenje...Dolgovite gi napravi tvojot pastir...Koga dojde na vlast dolgot beshe 2 a sega e 6 mili9jardi evra...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил Вто Сеп 29, 2015 10:38 am

Податоците не ти се точни. Не зимаш во обзир дека на пример девизните резерви на Македонија се зголемени за 1 милијарда евра иако нема продажби на ЕВН или слични големи фирми како што имавме порано. Вкупниот јавен долг е 3,024 милијарди евра. Приватниот долг нема да го враќаме ние. туку тој што си го направил. Во најголем дел е фиктивен, односно е дел од странските инвестиции кои се изградени во Македонија и репроматеријалите што ги имаат добиено од таму. Не се работи за кредит. Да потенцирам. Јавниот долг на Македонија, кој се враќа од наши пари, преку буџетот, е 3,024 милијарди евра. Но имаме девизни резерви од 2,198 милијарди евра. Па долгот не е толку страшен како што сакате да го прикажете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 18 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот